Trabzon, Araklı doğumlu Semih Trabzonspor maçının yıldızı oldu

Bir tarafta son 3 maçta mağlup olan ve 9 gol yiyen lig üçüncüsü Abdullah Avcı’lı Trabzonspor, diğer tarafta yine son 3 maçında 2 mağlubiyet, 1 beraberlik alıp, hiç gol atamayan lig dördüncüsü ve ‘kurtarıcı’ olarak gördüğü Fernanso Santos’a sarılan Beşiktaş vardı...

Haberin Devamı

Sezona erken havlu atarak taraftarların içinde en ufak umut kırıntısı bile bırakmayan iki takım için bu müsabaka bir nevi özür maçı niteliğindeydi. Her ikisinde de sakatlar, kadro dışılar ve gönderilenler bir hayli fazlaydı. İlk yarıda temposu çok yüksek olmayan ve ritim tutturulamayan bir mücadele izledik. Kısır bir 45 dakikaydı. İlk 23 dakikada Trabzonspor kanatlardan Trezeguet ve Visca ile Beşiktaş’ın üstüne gitti. Umut ve Svensson’un zaaflarından yararlanmak istedilar.

ORTA SAHADA BÜYÜK SAVAŞ

25. dakikadan sonra Beşiktaş az da olsa dengeyi kurmaya çalıştı. İlk 45 dakikada orta sahada Fernandes-Amartey ikilisi ile Berat-Mendy ikilisinin birbirlerine üstünlük kurma savaşı vardı. Trabzonspor’un daha baskılı oynadığı ve golsüz bitecek diye düşünülen ilk yarının son anlarında Semih’in kimsenin beklemediği anda uzaktan çektiği şut Beşiktaş’ın devreyi 1-0 önde kapatmasını sağladı.

Haberin Devamı

İLK YARIDAKİ MAÇIN TAM TERSİ

Ligin ilk yarısında Trabzon’un Beşiktaş’ı 3-0 yendiği ‘topu rakibe verip, kapılan toplarla sonuca gitme’ taktiğini bu kez siyah beyazlılar sergiledi. Sürekli olarak Rashica, Ghezzal, Cenk ve Semih ile geçiş fırsatları kolladılar. Belki tedirginlik ve yenilmeme korkusundan olsa gerek, ilk yarıdaki durgunluğun tam tersine, daha hareketli ve tempolu bir ikinci yarı izledik.

İKİNCİ GOLDE TRABZONLULAR UYUDU

İlk yarıdaki golünde tekniğini konuşturan Semih, bu kez fizik gücünü konuşturarak ikinci golünü attı. Trabzon Araklı doğumlu olan Beşiktaşlı Semih Trabzonspor maçının yıldızı oldu. İkinci golde Trabzonsporlular adeta uyudu. Taçtan gelen topu Cenk’in tek pasta Semih’e indirmesi ve bu oyuncunun üç rakibinin arasından geçerek gol atması, Premier Lig’de göreceğimiz türden bir pozisyondu. Dikkat çekici olan nokta, Semih’i durduramayan üç Trabzonsporlu’nun Berat, Mendy ve Baniya olmasıydı. 2-0’dan sonra Trabzonspor Beşiktaş’ın üstüne gelmeye başladı ve Trezeguet ile iki mutlak gol pozisyonundan yararlanamadı. Bu sonuçla üst üste 4. mağlubiyetini alan Trabzonspor zor zamanlara iyice yelken açtı. Beşiktaş ise bir nebze de olsa taraftarın gönlünü aldı.

Yazarın Tüm Yazıları