GeriEğitim Bakanın gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Bakanın gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

Kahramanmaraş'ta bir ilkokul, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katıldığı bir programda söylediği ‘gözetimsiz sınav’ uygulamasını hayata geçirdi.

Bakanın gözetimsiz sınav hayali gerçek oldu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un, katıldığı bir programda "Biz hepimiz öğrenme yolculuğundayız. İsterim ki bir okul çıksın 'Gözetimsiz sınav yapıyoruz' desin, isterim ki bir başka okul eleştirel düşüncenin örneği olsun" sözlerinden yola çıkan Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesindeki Yahya Kemal İlkokulu’nda Öğretmenler Kurulu ‘gözetimsiz sınav’ uygulanması yapılması kararı aldı. Okulda ‘Biz size güveniyor ve inanıyoruz’ temasıyla uygulanmaya başlanan sistemde öğrenciler öğretmensiz sınıflarda sınava giriyor.

Yahya Kemal İlkokulu Müdürü Hüseyin Yılmaz, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un açıklamasından yola çıkarak gözetmensiz sınav yapmaya karar verdiklerini belirterek şöyle konuştu:
"Sınav haftasındayız ve okulumuzda önemli bir projeyi gerçekleştirdik. Bu hafta öğretmenlerimiz gözetimsiz yazılı yapmaya başladı. Geri dönüşler mükemmel. Öğrencilerimiz birbirine bakmadan, kopya çekmeden yazılılarına devam ediyor. Biz de bunu istiyoruz. Davranışlar alışkanlık haline gelsin istiyoruz. İnsanımızı bu şekilde yetiştirebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Yaparak, yaşayarak ve uygulayarak eğitimi burada bire bir aktarmak istiyoruz."

Sınavdan çıkan 4’üncü sınıf öğrencilerinden Kaan Sarı, yazılılarının iyi geçtiğini belirterek "Öğretmenimiz yanımızda yoktu. Bizim birbirimize bakmayacağımıza da güveniyordu. İyi bir sınav yaptık" dedi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle