MENÜ

Sınav

Sınav ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sınav haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 31.382 Sınav haberi bulunmuştur.

Sınav Haberleri

MSÜ başvuruları için son gün ne zaman MSÜ sınav ücreti hangi bankalar yatırılacak

MSÜ başvuruları için son gün ne zaman? MSÜ sınav ücreti hangi bankalar yatırılacak?

MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (2019-MSÜ) başvuruları geçtiğimiz günlerde başlamıştı, gözler şimdi başvuruların biteceği tarihte. Öte yandan söz konusu sınav için henüz başvuru yapmayan vatandaşlar, sınav başvuru ücretinin ne kadar olduğunu ve hangi bankaya yatırılması gerektiğini araştırıyor. Peki, MSÜ başvuruları ne zaman bitecek? MSÜ başvuru ücreti hangi bankalara ödenecek?

23.01.2019Gündem
Önemli detay: AÖF güz dönemi sınav sonuçları yüzde 70...

Önemli detay: AÖF güz dönemi sınav sonuçları yüzde 70...

AÖF final sınavı sonuçları için heyecan dorukta. Bireysel sonuçlar, otomasyon sistemi şifresiyle görüntülenebilecek. Dönem sonu notunda yüzde 70 etkisi bulunan AÖF final sınavlarının sonucu, başarı notuna büyük katkısı sağlıyor. Peki, AÖF sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak, başarı notu hesaplaması nasıl yapılıyor, şifresini unutanlar ne yapmalı? İşte, AÖF’le ilgili en çok merak edilenlerin yanıtları.

23.01.2019Gündem
Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı mı

Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları açıklandı mı?

Gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları, 23 Aralık Pazar günü gerçekleştirilen sınavın ardından merakla araştırılmaya başlandı. Gümrük müşavirliği ve müşavir yardımcılığı için toplam 150 dakikalık sınava dahil olan adaylar, toplam 100 soruya cevap vermişti. Peki, gümrük müşavir yardımcılığı sınav sonuçları ne zaman saat kaçta açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

23.01.2019Gündem
AÖF sonuçları nereden, nasıl öğrenilir Final sınav sonuçları açıklandı mı

AÖF sonuçları nereden, nasıl öğrenilir? Final sınav sonuçları açıklandı mı?

Üzerinden 10 gün geçen AÖF final sınavının sonuç tarihi, bugün her zamankinden daha fazla araştırılıyor. 12-13 Ocak tarihlerinde farklı derslerden sınava giren öğrenciler, aynı soruya yanıt arıyor: AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Öğrenciler, online sistem üzerinden bireysel notlarını görüntüleyebilecek.

23.01.2019Gündem
Uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak Tarih belli oldu

Uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Sahil Güvenlik Komutanlığı kurbağa adam, serdümen, şoför, telsizci, aşçı ve elektrikçi gibi farklı branşlarda uzman erbaş alımı yapacağını açıklamıştı. Bu kapsamda yayınlanan ilana başvurular geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Şimdi ise yazılı sınava katılmaya hak kazanan adayların isimleri ve ikinci aşama süreci beklenmeye başlandı. Peki, Sahil Güvenlik Komutanlığı uzman erbaş alımı başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.01.2019Gündem
2019 YKS başvuruları ne zaman ÖSYM YKS başvuru ve sınav tarihleri

2019 YKS başvuruları ne zaman? ÖSYM YKS başvuru ve sınav tarihleri

2019 YKS başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, güzel bir üniversite eğitimi görmek isteyen öğrencilerin sorguladıkları konular arasında yer almaya devam ediyor. Üniversitede okuyabilmek için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, 2019 yılında YKS başvuru ve sınav tarihlerini araştırıyor. Peki, 2019 YKS başvuruları ne zaman?İşte, ÖSYM YKS başvuru ve sınav tarihleri.

22.01.2019Gündem
2019 ALES ne zaman yapılacak İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi

2019 ALES ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce üniversite mezunu vatandaş tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Akademik kariyerlerinde ilerlemek isteyen ve yüksek lisans yapmak isteyen vatandaşlar, ÖSYM tarafından belirlenen 2019 ALES/1 sınav tarihini merak ediyor. Peki, 2019 ALES ne zaman yapılacak? İşte ALES başvuru ve sınav tarihi.

22.01.2019Gündem
AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak Gözler Anadolu Üniversitesinde

AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak? Gözler Anadolu Üniversitesi'nde

AÖF (Açıköğretim Fakültesi) final sonuçları için nefesler tutuldu. 12-13 Ocak 2019 tarihlerinde dört oturumda gerçekleşen AÖF final sınavının üzerinden 10 gün geçmesi nedeniyle sonuç beklentileri arttı. Sonuç duyurusunu bekleyen açıköğretimlilerin gözü kulağı Anadolu Üniversitesi'nde. Peki, AÖF final sonuçları ne zaman açıklanacak?

22.01.2019Gündem
MSB astsubay başvuru sonuçları açıklandı... Mülakatlar ne zaman yapılacak

MSB astsubay başvuru sonuçları açıklandı... Mülakatlar ne zaman yapılacak?

Milli Savunma Bakanlığı'nın ön başvuru sürecini 22 Kasım tarihinde tamamladığı astsubay alımı müracaat sonuçları açıklandı. 6 Şubat-28 Mart tarih aralığında mülakat sürecine başlayacak olan MSB, adayları KPSS puanlarına göre belirledi. İşte, MSB astsubay ön başvuru sonuçları hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Gündem
İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak Bakandan açıklama

İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? Bakandan açıklama!

İş ve Meslek Danışmanı (İMD) alımı için sözlü mülakat evresini tamamlayan İŞKUR'un, sonuçları ne zaman erişime açacağı merak ediliyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nın yaptığı basın toplantısında bazı bilgiler veren Bakan Zehra Zümrüt Selçuk, İMD sonuçları beklentisinde bulunanlara umut oldu. Peki, İMD mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Ekonomi
80. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman

80. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman?

2019 yılında düzenlenecek ilk Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı olma özelliği taşıyan 80. ÖGG sınavının yapılacağı tarih, söz konusu sınava katılım sağlamayı planlayan vatandaşlarca araştırılıyor. Belli aralıklarla düzenlenen sınav son olarak 2018'in Aralık ayında yapılmıştı. Peki, 80. Özel Güvenlik Görevlisi (ÖGG) sınavı ne zaman?

22.01.2019Gündem
MSB Pertem subay ön başvuru sonuçları açıklamasını erişime açtı

MSB Pertem subay ön başvuru sonuçları açıklamasını erişime açtı!

Milli Savunma Bakanlığı'nın Personel Temin Başkanlığı üzerinden yayımladığı subay temini ön başvurularının ardından sonuçları erişime açtı. Peki, MSB subay ön başvuru sonuçları nereden öğrenilebilecek? İşte, sonraki aşamalar hakkında bazı bilgiler ve ön başvuru sonuçları

22.01.2019Gündem
Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

Adalet Bakanlığı sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı

2018-Adalet Bakanlığı Sınavlarının (Adli Yargı/İdari Yargı/Adli Yargı-Avukat) sonuçları açıklandı. Cevap kağıtları ve adayları cevapları da ÖSYM’nin resmi sayfası üzerinden erişime açıldı. İşte, Adalet Bakanlığı sınav sonuçları sorgulama sayfası ve detaylar

22.01.2019Gündem
LGS örnek soruları MEB tarafından yayımlandı Ocak ayı LGS soruları

LGS örnek soruları MEB tarafından yayımlandı! Ocak ayı LGS soruları

Milli Eğitim Bakanlığı, LGS örnek sorularını kurumun resmi internet sitesi üzerinden yayımladı. Bu yıl da on binlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek olan LGS merkezi sınavının örnek soruları, bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden görüntülenebilecek. İşte, MEB'in LGS örnek soruları hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Eğitim
Üniversite hemşire ve sağlık teknikeri arıyor

Üniversite hemşire ve sağlık teknikeri arıyor

Gaziantep Üniversitesi 50 Hemşire ve 4 Sağlık Teknikeri alacak. Kontenjanlar ve detaylar belli oldu.

22.01.2019Kampüs
Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu nasıl yapılır

Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu nasıl yapılır?

Hac ve Umre organizasyonu için görevlendirilecek olan sağlık personeli başvuruları başladı. Uzman ve pratisyen doktor, diş hekimi, diyetisyen, paramedik, sağlık memuru, ebe ve hastabakıcı olarak görev yapan kişilerin başvuruda bulunabileceği Hac ve Umre sağlık personeli başvurusu, Diyanet İşleri Başkanlığı üzerinden alınacak. Peki, başvuru şartları neler olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

22.01.2019Gündem
MSB personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Tarih belli oldu mu

MSB personel alımı başvuru sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Tarih belli oldu mu?

MSB'nin 22 Kasım tarihinde sona eren personel alımı sonuçları için geri sayım başladı. Astsubay alımı için müracaatları toplayan Milli Savunma Bakanlığı, ön değerlendirmeleri tamamlayıp erişime açacak. Peki, MSB personel alımı sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, MSB personel alımı sonuçları hakkında bazı bilgiler

21.01.2019Gündem
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır? KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 265 personel alımı gerçekleştireceğini duyurdu. KPSS/3 tercih kılavuzunun yayınlanmasıyla birlikte başlayan başvuruların ne zamana kadar süreceği, adaylar tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Peki, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı başvurusu nasıl yapılır?

21.01.2019Gündem
AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemi ne zaman yapılacak

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemi ne zaman yapılacak?

AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemlerini ne zaman yapılacağı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından merakla sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. AÖF güz döneminin sona ermesiyle birlikte gözler bahar dönemi kayıt tarihlerine çevrildi. Peki, AÖF bahar dönemi kayıt yenileme işlemi ne zaman yapılacak? İşte Anadolu Üniversitesi'nin belirttiği tarihler.

21.01.2019Gündem
AÖL 2. dönem kayıtları ne zaman sona erecek Kayıt yenileme ücreti ne kadar

AÖL 2. dönem kayıtları ne zaman sona erecek? Kayıt yenileme ücreti ne kadar?

AÖL 2018-2019 eğitim dönemi 2. dönem kayıt yenileme ve ilk kayıt işlemleri hala sürüyor. Söz konusu ilk kayıt ve kayıt yenileme için gerekli şartlar ve ücret detayları belli oldu. Peki, açık lise kayıtları ne zaman bitecek? AÖL kayıtlarında son tarih ne zaman?

21.01.2019Gündem
10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak Tarih belli oldu mu

10 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman hangi gün yapılacak? Tarih belli oldu mu?

2019 bekçi alımı için ön başvuruların başlayacağı tarih heyecanla bekleniyor. Geçtiğimiz aylarda, Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Emniyet Genel Müdürlüğü'ne 10 bin çarşı ve mahalle bekçisi kadrosu ihdas edilmiş, bu gelişmenin ardından gözler bekçi istihdamına çevrilmişti. Peki, 10 bin bekçi alımı ne zaman? EGM bekçi istihdamı için tarih verdi mi?

21.01.2019Gündem
Son dakika... Ömer Çelik: Türkiye Fıratın doğusundaki tehdidi bertaraf edecektir

Son dakika... Ömer Çelik: Türkiye Fırat'ın doğusundaki tehdidi bertaraf edecektir

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Çelik, "Fırat'ın doğusunda, Suriye'nin kuzeyinde ortaya çıkan tablo, Türkiye için birinci dereceden tehdittir ve Türkiye Cumhuriyeti bu tehdidi bertaraf edecektir." dedi.

21.01.2019Gündem
AÖF final sonuç açıklama tarihi belli oldu mu AÖF sınav sonuçları için geri sayım sürüyor

AÖF final sonuç açıklama tarihi belli oldu mu? AÖF sınav sonuçları için geri sayım sürüyor

AÖF sonuçlarına yönelik beklentiler yükselmeye başladı. AÖF final sınavı sonuç açıklama tarihlerini araştıran açık öğretim öğrencileri, konuya dair resmi kanallardan bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki, AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

21.01.2019Gündem
Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek

Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek?

Adalet Bakanlığı'na sözlü sınavla alınacak 25 koruma ve güvenlik görevlisi ile 10 aşçı alımı başvurularında artık son günler. Adalet Bakanlığı merkez teşkilatına yapılacak alımlar için başvuru detayları merak konusu oldu. Peki, Adalet Bakanlığı personel alımı başvuruları ne zaman bitecek? Başvuru şartları neler?

21.01.2019Gündem
İOKBS (PYBS) bursları yattı mı Bursluluk ücreti ne zaman yatar

İOKBS (PYBS) bursları yattı mı? Bursluluk ücreti ne zaman yatar?

Eski adıyla Parasız Yatılı ve Bursluluk Sınavı (PYBS) olan İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS), bu günlerde bursların yatacağı tarihle gündemde yer alıyor. Peki, İOKBS bursları yattı mı? İşte, öğrenciler tarafından bursluluk ücreti olarak nitelenen İOKBS hakkında bazı bilgiler

21.01.2019Eğitim
24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman yapılacak 2019 polis alımı

24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman yapılacak? 2019 polis alımı

24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, yüz binlerce polis adayı tarafından merakla sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Hayallerindeki mesleği icra edebilmek adına polislik başvurusu yapmak isteyen bireyler, Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir açıklama gelip gelmediğini merak ediyor. Peki, 24. Dönem POMEM başvuruları ne zaman yapılacak?

20.01.2019Gündem
2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır Başvurular için son tarih ne zaman

2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?

2019 MSÜ başvuruları geçtiğimiz günlerde ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte başladı. Harp Okulları ve Astsubay Meslek Yüksekokullarına başvuru yapabilmek için 2019 MSÜ başvurularını yapan adaylar, başvuruların ne zaman sona ereceğini merak ediyor. Peki, 2019 MSÜ başvurusu nasıl yapılır? Başvurular için son tarih ne zaman?

20.01.2019Gündem
Üniversite maratonundaki liselilere destek

Üniversite maratonundaki liselilere destek

Yaşar Üniversitesi, üniversite hazırlık maratonu döneminde adayların doğru bölüm tercihi yapmalarına katkı sağlamak amacıyla “Eğitim ve Tanıtım Günleri” düzenledi. İzmir ve ilçelerinde eğitim gören 6 bin 200 lise öğrencisi, eğitim ve tanıtım günlerine katılarak akademisyenler tarafından gerçekleştirilen örnek ders uygulamalarını izledi. 

20.01.2019Eğitim
Liv Koleji CEO’su Devrim Karaaslanlı: Türkiye’nin çözümü eğitimde

Liv Koleji CEO’su Devrim Karaaslanlı: Türkiye’nin çözümü eğitimde

Devrim Karaaslanlı, matematik ve finans üzerine eğitim yaptı, yıllarca finans alanında yönetici olarak çalıştıktan sonra Bahçeşehir ve Doğa Koleji gibi büyük zincir okulların CEO’su olarak eğitim dünyasına girdi. Şimdi yeni kurulan Liv Koleji’nin CEO’su olan Karaaslanlı, Türkiye’nin kurtuluşunun iyi eğitimde olduğunu belirterek, “Türkiye’nin çözümü eğitim. Türkiye’nin yapması gereken genç nüfusunu çok iyi eğitmek. Bu da iyi okullarla, iyi üniversitelerle olacak. Ben daha iyi eğitim sağlayabilirsek gelecek için ümitliyim” diyor. Karaaslanlı ile eğitimi konuştuk.

20.01.2019Eğitim
2019 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak

2019 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

2019 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, binlerce sürücü adayı tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı 2019 yılı sınav uygulama takviminde MTSK sınavları hakkında bilgi verildi. Peki, 2019 ehliyet sınavı ne zaman yapılacak?

19.01.2019Gündem
2019 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2019/1) sonuçları açıklandı

2019 Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS 2019/1) sonuçları açıklandı

2019 e-YDS sonuçları ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte açıklandı. Bugün sabah saatlerinde yapılan e-YDS sınavının ardından adaylar sonuçlar için beklemeye başlamıştı. Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebilecekler. İşte, 2019 e-YDS sınav sonuçları sorgulama ekranı.

19.01.2019Gündem
AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak? Bahar dönemi kayıt yenileme tarihleri

AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak sorusunun yanıtı, Açıköğretim Fakültesi öğrencileri tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. 12-13 Ocak tarihlerinde tamamlanan AÖF güz dönemi final sınavlarının ardından öğrenciler gözünü kayıt yenileme tarihlerine çevirdi. Peki, AÖF kayıt yenileme ne zaman yapılacak?

19.01.2019Gündem
AÖF final sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak Anadolu Üniversite sonuç sorgulama

AÖF final sınavı sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? Anadolu Üniversite sonuç sorgulama

Anadolu Üniversitesi AÖF (Açıköğretim Fakültesi) güz dönemi final sınavlarının ardından günler geçmesi ve kayıt yenileme tarihinin yaklaşmasıyla birlikte sonuç beklentileri de hız kazandı. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? Kayıt yenileme dönemi ne zaman başlayacak? İşte, AÖF öğrencilerinin en çok merak ettiği soruların yanıtları

19.01.2019Gündem
AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır Sonuçlar ne zaman açıklanacak

AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

İstanbul Üniversitesi'ne bağlı olarak hizmet veren Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi'nin (AUZEF) yarıyıl sonu sınavları 19-20 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Şubat ayında ise telafi sınavı yapılacak. Peki, AUZEF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

19.01.2019Gündem
Derslere mola, eğlenceye hücum

Derslere mola, eğlenceye hücum!

Milyonlarca öğrencinin dört gözle beklediği dönemdeyiz: Erkenden uyanmaya, sınav kaygısına 3 Şubat’a kadar son! Şimdi eğlenmenin, gezmenin, keyif sürmenin vakti.

19.01.2019Hürriyet Cumartesi
Tatilde test yerine tasarım yapsınlar

Tatilde test yerine tasarım yapsınlar

Tatile çıkacak öğrencilere ve velilere seslenen STEM (Fen bilimleri, teknoloji, mühendislik, matematik) alanında çalışmalar yürüten eğitim uzmanı Dr. Devrim Akgündüz, öğrencilere test ağırlıklı ödevler yerine tasarım yapabilecekleri görevler vermesini tavsiye etti.

19.01.2019Eğitim
2019 YKS başvuruları ne zaman başlayacak İşte YKS sınav ve başvuru tarihleri

2019 YKS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte YKS sınav ve başvuru tarihleri

2019 YKS sınav başvuruları ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanan konular arasında yer almaya devam ediyor. Güzel bir üniversitede eğitim görmek için çalışmalarını sürdürmeye devam eden öğrenciler, bu yıl YKS sınavı ve başvuru tarihlerini araştırıyor. Peki, 2019 YKS başvuruları ne zaman başlayacak? İşte YKS sınav ve başvuru tarihleri.

18.01.2019Gündem
Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı

Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı?

Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları için araştırmalar hafta sonunda da devam ediyor. Güz dönemi final oturumlarını geçtiğimiz hafta sonu tamamlayan AÖF öğrencileri, sık sık Anadolu Üniversitesi'nin resmi sayfasını ziyaret ederek sonuçların açıklanıp açıklanmadığını kontrol ediyor. Peki, Anadolu Üniversitesi AÖF sonuçları hafta sonu açıklanır mı?

18.01.2019Gündem
Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı yapacak | ÖSYM KPSS/3 tercih kılavuzu

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 265 personel alımı yapacak | ÖSYM KPSS/3 tercih kılavuzu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme yapmak İçin adaylardan tercih alınacak. ÖSYM sürecin doğru bir şekilde gerçekleşmesi için KPSS 2019/3 tercih kılavuzunu resmi sayfası üzerinden paylaştı. Peki, KPSS 2019/3 tercihinde bulunabilmek için şartlar neler?

18.01.2019Gündem
2019 e-YDS sınavı yarın saat kaçta ÖSYMden kritik saat uyarısı

2019 e-YDS sınavı yarın saat kaçta? ÖSYM'den kritik saat uyarısı

2019 e-YDS sınavı yarın saat kaçta sorusu, sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından sorgulanmaya başladı. ÖSYM'den yarın yapılacak e-YDS'ye girecek adaylara, saat 13.30'dan sonra sınav binalarına alınmayacağı uyarısı yapıldı. Peki, 2019 e-YDS sınavı yarın saat kaçta?

18.01.2019Gündem
15 tatil (sömestr tatili) uzatıldı mı Okullar ne zaman açılacak İşte o tarih

15 tatil (sömestr tatili) uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak? İşte o tarih

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne heyecanı yaşıyor. Karnelerini alacak öğrenciler, yoğun geçen dönemin ardından iki hafta dinlenme fırsatı bulacak. Tatil henüz yeni başladı ancak, son bulacağı tarih merak ediliyor. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman başlayacak?

18.01.2019Gündem
ATA AÖF sınavı bugün saat kaçta Sınav kaç dakika sürecek

ATA AÖF sınavı bugün saat kaçta? Sınav kaç dakika sürecek?

ATA (Atatürk Üniversitesi) AÖF güz dönemi final sınavları bugün itibariyle başlayacak. 19 - 20 Ocak tarihlerinde yapılacak olan ATA AÖF güz dönemi final oturumları ardından bahar dönemi için hazırlıklar başlayacak. Peki, ATA AÖF sınavı bugün saat kaçta? Sınav kaç dakika sürecek?

18.01.2019Gündem
24. Dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu mu 2019 EGM polis alımı

24. Dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu mu? 2019 EGM polis alımı

23. Dönem Polis Meslek Eğitim Merkezleri (POMEM) mülakat giriş sınavına katılmaya hak kazanan adayların sınav yerleri ile tarihleri belli oldu. Bu gelişmenin ardından gözler uzun süredir beklenti içinde olunan 24. Dönem POMEM polis alımlarına çevrildi. Peki, 24. Dönem POMEM başvuru tarihi belli oldu mu? POMEM başvuruları ne zaman başlayacak?

18.01.2019Gündem
ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Başkan Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl tüm sınavlarda şimdiye kadar yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing, başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne serbest olacak.

18.01.2019Eğitim
RTÜK personel alımı başvurusu için son gün Başvuru şartları nedir

RTÜK personel alımı başvurusu için son gün! Başvuru şartları nedir?

RTÜK, farklı branşlarda istihdam etmek üzere toplam 60 personel alımı için son başvuruları kabul ediyor. 7 Ocak tarihinde erişime açılan ve 18 Ocak tarihine kadar başvuru işlemlerinin devam edeceğini açıklayan RTÜK, adaylar için başvuru şartlarını yayımladı. Peki, RTÜK personel alımı başvurusu için son gün ne zaman? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

18.01.2019Gündem
2018 KPSS Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi ÖSYM duyurdu

2018 KPSS Lisans Ön Lisans ve Ortaöğretim branş sıralamaları güncellendi! ÖSYM duyurdu

2018 KPSS adaylarının branş sıralamaları güncellendi. 2018 KPSS'ye Lisans, Ön lisans ve Ortaöğretim düzeyinde katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları güncellendi. ÖSYM tarafından yapılan duyurunun ardından adaylar yeni sıralamaları sorgulamaya başladı. İşte, konuya dair bilgiler...

18.01.2019Gündem
POMEM sözlü mülakat yerleri PA.edu.tr üzerinden yayımlandı

POMEM sözlü mülakat yerleri PA.edu.tr üzerinden yayımlandı!

POMEM sözlü mülakat yerleri için akademinin internet sitesi üzerinden açıklama yapıldı. Sözlü mülakat sınavına girerken mutlaka nüfus cüzdanı ve giriş belgesini yanlarında bulundurmaları gerektiğini aktaran Polis Akademisi, belge üzerinde yer alan sınav tarihi ve yerlerinde hazır bulunması gerektiğini paylaştı. Peki, POMEM sözlü mülakat yerleri nasıl görüntülenir? İşte, o detaylar

17.01.2019Gündem
2019 MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) başvuru kılavuzu yayımlandı | Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak

2019 MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) başvuru kılavuzu yayımlandı | Başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

2019 MSÜ (Milli Savunma Üniversitesi) sınavı başvuru süreciyle ilgili detaylar netlik kazandı.. MSÜ fakülteleri ve yüksekokullarında öğrenim görmek isteyen adayların bu süreci doğru bir şekilde gerçekleştirmesi için MSÜ sınavı başvuru kılavuzu yayımlandı. Peki, MSÜ başvurusu nasıl yapılır, başvuru ücreti hangi bankalara yatırılacak?

17.01.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Tanıdığım En Güzel Deli

Melisa Uzunarslan ilk stüdyo albümü ‘Tanıdığım En Güzel Deli’yi 2018’in son günlerinde yayınladı.

23.01.2019

Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Başkan Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu.

19.01.2019