Tarihi günde Kate'in tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

Güncelleme Tarihi:

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 09, 2023 09:18

Geçtiğimiz cumartesi günü Londra'da gerçekleşen tarihi olaya yani Charles'ın taç giyme törenine dair aklınızda en çok hangi ayrıntı kaldı? Elbette tam 75 yaşına kadar bekleyip sonunda tacını giyen Charles bir yana. O zaten günün kahramanıydı. 6 Mayıs'ın en çok konuşulan ve dikkat çeken kişileri sıralaması yapılsa ilk sıraya Galler Prensi William, Galler Prensesi Catherine ve üç çocuğu yerleşir. Ardından da Charles'ın "küskün oğlu" Harry gelir. Sonra da o gün için özenli şekilde giyinip Westminster Abbey'e akın eden aile üyeleri ve başka ülkelerden gelen konuklar.

Haberin Devamı

KATE İLE WILLIAM'IN ARDINDAN EN GÖZDE ÜYELER
Ancak onca kalabalığın arasında İngiliz kraliyet ailesinin hayranlarının çok büyük bir dikkatle takip ettiği başka bir aile daha vardı ve özellikle bu ailenin bir üyesi. Charles'ın en küçük kardeşi, Kraliçe'nin en sessiz ve sakin çocuğu Prens Edward, karısı Sophie ve iki çocuğu.

Kraliçe 2. Elizabeth'in en gözde gelini olarak bilinen Sophie, özellikle de Harry ile Meghan'ın ayrılmasından sonra daha fazla ön plana çıktı. Geçtiğimiz mart ayında da Charles tarafından Edward'a, aile içinde Prens Philip'in ölümünden sonra kime gideceği çok merak edilen Edinburgh Dükü unvan verilince aile, kelimenin tam anlamıyla yıllar süren suskunluğunu bozdu.

Şimdi Edward, Sophie ve iki çocukları, İngiliz kraliyet ailesinde, Kate ile William'dan sonra en gözde üyeler olarak biliniyor. Özellikle de kızı Louise, usul usul annesinden bile rol çalmaya başladı.

Haberin Devamı

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

ÜÇ GÜNE DAMGASINI VURAN İKİ AİLE: Zaten taç giyme töreninde de Kate kadar Sophie de giyimi, kuşamı ve saç aksesuarıyla bütün dikkatleri üzerinde topladı. Sophie'nin önceki gece düzenlenen konserde tribünde yaptığı dansları da işin içine katarsak bu aile de en az Galler ailesi kadar taç giyme etkinliklerine damgasını vurdu.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

HAYRANLARI ONA 'İNGİLİZ GÜLÜ' DİYOR
Ama Edward ve Sophie'nin ailesinde öyle biri var ki ona "İngiliz kraliyet ailesinin yeni silahı" diyorlar. Özellikle de son bir yılda düzenlenen etkinliklerde bu genç kuşak üye kelimenin tam anlamıyla yıldızlaşıyor. Gelin hayranlarının "İngiliz gülü" diye tanımladığı bu genç kuşak kraliyet ailesi üyesine biraz daha yakından bakalım.

Çünkü tören bittikten sonra geçen günlerde en çok konuşulan kişiler sıralamasında bu genç kız; Kate Middleton, Edinburgh Düşesi Sophie'den sonra üçüncü sırada geliyor. Hatta sosyal medyada günlerdir süren yorumlara bakılırsa genç Louise, törende geleceğin kraliçesi Kate Middleton'ın tek rakibiydi. 

Haberin Devamı

Kraliçe ile Prens Philip'in en küçük oğlu Edward ve Sophie Rhys Jones'un evliliğinden dünyaya gelen ilk çocuğu Louise, artık 19 yaşında bir genç kız. Son iki yıldır, yaşı büyüdükçe daha fazla dikkat çeken Louise'in babasının artık kraliyet ailesinde eskisinden daha önemli bir konumu var. Annesinin ve hatta erkek kardeşinin de.

Babası Edward Edinburgh Dükü, annesi Sophie de Edinburgh Düşesi unvanını aldı. Bu yıla kadar babasına ait olan Wessex Kontu unvanı ise kardeşi James'e geçti. Genç kız ise bütün bu gelişmelerin dışında sadece Lady Louise Windsor olarak biliniyor.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

HAYRANLARI ARTIK ONU DAHA FAZLA GÖRMEK İSTİYOR
Unvan konusunda çok şanslı olmasa da yıllar içindeki gelişimi kimsenin dikkatinden kaçmıyor. Hatta özellikle de genç kuşak arasında kendine geniş bir hayran kitlesi edindi bile Louise. Kraliçe'nin en gözde gelini olan Sophie'nin kızı Louise 6 Mayıs'taki kaç giyme töreninde kelimenin tam anlamıyla yıldızlaştı.

Haberin Devamı

İngiliz kraliyet ailesinin en gözde genç kuşak üyelerinden biri olan Louise, çiçekli elbisesi, doğal hali dalgalı olmasına rağmen düzleştirdiği saçları, kıyafetine uyumlu şapkası ama daha da önemlisi artık annesini geçen boyu ve duruşuyla 6 Mayıs'taki törende gençlerin en çok konuştuğu isim oldu. Birçok kişi Louise hakkında "Tam bir İngiliz gülü. Keşke Charles ona daha fazla kraliyet görevi verse" diyerek görüşünü belirtti.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu


BÜYÜK AMCASININ OĞLU EVLENİRKEN NEDİMELİK YAPTI
Aslında mensup olduğu aile itibariyle Louise, daha küçüklüğünden bu yana dünya kamuoyunun karşısında. Ama yaşı ve anne- babasının konumu gereği hep geri planda kalıyordu. Bir yandan kendisi büyüyüp diğer yandan anne ve babasının konumu yükselince o da daha fazla dikkat çeker hale geldi.

Haberin Devamı

Kraliçe 2. Elizabeth'in en küçük iki torunundan biri olan Louise,- ki diğeri kardeşi James- Prens William ile Kate Middleton'ın 29 Nisan 2011'deki düğününde nedimelik yapmıştı. O zaman küçücük bir çocuk olan Louise, tören sonrasında gelin ve damat ile Buckingham'ın balkonuna çıkıp halkı da selamlamıştı.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

 
18 AYLIKKEN GÖZÜNDEN OPERASYON GEÇİRDİ
Son  zamanlarda giderek güzelleşen dış görünümüyle de dikkat çeken Louise'in bugünlere gelmesi hiç de kolay olmadı. Çünkü dışarıdan bakıldığında ayrıcalıklı bir aileye mensup olan kız küçücük yaşında defalarca bıçak altına yattı.

Tıpkı William ve Kate gibi St. Andrews Üniversitesi'nde okuyan Louise, nadir rastlanan bir göz hastalığıyla dünyaya geldi. Esotropia adı verilen ve gözlerden birinin içeriye doğru bakmasına neden olan bu hastalık yüzünden de henüz 18 aylıkken bir operasyon geçirmesi gerekti.

Haberin Devamı

Annesi Sophie'nin Sunday Express'e verdiği röportaja göre Louise'in böyle bir hastalığı olmasının nedeni erken dünyaya gelmesi. Sophie kızının hastalığını anlatırken " Eken doğan bebekle genellikle bu tür sorunlarla doğabilir. Çünkü bir bebeğin gelişiminde en son tamamlanan ayrıntı gözler" demişti.

Her ne kadar Louise 18 aylıkken bu nedenle operasyon geçirse de sonuç başarılı olmadı. Bundan sonra da küçük Louise için bir tedavi uygulandı. Genç kız, 10 yaşına geldiğinde bir kez daha gözünden operasyon geçirdi. Ondan sonra da görüşü düzeldi. Bir dönem de dişlerine tel takılar Louise, bütün bunların sonucunda bugünkü dikkat çeken görünümüne kavuştu.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

ANNESİNİN KIYAFETLERİNİ GİYDİ
Louise Windsor, bir dönem annesi Sophie'nin gardırobundan giyinmesiyle dikkat çekiyordu. Fakat amcasının taç giyme töreninde görüldüğü gibi artık bu konuda da kendi kanatlarıyla uçmaya başlamış gibi.

Her ne kadar bazıları genç kızın yaşına uygun giyinmediğini ileri sürse de 6 Mayıs'taki görüntüsüyle tam not aldı Louise. Birçok hayranı genç kızın giderek bir moda ikonuna dönüştüğünü savundu.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

NORMAL ÇOCUKLAR GİBİ BÜYÜMESİNİ İSTEDİLER
Onun spot ışıklarının altına çıkmakta neden bu kadar geciktiğine gelirsek... Babası ve annesi her iki çocuklarının da normal yaşıtları gibi büyümesini istedi. Hatta bu yüzden hakları olmasına rağmen özel unvanlar bile almalarını istemediler.

Fakat Prens Harry ile Meghan Markle'ın aileden ayrılmasından sonra Edward ile Sophie'nin aile içindeki konumları yükselince çocukları da artık daha fazla etkinlikte yer almaya başladı.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu


GENÇ KUŞAĞIN ÖNE ÇIKAN İSİMLERİNDEN
Aslına bakılırsa birçok uzmana göre İngiliz kraliyet ailesinin, halkın genç kesimini etkileyebilmesi için 19 yaşındaki Louise'i giderek daha fazla ön plana çıkarması zaten gerekli bir durum. Her ne kadar William ile Kate'in çocukları sık sık etkinliklerde halkın karşısına çıkıp herkesten rol çalsalar da onlar henüz küçük.

Başta kral ve kraliçe olmak üzere ailenin üst düzey üyeleri de artık olgun yaşta. Kate ile William'ın dışında daha genç kesimlere hitap eden üyelerin sayısı Harry ile Meghan'ın ayrılığından sonra azaldı.

Tarihi günde Katein tek rakibiydi: Goncaydı, gül oldu

Louise'in kaç giyme töreninden sonra yağmur altında ilerleyen atlı arabada sergilediği bu görüntü film karelerine benzetildi 

İşte bu yüzden her ne kadar kendisi çok sevilmese de Andrew'nun kızları Beatrice ve Eugenie ile eşleri eskisinden daha fazla ön plana çıkarılıyor.

Daha genç kuşağa bakıldığında ise Lady Louise Windsor, ailenin sempatisinin artırılması açısından gerçekten de gizli bir silah. Özetle İngiliz kraliyet ailesini takip eden birçok uzmanın görüşü bu yönde. Tabii ki George, Charlotte ve Louis tam olarak büyüyünceye kadar.

BAKMADAN GEÇME!