GeriEğitim LYS başvurusu için son şans 28 Nisan
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, geçtiğimiz günlerde LYS, KPSS, ALES ve Adalet Bakanlığı sınavlarına başvuramayan adaylara müjdeli bir haber verdi. Buna göre LYS’ye başvuramayan adaylar, 28 Nisan 23.59’a kadar başvuru yapabilecek.

LYS başvurusu için son şans 28 Nisan

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Ömer Demir, başvuru tarihleri sona ermiş olan LYS, ALES, KPSS ve Adalet Bakanlığı sınavlarına süresi içinde başvuru yapmayan adaylara yönelik bir karar aldıklarını söyledi. Bu adaylara bir şans daha verildi. Buna göre ALES’e başvuramayanlara 27 Nisan’da, LYS içinse 28 Nisan’da başvuru yapma imkanı tanındı. ÖSYM'nin, sınav başvuru sürelerini, açıklanan tarihlerde saat 23.59 olarak çok dakik bir şekilde belirlendiğini belirten Demir, her sınavdan sonra başvuru gününü kaçıran adayların olduğunu söyledi. ÖSYM'nin aldığı kararla bir sistem değişikliği yaptığını anlatan Demir, bu kapsamda başvuru tarihi sona ermiş ancak henüz yapılmamış olan sınavlarla ilgili bir gün süreyle başvuruların alınması şeklinde bir karar verildiklerini açıkladı.

Ömer Demir, "Buna göre, LYS adayları için 28 Nisan'da, ALES adayları için 27 Nisan'da, KPSS A Grubu ve Öğretmenlik ile KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavları için 3 Mayıs'ta, KPSS A Grubu Alan Bilgisi sınavları için 4 Mayıs'ta, Adalet Bakanlığı sınavları için de 17 Mayıs'ta bir günlük süre ile başvuru sistemini açacağız" dedi.

SINAV TAKVİMİ

Haziran’da beş oturum olarak yapılacak LYS’lerin sonuçları 11 Temmuz’da açıklanacak. LYS sınav takvimi ise şöyle:

LYS-4 (Sosyal Bilimler): 10 Haziran (Cumartesi), 10.00, 135 dakika
LYS-1 (Matematik): 11 Haziran (Pazar), 10.00, 135 dakika
LYS-2 (Fen Bilimleri): 17 Haziran (Cumartesi), 10.00, 135 dakika
LYS-5 (Yabancı Dil) : 17 Haziran (Cumartesi), 14.30, 120 dakika
LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya): 18 Haziran (Pazar), 10.00, 120 dakika

Yorumları Göster
Yorumları Gizle