MENÜ

Çocuk Koruma Derneği

Çocuk Koruma Derneği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çocuk Koruma Derneği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.136 Çocuk Koruma Derneği haberi bulunmuştur.

Çocuk Koruma Derneği Haberleri

O babaya ilk celsede beraat

O babaya ilk celsede beraat

ÇOCUKLARI tacizden koruma iddiasıyla kurulan bir derneğin başkanı olan Erhan N., kendi çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla yargılandığı davanın ilk duruşmasında karar çıktı.

10.04.2019Gündem
Erhan Nacar serbest bırakıldı

Erhan Nacar serbest bırakıldı

Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar, hakkında çıkan iddialara ilişkin, “Üzerime atılmış böylesine üzücü bir asılsız yük var. İçerisinde bulunmuş olduğum konu son derece hassas ve üzücüdür” dedi.

7.03.2019Gündem
Gündem 24 Saat - 06.03.2019

Gündem 24 Saat - 06.03.2019

Gündem 24 Saat - 06.03.2019

6.03.2019Özet
Rezalet Çocuk koruma derneği başkanı, oğlunu istismardan tutuklandı

Rezalet! Çocuk koruma derneği başkanı, oğlunu istismardan tutuklandı

Çocukları ‘tacizden koruma’ hedefiyle kurulan bir derneğin başkanı Erhan N., 8 yaşındaki erkek çocuğunu istismardan tutuklandı ve hakkında dava açıldı. Baba suçlamaları kabul etmezken iddianamede çocuğun beyanlarının tereddüte yer bırakmadığı, cinsel istismar suçunun oluştuğu belirtildi.

6.03.2019Gündem
ALMANYADA BÜYÜK SKANDAL

ALMANYA'DA BÜYÜK SKANDAL

Almanya'nın Aşağı Saksonya Eyaleti'ndeki Wennigsen kentindeki bir okulda kadın öğretmenin bir öğrenciyi cezalandırmak için beline halat bağlayarak onu dolaştırdığı ortaya çıktı. Büyük tepki toplayan olay üzerine soruşturma başlatıldı.Öğretmenin derste defalarca yaramazlık yapan ve dersi bölen öğrencisini beline halat bağlayarak cezalandırması ile ilgili iddialar büyük yankı uyandırdı. Aşağı Saksonya Eyaleti'ndeki Alman Çocuk Koruma Derneği, eğitim için okula gönderilen 8'inci sınıftaki bir çocuğa eğitimci tarafından arkadaşları önünde yapılan hareketin kabul edilemez olduğunu açıkladı. Alman kanallarının tümü skandal olarak nitelendirdikleri olayda öğretmenin uyarılarına aldırış etmeyerek onu sürekli tahrik eden öğrencinin, birkaç kez kaçma girişiminde bulununca belinden halatla bağlandığı ifade edildi. Okul-Veli Konseyi Başkanı Martin Kunz, öğretmen hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını söyledi. İhsan DÖRTKARDEŞ-DHA

24.01.2013Haber
Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

Hürriyet ve Milliyet yazarları tarihi tartışmayı değerlendirdi

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım ile CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İmamoğlu, ortak yayında soruları yanıtladı. Hürriyet ve Milliyet yazarları programı değerlendirdi.

16.06.2019Gündem
Çocuklar için internetteki yeni tehlike: Siber uşaklaştırma

Çocuklar için internetteki yeni tehlike: Siber uşaklaştırma

Teknolojinin, internetin ve sosyal medya kullanımının gelişmesiyle internet ortamında fazlaca zaman geçirmeye başlayan çocuklar için grooming (siber uşaklaştırma) tehlikesi uyarısı yapıldı.

22.04.2019Teknoloji
Uzmanlar ‘çocuk istismarı’nı önlemek için buluştu

Uzmanlar ‘çocuk istismarı’nı önlemek için buluştu

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde ‘Uluslararası Çocuk İstismar ve İhmalinde 'İyi Uygulamalar' Sempozyumu’ başladı. Dört gün sürecek sempozyumda, çocuk istismarları ve bunlara karşı alınacak önlemler ele alınacak.

9.04.2019Eğitim
Çorumda korkunç olay...

Çorum'da korkunç olay...

ÇORUM'da, Çorum Sanatçılarını Koruma ve Yaşatma Derneği Lokali'nde Volkan Ş., tartıştığı arkadaşı Yılmaz Özbay'ı (20) tüfekle vurarak öldürüldü. Olaydan sonra kaçan Volkan Ş., polis tarafından yakalandı.

2.04.2019Gündem
Hayat kalbi kırık bir çocuktan mücadeleci bir kadın yarattı

Hayat kalbi kırık bir çocuktan mücadeleci bir kadın yarattı

Çok çocuklu bir ailede dünyaya geldi. Kendi deyimiyle onu ‘kadınlar çetesi’ büyüttü. Oyunculuğa başlar başlamaz ekranın aranan yüzlerinden biri oldu. Ünü, yurtdışına taştı. 12 yıldır Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu İnsani Yardım Programı sözcülüğü yapıyor. Songül Öden, şimdi ‘Bir Aile Hikayesi’yle ekranda, ‘Lâl Hayal’ ile yakında tiyatro sahnesinde. Onunla kendi ailesini, aşkı ve toplumu konuştuk.

24.03.2019Hürriyet Pazar
Yaşamıyoruz ama ölü de değiliz...Türkiyenin 4 farklı şehrinden Suriyeli 53 kadın anlatıyor

Yaşamıyoruz ama ölü de değiliz...Türkiye'nin 4 farklı şehrinden Suriyeli 53 kadın anlatıyor

Türkiye’de 1 milyon 667 bin 192 Suriyeli mülteci kadın var. İçlerinden Türkiye’nin farklı şehirlerinde yaşayan 53’üyle sohbet ettik. İstanbul, Bursa, Mardin ve Eskişehir’de... Bu kadınlarla bizi üç kurum buluşturdu: BM Nüfus Fonu, Hayata Destek Derneği ve bu konuda çalışan İstanbul Arel Üniversitesi. Bazıları bize evini açtı, aileleriyle tanıştırdı. Diğer röportajları bu kuruluşlara ait merkezlerde gerçekleştirdik. Aralarından “Bizi Suriye’ye geri mi göndereceksiniz” diye soranlar oldu. Bu yüzden evlere psikologlarla gittik. Onlardan Türkiye’deki yaşamlarını dinledik. Ve anladık ki Türkiye’de kadın olmak zor ama Suriyeli kadın olmak daha da zor. Hayata bir de onların gözüyle bakmanız umuduyla...

10.03.2019Hürriyet Pazar
5 çocuğa cinsel istismardavasında 2 sanığa hapis, 3 sanığa beraat

5 çocuğa cinsel istismar'davasında 2 sanığa hapis, 3 sanığa beraat

KONYA'da, 16- 18 yaşlarındaki 5 öğrencinin, 2014- 2015 yıllarında yatılı Kur'an kursunda 11- 12 yaşlarındaki 5 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada karar açıklandı. Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklardan Ö.Ş. ve E.A.'ya, 2'şer yıl 6'şar ay hapis cezası vererek, cezalarını erteledi. Tutuksuz 3 sanığın ise haklarında şikayet olmaması nedeniyle beraatine karar verdi.

17.02.2019Gündem
Özhaseki anket sorusuna bu yanıtı verdi

Özhaseki anket sorusuna bu yanıtı verdi

CNN TÜRK ekranlarında Buket Aydın'ın sunduğu '40'a, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki konuk oldu.

6.02.2019Gündem
Artık Türkiyeli olan Suriyeli çocuklar anlatıyor: Suriye’yi hiç hatırlamıyorum, orası neresi bilmiyorum; ben bir tek bu sokağı biliyorum

Artık Türkiyeli olan Suriyeli çocuklar anlatıyor: Suriye’yi hiç hatırlamıyorum, orası neresi bilmiyorum; ben bir tek bu sokağı biliyorum

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü’nün resmi verilerine göre Türkiye’de 18 yaş altında 1 milyon 646 bin 53 Suriyeli çocuk yaşıyor. Mayıs 2011-Ocak 2019 arasında ülkemizde 410 bin Suriyeli bebek doğdu. Geri kalanların çoğu da çok küçük yaşta buraya göç ettiği için kendi ülkelerine dair hiçbir hatıraları yok. Artık Türkçe konuşan, Türk kültürüyle yetişen ve kendilerini Türk hissettiklerini söyleyen Suriyeli çocuklarla konuştuk.

20.01.2019Hürriyet Pazar
Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren derneğin adı nedir

Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren derneğin adı nedir?

Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili çalışmalar gerçekleştiren Hayat Sende Derneği, 2007 yılında yetiştirme yurdundan çıkan bir grup gencin girişimiyle oluşmuştur. Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili çalışmalar yapan Hayat Sende Derneği, buralarda yetişen çocuk ve gençlerin hayatlarına yenilikçi çözümler getirmeyi hedeflemektedir. İşte, Koruma altındaki çocuk ve gençler ile ilgili girişimlerde bulunan Hayat Sende Derneği hakkında bazı bilgiler

8.01.2019Gündem
CHPnin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir

CHP'nin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir?

CHP'de Bursa'nın Mudanya ilçesi Belediye Başkan Adayı halen Belediye Başkanı olarak görev yapan Hayri Türkyılmaz oldu. Bu gelişmenin ardından Hayri Türkyılmaz'ın kim olduğu merak konusu oldu. Peki, CHP'nin Mudanya Belediye Başkan Adayı Hayri Türkyılmaz kimdir? İşte, Hayri Türkyılmaz hakkında merak edilenler...

4.01.2019Gündem
Finişte iyilik var

'Finiş'te iyilik var

Kadına şiddet, okula gidemeyen çocuklar, kan arayanlar, organ nakli bekleyenler, barınaklarda, sokaklarda işkence edilen hayvanlar, yok olan doğal hayat... Geçen yılı bir düşünün. Sosyal medyada böyle kaç dramla karşılaştınız. İsyan ettiniz ve belki retweet etmekten, hesabınızda paylaşmaktan, ‘Kahroldum’ demekten fazlasını yapamadınız. Ya da yapamayacağınızı düşündünüz.Aslında yapabileceğiniz bir şey var: Çocuklar, kadınlar, çevre, eğitim için çalışan bir sivil toplum örgütüne destek olmak adına koşabilirsiniz. Türkiye’de iyilik koşuları için çalışan, yol gösteren ‘Adım Adım’ oluşumu yeni gönüllüler bekliyor. 2008’den bu yana 50 binden fazla gönüllü koşucu, 40 sivil toplum kuruluşu için 350 binden fazla bağışçıdan 37 milyon TL’nin üstünde bağış topladı.

30.12.2018Gündem
‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

‘Tüysüz’den sonra ikinci Noel ağacı vakası: Roma’yı Netflix yönetsin

İtalya’nın Roma belediyesi, geçen yıl memleket meselesine dönen Tüysüz adlı Noel ağacı vakasını bir daha yaşamamak için bu yıl ki Noel ağacına sponsor aldı. Netflix sponsorluğunda Venedik Meydanı’nadikilen görkemli Noel ağacı tartışmaları da beraberinde getirdi.

9.12.2018Avrupa
Ahmet Sami Kutlu kimdir AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlunun biyografisi

Ahmet Sami Kutlu kimdir? AK Parti Kütahya Belediye Başkan Adayı Ahmet Sami Kutlu'nun biyografisi

Ahmet Sami Kutlu, AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak ilan edilmesinin ardından gündemdeki isim oldu. Hukuk Fakültesi mezunu olan Ahmet Sami Kutlu, daha önce AK Parti'den belediye meclis üyesi olarak görev almıştır. Evli ve iki çocuk babası olan Ahmet Sami Kutlu, 2019 yerel seçimlerinde AK Parti'nin Kütahya Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere dahil olacak

6.12.2018Gündem
Şehrin İyi Hali projesine 9 bin üniversiteli başvurdu

Şehrin İyi Hali projesine 9 bin üniversiteli başvurdu

Akbank’ın dördüncü kez üniversiteli gençlerle hayata geçirdiği “Şehrin İyi Hali” gönüllülük projesi için 9 bin genç başvuruda bulundu. Proje kapsamında 2500 genç, çeşitli alanlarda faaliyet gösteren 10 sivil toplum kuruluşu iş birliğiyle Türkiye genelinde yürütülen sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak çalıştılar. Gönüllüler, 24 Kasım’da Volkswagen Arena’da düzenlenen Şehrin İyi Hali - Kalben Konseri’nde Akbank’ın misafiri oldu.

26.11.2018Kampüs
Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehrin en iyileri seçildi... Ödüller sahiplerini buldu

Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018 görkemli bir törenle gerçekleştirildi. Bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimlerinin yoğun katılım gösterdiği törende 38 proje ‘Sign of the City’ seçildi.

7.11.2018Ekonomi
Almanya’da Türk çocukların hakları için gösteri

Almanya’da Türk çocukların hakları için gösteri

Almanya’nın Düsseldorf kentindeki Türkler, gençlik dairelerinin, ailelerinden alıp koruma altında tuttuğu ‘Türk çocukların haklarının korunması’ talebiyle bir araya geldi.

28.10.2018Avrupa

Yer: Adana... Son anda kurtarıldı

ADANA’da K.A. (14) adlı kız çocuğu, İ.G. (23) ile evlendirilmek üzereyken polis tarafından son anda kurtarıldı.

1.10.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Sosyal medya fenomeni olmanın 1 numaralı koşulu

Şarkısı 200 milyon izlenmeye dayanan Reynmen çektiği klibin çalıntı olduğu ortaya çıkınca, “Ben bir sosyal medya fenomeniyim, bu tür kurguları yapmam normal. Bunları takipçilerim için çekmiştim” demişti...

7.03.2019

İdil Biret, Gürer Aykal ve o çocuklar

GEÇEN cumartesi gecesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde müthiş bir konsere gittim.

7.04.2019

‘Sevgi’nin soyu tükeniyor

Hürriyet Ankara Bürosu’nda, koca bi panomuz var.

18.03.2019

Kitabın başkenti Bursa

Bursa’ya her gidişimde Bursa üzerine kitapları okurum. Bursa ile kartpostalların kitabını görmüştüm, orada uygarlık ve şehir olma düzeyinin nasıl yüksek olduğunu o belgelerden anlamıştım.

7.03.2019

Anne-babaların yüzde 56’sı Suriyeli arkadaş istemiyor

Arkadaşımız İpek Özbey, yılbaşı gecesi Taksim’de olup bitenler üzerine Uluslararası Arap Akademisyenleri Derneği Onursal Başkanı ve eski Suriye Türkmenler Meclisi Başkanı Samir Hafez ile güzel bir röportaj yapmış.

9.01.2019

Venom sinemalarda

IMDB notu 7’lerde gezinen son Marvel filmi “Venom” şu sıralar izleyicinin en çok ilgi gösterdiği yabancı film.

15.10.2018