Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bu haber filmlere konu olur

İzmirli klima ustası M.K.’nin başına gelenleri okudunuz değil mi? Filmlere konu olacak bir vakaydı. Olayı bilmeyenler için hemen özetleyeyim:

M.K., internette tanıştığı sekreter S.R. ile düğünden önce nikâhlanmış. Daha sonra genç çift düğünden bir gün önce arkadaşlarıyla ayrı ayrı bekârlığa veda partisi düzenleme kararı almış. Gecenin ilerleyen saatlerinde M.K. bir arkadaşıyla gelinin veda partisine uğrama kararı almış. ıki arkadaş meyve sepeti ve çiçek alarak S.R.’nin kapısına dayanmışlar. Evin ışıkları sönükmüş ve içeriden sesler geliyormuş. S.R. kapıyı gecelikle açmış, M.K. de doğal olarak içeri dalmış. S.R.’nin eski sevgilisi çıplak bir şekilde odada oturuyormuş...
Merak etmeyin M.K. elini kana bulamamış. Bir tokat atıp boşanma + 30 bin TL tazminat davası açmış.
Ben “Zararın neresinden dönülürse kârdır” diyorum.
Peki ya halkımız?
Onların bu haberden çıkardıkları ana fikirler stand-up tadında! “Oh ne güzel iş. Okur yorumlarıyla köşeyi doldurdun” demeyin. Tam 464 yorumu tek tek okudum, acayip yoruldum.
ışte sizin için seçtiklerim:
? Helal olsun kıza. Gerçek bir bekârlığa veda partisi vermiş.
? Kadın bence evlilikten önce bir test sürüşü yapmak istemiş.
? Bunu damat yapsaydı ne olurdu?
? Bu bekârlığa değil evliliğe veda partisi olmuş.
? Bu devirde internetten gelin değil, gelinlik bile almam.
? Peki, kadının sevgilisinin durumunu soran var mı hiç? Onun psikolojik durumu ne olacak? Korkuyu düşünsenize! Çıplak ve kaderine razı bir şekilde oturuyor. O halde görmek isterdim yüz ifadesini.
? Bekârlığa veda partisi zaten bu değil mi, evli iken yapamayacağı şeyleri son kez yapıyorsun. Kadının ne suçu var?

Ya Arda’nın donu inseydi

Galatasaraylı Arda Turan, Aşşk Cafe’de eşofmanını çekip şaka yapmak isteyen sevgilisi Eda’yı tokatlamış...
Arda, “Bir kadına el kaldıracak adam değilim. Sadece şakalaştık” demiş.
Demiş!
Tabii ortada fotoğraf olmayınca haber bir iddia olarak havada kalıyor.
Peki, ya Arda sevgilisini tokatlarken görüntülenseydi? Ya da daha kötüsü Arda eşofmanı (daha daha kötüsü donu) inerken görüntülenseydi? Herhalde Galatasaray tarihinin en unutulmaz kaptanı olurdu!
Belki de geyik muhabbetlerinde söz don indirmeden açılınca Mehmet Ali Erbil’den sonra en çok onun kulağı çınlatılırdı.
şaka bir yana, Arda yetenekli bir futbolcu ve insan olarak samimi, sempatik biri ama gece hayatı, kaptan olmayı kaldıramayacak kadar hızlı.

NBC neden Nevşehir’e gitti

Siz Nuri Bilge Ceylan’ın Paris’te bisikletle dolaştığına bakmayın. Kafasında yine büyük bir sinema projesi varmış ve bu projeyi gerçekleştirmek için geçenlerde Nevşehir’e gitmiş. Peri Bacaları’nı dolaşmış, filmine mekân aramış.
şimdi bu küçük bilgiden yola çıkarak yorum yapmak biraz saçma olacak ama ben Ceylan’ın yine o çok sevdiği taşra öykülerine döneceğini tahmin ediyorum.
Türkiye’nin Tarkovski şubesinden yine “Kasaba”, “Mayıs Sıkıntısı” gibi bir film izleyebiliriz.
Bu arada bir de şöyle bir fısıltı duydum; Ceylan’ın yeni filminde çok büyük bir uluslararası yıldız rol alacakmış.
Herhalde o da Altın Palmiye ödüllü, efsane oyuncu Isabelle Huppert olabilir. Biliyorsunuz Huppert, tam bir Nuri Bilge Ceylan hayranı. Son Cannes Film Festivali’nde Huppert jüri başkanıydı ve Ceylan’ı da jüriye dahil etmişti. Huppert yakında ıstanbul’a geliyormuş. Tatil için geliyor ama muhtemelen Ceylan’la yeni filmini de konuşacak.
Kısacası Ceylan’ın özüne, taşra öykülerine Fransız yıldız Isabelle Huppert ile dönme ihtimali var.
Son bir not: Ceylan, çekime eylülde başlayacak.

X