MENÜ

Atid

Atid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Atid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 222 Atid haberi bulunmuştur.

Atid Haberleri

Koalisyon senaryoları

Koalisyon senaryoları

İsrail’de yinelenen genel seçimlerde yeni ilhak planlarıyla gündeme gelen Başbakan Netanyahu istediği çoğunluğa ulaşamadı. Tablo, geçen nisandaki sonuçla hemen hemen aynı oldu. Netanyahu’nun ise Mavi-Beyaz İttifakı ile koalisyona yeşil ışık yaktığı belirtiliyor.

19.09.2019Dünya
Koltuğu sallanınca Trumpa sarıldı... Dikkat çeken hamle

Koltuğu sallanınca Trump'a sarıldı... Dikkat çeken hamle

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun partisi Likud, ABD Başkanı Donald Trump'ın fotoğrafını seçim kampanyasında kullanmaya başladı.

3.02.2019Dünya
Netanyahu kendisini eleştirenleri susturmaya çalışıyor

'Netanyahu kendisini eleştirenleri susturmaya çalışıyor'

The Jerusalem Post gazetesi Editörü Katz, "İsrail lideri, gazetecinin ailesine saldıracak kadar düşük bir seviyeye nasıl geldi? Çok yazık. Bu açılan dava, eleştirenleri susturma çabasıdır." dedi.

25.12.2018Dünya
Turizmde bu yıl için rekor beklentisi

Turizmde bu yıl için rekor beklentisi

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Yönetim Kurulu Başkanı Birol Akman, otellerde doluluk oranlarının iyiye gittiğini belirterek, "Turizmde bu yıl rekor üstüne rekor kıracağız, 40 milyon turist, 30 milyar dolar gelir bekliyoruz." dedi.

17.04.2018Ekonomi
İsrailden 1915 olayları kararı

İsrail'den 1915 olayları kararı

İsrail parlamentosu (Knesset) yapılan oylamada, 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınması yasa teklifini reddetti.

14.02.2018Dünya
İngilterede bakan skandalı Kimseye haber vermedi

İngiltere'de bakan skandalı! Kimseye haber vermedi

Birleşik Krallık Uluslararası Kalkınma Bakanı Priti Patel’in Dışişleri Bakanlığına bildirmeden İsrail’de 2 gün boyunca temaslarda bulunduğu belirtildi.

3.11.2017Dünya
14’ünde DEAŞ’a kaçtı Türkiye’de doğurdu

14’ünde DEAŞ’a kaçtı Türkiye’de doğurdu

Mayıs ayında DEAŞ’a katılmak üzere Belçika’daki evinden kaçan Fas asıllı 14 yaşındaki Firdaous isimli genç kızın Türkiye’de bulunduğu ortaya çıktı. Firdevs, haftasonu ‘beş-on günlük’ bebeğiyle Belçika’ya sınırdışı edildi.

23.10.2017Dünya
14’ünde DEAŞ’a kaçtı

14’ünde DEAŞ’a kaçtı

Mayıs ayında DEAŞ’a katılmak üzere Belçika’daki evinden kaçan Fas asıllı 14 yaşındaki Firdaous isimli genç kızın Türkiye’de bulunduğu ortaya çıktı. Firdevs, haftasonu ‘beş-on günlük’ bebeğiyle Belçika’ya sınırdışı edildi.

23.10.2017Dünya
İsrailde eşcinsel çiftin düğününe katılan vekil istfa etti

İsrail'de eşcinsel çiftin düğününe katılan vekil istfa etti

İsrail'de eşcinsel yakınının düğününe katılan aşırı sağcı Şas (Tevrat Muhafızları) Partisi üyesi Yigal Guetta'nın milletvekilliğinden istifa ettiği belirtildi.

13.09.2017Dünya
3 yaşındaki Yasmine’den 18 gündür haber alınamıyor

3 yaşındaki Yasmine’den 18 gündür haber alınamıyor

Belçika’nın başkenti Brüksel’de radikal gruplara katıldığı ileri sürülen babası tarafından kaçırılan Fas kökenli 3 yaşındaki Yasmine Atid’in ailesi, Türk makamlarından yardım istedi.

15.06.2017Dünya
Turizm ağır yara aldı

Turizm ağır yara aldı

RUSYA ile yaşanan kriz, IŞİD ve terör örgütü PKK’nın saldırıları gibi nedenlerle bir hayli zor günler geçiren turizm sektöründe darbe girişimi nedeniyle iptaller başladı.

18.07.2016Ekonomi
İlişkiler hiç bu kadar kötü olmamıştı

"İlişkiler hiç bu kadar kötü olmamıştı"

İsrail'in eski Maliye Bakanı ve bir önceki hükümeti oluşturan koalisyonun büyük ortağı Yeş Atid Partisi Genel Başkanı Yair Lapid, "İsrail-ABD ilişkilerinin hiç bu kadar kötü olmadığını" söyledi.

14.06.2015Dünya
İsrailde Yeş Adit, Netanyahuyla koalisyon yapmayacağını açıkladı

İsrail'de Yeş Adit, Netanyahu'yla koalisyon yapmayacağını açıkladı

İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, tarafların koalisyon arayışları çerçevesinde parti temsilcileri ile istişarelerini sürdürüyor.

23.03.2015Dünya
İsrail Dışişleri Bakanı Liebermana seçim darbesi

İsrail Dışişleri Bakanı Lieberman'a seçim darbesi

İsrail’le Türkiye arasında 2010’da yaşanan ‘alçak koltuk krizi’nin mimarlarından Avigdor Lieberman, seçimlerde büyük hayal kırıklığı yaşadı. 2013’te Parlamento’ya 13 milletvekili sokan Lieberman’ın partisi Evimiz İsrail, son seçimlerde Knesset’te sadece altı sandalyeye sahip olacak.

18.03.2015Dünya
İsrailde zafer Netanyahunun oldu

İsrail'de zafer Netanyahu'nun oldu

İsrail’de dün yapılan genel seçimlerde, son günlerde ırkçı çıkışların dozunu artıran Başbakan Binyamin Netanyahu sürpriz bir zaferle çıktı. Seçim öncesi anketlerde merkez solcu Siyonist Birlik ile başa baş giden Netanyahu'nun lideri olduğu Likud partisi oyların yüzde 23,27'sini aldı. Sandık sonuçlarına göre hiçbir parti tek başına iktidara gelecek oy oranını elde edemediği için ülkeyi bir koalisyon hükümeti bekliyor. Seçimden zaferle çıktığı belli olan Netanyahu ilk açıklamasında, yeni hükümeti 2-3 hafta içinde kurmayı hedeflediğini açıkladı.

17.03.2015Dünya
İsrail seçimlerinde sandıklar kapandı, işte ilk sonuçlar

İsrail seçimlerinde sandıklar kapandı, işte ilk sonuçlar

İsrail'de halk, son yılların en çekişmeli geçmesi beklenen genel seçimi için sandık başına gitti. Seçime katılım oranı yüksek. Kayıtlı seçmenlerin yüzde 65'ten fazlasının seçime katıldığı açıklandı. Sandıklar TSİ 22:00 itibariyle kapandı. İlk sonuçlara göre Netanyahu'nun partisi 28 koltukla önde...

17.03.2015Dünya
İsrail’de anketler muhalefeti önde gösteriyor

İsrail’de anketler muhalefeti önde gösteriyor

İsrail’de anketler, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun Likud partisinin 17 Mart seçimlerinden ikinci çıkacağını gösteriyor.

13.03.2015Dünya
Netanyahuya Washington ziyaretini iptal et baskısı

Netanyahu'ya 'Washington ziyaretini iptal et' baskısı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya ABD Kongresi'ne hitap etmek üzere Washington'a yapmayı planladığı ziyareti iptal etmesi yönünde İsrail ve ABD'den çağrılar geliyor.

9.02.2015Dünya
İsrail parlamentoyu feshetti

İsrail parlamentoyu feshetti

İsrail'de 17 Mart 2015'te erken seçime gidileceğinin netleşmesinin ardından Knesset'teki oylamaya katılan milletvekilleri, meclisin feshedilmesi yönünde oy kullandı.

3.12.2014Dünya
Başbakan Netanyahu, 2 koalisyon ortağını hükümetten ayırdı

Başbakan Netanyahu, 2 koalisyon ortağını hükümetten ayırdı

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, hükümetin iki koalisyon ortağı bakanını görevden aldı. Parlamentoyu feshetme kararı alan Netanyahu, erken seçime gidileceğini açıkladı.

2.12.2014Dünya
Netanyahuya istifa çağrısı

Netanyahu'ya istifa çağrısı

İsrail İşçi Partisi Genel Başkanı İzak Herzog, Başbakan Binyamin Netanyahu'yu "başarısızlığını" kabul edip istifaya çağırdı.

25.11.2014Dünya
‘İsrail, Yahudi devletidir’ krizi

‘İsrail, Yahudi devletidir’ krizi

İSRAİL askerlerinin Mescid-i Aksa’ya girmesi, Kudüs’te bir sinagoga düzenlenen ve dört kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından yaşanan gerginlik dinmezken, İsrail kabinesi önceki gün, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun talimatıyla hazırlanan “İsrail, Yahudilerin ulus devletidir” başlıklı yasa tasarısını onayladı.

24.11.2014Dünya
İsrailden Ulusal devlet tanımı

İsrail'den "Ulusal devlet" tanımı

İsrail'i "Ulusal devlet" olarak tanımlayan tartışmalı tasarı Bakanlar Kurulu'nda 11'e karşı 14 oyla imzalandı. Çarşamba günü yeni yasa tasarısının meclisin onayına sunulması bekleniyor.

24.11.2014Dünya
İsrailde Netanyahu hükümeti Perese sundu

İsrail'de Netanyahu hükümeti Peres'e sundu

Başbakan Binyamin Netanyahu, koalisyon hükümetini Cumhurbaşkanı Şimon Peres'e sundu.

16.03.2013Gündem
Yaralı lider

Yaralı lider

İsrail’de daha fazla oy almak amacıyla Evimiz İsrail partisiyle ittifak yaparak seçime giren Başbakan Binyamin Netanyahu lider çıksa da umduğunu bulamadı. Oyların tamamına yakını sayılırken, Netanyahu ittifakı 120 sandalyeli meclise toplam 31 vekil gönderiyor. Toplam 60 sandalye çıkaran sağcı partiler, hükümet için gerekli vekil sayısı olan 61'e erişememiş durumda. Netanyahu 11 vekil kaybederken seçimin en büyük sürprizi bir gazetecinin lideri olduğu merkez Gelecek Var partisi.

22.01.2013Gündem
Netanyahu: Hamas ile komşu olmam

Netanyahu: Hamas ile komşu olmam

İsrail’de 800 bini Arap olan 5 milyon 659 bin 560 seçmen bugün sandık başına gidiyor.

21.01.2013Gündem

Yazar Sonuçları

YOKTAN VAR EDİLEN BİR BAŞKENT

Vali Alaaddin Yüksel, göreve başladığı günden itibaren Ankara’da turizmin gelişmesi için alınan önemli kararlara yol göstermeye devam ediyor.

1.03.2013

Anadolu ulaşım merkezi oluyor

Ekononmik kaynakların tüm ülkeye eşit dağılımında en önemli altyapılardan biri olan ulaşımda son yıllarda elde edilen gelişmeler iç turizm açısından da kayda değer katkılar sağlamıştır.

22.02.2013

Türkiye uçuyor buluşmaları

Çoğumuzun uçakla tanışmasının nedeni olan Anadolujet, Türk Hava Yolları markasının güvencesi altında 23 Nisan 2008 tarihinde Ankara merkezli olarak uçuşlara başlamıştı.

8.02.2013

GELENEKSEL TÜRK SANATLARINA KATKI

2012 yılı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri bu hafta Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in katıldığı bir törenle verildi.

1.02.2013