Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Benim burada ne işim var?

Ankaraspor maçının 28. dakikasında ayakkabısının bağcıklarını sağlamlaştırmak için saha kenarına koşan Hasan Şaş, bir an için ne yapacağını unutunca, ortalık karıştı.

GALATASARAY-Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor maçında dakikalar 28'i gösterirken ilginç bir olay yaşandı. Hasan Şaş, bir depar atarak hızla saha kenarına koştu. Kenara geldikten sonra eğilip, ayak bileğine baktı. Hasan, böyle yapınca, Hagi ve yardımcıları doğal olarak endişelendi. "Ne oldu? Bir sakatlığın mı var?" diye sordular. Hasan o anda başını iki elinin arasına alıp, "Yahu benim burada ne işim var? Ben niye gelmiştim?" diye kendi kendine söylendi. Kısa bir süre düşündükten sonra Hasan, saha kenarına niye geldiğini hatırladı. Ayakkabılarının bağcıklarını sağlamlaştırmak için gelmişti. Bunu, yedek kulübesindekilere söyleyince herkesi bir gülme aldı.

Daha sonra Hasan, bağcıklarını bağlayıp, oyuna girmek için izin istemek üzere dördüncü hakemin yanına gitti. Dördüncü hakem, Hasan'a izin vermesi için orta hakem Serdar Tatlı'ya işaret etti. Ancak, Tatlı işareti geç görünce Hasan bir süre saha kenarında beklemek zorunda kaldı. Bu sırada Ankaraspor'un ilk golü geldi. Yani Galatasaray, ilk golü 10 kişi iken yedi. Hasan Şaş'ın bir anlık gafleti, sarı kırmızılıların gol yemesine neden oldu.

Ayhan direkten döndü

HAFTALARCA takımda şans bulamayan, sezon ortasında da başka bir takıma takas verilmesi gündeme gelen Ayhan Akman, yılmadan çalışmasının ödülünü Milli Takım'a seçilerek aldı. Ligin ilk yarısının sonunda takıma takviye yapılması gündeme geldiğinde, gönderilecek futbolcular listesinin ilk sırasında Ayhan yer alıyordu. Petre'nin gitmesine gönlü razı olmayan Hagi, Ayhan'ın Mehmet Topuz'a karşılık Kayserispor'a takas verilmesini istedi. Ancak Ayhan, bu takasa inatla karşı çıktı, "Ben Kayseri'ye gitmem. Hiç oynamasam da Galatasaray'da kalmak istiyorum" dedi. Sonunda Ayhan'ın dediği oldu ve takımda kaldı. Sonuç ortada... Ayhan, kendisini göndermek isteyenlere en iyi cevabı sahada verdi.

Son şampiyon Ribery

G.SARAYLI futbolcuların kamplarda en sevdiği şeylerden biri "playstation" oynamak. Bu oyunu o kadar çok seviyor ki, sık sık kendi aralarında turnuvalar düzenliyorlar. Henüz birkaç hafta öncesine kadar bu turnuvaların tartışmasız şampiyonu Volkan'dı. Ne var ki, Ribery geldikten sonra işler değişti. Oynadığı futbolla taraftarın gözünde 1 numara olan Fransız futbolcu, playstation'da da şampiyonluğu Volkan’dan devraldı.
X