MENÜ

İngilizce

İngilizce ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İngilizce haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 37.377 İngilizce haberi bulunmuştur.

İngilizce, Amerika Birleşik Devletleri, Anglofon Karayipler, Avustralya, Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, İrlanda Cumhuriyeti, Kanada ve Yeni Zelanda'da yaşayanların çoğunun ana dilidir. İkinci dil ve resmî dil olarak dünya genelinde, özellikle İngiliz Milletler Topluluğu ülkeleri ve çok sayıda uluslararası örgüt tarafından da kullanılmaktadır.

Modern İngilizce, ana dili farklı olan insanların konuştuğu ilk "küresel ortak dil" olarak tanımlanmaktadır. İngilizce iletişim, bilim, ticaret, havacılık, eğlence, radyo ve diplomasi alanlarında egemen uluslararası yardımcı dildir. Dilin Britanya Adaları'ndan öteye yayılmasında Britanya İmparatorluğu'nun büyük payı vardır. Amerika Birleşik Devletleri'nin II. Dünya Savaşı sonrasında artan ekonomik ve kültürel etkisi, İngilizcenin benimsenmesini önemli şekilde hızlandırmıştır.

Devamı..

İngilizce Haberleri

Dünyanın en çok konuşulan dilleri

Dünyanın en çok konuşulan dilleri

Dünyada en fazla insan tarafından konuşulan dilin Çince olduğu belirlenirken konuyla ilgili Interpress’in medyada yapmış olduğu incelemeye göre, Türkçeyi, Doğu Türkistan'dan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne kadar çoğunluğu Orta Asya'da olmak üzere yaklaşık 220 milyon insanın kullandığı ortaya çıktı. Öte yandan Birleşmiş Milletler’in resmi dilleri Çince, İngilizce, Fransızca, Rusça ve İspanyolca olurken, bu dillere daha sonradan Arapça'nın da eklendiği kaydedildi. BM’nin çalışma dillerinin ise İngilizce ve Fransızca olduğu tespit edildi.

24.4.2018Seyahat
MSÜ tercihleri başladı 2018 MSÜ tercih kılavuzu bilgileri

MSÜ tercihleri başladı! 2018 MSÜ tercih kılavuzu bilgileri

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) 2018 tercih dönemi için işlemler, MSB Pertem internet sitesi üzerinden alınmaya başlandı. 293 bin 432 adayın sınava girdiği ve tercih dönemini beklediği MSÜ'de süreç, 24 Nisan Salı günü başladı. Yoğunluk nedeniyle adaylar, tercih ekranı sayfasına ulaşamama sorunu yaşadı. Peki, MSB Pertem üzerinden MSÜ tercih yapma işlemi nasıl gerçekleştirilecek? İşte, kılavuz bilgileri ve adayların süreç hakkında merak ettiği konulara dair bazı detaylar

24.4.2018Gündem
Şekip Mosturoğlu kimdir kaç yaşında

Şekip Mosturoğlu kimdir kaç yaşında?

Şekip Mosturoğlu Fenerbahçe Spor Kulübünde yürüttüğü asbaşkanlık görevi dahilinde hukuk işleri ve dış ilişkiler sorumluluğunu devam ettirmektedir. Peki, Şekip Mosturoğlu kimdir kaç yaşındadır? İşte, merak edilen isim hakkında bazı bilgiler

24.4.2018Spor Arena
MSÜ tercihleri alınmaya başlıyor..Milli Savunma Üniversitesi kılavuzu ve puan türleri

MSÜ tercihleri alınmaya başlıyor..Milli Savunma Üniversitesi kılavuzu ve puan türleri

MSÜ tercih işlemleri, sürecin başlayacağı gün olarak duyurulan 24 Nisan Salı günü, tercih yapma hakkı bulunan yaklaşık 300 bin öğrencinin merakına neden oldu. Tercih kılavuzu üzerinden seçimlerini belirleyecek olan adaylar, MSÜ tercih işlemleri ile bir sonraki süreç için hazır bulunacak. Peki, MSÜ tercih yapma işlemi personeltemin.msb.gov.tr üzerinden mi alınacak? İşte, ÖSYM üzerinden yayımlanması beklenen MSÜ kılavuzu ve 2018 Milli Savunma Üniversitesi tercih süreci hakkında bazı bilgiler

24.4.2018Gündem
Başkan, büyükelçi, konsolos oldular

Başkan, büyükelçi, konsolos oldular

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Avrupa’daki Türkiye büyükelçiliklerinde kutlamalar yapıldı. Kutlamalar çerçevesinde çocuklar bir süreliğine büyükelçi, konsolos, belediye başkanı oldu.

24.4.2018Avrupa
Türkiyede geçen yıl 58 bin 27 kitap yayımlandı

Türkiye'de geçen yıl 58 bin 27 kitap yayımlandı

Türkiye'de geçen yıl 58 bin 27 kitap yayımlandı

24.4.2018Merkez

İtalya'ya gidecekken intihar etmiş!

İstanbul Bahçelievler Şehit Erhan Bulut Ortaokulu’nda İngilizce öğretmeni olan 27 yaşındaki İmran Kandemir, boşandığı polis eşi Burak T.’nin evinde tabancayla göğsünden vurularak öldü. Burak T. olayın intihar olduğunu öne sürdü. Baba Kandemir ise “Kızım İtalya’da öğretmenlik yapmaya gidecekti” dedi. Haberin detayları şöyle:

23.4.2018Gündem
Işıkları fotoselliye çevirdiler, pet şişeden mataraya geçtiler

Işıkları fotoselliye çevirdiler, pet şişeden mataraya geçtiler

Bu yıl kuruluşlarının 20. yılını kutlayan Özel İzmir SEV İlköğretim Kurumları, “20. Yılda Çevre İçin 20 Eylem” projesini hayata geçiriyor. Doğayı ve çevreyi korumaya yönelik projeler geliştiren öğrenciler; tuvaletlerdeki ışıkları fotoselliye çevirdi, pet şişe yerine mataraya geçti, sınavların bir bölümünü online yaparak tonlarca su tasarrufu sağladı, organik tarımla okulda meyve yetiştirdi, okul bahçesinden zeytin toplayarak zeytin kurdu, hasat şenliğine katıldı, geri dönüşüm defilesi düzenledi.

23.4.2018Eğitim
Survivor Berna Canbeldek kimdir, kaç yaşındadır Berna Canbeldek Survivordan neden ayrıldı

Survivor Berna Canbeldek kimdir, kaç yaşındadır? Berna Canbeldek Survivor'dan neden ayrıldı?

Survivor 2018’in iddialı isimlerinden olan Berna Canbeldek'in kim olduğu Acun Ilıcalı'nın açıklamaları sonrası merak konusu oldu. Vatandaşlar Survivor'ın başarılı yarışmacısı Berna Canbeldek'in kim olduğunu ve Survivor 2018'e neden veda ettiğini merak ediyor. Peki, Berna Canbeldek kimdir? Survivor Berna yarışmadan neden ayrıldı?

23.4.2018Televizyon
13 yaşında farkındalık yarattı.. Alper Erözer kimdir

13 yaşında farkındalık yarattı.. Alper Erözer kimdir?

'Hey World World' adlı albümünün Enerji şarkısına çektiği klibin ardından aynı albümün 'Hadi Gel Yanıma' isimli şarkısına klip çeken Alper Erözer, aynı zamanda sosyal sorumluluk projesine de imza atmış oldu. Alper Erözer, klibinde işitme engelli hayranları için işaret dili tercümanına yer verdi. Peki, 13 yaşında dikkatleri üzerine çeken Alper Erözer kimdir?

22.4.2018Magazin
Antalyada çiftliği olan sıradışı okul

Antalya'da çiftliği olan sıradışı okul

Antalya'da çiftliği olan sıradışı okul

22.4.2018Antalya
Öğrenciler Pergede ders işledi

Öğrenciler 'Perge'de ders işledi

Öğrenciler 'Perge'de ders işledi

21.4.2018Antalya
La Casa de Papelin profesörü Alvaro Mortenin bilinmeyenleri: Evli ve iki çocuk babası

La Casa de Papel'in profesör'ü Alvaro Morte'nin bilinmeyenleri: Evli ve iki çocuk babası

La Casa de Papel'in Profesör'ü Alvaro Morte, son zamanların en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Kısa sürede sadece İspanya’da değil ülkemizde de ilgi gören Alvaro Morte’nin yaşı, eğitimi ve özel hayatına ilişkin detaylar merak ediliyor. Peki Alvaro Morte kimdir, onu ne kadar tanıyoruz, eşi kim? İşte detaylar!

21.4.2018Televizyon
Kazakistan, Çad ve Endonezya sağlık heyetleri Medipol Mega Üniversite Hastanesini ziyaret etti

Kazakistan, Çad ve Endonezya sağlık heyetleri Medipol Mega Üniversite Hastanesi'ni ziyaret etti

Kazakistan, Çad ve Endonezya sağlık heyetleri Medipol Mega Üniversite Hastanesi'ni ziyaret etti

21.4.2018Merkez
‘Payitaht Abdülhamit’in ‘Parvus’u Kevork Malikyan:İsim değiştirmek istemedim

‘Payitaht Abdülhamit’in ‘Parvus’u Kevork Malikyan:İsim değiştirmek istemedim

Fotoğraf çerçeveleri, yastıklar, şallar, fincanlar, porselenler, kahve sehpasının üzerine yerleştirilmiş içi meyve dolu kaseler ve kitaplar... Parvus karakterini canlandırdığı ‘Payitaht Abdülhamit’ dizisi nedeniyle kaldığı İzmit’te, iki ayda eve dönüştürülmüş bir otel odası... Farklı şehirlerde, ülkelerde sürdürülmüş 74 yıllık bir hayatın ardından Kevork Malikyan, nerede bulunuyorsa orayı eve dönüştürmeyi iyi biliyor. Onunki, 1915’ten sağ çıkmayı başarmış iki Ermeni çocuğun, Diyarbakır ‘Gavur Mahallesi’nde kurduğu aile ile başlayan, İstanbul’da ruhban eğitiminden İngiltere’de tiyatro sahnelerine, ABD’de film setlerine uzanan bir hikâye. Kariyerinde Ridley Scott, Alan Parker, Steven Spielberg gibi önemli yönetmenler, Royal Shakespeare Company, Royal Shakespeare Theatre, Shakespeares Globe’da sahnelenmiş oyunlar, yıllardır izlenen diziler var. Yarım asırlık kariyerini, çemberi kapatmak için döndüğü Türkiye’de, Hrant Dink Vakfı tarafından düzenlenen etkinlikle kutladı. Tuğba Esen’in kaleme aldığı biyografisi ise ‘Aktör Dediğin Nedir ki’ ismiyle Aras Yayınları’ndan, Kevork Atinizyan desteğiyle çıktı.   

21.4.2018Hürriyet Pazar
İranın Rusyaya teklifi Türkleri kızdırdı

İran'ın Rusya'ya teklifi Türkleri kızdırdı

İran, Rusya’ya Farsça ve Rusça'nın karşılıklı olarak iki ülkedeki okullarda "ikinci dil" olarak öğretilmesi teklifinde bulundu. İranlı Türkler, hükümetin okullarda Türkçe yerine Rusça öğretme teklifine sosyal medya üzerinden tepki gösterdi.

21.4.2018Dünya
İran Rusyaya teklif etti: Türkler tepki gösterdi

İran Rusya'ya teklif etti: Türkler tepki gösterdi

İran, Rusya’ya Farsça ve Rusça'nın karşılıklı olarak iki ülkedeki okullarda "ikinci dil" olarak öğretilmesi teklifinde bulundu.

20.4.2018Dünya
Ders zili MÜNAZARA için çalıyor

Ders zili MÜNAZARA için çalıyor

Aslında bu bir oyun. Hem de oynayanı eğlendirmekle kalmayan; bilgisini, hitabet, iletişim ve karar alma becerilerini geliştiren türden... Münazara, 200 yıldır Harvard’dan Oxford’a bütün büyük üniversitelerde en popüler etkinliklerden biri. ‘Başkanların oyunu’ diye anılması boşuna değil. John F. Kennedy, Tony Blair, Obama, Mandela başta olmak üzere pek çok lider, eski münazaracı. Türkiye’deki üniversitelerde de kulüpleri bulunan bu ikna oyunu şimdi liselerde ders oluyor. Öğretmenlerin eğitimi başladı. Türkiye Münazara Projesi’nin yaratıcısı Yavuz Yiğit’le konuştuk.

20.4.2018Hürriyet Cumartesi
Svaziland Kralı ülkenin adını değiştirdi

Svaziland Kralı ülkenin adını değiştirdi

Svaziland Kralı ülkenin adını değiştirdi

20.4.2018Merkez
Didem Engin kimdir Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Didem Enginin hayatı

Didem Engin kimdir? Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Didem Engin'in hayatı

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, Cumhurbaşkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul milletvekili Didem Engin'in kim olduğu merak konusu oldu. Didem Engin'in yaşını ve kariyerini merak eden vatandaşlar, Didem Engin hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Peki, Didem Engin kimdir? Didem Engin kaç yaşında?

20.4.2018Gündem
WhatsAppta büyük tehlike Mesaj sakın açmayın diyor ama...

WhatsApp'ta büyük tehlike! Mesaj 'sakın açmayın' diyor ama...

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’ta 'Martinelli' isimli bir videonun varlığına karşı uyaran mesaj tuzak çıktı. Mesaj, kullanıcıların cihazlarını ele geçirmeye müsait bağlantılar içeriyor.

20.4.2018Teknoloji
Finikede bilgi yarışması

Finike'de bilgi yarışması

Finike'de bilgi yarışması

20.4.2018Finike
Öztürk Yılmaz kimdir Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Öztürk Yılmazın hayatı

Öztürk Yılmaz kimdir? Cumhurbaşkanlığına adaylığını açıklayan Öztürk Yılmaz'ın hayatı

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, Cumhurbaşkanlığı için aday olduğunu açıklayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ardahan milletvekili Öztürk Yılmaz'ın kim olduğu merak konusu oldu. Öztürk Yılmaz'ın yaşını ve kariyerini merak eden vatandaşlar, Öztürk Yılmaz hakkında bilgi edinmek için araştırma yapıyor. Peki, Öztürk Yılmaz kimdir? Öztürk Yılmaz kaç yaşında?

20.4.2018Gündem
İzinsiz dikilen soykırım anıtı kaldırıldı

İzinsiz dikilen soykırım anıtı kaldırıldı

Almanya’nın Köln kentinde bir grup tarafından yasadışı olarak dikilen sözde Ermeni soykırım anıtı, Köln Belediyesi tarafından kaldırıldı.

20.4.2018Avrupa
23 Nisanda çocuklar yaratıcılıklarını teknolojiyle böyle konuşturdu

23 Nisan'da çocuklar yaratıcılıklarını teknolojiyle böyle konuşturdu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yaşları 7,5 ile 13 arasında değişen 15 çocuk iPad ve Apple Pencil ile kendi portrelerini çizdi.

20.4.2018Teknoloji
Nuhun Gemisi raporu: Gövdeyi gördük ve arkeolojik çalışma başlatılmalı

Nuh'un Gemisi raporu: Gövdeyi gördük ve arkeolojik çalışma başlatılmalı'

Nuh'un Gemisi raporu: Gövdeyi gördük ve arkeolojik çalışma başlatılmalı'

19.4.2018Doğubeyazit
Nuhun Gemisi bütün çıplaklığıyla kanıtlandı

'Nuh'un Gemisi bütün çıplaklığıyla kanıtlandı'

Belgesel film yapımcısı Cem Sertesen, Nuh'un Gemisi'nin kalıntılarının Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde olduğunu savunarak, "Haftalar süren çalışmanın sonunda alınan yer altı radar görüntülerinde gemi gövdesi görüldüğü bütün çıplaklığıyla kanıtlandı" dedi.

19.4.2018Gündem
Osmanlı’da bir ‘ayrılığın’ tarihi

Osmanlı’da bir ‘ayrılığın’ tarihi

California Üniversitesi’nde görev yapan tarihçi Hasan Kayalı’nın ‘Jön Türkler ve Araplar’ı hem Araplarla ilişkiler hem de özellikle Jön Türkler dönemini ele alması bakımından öncü bir çalışma.

19.4.2018Kitap Sanat
Namık Karamancı Fen Lisesi Litvanyada

Namık Karamancı Fen Lisesi Litvanya'da

Namık Karamancı Fen Lisesi Litvanya'da

19.4.2018Manavgat
En popüler hayvanların soyları tükeniyor

En popüler hayvanların soyları tükeniyor

Yeni yapılan bir araştırmaya göre medyada, reklam kampanyalarında görselleri yer alan hayvanlar vahşi doğada tehdit aldığında olduğu tüketiciler tarafından yeterince bilinmiyor. İşte detaylar...

19.4.2018Seyahat
Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı (2)

Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı (2)

Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı (2)

18.4.2018Merkez
Dünya basını erken seçim kararını böyle duyurdu

Dünya basını erken seçim kararını böyle duyurdu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı erken seçim kararını dünya ajansları 'son dakika' haberi olarak geçti.

18.4.2018Dünya
Ankarada baş döndüren trafik

Ankara'da baş döndüren trafik

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin dün grup toplantısında "erken seçim" çıkışından sonra bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Devlet Bahçeli Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi.

18.4.2018Gündem
AÜ Turizm Fakültesine kalite akreditasyonu

AÜ Turizm Fakültesi'ne kalite akreditasyonu

AÜ Turizm Fakültesi'ne kalite akreditasyonu

18.4.2018Antalya
Uyum Bakanı Widmann Mauz: 600 bin çocuk evde Almanca konuşmuyor

Uyum Bakanı Widmann Mauz: 600 bin çocuk evde Almanca konuşmuyor

Uyum Bakanı Annette Widmann Mauz, Almanya’da kreşe giden 3 milyon çocuktan 600 bininin evde Almanca konuşmadığını söyledi.

18.4.2018Avrupa
Öğrencilerden, köy ilkokulu kütüphanesine kitap desteği

Öğrencilerden, köy ilkokulu kütüphanesine kitap desteği

Öğrencilerden, köy ilkokulu kütüphanesine kitap desteği

18.4.2018 Lüleburgaz
Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı

Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı

BURSA’nın İznik ilçesi Çiçekli İlkokulu 4’üncü sınıf öğrencisi B.G.’nin (10) göğsüne tekme ile vurarak, iç kanama geçirmesine neden olduğu iddia edilen öğretmen H.C. (32) jandarma tarafından gözaltına alındı. Öğretmenin görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. 

18.4.2018Gündem
Almanya’da yasadışı sözde Ermeni soykırım anıtı

Almanya’da yasadışı sözde Ermeni soykırım anıtı

1915 olaylarını 2 Haziran 2016’da Federal Mecliste 'soykırım' olarak tanıyan Almanya’da bir skandal daha yaşandı.

18.4.2018Avrupa
Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı

Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı

Öğrenciye tekme attığı öne sürülen öğretmene gözaltı

18.4.2018Merkez
ÖSYM’den e-YDS duyurusu – İngilizce sınavı başvuruları ne zaman

ÖSYM’den e-YDS duyurusu – İngilizce sınavı başvuruları ne zaman?

ÖSYM, resmi web sayfası ve sosyal medya hesabı üzerinden e-YDS başvurularının başladığını duyurdu. Adaylar, İngilizce e-YDS başvurularını 18 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında online sistem üzerinden gerçekleştirebilecek.

18.4.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Çeeeek bi Adana kebap...

Satır kullanmak zor. Ritm ile hafif vurarak kavisinde beşik gibi, ahenkle sallarken eti kıyacaksın. Aynı anda ‘Adana’nın yolları taştan, sen çıkardın kebap beni baştan’ türküsünü mırıldanacaksın. Bol kırmızı biberi cömertçe çalışacak ve elinle bi güzel yoğuracaksın. Yassı şişe eti güzelce sıkacaksın. Kömürü sık sık yelleyeceksin. Kebabı lavaşın arasına yorgan gibisarıp çekeceksin. Adana’da işte tam da bunları, kebabın hasını yaptım...

24.4.2018

Natalie’nin 2 milyon dolarını biz verelim

Oscarlı oyuncu İsrail’in verdiği “Genesis Ödülü”nü, Filistin politikalarından dolayı reddetti, tören iptal edildi. Peki niçin bizim bir Mevlana ödülümüz yok?

23.4.2018

Aklanma da haberdir

AKDENİZ Üniversitesi’nde, 2009-2015 yılları arasında Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı görevinde bulunan Aydın Özdemir, önce e-posta gönderdi, sonra da mektup. Akdeniz ekinde çıkan kendisiyle ilgili haberlerden yakınıyordu:

22.4.2018

O gün el arabasıyla iplik taşıyordu şimdi ise...

Babası gibi küçük yaşta çalışmaya başlar. Babasının atölyesine el arabasıyla iplik taşır.

22.4.2018

Seçim tamam, erken geçim yolda mı?

Sayın Bahçeli yine Türk politikasına bir ‘Ronaldinho’ çalımı atarak, bağıra çağıra erken seçim önerisinde bulundu. Sonuç olarak, iki ay sonra seçime gidiyoruz!

21.4.2018

Açık hava öğrenmenin kalitesini arttırır mı?

OKULLARDA dersler genellikle sadece dört duvar içerisinde yapılıyor. Acaba açık hava deneyimleri ile bütünleştirilmediğinde öğrenmenin kalitesi azalır mı?

20.4.2018

Bir kadının parmak izi: Şebnem Ferah

Türkiye onu “bir deli kızın uyanışı” ile tanıdı. Gelinlik giymeden dünyadan vazgeçen kadınların çığlığını duyurduğu esnalarda, Sezen Aksu’nun sesinde yaşayan “Ünzile”nin silüetiyle karşılaşmıştık ilk kez.

19.4.2018

Her yıl bin uçak çöpe

Uçakların geri dönüşümleri bir sorun.

17.4.2018

Faruk Eczacıbaşı Fırat Üniversitesi’nde dijital devrimi anlattı: Öğrenciler sordu “Doğu’da neden sanayi yatırımı yok”

ECZACIBAŞI Holding Başkan Yardımcısı ve Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı, internet sonrası yaşanan hızlı değişimi ele aldığı “Daha Yeni Başlıyor” kitabını gençlerle paylaşmak için kolları sıvamış durumda.

17.4.2018