Tadic'in alternatifi bulundu

Lincoln sezonun geri kalanında sadece Ferdi için değil Tadic için de bir alternatif olacak gibi.

Haberin Devamı

Kupanın bu turlarını taktik olarak değerlendirmenin çok bir anlamı yok. Hele hele Fenerbahçe gibi Gaziantep FK maçından ilk 11’inde sadece Oosterwolde ve Mert’i bırakmış bir takım için. Bu nedenle maçı biraz yeni transferler, biraz da bireysel performansları üzerinden okumak lazım.

LINCOLN-BATSHUAYI PARLADI

Maçın yıldızları, temposu neredeyse bir yıldır oynamayan herhangi bir oyuncudan bekleneceği üzere Lincoln ve dört gol ile maç topunu alan Batshuayi. Brezilyalı, sezonun kalan bölümünde sadece Ferdi için değil, Tadic için de bir alternatif olacak gibi. İsmail Kartal’ın sol ön oyuncusundan enine genişlik istediğini biliyoruz. Lincoln bu anlamda Tadic ile benzer pozisyon katkısı verebilecek bir isim.

BONUCCI'DEN 3 KRİTİK KATKI

Yenilerden Bonucci’nin katkısı önemli. Birkaç özelliği ön plana çıkıyor. İlki, savunma liderliği. İtalyan yıldız kendi oynadığı kadar stoper tandeminde yanındaki arkadaşının performansını da artıracak. Oosterwolde’nin Adanaspor karşısındaki oyunu bunun iyi bir örneği.

Haberin Devamı

İkincisi, topu oynama hızı. Bonucci daha pası almadan kafasında nereye vereceğini planlıyor. Bu, özellikle tempolu oynamak isteyen takımlar için önemli ki Fenerbahçe de bu oyunu tercih ediyor.

Üçüncü özelliği ise uzun topları. 13. dakikada Mert Hakan’a attığı pas ve yanlış kalkan bayrak ile kesilen hücum, 55. dakikada Joshua King’e gönderdiği 60-70 metrelik pas iki iyi örnek.

GÖZÜNÜ FİNALE DİKEBİLİR

Krunic’in asisti dışında kendini çok hissettirdiği bir maç olmadı ama doğal. Szymanski ve Fred’li bir yapıda iki çabuk oyuncuyla farkını gösterecektir. Maçın sonunda onu stoper, Bartuğ’u sağ bek görme şansımız da oldu. Sarı lacivertliler, ciddi rotasyona rağmen bireysel becerisiyle büyük fark yaratmayı başarıyor. İsmail Kartal, bu rotasyon lüksü ve takviyelerle Konferans Ligi’nde gözünü Atina’daki finale dikebilir.

Yazarın Tüm Yazıları