MENÜ

Batman Haberleri

Batman Haberleri ile ilgili tüm haberleri, son dakika Batman Haberleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Batman Haberleri haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 175 Batman Haberleri haberi bulunmuştur.

Batman Haberleri Haberleri

8 yanlışa 8 cevap

8 yanlışa 8 cevap

Doğan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Doğan, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün ortaya attığı kendisine yönelik iddiaları, aynı gece Kanal D’de canlı yayına çıkarak çürüttü.

8.09.2008Gündem
53 DTPli başkana hapis cezası

53 DTP'li başkana hapis cezası

Roj TV'nin kapatılmaması için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e mektup yazdıkları gerekçesiyle haklarında "PKK'ya bilerek isteyerek yardım etmek"ten 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 56 belediye başkanının yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı. 3 belediye başkanı beraat etti, 53'ü ise 2 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı. Ceza daha sonra bin 875 YTL para cezasına çevrildi.

15.04.2008Gündem
DTPli başkanlar için 2şer yıl hapis istendi

DTP'li başkanlar için 2'şer yıl hapis istendi

ROJ TV'nin kapatılmaması için Danimarka Başbakanı Anders Fogh Rasmussen'e mektup yazdıkları gerekçesiyle haklarında terör örgütü PKK'ya bilerek isteyerek yardım etmekten 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açılan 56 belediye başkanının yargılandığı dava karara kaldı. Savcı esas hakkındaki görüşünü açıklarken 53 başkana 2 yıl hapis cezası, 3 başkanın ise beraatini istedi.

11.03.2008Gündem
Merkez Bankasını İstanbula taşıyacağız

Merkez Bankası'nı İstanbul'a taşıyacağız

Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası'nın genel merkezini İstanbul'a taşıyacaklarını söyledi.

17.12.2007Gündem
Karga bayıltan sıcak

Karga bayıltan sıcak

Afrika sıcakları, her türlü doğa koşuluna dayanıklı yapılarıyla bilinen kargaları bile bayılttı. Şırnakta termometreler 56 dereceyi gösterdi. İstanbul’da 78 yılın sıcak rekoru 40.2 derece olarak kırıldı.

27.06.2007Gündem
Lösemili çocuklara bile acımıyorlardı

Lösemili çocuklara bile acımıyorlardı

İstanbul’la birlikte 6 ilde aynı anda düzenlenen sahte ilaç operasyonunda ele geçen TIR’lardan birinde lösemili çocukların tedavisinde kullanılan, son kullanma tarihi geçmiş 30 bin adet bebek maması bulundu.

11.03.2007Gündem
Emniyet: MİT tarihe not düştü

Emniyet: MİT tarihe not düştü

Emniyet Genel Müdürlüğü Sözcüsü İsmail Çalışkan, teşkilatının MİT ile yoğun bir işbirliği içerisinde olduğunu belirterek, MİT Müsteşarı Emre Taner'in 80. kuruluş yıl dönümünde yaptığı değerlendirmeyle tarihe not düştüğünü söyledi.

12.01.2007Gündem
Tarihi Kuranlar damda kurutuluyor

Tarihi Kuran'lar damda kurutuluyor

BATMAN'da İluh Deresi kenarında bulunan ve sel sularının en çok etkilediği camilerden biri olan Dergah Camisi'nin kütüphanesindeki tarihi değeri olan el yazması Kuran-ı Kerim'ler ve dini kitaplar dam üzerinde güneşte kurutuluyor.

15.11.2006Gündem
Şiddetten uzak, doğaya yakın

Şiddetten uzak, doğaya yakın

Şiddetten uzak, doğaya yakın bir sevgi yolculuğuna çıkmaya hazır mısınız? Yitirilmiş güzelliklerle yeniden tanışmaya… Günlük kargaşanın içinde kaybolurken, bazen gerilerde bırakmışız gibi hissetsek de, gerçekten ihtiyaç duyduğumuz ve aslında çok yakınımızda olan şeyleri, anlamını unuttuğumuz kavramları anımsamaya ne dersiniz?

22.05.2006Kelebek
18 PKK’lı dağdan nasıl indirildi

18 PKK’lı dağdan nasıl indirildi?

Batman Valisi ve Jandarma Komutanı'nın özel çalışmalarıyla 18 terör örgütü üyesi, Kuzey Irak'taki terör kamplarından gizlice evlerine getirildi.

30.04.2006Gündem
ABDden vatandaşlarına güneydoğu uyarısı

ABD'den vatandaşlarına güneydoğu uyarısı

ABD, Türkiye'nin Güneydoğu'sunu ziyaret eden vatandaşlarını, terörist olaylara karşı dikkatli olmaları yönünde uyardı.

17.04.2006Gündem
Türk: Kürt sorununda muhatap değil, halk tatmini önemli

Türk: Kürt sorununda muhatap değil, halk tatmini önemli

Demokratik Toplum Partisi Eşbaşkanı Ahmet Türk, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan düşüncelerini aktarmak için "canlı yayında randevu" istedi.Türk, "Muhatap olarak adresleri gösterirsek bu sorunu çözümsüzlüğe götürürüz" dedi.

2.04.2006Gündem
Direnişimizi yükselteceğiz

Direnişimizi yükselteceğiz

Danimarka’ya gönderilen Roj TV dosyasını ele geçirdik. Dosyada, Roj TV’de Bingöl’de 14 teröristin ölüm haberi verilirken "Halkımızı şehitlerini sahiplenerek sessiz kalmamaya çağırıyoruz. Biz de direnişimizi yükselteceğiz ve bunu cevapsız bırakmayacağız" denildiği de bulunuyor.

1.04.2006Gündem
Gül: Teröre tolerans verilmeyecek

Gül: Teröre tolerans verilmeyecek

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, terörizmle mücadelede herhangi bir tolerans ya da zafiyetin kesinlikle gösterilmeyeceğini söyledi. Bingöl-Muş sınırındaki operasyonda öldürülen 14 teröristten 6'sının yabancı uyruklu olduğunu belirten Gül, Danimarka Dışişleri Bakanı ile bir telefon görüşmesi yaptığını ve Roj TV konusunda gerekeni yapacakları sözünün verildiğini belirtti.

1.04.2006Gündem
Bir milyon çocuğa bir milyon kardeş

Bir milyon çocuğa bir milyon kardeş

28 Kasım’da başlayan ‘Kardeşini Seç’ kampanyası kapsamında bugüne kadar 67 ilde, 1590 okuldan 30 bin çocuğun eğitim masrafları karşılandı. Kampanyanın yaratıcısı fotoğrafçı Cengiz Tünay tamamen sevgi ve sosyal dayanışma duygusu üzerine kurulan etkinliğin bazı resmi makamlarca ‘terörist yanlısı’ olarak değerlendirildiğini, verilen sözlerin tutulmadığını söylüyor.

5.08.2005Kelebek
Hikmet Fidan

Hikmet Fidan

6 Temmuz sabahı Diyarbakır’ın Bağlar semtinde, ensesine susturucu tabancadan sıkılan tek kurşunla hayatına son verilmese, en büyük hayali 11 yaşında yazmaya başladığı romanı ‘Dedemin Hançeri’ni tamamlamaktı. Ailesini, Kürtleri, arzularını, PKK’yla başlayıp HADEP Genel Başkan Yardımcılığı’na uzanan, sadece ve sadece demokratik platformda yürütülmesini savunduğu mücadeleyi anlatacaktı ilk kitabında.

23.07.2005Gündem
Yine Apo sloganları

Yine Apo sloganları

Cezaevinden çıkan DEP eski milletvekillerinin katıldığı ‘Barış ve Demokrasi’ mitinginde yine Apo sloganları atıldı. ‘Barışın elçisi İmralı’dadır’, ‘Hepimiz Apocuyuz’, ‘And içiyoruz bu topraklarda daha nice kutsal buluşmaları gerçekleştireceğiz’ diye bağıran kalabalık, Öcalan posterleri taşıdı.

13.06.2004Gündem
Yine Apo sloganları

Yine Apo sloganları

DEP eski milletvekilleri Leyla Zana, Orhan Doğan, Hatip Dicle ve Selim Sadak, dün Diyarbakır’da DEHAP’ ın düzenlediği mitinge katıldı.

13.06.2004Gündem
Dünya Basın Özgürlüğü Gününde kötü tablo

Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nde kötü tablo

Dünya Basın Özgürlüğü Günü'nünde gazetecilerin görevleri sırasında öldürülmesi, hapsedilmesi "geçen yılları aratmadı." RSF'nin raporuna göre, 2003'te dünyada 42 gazeteci öldürüldü.

3.05.2004Gündem
World Kavat Corporation

World Kavat Corporation

Milliyet’in haberine göre, Retail Management Consultants’ın Başkanı George Whalin, “Türk satıcılar inanılmaz...” demiş. Mısır Çarşısı’ndaki, Kapalıçarşı’daki esnafın “pazarlama kabiliyeti” hayran bırakmış dünya çapındaki bu perakende satış uzmanını. Whalin bizim asıl başarılı olduğumuz alanları bilmiyor tabii...

23.10.2003Gündem
MEDYADAN : Alıntılar

MEDYADAN : Alıntılar

Tülin Şahin’in 6 fobisi – Robot Çelik: 3 nalla bir at kaldı – Ünlülerin şöminesi nereden alınır? – İki “kovalasın” alıntısı – Türkçe yer adlarına kıran mı girdi? – TSK’dan Beşiktaş’a büyük jestmiş, yok devenin nalı – Elif Dağdeviren yolu boşuna uzatmış – Bekarlığa dönüş gecesi – Takiye’ye İngilizce karşılık aranıyor – Deneme sevgili modası, beğenmezsen iade ediyorsun... vs

29.06.2003Kelebek
Dışişleri: ABDnin üs talebi olmadı

Dışişleri: ABD'nin üs talebi olmadı

ABD'nin Irak savaşı çerçevesinde kullanılmak üzere Türkiye'den bazı üsleri talep ettiği yönündeki iddialar, Dışişleri Bakanlığı yetkilileri tarafından yalanlandı.

27.03.2003Gündem
Cephedeki CNN TÜRK muhabirleri

Cephedeki CNN TÜRK muhabirleri

Irak Krizi'ni İstanbul dışında 17 farklı noktadan izleyen CNN Türk, savaşa hazır! Ama yanlış anlamayın, onların savaşa hazırlığı, sıcak çatışma başladığında bölgeden ‘‘güvenilir ve anında’’ habercilik yapmak için.

15.03.2003Gündem
Keşfin kapsamı genişliyor

Keşfin kapsamı genişliyor

ABD'nin olası Irak operasyonunda kullanmak istediği Türkiye'deki üs ve limanları inceleyen 150 kişilik Amerikalı uzman heyet, incelemelerini kapsamda yeralmayan bazı stratejik noktalardaki havaalanı ve limanlara da kaydırdı. Dün, Mardin Havaalanı ile Mersin ve Silifke limanları incelenirken bugün de Sabiha Gökçen Havaalanı ABD'li uzmanlar tarafından ziyaret edildi.

15.01.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Kırık gülüşlerin şehri olmasın

Batman’ın küçük tren istasyonunun binası 1940’lı yıllarda yapılmış; İsmet İnönü’nün Batman’da petrol ilk bulunduğunda trenle bu istasyona geldiği ve iki gün vagonda kaldıktan sonra eşeklerle petrolün bulunduğu Raman Dağı’na gittiği anlatılıyor.

14.07.2008

'Biz yandık'

İSTANBUL'da Cevahir Otel’e girerken, bizi tanıyan bir okurumuz "Bu kadar çiftçi ve üreticiyi bir arada göremezsin" dedi.

1.05.2006

İmralı için mülakat dilekçesi

BİR gazeteci olarak bugünlerde en çok istediğim şey, İmralı’da yatan teröristbaşı ile bir mülakat yapmak.

Oysa PKK terörünün başladığı günden bu yana, Öcalan’la konuşmak içimden geçmedi.

14.07.2005

Sessiz ve derinden çalışanlar da var...

Türkiye’nin AB yürüyüşünün ortalarda görünmeyen kahramanları var. Kendilerini fazla göstermiyorlar, bağırıp çağırmıyorlar, ancak son derece etkili bir çalışma yapıyorlar. Bu grubun başını da, Ahmet Sever çekiyor.

4.06.2004

Erdoğan, Bush’a plan götürecek

TÜRKİYE'den gelip 25 yıldan beri Kıbrıs'ta işyeri bulunan bir kişi, her ne kadar kendisini Kıbrıslı sayıyorsa da, ‘‘Kıbrıslının bugüne kadar karakterini çözmüş değilim’’ diyor.

17.12.2003

Nasıroğlu ne yapacak

CHP'den istifa eden Batman Milletvekili Nezir Nasıroğlu, ‘‘CHP'den neden istifa ettiler?’’ (3.8.2003) yazısı üzerine telefon ederek, yanlış anlamalara yol açmamak üzere şunları söylemek istediğini bildirdi:

4.08.2003

Üstü kaval...

SİZ en iyisi, bir kenara yazın... Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarının başını eğer dış politika ile ilgili inanılmaz büyüklükteki yanlışları yemezse... Gelin bize hesap sorun...

21.07.2003