Yarım asırlık Eser Ayakkabıcılık'a üç aylık süre

Yarım asırlık Eser Ayakkabıcılıka üç aylık süre

Ayakkabı sektöründe 1965 yılından buyana faaliyet gösteren, Eser Ayakkabıcılık ve bağlı 2 şirket için konkordato talep edildi. Ricardo Colli markası ile üretim ve ihracat yapan şirket, ayakkabı sektörün önde gelen oyuncularından biri konumunda.

Haberin Devamı

ESER Ayakkabıcılık'ın temeli 1965 yılında, Kars’tan İstanbul’a göç eden Şinasi Şamdanlı tarafından 200 metrekarelik bir dükkânda atıldı.

Şirket, ayakkabı imalatında büyüdü ve ikinci kuşağın da katkılarıyla bir markalaşma projesine imza attı.  İtalya, Hollanda ve İngiltere başta olmak üzere onlarca ülkeye kendi tescilli markası Ricardo Colli olarak ihracat yapan şirket, sektörün önemli oyuncularından biri konumunda.

Yarım asırlık Eser Ayakkabıcılıka üç aylık süre

Hotiç, Yeşil Kundura, Beta gibi sektörün devi markaların, yaptıkları konkordato başvuruları sonrası benzer bir başvuru da Eser Ayakkabıcılık adına yapıldı.

İstanbul Ticaret Mahkemesine yapılan başvuruda, Eser Ayakkabıcılık İthalat İhracat Sanayi ve Tic. AŞ, Eser Ayakkabı Pazarlama İthalat İhracat ve Mümessillik AŞ ve Eserkent İnşaat Yapı Turizm ve Otelcilik Limited Şti. için konkordato talep edildi. Mahkeme, şirketin talebini kabul etti 3 aylık geçici mühlet verdi.