Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Bir ve beraberiz elbet de...

BAŞBAKAN’ımız bunu yapan kimbilir kaçıncı büyüğümüz olarak hepimize birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.<br><br>Bir ve beraberiz elbet.

Ama kör olası gözlerimiz, basına brifingde verilen bilgiler içerisinde şu haberi görmezden gelemiyor:

Aktütün Karakolu’nun, 4 karakolla birlikte bulunduğu çukur alandan daha güvenli bir bölgeye taşınması için çalışmalar GEÇEN YILDAN BU YANA sürüyormuş.

Bu topraklarda doğup büyüyen insanlar olarak bu "çalışmalar"ın ne olduğunu tahmin edebiliyoruz.

"Çalışma" denen şey "yazışma"dır büyük ihtimalle.

Çocuklar ölürken büyükler yazışıyordur habire. Dosyalar dolusu.

* * *

Başbakan’ımız hepimize birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Bir ve beraberiz elbet.

Ama tutulası dilimiz şunu da sormadan edemiyor:

O karakollarda ne oluyor?

Yani ülkenin korunmasına katkısı nedir karakolların?

Hep baskınlarla gündeme geliyorlar.

Gereklidirler mutlaka da... O gerekliliğin nedenlerini bilmek isteriz doğrusu. Hayır, normal şartlarda merak etmezdik, haddimiz değildi falan ama iş neredeyse "Karakolların korunması, oradan oraya kaçırılması"na gelip dayanınca...

Sonra bu sabit olma halinin PKK için "kolay lokma" olma anlamına geldiğini, ordumuzun da onlar gibi "hayalet" misali olması gerektiğini savunanlar var.

Yaşananlara bakınca makul ve mantıklı geliyor insana.

Yok eğer aksi doğruysa bilmek, anlamak, ikna olmak isteriz.

* * *

Başbakan’ımız hepimize birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Bir ve beraberiz elbet.

Fakat bu konuda hamasi yazılar döktürmemizi beklemesin kimse. İşe yaramıyor çünkü. Her birimiz birer Namık Kemal olduk neredeyse, lakin durumda bir iyileşme yok.

MIŞ-MUŞ

Binaların deprem riski 10 dakikada belirleniyormuş.Biz bu işi bizzat depremin yapmasını bekliyoruz; hem daha çabuk hem bedava!

ABD’de bir adam, sahibi olduğu 7 dairenin banyo ve yatak odalarına kamera yerleştirerek 20 yıl boyunca kiracılarını gözetlemiş.Sevişirken cep telefonuyla sevgilisinin fotoğrafını çekmekle yetinenler duysun, elálem nasıl ilerletmiş işi!
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI