MENÜ

Başkanlık Seçimi

Başkanlık Seçimi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Başkanlık Seçimi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Başkanlık Seçimi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.939 Başkanlık Seçimi haberi bulunmuştur.

Başkanlık Seçimi Haberleri

Mecliste herkes o soruyu sordu: O oy nereden geldi

Meclis'te herkes o soruyu sordu: O oy nereden geldi

TBMM Başkanı'nı seçti; TBMM'de temsil edilen dört partinin dördü de aday çıkardı.  AK Parti'nin TBMM'deki 317 vekil sayısı nedeniyle, kimse seçimde sürpriz beklemiyordu. Başkan'ın kim olacağı konusunda beklenti tek olunca, kulislerdeki yorumlar sadece "hangi adayın kaç oy aldığı" üzerinde yoğunlaştı.

23.11.2015Gündem
TBMMnin yeni başkanı İsmail Kahraman

TBMM'nin yeni başkanı İsmail Kahraman

TBMM Başkanı seçimi tamamlandı. TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplanan Meclis'de yapılan seçimde yeni başkan üçüncü turda seçildi. AK Parti adayı İstanbul Milletvekili İsmail Kahraman, Meclis'in yeni başkanı olarak seçildi. Üçüncü tur oylamada seçilen Kahraman 316 üyenin oyu ile başkan seçildi.

22.11.2015Gündem
FIFAdan Blatter ve Platini raporu

FIFA'dan "Blatter ve Platini" raporu

FIFA Etik Kurulu, içinde Blatter ve Platini'ye yaptırım tavsiyelerinin de yer aldığı son raporunu sundu.

21.11.2015Avrupa
FIFAdan Blatter ve Platini raporu

FIFA'dan "Blatter ve Platini" raporu!

FIFA Etik Komitesi, FIFA'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında futboldan 90 gün men cezası alan FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Michel Platini'ye başka yaptırımların da uygulanması tavsiyesinde bulundu.

21.11.2015Futbol
Platini CASa başvurdu

Platini CAS'a başvurdu

UEFA Başkanı Michel Platini, FIFA'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında aldığı futboldan 90 gün men cezasına itiraz etmek amacıyla Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) başvurduğunu açıkladı.

20.11.2015Avrupa
Umut Oran: Kurultay için yeterli imzayı topladık

Umut Oran: Kurultay için yeterli imzayı topladık

CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıklayan eski milletvekili Umut Oran, olağanüstü kurultay için yeterli imza sayısına ulaştıklarını söyledi.

20.11.2015Gündem
AK Parti’de bekleme dönemi

AK Parti’de bekleme dönemi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında ‘kabine uzlaşması’ sağlanamadığı için hükümetin kuruluş ve partinin buna bağlı yaptığı ‘grup yönetimini belirleme’ takvimi değişti.

19.11.2015Gündem
Bush IŞİDe karşı kara operasyonu istedi

Bush IŞİD'e karşı kara operasyonu istedi

ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimi için Cumhuriyetçi Parti'den aday adayı olan Jeb Bush, ABD ordusunu terör örgütü IŞİD'e karşı kara operasyonu yapmaya çağırdı.

18.11.2015Dünya
FIFA, Platini ve Blatterin itirazını reddetti

FIFA, Platini ve Blatter'in itirazını reddetti!

FIFA Başkanı Sepp Blatter ve UEFA Başkanı Michel Platini'nin, FIFA'daki yolsuzluk operasyonu kapsamında aldığı futboldan 90 gün men cezası için yapılan itirazlar reddedildi.

18.11.2015Futbol
Balyozcu kaybetti

Balyozcu kaybetti

Yargıtay'da, nisan ayından bu yana devam eden 15’inci ve 12’nci Ceza Daireleri ile iki haftadır devam eden 9’uncu Ceza Dairesi başkanlığı seçimleri tamamlandı. Balyoz Davası’nda ilk yargılama sonrası verilen mahkûmiyet kararlarını onayan Yargıtay 9’uncu Ceza Dairesi’nin Başkanı Ekrem Ertuğrul seçimi kaybetti.

17.11.2015Gündem
Blatter taburcu edildi

Blatter taburcu edildi

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün hak mahrumiyeti cezası verilen ve yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle birkaç gün önce hastaneye kaldırılan FIFA Başkanı Josef Sepp Blatter'in taburcu edildiği açıklandı.

13.11.2015Avrupa
DFBnin eyalet başkanları toplanıyor

DFB'nin eyalet başkanları toplanıyor

Skandala adı karışan Wolfgang Niersbach'ın istifasının ardından boşalan DFB Başkanlığı için eyalet federasyon başkanları Salı günü toplanıyor.

13.11.2015Avrupa
Platini’ye ağır darbe

Platini’ye ağır darbe

İsviçre’de 26 Şubat günü yapılacak FIFA başkanlık seçiminde kimlerin mücadele edebileceği dün açıklandı. Buna göre Platini gibi adaylığını açıklayan Musa Bility’nin de başvurusu reddedildi.

12.11.2015Futbol
FIFA Seçim Kuruludan Michel Platiniye kötü haber geldi

FIFA Seçim Kurulu'dan Michel Platini'ye kötü haber geldi

FIFA Seçim Kurulu, FIFA başkanlığına adaylık başvurusunda bulunan 7 kişiden 5'inin adaylıklarını onadı.

12.11.2015Futbol
FIFAdan Platiniye büyük şok

FIFA'dan Platini'ye büyük şok!

Başkanlık için adaylık başvurusunda bulunan 5 kişinin adaylıkları onayladı.

12.11.2015Avrupa
Blatter hastaneye kaldırıldı

Blatter hastaneye kaldırıldı

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün hak mahrumiyeti cezası verilen FIFA Başkanı Sepp Blatter'in yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle hastaneye götürüldüğü bildirildi. Futboldan 90 gün men edilen FIFA Başkanı Blatter'in sağlık durumunun, şimdilik iyi olduğu ve bilincinin açık olduğu bilgisi verildi

11.11.2015Spor
Kurtulmuştan önemli açıklamalar

Kurtulmuş'tan önemli açıklamalar

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu sonrasında basın açıklaması yaptı.

9.11.2015Gündem
Blatter, tedavi altında

Blatter, tedavi altında

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün futboldan men edilen başkan Sepp Blatter'in geçtiğimiz hafta sonu ciddi bir sağlık sorunu yaşadığı ve önümüzdeki 10 gün boyunca tıbbi kontrol altına tutulacağı duyuruldu.

7.11.2015Avrupa
Blatter tedavi altında

Blatter tedavi altında

FIFA Etik Kurulu tarafından 90 gün futboldan men edilen başkan Sepp Blatter'in geçtiğimiz hafta sonu ciddi bir sağlık sorunu yaşadığı ve önümüzdeki 10 gün boyunca tıbbi kontrol altına tutulacağı duyuruldu.

6.11.2015Spor
İsviçre Marini ABDye iade etti

İsviçre Marin'i ABD'ye iade etti

FIFA'daki yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltında bulunan eski Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı ve eski FIFA yetkilisi Jose Maria Marin'in ABD'ye iade edildiği açıklandı.

4.11.2015Futbol
CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin: Başkanlık sistemi derlerse kapımızın önünden geçmesinler

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin: 'Başkanlık sistemi derlerse kapımızın önünden geçmesinler'

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, 1 Kasım seçimlerini değerlendiriyor:

3.11.2015Gündem
İsviçre Marini ABDye iade edecek

İsviçre Marin'i ABD'ye iade edecek

FIFA'daki yolsuzluk soruşturması kapsamında gözaltında bulunan eski Brezilya Futbol Federasyonu Başkanı ve FIFA yetkilisi Jose Maria Marin'in ABD'ye iade edilmeyi kabul ettiği bildirildi.

28.10.2015Futbol
FIFA başkanlığına 7 aday

FIFA başkanlığına 7 aday

UEFA Başkanı Platini, UEFA Genel Sekreteri Infantino, Ürdün Prensi el-Hüseyin, Liberya Futbol Federasyonu Başkanı Bility, Eski FIFA Genel Sekreter Yardımcısı Champagne, Güney Afrikalı ünlü işadamı Sexwale ve Asya Futbol Konfederasyonu Başkanı el-Halife, FIFA başkanlığı aday listesinde yer alan 7 isim oldu

28.10.2015Futbol
Platini sinirlendi CASa gideceğim...

Platini sinirlendi! 'CAS'a gideceğim...'

Futboldan 90 gün men cezası alan UEFA Başkanı ve FIFA başkan adayı Michel Platini, FIFA'nın yeniden futbolun merkezi haline gelmesini sağlayacak tek kişinin kendisi olduğunu savundu.

19.10.2015Futbol
Başkan adayından 6 bin 500 ortak sözü

Başkan adayından 6 bin 500 ortak sözü

Yaklaşan TÜRSAB seçimleri öncesinde en çok tartışılan konulardan biri olan TÜRSAB’ın kurduğu şirketler için, başkan adayı Emin Çakmak’tan farklı bir öneri geldi. Çakmak, şirketleri ‘limited’ statüsünden çıkarıp anonim şirkete çevirerek, faal olan 6 bin 500 acenteyi ortak edeceğini söyledi. Bir sonraki hedefi ise borsaya açılmak.

19.10.2015Ekonomi
Prens Ali FIFA başkan adaylığını açıkladı

Prens Ali FIFA başkan adaylığını açıkladı

Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, 26 Şubat 2016'da gerçekleştirilecek FIFA başkanlık seçimi için resmi adaylık başvurusunu yaptı.

15.10.2015Futbol
Seçilirsem bir şirket daha kuracağım

Seçilirsem bir şirket daha kuracağım

Aralık ayında yapılması planlanan Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) seçimleri öncesinde mevcut başkan Başaran Ulusoy şirket sayıları ve TÜRSAB’ın mal varlıkları hakkında açıklamalarda bulundu. Ulusoy, “Açıklayamayacağımız bir şey yok. Acentelerin lehineyse eğer 6’ncı şirketi de kurarım” diye konuştu.

7.10.2015Ekonomi
Prens Ali FIFA başkanlığına yeniden aday oldu

Prens Ali FIFA başkanlığına yeniden aday oldu

Ürdün Prensi Ali bin el-Hüseyin, FIFA'nın gelecek yıl düzenlenecek başkanlık seçimi için yeniden aday oldu.

9.09.2015Futbol
FIFA reform için ilk adımı attı

FIFA reform için ilk adımı attı

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2016 FIFA Reform Kurulu'nun ilk toplantısının sona erdiğini açıkladı.

3.09.2015 Diğer
RTÜK karar alamaz noktaya geldi

RTÜK karar alamaz noktaya geldi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda henüz başkanlık düğümü çözülemezken şimdi de 'karar yeter sayısı' sorunu ortaya çıktı. CHP'li RTÜK üyesi Ali Öztunç'un 1 Kasım seçimlerinde aday adayı olmak üzere istifa etmesi, RTÜK'ün kilitlenmesi anlamına geldiği yorumu yapıldı.

31.08.2015Ekonomi
Deniz Baykal bakanlık teklifini 3 sayfalık mektupla reddetti

Deniz Baykal bakanlık teklifini 3 sayfalık mektupla reddetti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın geçici hükümeti kurma görevi verdiği Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bakanlık teklif ettiği CHP eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, başbakanlığa yazdığı 3 sayfalık mektupta görevi kabul etmediğini bildirdi.

27.08.2015Gündem
18 yıllık başkan yeniden aday

18 yıllık başkan yeniden aday

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği aralık ayında seçime gidiyor. 18 yıldır başkanlık görevini yürüten Başaran Ulusoy, tekrar başkanlığa aday olduğunu açıkladı. 2 yılda bir yapılan seçimleri eleştiren Ulusoy, “Bu sürenin 4 yıla çıkması için çalışma yapacağız. Sonra görevi bırakacağım” dedi.

24.08.2015Ekonomi
FIFAda reform 2 Eylülde

FIFA'da reform 2 Eylül'de

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA), 2016 FIFA Reform Kurulu'nun ilk toplantısını 2 Eylül'de yapacağını açıkladı.

20.08.2015Futbol
Barzaninin görev süresi uzatıldı

Barzani'nin görev süresi uzatıldı

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Adalet Bakanlığı Komisyonunun, Mesut Barzani'nin görev süresinin uzatılmasına karar verdiği bildirildi. Çarşamba günü toplanacak parlamento komisyonun bu kararını değerlendirecek.

17.08.2015Dünya
Blatterden Platini itirafı

Blatter'den Platini itirafı

UEFA Başkanı Platini'nin FIFA Başkanı Blatter'i görevini bırakmaması halinde hapse girebileceği yönünde uyardığı iddia edildi.

16.08.2015Avrupa
Sepp Blatter Michel Platininin kendisini hapse girmekle tehdit ettiğini söyledi

Sepp Blatter Michel Platini'nin kendisini hapse girmekle tehdit ettiğini söyledi

UEFA Başkanı Michel Platini'nin, FIFA Başkanı Sepp Blatter'i görevini bırakmaması halinde hapse girebileceği yönünde uyardığı iddia edildi.

15.08.2015Futbol
FIFAdan reformist adımlar

FIFA'dan reformist adımlar

FIFA, 2016 FIFA Reform Komitesi'nin başına İsviçreli avukat Dr. François Carrard'ı getirdi.

12.08.2015Futbol

Yazar Sonuçları

#inadınahayat

Milletçe her sabah kötü psikolojiyle kalkıyoruz, güne kötü başlıyoruz.

10.08.2015