MENÜ

Sınav

Sınav ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 30.768 Sınav haberi bulunmuştur.

Sınav Haberleri

AÖL sınavları ne zaman yapılacak AÖL 1. Dönem sınav tarihleri

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? AÖL 1. Dönem sınav tarihleri

AÖL sınavları ne zaman yapılacak sorusu Açıköğretim Lisesi'nde okuyan binlerce öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Açıköğretim Lisesi'nin resmi internet sayfasında yayınlanan bilgilerle birlikte AÖL 1. Dönem sınav tarihleri belli oldu. İşte detaylar.

13.11.2018Eğitim
MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

MEB il-ilçe milli eğitim müdürlükleri 513 şube müdürü kadrosunda görevde yükselme atama başvurusu duyurdu

Milli Eğitim Bakanlığı, görevde yükselme suretiyle 513 kişinin atamalarının yapılacağını duyurdu. Başvurular 19-23 Kasım 2018 tarihleri arasında, http://mebbis.meb.gov.tr/ internet adresindeki Elektronik Başvuru Formunu eksiksiz ve doğru olarak doldurmak suretiyle yapılacaktır.

13.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak 20 bin öğretmen alımı

Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak? 20 bin öğretmen alımı

20 bin öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan bilgileri için araştırmalar başladı. Ön başvurularının 19-23 Kasım tarihinde başlayacağı duyurulan 20 bin öğretmen alımı için branş ve kontenjan dağılımının, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 9 Kasım tarihinde açıklanması bekleniyordu. Branş ve kontenjan dağılımının bu tarihte açıklanmamasının ardından gözler bakanlığın yapacağı duyuruya çevrildi. Peki, 20 bin öğretmen alımı branş ve kontenjan bilgileri ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

13.11.2018Gündem
Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak

Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

Adalet Bakanlığı'nın yapacağı bin 600 hakim ve savcı alımı için başvurular 8 kasımda sona ermişti. Başvuruların tamamlanmasının ardından hakim ve savcı adayları sonuçların açıklanacağı zamanı merak etmeye başladılar. Peki, Adalet Bakanlığı hakim ve savcı alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.11.2018Gündem
Çok önemli uyarı: Belgesi olmayan çalışamayacak

Çok önemli uyarı: Belgesi olmayan çalışamayacak!

İNTES Başkan Vekili Gürhan Özdemir: "Mesleki yeterlilik belgesi olmayan inşaat işçileri 11 Kasım 2019'dan sonra şantiyelerde çalıştırılamayacak. İnşaat firmalarının ve işçilerimizin inşaat işçisi mesleği belgelendirme çalışmalarında teşviklerden yararlanmak için bir an önce harekete geçmesini öneriyoruz" açıklamasında bulundu.

13.11.2018Ekonomi
MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı İşte BİLSEM takvimi

MEB 2019 BİLSEM sınavının tarihini yayımladı! İşte BİLSEM takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yanıtlandı. Bakanlık tarafından görevlendirilecek olan öğretmenlerin değerlendirmesi neticesinde tarama uygulamalarına katılacak olan öğrenciler, başarılı olmaları halinde yeteneklerini en üst düzeyde sergileyebilme yolunda özel eğitim almaya hak kazanacak. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2019 BİLSEM sınav tarihleri

13.11.2018Eğitim
5 yaşındaki Çeçen çocuk 4 bin 105 şınav çekti

5 yaşındaki Çeçen çocuk 4 bin 105 şınav çekti

Çeçenistan’da yaşayan 5 yaşındaki Rahim Kuraev, 2 saat 45 dakika boyunca ara vermeden 4 bin 105 şınav çekti. Minik sporcunun rekoru, resmi denetçi olmadığı için geçersiz sayıldı.

13.11.2018Avrupa
Kabin personeli sınavlarına girecekler dikkat

Kabin personeli sınavlarına girecekler dikkat!

Türkiye’nin, dünyaca bilinen markası Türk Hava Yolları (THY) geçen Ekim ayında, lise mezunlarını da kapsayan kabin memuru alım ilanı açtı. İlan açıldıktan sonra çok sayıda kişi başvurdu. THY, ilana başvuran adaylara ilişkin sınav sürecine ilişkin bilgilendirme mesajları gönderdi. Bu süreçte, en çok merak edilenler ise, ‘sınav süreçleri’, ‘mülakat aşamaları’ ve THY kabin memuru alım ilanına ve sınavlarına nasıl hazırlanılabileceği…

13.11.2018Ekonomi
AÖF sınav giriş belgesi Anadolu Üniversitesi tarafından ne zaman yayımlanacak İşte AÖF sınav tarihleri

AÖF sınav giriş belgesi Anadolu Üniversitesi tarafından ne zaman yayımlanacak? İşte AÖF sınav tarihleri

Anadolu Üniversitesi (AÜ) Açıköğretim Fakültesi (AÖF) güz dönemi ara sınavlarına yönelik araştırmalar hız kesmeden devam ediyor. Sınavlar için oldukça kısa bir süre kalırken katılım sağlayacak öğrenciler, sınava nerede ve hangi okullarda gireceklerini bilmek adına AÖF sınav giriş belgelerinin yayınlanıp yayınlanmadığını araştırıyor. Peki, AÖF sınav giriş belgesi ne zaman yayınlanacak?

12.11.2018Gündem
KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı

KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman yapılacak? KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı?

KPSS tercihleri ne zaman sorusu, ortaöğretim sınavının tamamlanmasının ardından adayların gündemindeki konu olmaya başladı. 1 milyondan fazla kişinin dahil olduğu sınavın ardından devlet dairelerinde görev almak isteyen bireyler, KPSS tercihleri için araştırmalarına başladı. Peki, KPSS ortaöğretim tercih kılavuzu yayımlandı mı? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.11.2018Gündem
TSK subay ve astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır

TSK subay ve astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır?

TSK subay ve astsubay alımı başvurularının nasıl yapılacağı binlerce aday tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yayınlanan personel alımı ilanı ile subay alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Peki, TSK subay ve astsubay alımı başvurusu nasıl yapılır?

12.11.2018Gündem
İŞKUR büro personeli sonuçları ne zaman açıklanacak

İŞKUR büro personeli sonuçları ne zaman açıklanacak?

İŞKUR büro personeli alımı sonuçları için adayların araştırması devam ediyor. Türkiye genelinde toplam 1.078 kişiyi istihdam edecek olan İŞKUR, büro personeli için 4 Temmuz tarihinde son başvuruyu almış ve değerlendirme aşamasına geçmişti. Peki, İŞKUR büro personeli sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.11.2018Gündem
Koemanlı Fenerbahçe bambaşka

Koeman'lı Fenerbahçe bambaşka!

Fenerbahçe, Phillip Cocu'nun ardından teknik sorumluluğa getirdiği Erwin Koeman yönetiminde çıkışa geçti.

12.11.2018Futbol
Üniversite sınavı ne zaman YKS tarihi açıklandı

Üniversite sınavı ne zaman? YKS tarihi açıklandı

Üniversite sınavı için hazırlıklarına devam eden binlerce kişi, sınavın tarihini sorgulamaya başladı. ÖSYM tarafından açıklanan sınav takviminde, birçok sınavın tarihi açıklanırken, YKS için de tarih belirlenmiş oldu. Peki, bu yıl üniversite sınavı ne zaman gerçekleşecek? İşte, YKS tarihi ve detaylı bilgiler

12.11.2018Gündem
2018/2 Jandarma lojistik uzman erbaş alımı | Başvuru şartları neler

2018/2 Jandarma lojistik uzman erbaş alımı | Başvuru şartları neler?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi, sözleşmeli olarak 1457 uzman erbaş istihdam edecek. Söz konusu alımlara yönelik detaylar, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden ilan edildi. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı uzman çavuş alımı başvuru şartları neler?

12.11.2018Gündem
Otizmli ailelerin komisyondan beklentileri

Otizmli ailelerin komisyondan beklentileri

TBMM’de kurulan Otizm, Down Sendromu ve Diğer Gelişimsel Bozuklukları Araştırma Komisyonu bizleri çok mutlu etti ve umutlandırdı. Ülkemizde otizm konusunda ilgili tüm bakanlıkların ne gibi tedbirler alması gerektiğiyle ilgili kapsamlı bir çalışmamız oldu. Tohum Otizm Vakfı’nın da içinde bulunduğu otizm konusunda çalışan 22 dernek ve vakıf yaklaşık iki sene süren bir çalışmadan sonra otizm konusunda yapılması gerekenleri bir eylem planı haline getirdi.

12.11.2018Eğitim
KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi

KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi

2018 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) ön lisans düzeyinin sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ediyor. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığının (ÖSYM) ön lisans mezunu vatandaşlara yönelik düzenlediği sınav, 4 Kasım'da tamamlanmış ve yüz binlerce vatandaş, memur olabilmek için sınavda ter dökmüştü. Peki, KPSS ön lisans sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.11.2018Gündem
Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı | Başvuru şartları belli oldu mu

Sahil Güvenlik Komutanlığı memur alımı | Başvuru şartları belli oldu mu?

İçişleri Bakanlığı'nın bünyesinde faaliyet gösteren Sahil Güvenlik Komutanlığına, ihtiyaçlar doğrultusunda 10 devlet memuru alımı yapılacak. Sahil Güvenlik Komutanlığına 10 devlet memuru alımına ilişkin ilan, Resmi Gazete'nin çeşitli ilanlar kısmında yayımlandı. Peki, söz konusu ilana başvuru şartları neler?

11.11.2018Gündem
Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu mu

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Polis Akademisi'nin yaptırdığı yazılı sınava katılan ve burada aldığı puana göre fiziki yeterlilik mülakatına katılan bekçi adayları, sonuçların açıklanacağı tarihe kilitlenmiş durumda. Konuya dair bilgi almak adına EGM ya da Polis Akademisi'nin resmi sitelerini araştıran vatandaşlar, net tarih bilgisi öğrenmek istiyor. Peki, bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.11.2018Gündem
TCDD 157 işçi alımı gerçekleştirecek...İşte,başvuru koşulları

TCDD 157 işçi alımı gerçekleştirecek...İşte,başvuru koşulları

TCDD bünyesinde görevlendirmek üzere 157 işçi alımı gerçekleştirmeye hazırlanıyor. İŞKUR üzerinden gerçekleştirilecek olan alımla ilgili detayları paylaşan TCDD, adayların beceri alanında 50 puan, mesleki alan bilgisinde 50 puan üzerinden değerlendirileceğini açıkladı. İşte, TCDD işçi alımı başvurusu hakkında bazı detaylar

11.11.2018Gündem
85 saniyede 1 milyar dolara ulaştı Kendi rekorunu kırdı

85 saniyede 1 milyar dolara ulaştı! Kendi rekorunu kırdı

Her yıl 11 Kasım'da kutlanan Singles' Day (Bekarlar Günü) başladı. Alibaba 1 milyar dolara geçen yıl 2 dakika ulaşmıştı. Bu yıl ise 85 saniyede 1 milyar dolarlık satış yaptı.

11.11.2018Ekonomi
İlk kadın eğitim girişimcilerden Nesibe Aydın: Müfredatın sık değişmesi en büyük sorunumuz

İlk kadın eğitim girişimcilerden Nesibe Aydın: Müfredatın sık değişmesi en büyük sorunumuz

Nesibe Aydın, ilk kadın eğitim girişimcilerinden biri. Matematik ders kitabı yazarak eğitim dünyasına giren Aydın, anaokulundan liseye kadar adını verdiği okulları açtı. Şimdi hayali üniversite kurmak. Eğitim kurumlarını oğlu Mirkan Aydın ile yöneten Nesibe Aydın, matematikte başarıyı yakalamanın sırrının kitap okumaktan geçtiğini söylüyor. Eğitim sistemi ve müfredat değişliğinin en büyük sorunları olduğunu söyleyen Aydın, velilere “Bırakın çocuklarınız biraz ayaklarının üstünde durabilsin” diyor.

11.11.2018Eğitim
Test uzmanı aranıyor

Test uzmanı aranıyor

Bugün kullandığımız pek çok teknolojik alet aslında bir yazılım aracılığıyla çalışıyor. Bu yazılımların hatasız çalışması için etkili bir testten geçmesi çok önemli. Bu noktada devreye test uzmanları giriyor. Bilişim konusunda eğitim alanlarının çoğunun geliştirici olmaya yöneldiğini aktaran yetkililer, test alanında büyük bir açık ve ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

10.11.2018İK/Yeni Ekonomi

Sınavla 1600 hakim ve savcı alınacak

Adalet Bakanlığı, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yazılı yarışma sınavı ve mülakat ile alım yapacak. 1600 kişinin 1000’i adli yargı hakim ve savcı adayından, 500’ü avukatlık mesleğinden hakim ve savcı adayından ve 100’ü de idari yargı hakim adayından oluşacak.

10.11.2018İK/Yeni Ekonomi
Açık lise sınavları ne zaman hangi gün yapılacak AÖL 1. dönem sınav tarihleri

Açık lise sınavları ne zaman hangi gün yapılacak? AÖL 1. dönem sınav tarihleri

Eğitim hayatına Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) Açık Öğretim Lisesi'nde (AÖL) devam eden çok sayıda öğrenci, kasım ayının gelmesiyle birlikte sınav tarihlerine yönelik araştırma yapmaya başladı. AÖL 1. dönem sınavlarının ne zaman yapılacağını merak eden öğrenciler, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, açık lise sınavları ne zaman?

10.11.2018Gündem
Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan listesi ne zaman açıklanacak Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Sözleşmeli öğretmenlik branş dağılımı ve kontenjan listesi ne zaman açıklanacak? Sözleşmeli öğretmenlik atama takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 20 bin öğretmen alımı için yayımlanması beklenen branş dağılımı ve kontenjanları için araştırmalar hafta sonunda da devam ediyor. 2019 yılı öğretmen atama ve yer değiştirme takvimi geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmıştı. Peki, 20 bin sözleşmeli öğretmen branş dağılımı kontenjan listesi yayımlandı mı?

10.11.2018Gündem
Cemal Okana onur ödülü

Cemal Okan'a onur ödülü

8.Malatya Film Festivali kapsamında "Türk Sinemasına Katkı Ödülleri" töreninde, Fono Film Yönetim Kurulu Başkanı ve Taff Yapım Kurucu ortağı Cemal Okan, sinema sektörüne verdiği 40 yıllık katkılarından dolayı onur ödülüne layık görüldü.

10.11.2018Keyif
ALES/3 ne zaman yapılacak İşte 2018 yılının son sınav tarihi

ALES/3 ne zaman yapılacak? İşte 2018 yılının son sınav tarihi

ALES/3 ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüksek lisans adayları tarafından araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Geç başvuruları 10 ekimde son bulunan ALES/3'ün bu yıl ki son sınavının hangi tarihte yapılacağı merak konusu. Peki, ALES/3 ne zaman yapılacak? İşte 2018 yılının son sınav tarihi.

10.11.2018Gündem
Kızım dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı Öykünün hastalığı ne

Kızım dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? Öykü'nün hastalığı ne?

Minik oyuncu Beren Gökyıldız’ın Öykü Tekin karakterine hayat verdiği Kızım dizisi yayınlanan son bölümünde duygu yüklü sahneleri ekrana taşıdı. Başından beri Öykü'yü başının belası gibi gören Demir, Kızım 9. bölümünde öğrendiği gerçekle gözyaşlarına boğuldu. Öykü'nün hastalığını öğrenen Demir'in yapacaklarını merak eden izleyiciler fragmanı sorguluyor. Peki, Kızım dizisinin yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı?

10.11.2018Televizyon
ÖSYM, sınav takvimini açıkladı

ÖSYM, sınav takvimini açıkladı

ÖSYM’nin 2019 yılı sınav takvimi açıklamasına göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) bu yıl 15-16 Haziran’da yapılacak.

9.11.2018Gündem
KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak ÖSYM tercih kılavuzu için tarih verdi mi

KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM tercih kılavuzu için tarih verdi mi?

ÖSYM tarafından, KPSS ortaöğretim puanına göre bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapılacak. Sınav sonuçlarını kısa bir süre önce öğrenen memur adayları, KPSS tercihlerinin ne zaman alınacağını araştırıyor. Peki, KPSS ortaöğretim tercihleri ne zaman?

9.11.2018Gündem
ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı... KPSS, YKS, DGS ne zaman

ÖSYM 2019 yılı sınav takvimi açıklandı... KPSS, YKS, DGS ne zaman?

ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 yılı sınav takvimiyle birlikte KPSS, YKS ve DGS sınav tarihleri belli oldu. Milyonlarca aday gireceği sınavlara önceden hazırlanmak için girecekleri sınavların tarihlerini öğrenmek istiyor. Peki, KPSS, YKS, DGS ve ALES sınavları ne zaman?

9.11.2018Gündem
Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Tarih belli oldu mu

Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

Bekçi mülakat sonuçları, akademinin polis okulları aracılığıyla yaptığı değerlendirmenin ardından araştırılmaya başlandı. Fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat sonuçlarının ardından göreve başlayacak olan bekçi adayları, konuyla ilgili detayları sorgulamaya başladı. Peki, bekçi alımı mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, adayları ilgilendiren bazı detaylar

9.11.2018Gündem
POMEM başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak 23. Dönem POMEM mülakatları

POMEM başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? 23. Dönem POMEM mülakatları

POMEM başvuru süreci ekim ayında sona ermişti. Başvurularını sorunsuz bir şekilde gerçekleştiren adaylar şimdi heyecanla POMEM başvuru sonuçlarını bekliyor. 23. Dönem POMEM mülakatlarına giriş koşulları, sınav takvimi ve diğer hususlar, Polis Akademisinin "www.pa.edu.tr" internet sitesinden ilan edilecek. Peki, POMEM başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

9.11.2018Gündem
Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tarihi belli oldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 15-16 Haziran 2019'da yapılacak.

9.11.2018Gündem
YKS tarihi belli oldu

YKS tarihi belli oldu

2019'da yapılacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) tarihleri belli oldu. YKS, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar 18 Temmuz'da belli olacak. YKS için başvurular ise 12 Şubat-6 Mart arasında alınacak.

9.11.2018Eğitim
Kızım 8. bölümüyle ekranlara gelecek Yeni bölümde neler olacak

Kızım 8. bölümüyle ekranlara gelecek! Yeni bölümde neler olacak?

Buğra Gülsoy, Leyla Lydia Tuğutlu ve Beren Gökyıldız'ın başrollerini paylaştığı Kızım, 8. yeni bölümüyle bu akşam ekranlarda olacak. Dizinin bu haftaki yeni bölümünde birdenbire ortadan kaybolan Öykü, herkesi telaşlandıracak. Peki, Kızım'ın yeni bölümünde neler olacak? Yeni bölüm fragmanlarında neler var?

9.11.2018Televizyon
2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman

2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman?

KPSS ön lisans oturumunun geçtiğimiz hafta tamamlanmasının ardından gözler bu kez 2018-Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) sınavına çevrildi. Söz konusu sınav için haftalar önce başvurularını tamamlayan ve sınava yönelik hazırlık yapan vatandaşlar, sınavın yapılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Peki, 2018 KPSS DHBT sınavı ne zaman?

9.11.2018Gündem
Üniversite öğrencisi sayısında Avrupada ikinciyiz

Üniversite öğrencisi sayısında Avrupa'da ikinciyiz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yükseköğretimde öğrenci sayısının 8 milyon 83 bin 903'e ulaştığını belirterek, "Bu öğrenci sayımız ile Avrupa yükseköğretim alanındaki ikinci en büyük öğrenci sayısına sahip ülke konumuna gelinmiştir." dedi.

9.11.2018Kampüs
Öğretim elemanı atama şartları belirlendi

Öğretim elemanı atama şartları belirlendi

YÖK, öğretim elemanı kadrolarına atamalarda uygulanacak şartları belirledi. İlgili yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlandı.

9.11.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Dr. Mengele’den ötesi...

Normandiya Çıkarması öncesi bir Fransız köyündeki vericiyi devre dışı bırakmaya çabalayan Amerikan paraşüt birliğine ait kimi askerlerin mücadelesini anlatan ‘Overlord Operasyonu’, melez bir yapım. ‘İkinci Dünya Savaşı’ filmlerinden ‘zombi külliyatı’na kayan filmde, öykünün ana ekseni Dr. Mengele’nin genetik deneylerini hatırlatıyor.

9.11.2018