"Başak Dizer" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Başak Dizer" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Başak Dizer

Bermuda şortun 11 kuralı

Serin ve pratik bermuda şortları şehirde giymeye kalkınca bazı noktalara dikkat etmek gerekiyor. Sıralayalım...

Bermuda şortunuzun belinize tam oturduğundan emin olun. Belden aşağı düştü düşecek gibi duran, boxer lastiğini gösteren şortlar görmek istemiyoruz.

Türk erkeğinin bacak boyu standartları belli. Lütfen dizkapağınızdan aşağıda biten bermudalardan uzak durun. Uzun boyluları, basketbolcuları ve Jay-Z’i ayrı tutuyoruz tabii.

Şortun üzerinize tam; bacaklarınıza fit bir şekilde oturduğundan emin olun. Ne tayt gibi sarmalı ne bir paçaya iki bacak sığacak şekilde bir görüntü vermeli.

Pilili bermudalardan olabildiği kadar uzak durun.

Altına ne giyerseniz giyin asla çorabınızı göstermeyin. Ne koton spor ayakkabının ne de loafer’ın, espadrilin içinden.

Ofis için bermuda-şortlar kabul edilemez. Israr etmeyin, denemeyin ve özendirmeyin.

Sadece ofis içinde değil ilk buluşmaya, toplantıya, sevgilinin babasıyla tanışmaya da giymeyin.

Katılacağınız parti Cote d’Azur’da ya da bir yatta değilse bermuda şort tercih etmeyin. “İlla giyeceğim” derseniz üzerine beyaz uzun kollu keten bir gömlek geçirin.

Hâlâ yanık bir teniniz yoksa, yaz boyunca güneşe çıkma şansınız olmadıysa o bermuda şortlar da dolaptan çıkmasın lütfen. Süt beyazı bir bacakta şort, görmek isteyeceğimiz son şey.

Çok kısa koton bermuda-şortları denizde mayo-şort olarak giyin ve şehirde denemeyin.

Çiçekli, palmiyeli, baskılı bermuda şortlarınızı sahilde, kumlarda, teknede giyin ya da denizaşırı yapacağınız tropikal tatil bavullarınıza saklayın.

X