GeriEğitim Üniversitede sipariş bile İngilizce alınıyor
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversitede sipariş bile İngilizce alınıyor

Üniversitede sipariş bile İngilizce alınıyor

Bir vakıf üniversitesinin Yabancı Diller Yüksekokulu’nda öğrenciler sadece İngilizce konuşuyor. Yüksekokul içinde yer alan kafedeki garson bile siparişi İngilizce alıyor.

Üniversitelerde yabancı dil eğitimi giderek daha da güçleniyor. Akıllı sınıflarla donatılan ve 1.500’ü aşkın öğrencinin eğitim gördüğü İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Binası’nda iletişim için sadece İngilizce kullanılıyor. 135 eğitimcinin 3’te birini Amerika, İngiltere ve Kanada’dan gelen yabancı eğitmenler oluşturuyor.

İEÜ Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş, tüm sınıfların etkileşimli projeksiyon, all-in-one PC, mikrofon, akıllı tahta ile donatıldığı binada, öğrencilerin 1 yıl boyunca sadece İngilizce eğitimi aldığını söyledi.

Bin 500’ü aşkın öğrencinin eğitim aldığını ve binada yalnızca İngilizce konuşulduğunu vurgulayan Başkan Demirtaş, öğrencilerin yüzde 85’inin 1 yılda, hatta bir sömestrde İngilizceyi öğrendiğini belirtti. Başkan Demirtaş, "Yabancı Diller Yüksekokulumuzda lisans eğitimi süresince 2. dil olarak da 12 farklı dil öğretiliyor. Öğrencilerimiz, Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Yunanca, Portekizce, Çince, Japonca, Rusça, Arapça, Latince gibi farklı dillerin yanı sıra yurt dışından gelen öğrencilerimiz de Türkçe öğreniyor. Bu özellik ile İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri fark yaratıyor" dedi.

 

 

 

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle