MENÜ

Demokrasi Parkı

Demokrasi Parkı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Demokrasi Parkı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.074 Demokrasi Parkı haberi bulunmuştur.

Demokrasi Parkı Haberleri

Maçka Parkında Kıyafet tartışması davasında yeni gelişme

Maçka Parkı'nda "Kıyafet" tartışması davasında yeni gelişme

MAÇKA Parkı'nda kıyafeti nedeniyle çıkan tartışmada özel güvenlik görevlisi Savaş İlter ile Çağla Köse'nin "hakaret" suçundan karşılıklı müşteki sanık oldukları davaya devam edildi. Mahkemeye ulaşan bilirkişi raporunda güvenlik görevlisinin polisi 'Bir bayan üstsüz geziyor' diye arayarak, "Abiciğim göğüsleri,  g... dışarıda,  tanga giymiş, üstüne bir tül atmış ama vücut iç organları hepsi dışarıda. Ben bunu uyardım. Bize saldırdı" diyerek ihbarda bulunduğu yer aldı.

19.03.2019Gündem
DEAŞın ceviz şifresi deşifre edildi

DEAŞ'ın "ceviz" şifresi deşifre edildi

İçişleri Bakanlığı'nın "Terörden Arananlar Listesi"nde mavi kategoride yer alan, başına 1 milyon 500 bin lira ödül konulan ve 15 Aralık'ta Habur Sınır Kapısı'nda güvenlik güçlerine teslim olduktan sonra getirildiği Adıyaman'da mahkemece serbest bırakılıp Cumhuriyet Başsavcılığının itirazı üzerine tutuklanan DEAŞ'lı kadın terörist, sınır geçişlerini sağlayan kişilerin "ceviz" şifresini kullandığını anlattı.

9.03.2019Gündem
Maçka Parkında Kıyafet tartışmasında tanıklar dinlendi

Maçka Parkı'nda "Kıyafet" tartışmasında tanıklar dinlendi

MAÇKA Parkı'nda kıyafete müdahale ettiği iddia edilen özel güvenlik görevlisi Savaş İlter ile kıyafetine müdahale edildiğini öne süren Çağla Köse'nin "karşılıklı hakaret" suçundan yargılandıkları davada "tanıklar" dinlendi. Tanıklar, olay günü özel güvenliğin Çağla Köse'nin kıyafetinin uygunsuz olduğunu, parkta bu şekilde gezemeyeceğini söylediğini anlattı. Söz alan Müşteki sanık Savaş İlter "Benim kıyafetle ilgili ağzımdan kelime çıkmadı" dedi. Çağla Köse ise dosyaya 4 farklı video sunduğunu belirterek, videoda 'Bu kıyafetle burada gezemez!' şeklindeki sözlerin duyulduğunu belirterek, "İnsani haklarım ihlal edildiği için burada bulunuyorum" dedi.

20.11.2018Gündem
Siirtte feci olay... Parkta oynarken başına bisiklet gidonu saplandı

Siirt'te feci olay... Parkta oynarken başına bisiklet gidonu saplandı

Siirt'in Kurtalan ilçesinde parkta bir bisikletin çarpması sonucu başına gidon saplanması nedeniyle yaralanan çocuk hastaneye kaldırıldı. 6 yaşındaki çocuk, başına saplanan gidonun da olduğu bisikletin bir parçasıyla hastaneye götürüldü.

11.08.2018Gündem
Adıyamanda süs havuzunda korkunç olay

Adıyaman'da süs havuzunda korkunç olay

Adıyaman'da 3 aylık erkek bebeğini parktaki süs havuzunda boğmaya çalıştığı iddia edilen kadın gözaltına alındı.

9.08.2018Gündem
İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi… Elektrikler ne zaman gelecek

İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi… Elektrikler ne zaman gelecek?

İstanbul’dan elektrik kesintisi haberleri gelmeye devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ, 16 Temmuz’da İstanbul’un pek çok ilçesinde elektrik kesintisi yaşanacağını duyurdu. Peki, kesinti yaşanacak ilçeler hangileri? Elektrikler ne zaman gelecek?

16.07.2018Gündem
Sağanakta Atatürk büstüne şemsiye tuttu

Sağanakta Atatürk büstüne şemsiye tuttu

ŞIRNAK'ın Uludere ilçesinde belediye tarafından düzenlenen Ramazan etkinliğinde türkücü Aydın Aydın'ın verdiği konseri izlemeye gelen vatandaşlar, sağanağa rağmen alanı terk etmedi. Vatandaşlar sırılsıklam olurken, küçük bir kız çocuğu konserin verildiği parkta bulunan Atatürk büstüne ıslanmasın diye şemsiye tuttu.

24.05.2018Gündem
Güvenlik görevlisi kıyafete karışmakta ısrarcı

Güvenlik görevlisi kıyafete karışmakta ısrarcı!

Maçka Demokrasi Parkı’nda 29 Temmuz 2017’de, Makbule Çağla Köse’ye kıyafeti açık olduğu gerekçesi müdahale eden güvenlik görevlisi Savaş İlter, dünkü duruşmada tavrını değiştirmedi. İlter ifadesinde “Transparan kıyafet diyorlardı ama tülden ibaret... Elbisenin içerisine bir şey takmamıştı” dedi.

20.02.2018Gündem
Maçka Parkı davasında şok ifadeler

Maçka Parkı davasında şok ifadeler!

Maçka Demokrasi Parkı’nda 29 Temmuz 2017’de, Makbule Çağla Köse’ye kıyafeti açık olduğu gerekçesi müdahale eden güvenlik görevlisi Savaş İlter hakim karşısına çıktı.

20.02.2018Gündem
Maçka Parkı’nda ağaç sökülmesine tepki

Maçka Parkı’nda ağaç sökülmesine tepki

Maçka Demokrasi Parkı'nda toplanan bir grup, parkta devam eden Dolmabahçe-Levazım tüneli projesi kapsamında yapılan ağaç sökme işlemlerini protesto etti.

13.02.2018Gündem
Maçka Parkının bir bölümü daha bariyerlerle kapatılıyor; ağaçlar işaretleniyor

Maçka Parkı'nın bir bölümü daha bariyerlerle kapatılıyor; ağaçlar işaretleniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Dolmabahçe-Levazım tüneli projesi kapsamında daha önce bir bölümü alüminyum plakalarla kapatılan Maçka Demokrasi Parkı'nın Beşiktaş'ın stadı Vodafone Park'a bakan kısmı da sabah saatlerinde gelen işçiler tarafından kapatılmaya başlandı. Kapatılan alandaki ağaçlar ise tek tek sayılarak kırmızı boyalarla işaretlendi.

7.02.2018Haber
2017 yılının kahramanları

2017 yılının kahramanları

2017 yılında göğsümüzü kabartan 3 kahraman: Birincisi Türkiye'nin kadınları, ikincisi 'Kuyu Köpek'i kurtarmak için günlerce uğraşanlar, üçüncüsü de kesilen ağacının hesabını soran Melahat Peker oldu.

23.12.2017Hürriyet Pazar
Davada sanık oldu

Davada sanık oldu

Maçka Demokrasi Parkı’nda 29 Temmuz’da Makbule Çağla Köse’ye kıyafeti uygunsuz olduğu gerekçesi saldıran güvenlik görevlisi Savaş İlter ile Köse aynı davada müşteki sanık olarak hâkim karşısına çıktı.

19.12.2017Gündem
Kıyafeti gerekçe gösterilip parktan çıkarılmak istenmişti... Bugün hakim karşısında

Kıyafeti gerekçe gösterilip parktan çıkarılmak istenmişti... Bugün hakim karşısında

Maçka Parkı davası başladı. Davanın ilk duruşmasında olaydan sonra ilk kez karşı karşıya gelen güvenlik görevlisi Savaş İlter ve Çağla Köse savunma yapmayacaklarını söyledi. Mahkeme savunma almak üzere duruşmayı erteledi.

19.12.2017Gündem
Ali İsmailin düşleri için koşacaklar

Ali İsmail'in düşleri için koşacaklar

GEZİ Parkı eylemlerinde Eskişehir’de dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39. Vodafone İstanbul Maratonu’nda bugün koşacak grup, son antrenmanını yaptı.

11.11.2017Gündem
Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Ali İsmail’in düşleri için koşacaklar

Gezi Parkı protestolarına destek vermek amacıyla Eskişehir’de katıldığı yürüyüşte dövülerek öldürülen 19 yaşındaki Ali İsmail Korkmaz’ın düşlerini hayata geçirmek için ailesi tarafından kurulan Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) adına 39’uncu Vodafone İstanbul Maratonu’nda koşacak olan müzisyen-oyuncu Melike Demirağ, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, 90 yaşındaki maratoncu Safder Kartoğlu, tiyatrocu Hülya Karakaş, Korkmaz ailesi ve ALİKEV gönüllüleri son antrenmanlarını Maçka Demokrasi Parkında yaptı. 110 öğrenciye burs verdiklerini belirten Ali İsmail Korkmaz’ın annesi Emel Korkmaz, “Hedefimiz 100 bin öğrenci vermek. İnşallah bunu da geçeceğiz” dedi.

11.11.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Adana, Çukurova’ya nefes aldırdı

PORTAKAL, mandalina, greyfurt, limon ağaçlarının çiçek açtığı bu günlerde, Adana’da hafta sonu yapılan karnavalın çoşkusu karşısında şaşırmamak elde değil.

10.04.2018