"Kubilay Keskin" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kubilay Keskin" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.

Kubilay Keskin

Sarıyer nişanlandı

20 Ocak 2010

Ferda-Aziz Sarıyer çiftinin oğulları Derin, kendisi gibi mimar olan Beliz Köprülü ile evlilik yolundaki ilk adımı attı. Çift, geçtiğimiz gece Ulus 29’da, ailelerin bir araya geldiği akşam yemeğinde nişan yüzüklerini taktı. Nişan töreninde Derin Bey’in kardeşi Dilruba Sarıyer de hazır bulundu. Beliz Köprülü, birkaç gün önce modacı Sedef Çalarkan’ın 2010 ıstanbul tişörtlerinin kampanya yüzü olmuştu. Çalarkan’ın sınırlı sayıda tasarladığı tişört koleksiyonunun tanıtımı için objektif karşısına geçen Köprülü’yü Akif Hakan Çelebi, W Hotel’de fotoğrafladı.

Boyner’e devrediyor

Levent Penso, bir süre önce Esentepe’deki Astoria Alışveriş Merkezi’nde açtığı Clementine adlı kafeyi kızı Verda Penso ile birlikte işletiyordu. Levent Bey, kafeyi Cem Boyner’in sahibi olduğu Beymen’e devretme kararı aldı. ıstinye Park’ta açtıkları Bej Cafe ile bu sektöre de el atan Boyner Grubu ile sürdürdüğü görüşmelerini sonuçlandıran Penso, bir ay içinde devir işlemlerini tamamlayacak.

Bugün doğum günü

Bugün, Çiğdem Kayalı’nın 50’nci yaş günü... Melek Boz, kızları Senem Çapa ve şebnem Saygınışık’la birlikte Kayalı’ya sürprizlerle dolu bir doğum günü kutlaması hazırladı. Kutlama, bu gece Boz’un işlettiği Arnavutköy’deki Bizz adlı restoranda yapılacak.

Plaket aldılar

ıKSV’nin de taşındığı şişhane’deki Deniz Palas Apartmanı’nın üst katında hizmet veren X Restoran’da önceki gün Bizim Lösemili Çocuklar Vakfı yararına öğle yemeği düzenlendi. Vakıf başkanı Gündüz Gedikoğlu’nun ev sahipliği yaptığı davete katılanlar arasında Nurten Çapkın, Neval Güler, Hülya Aşık, Nilgün Dumanlı ve Gül Ergi de vardı. Davette Gedikoğlu, vakfa olan katkılarından dolayı Neşe Sert, Ceyda Kadayıfçıoğlu ve Nurgün Kemalbay’a birer teşekkür plaketi verdi.

Önce yakalayıp sonra yediler

Yazının devamı...

Brad Pitt geliyor

19 Ocak 2010

The Marmara Otel’in yanındaki arazide konumlanan Grand Yazıcı Bodrum Otel’in açılışı, 23 Nisan’da yapılacak. Geçtiğimiz gün Uludağ’da görüştüğüm Lale Yazıcı, 12 ay boyunca açık kalacak olan bu yeni otelin, özellikle sağlık ve spa merkeziyle adından söz ettireceğini söyledi. Spanın, dünyaca ünlü bir markanın adı altında hizmet vereceğini belirten Lale Hanım, “Bu ünlü spa zincirinin müdavimlerinden biri de Brad Pitt. Ünlü aktör, gittiği tatil beldelerindeki spa’ya mutlaka uğruyor. Brad Pitt, haziran ayında Bodrum’a gelecek ve bizim otelimizde konaklayacak” dedi.

Bağışlar Diyarbakırlı öğrencilere

Nadire ıçkale, 24 şubat’ta dostlarından oluşan bir grubu umreye götürüyor. Her yıl umre turları düzenlediğini söyleyen Nadire Hanım, “10 günlük umre gezisinde önce Medine, ardından Mekke’ye gidiyoruz. Bu seferki umre gezisine katılacak olanların yapacakları bağışları, Di-yarbakır’daki üniversite öğrencilerini okutmak için Diyarbakır Tanıtım ve Kalkınma Vakfı’na bırakacağız” diye konuştu.

Görünmez kaza

Geçtiğimiz hafta sonu Uludağ’da Aslı-Altuğ Başar çiftine rastladım. Altuğ Bey, gün boyu kayak yaptı. ıyi bir kayakçı olduğunu bildiğim Aslı Hanım ise eşini izlemekle yetindi. Aslı Hanım, neden kaymadığını sorduğumda, evde perdeleri asarken çıktığı sandalyenin devrilmesi sonucu düşüp sağ ayak bileğini incittiğini söyledi. Başar, incittiği ayağına rağmen, Uludağ’a gelip eşini yalnız bırakmamıştı...

Aşk tatili

Hafta sonunu Uludağ’da geçirenler arasında Emre Kütük ve sevgilisi Esra Ergintuğ da vardı. Sevgililer, Gülay Kamaz’ın işletmeciliğini üstlendiği Mountain Chalet Otel’de konakladı. Keyifli geçen iki günün ardından, pazar günü ıstanbul’a döndü.

Sanat severlere

Yazının devamı...

Bu gala daşlı gala

15 Ocak 2010

Galaya filmin oyuncuları Hayrettin Karaoğuz, Hande Subaşı, Rasim Öztekin, Neco, Murat Serezli, Arda Kural ve Işın Karaca’nın yanı sıra Hande Yener gibi birçok ünlü sima katıldı.

“Bu gala daşlı gala” yazılı bir tişört giyen Karaoğuz, “Öğrenciyken bir filmde oynarsan, galaya ‘Bu gala daşlı gala’ yazılı tişörtle katılacağımı söylemiştim” dedi.
Filmde bir meleği canlandıran Rasim Öztekin, “Kimi zaman güldürüp, kimi zaman da düşündüren bir film oldu. Başarılı olacağını düşünüyorum” diye konuştu. Işın Karaca ise “Çekimler çok keyifli geçti. Bu benim ikinci sinema filmim, inşallah hayırlısı olur” dedi.
Boğaçhan Dündar’ın yönettiği romantik komedi türündeki “Gelecekten Bir Gün”, çok şanssız olduğuna inanan, işinden kovulan ve platonik aşkına kavuşma ihtimalinin de kalmadığını düşünen Tolga adlı gencin intihara teşebbüs etmesiyle başlayan macerasını anlatıyor.

Pelin’in yeni aşkı Ağaoğlu’nun yeğeni

Ayşe Özyılmazel’le ilişki yaşamaya başlayan Murat Dalkılıç’ın eski sevgilisi Pelin Sönmez, yeni bir aşk haberiyle gündeme geldi... Genç oyuncunun, Dalkılıç’tan ayrıldıktan hemen sonra ünlü işadamı Ali Ağaoğlu’nun yeğeni Onur’la aşk yaşamaya başladığı öne sürüldü. Ancak iddialara göre Onur, yaklaşık üç yıldır Işık Üniversitesi’nde okuyan Özlem Yarar’la birlikteydi ve ikili, Pelin Sönmez yüzünden kavga edip yollarını ayırdı...

Yaşımı sormayın

Yazının devamı...

Elhan Koşar evleniyor

14 Ocak 2010

ılk eşinden geçtiğimiz yıllarda boşanan Elhan Hanım, ıstanbul’a bir sürprizle geldi. ıkinci kez nikâh masasına oturmaya hazırlanan Koşar, sevgilisi Dallas Webb’i de getirip, annesi Ela Soysal ve üvey babası Ogan Soysal’la tanıştırdı. Elhan Koşar ile yaşamını ısviçre’de sürdüren Amerikalı işadamı Dallas Webb, yaz aylarında ısviçre’de evlenecek ve orada yaşamaya devam edecek...

Salomanje’de iş konuştu

Önceki gün Nişantaşı’ndaki Salomanje Bar’da Beyhan Benardete’ye rastladım. Emlak işiyle uğraşan Beyhan Hanım, burada bir müşterisiyle buluşup saatlerce fikir alışverişinde bulundu.

Askerlik bitti

‘Gazinocular kralı’ olarak tanınan merhum Fahrettin Aslan’ın oğlu Mehmet Aslan, askerliğini bitirip ıstanbul’a döndü. Aslan, önceki gün Nişantaşı’nda yakın arkadaşı Tolgahan Sayışman ile buluşup hasret giderdi. Aslan, “Çok şükür vatan borcumuzu ödedik” diye konuştu.

Özmenoğlu’nun aklına takılanlar

Ressam Ardan Özmenoğlu’nun kişisel sergisi “Aklıma Takılan şeyler”, önceki akşam Süzer Plaza’nın alt katında bulunan Ekavart Gallery’de açıldı. Türk sanatında önemli bir yer tutan lale, karanfil, penç gibi klasik çini motiflerini post-it notlar üzerinde sunan Özmenoğlu’nun sergisinin açılışına, galeri sahibi ınci Aksoy, sponsor Mudo’nun sahibi Mustafa Taviloğlu, Bilgün Dereli ve kızı Ayşe Boyner de katıldı.

Ertürk ürünlerini sergiledi

Yazının devamı...

IKSV’deki X’in mutfağına girdim

13 Ocak 2010

İstiklal Caddesi’ndeki Luvr Apartmanı’ndan şişhane’deki Deniz Palas Apartmanı’na taşınan ıKSV’nin üst katında ise “X” adlı bir restoran açılacak.
X Restoran’ı, Borsa Restoranları ve ıstinye Park’taki Masa Restoran’ın sahibi olan Rasim Özkanca hizmete sokacak.
Önceki gün, açılış hazırlıkları süren bu restoranda Rasim Özkanca ve Murat Karaduman ile buluştum. Mekânı ve mutfağı gezerken, Özkanca’dan restoranı açmaya nasıl karar verdiğini dinledim. Özkanca, çok sevdiği ve saygı duyduğu şakir Eczacıbaşı’nın “Yemek benim için bir sanattır, sen de yemeğe bir sanat eseri gibi davranıyorsun. Burada bir restoran açmanı istiyorum” sözleri üzerine restoranı açmaya karar vermiş. Geçtiğimiz yıl Swissotel’deki Gaja Restoran’da çalışan baş aşçı Murat Karaduman’ı da kadrosuna katmış...

İstinye’de bir güzel

Geçtiğimiz gün ıstinye Park’ta Selin ımer’e rastladım. Harvey Nichols’de işbaşı yapan ımer, öğle tatilini fırsat bilip arkadaşlarıyla buluşmaya gelmişti. Bir süre dostlarıyla sohbet eden Selin Hanım, onlara önümüz-deki ay Amerika’ya gidip Harvey Nichols için yeni ürün seçiminde bulunacağını da anlattı...

Pera Palas açılıyor

Pera Palace Hotel, iki yıllık restorasyon çalışmasının ardından, yönetim kadrosunu oluşturarak hizmete açılıyor. Nisan ayında açılması planlanan otelin genel müdürlük görevini, deneyimli bir otelci olan Pınar Kartal Timer üstlendi. ış geliştirmeden sorumlu genel müdür yardımcısı Selbin Okyay, oldu. Otelin executive chef’liğini ise, Türk mutfağına olan katkılarıyla tanınan Alman şef Maximilian J.W Thomae yapacak.

New York’tan İstanbul’a

Yazının devamı...

Milyonerler Fuarı martta açılıyor

12 Ocak 2010

Fuarın bu yılki gala sponsoru, geçtiğimiz yıl Sharon Stone ve Richard Gere gibi dünyaca ünlü isimlerin katılımıyla Antalya’da açılan, Azeri işadamı Telman ısmailov’un yaptırdığı Mardan Palace Hotel olacak. Seçkin isimlerin davet edileceği ve ısmailov’un da katılacağı gala gecesinde, Moulin Rouge tarzı bir kabare şov ve haute couture markalardan oluşan bir defile de yapılacak.
GIJRATH Media Group Başkanı Yves Gijrath ve Başkan Yardımcısı Artie Van Hooren, fuarı geleneksel “gong” vuruşuyla açacak. Fuarda, dünya genelinde 220 milyar dolar büyüklüğe erişen lüks tüketim ürünleri pazarının seçkin markaları sergilenecek. Milyonerler Fuarı’na özellikle Ortadoğu ve Körfez ülkelerinden Dubai, Bahreyn, Katar, ayrıca Yunanistan, Bulgaristan, Suriye gibi komşu ülkelerden ve Rusya, Makedonya, ıngiltere, ıspanya, Hollanda, Avusturya gibi Avrupa ülkelerinden çok sayıda ziyaretçi katılacak.

Haftaya kız isteyecek

EMMA Ajans’ın sahibi Emir Tamer evleniyor... ıçmimar Ali Somer’in kızı
Mina ile evlilik hazırlıklarına başlayan Emir Bey’e önceki gün ıstinye Park’ta rastladım. Sevgilisiyle alışveriş yapan Tamer, “Bir hafta sonra Mina’yı babasından istemeye gideceğiz, önümüzdeki aylarda da evleneceğiz” diye konuştu.

Melisa telefonda

Melisa Eliyeşil’i önceki gün ıstinye Park’ta gördüm. Alışveriş yapmak ve sinemaya gitmek için burayı tercih eden Melisa Hanım, film başlamadan önce dakikalarca cep telefonuyla konuştu...

Görünmez kaza

Yazının devamı...

Yarışlar Uludağ’ı coşturdu

11 Ocak 2010

Minikler, çocuklar, gençler ve büyükler olmak üzere dört kategoride yarışan sporcular, Türkiye Kayak şampiyonası’na katılmaya hak kazanmak için mücadele etti.

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Elvan Bilge, “Bonus Snow Masters Yarışları ile, ülkemizde hızla gelişen kayak sporunun gelişimine sekiz yıldır destek veriyoruz” diye konuştu. Bilge, “Bonus Snow Masters, her yıl daha da büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Sporcuların çoğu sekiz yıl önce küçükler kategorisinde yarışırken, bu yıl genç kategorisine katıldı. Bu gelişimi yaşamak gurur verici” dedi.

Asmalı Mescit’te sıcak dakikalar

Geçtiğimiz gece Beyoğlu-Asmalımescit’te mini bir tur attım. Bu sırada da Babylon’dan çıkan Tuba Ünsal ve boşanma arifesindeki sevgilisi Murat Plevneli’ye rastladım. ıkili, etraftakilere aldırmadan öpüşüyordu. Ünsal’ın yakın arkadaşı Elif Boyner de sevgilisiyle sarmaş dolaş olmuş, Asmalımescit’in dar sokaklarında
yürüyordu...

Partiyle açıldı

Evde veya dışarıda eğlenmek isteyenlere alternatifler sunan eğlence portalı

Yazının devamı...

Sportif Koç

9 Ocak 2010
Beş yıldızlı bir otelde konaklayan çift, Caroline Koç’un ızmir’de yaşayan anne ve babası Herve-Marianne Giraud’u da ziyaret ederek, hasret giderdi. Mustafa Bey ve Caroline Hanım, önceki gün ise Kordonboyu’nda kısa bir yürüyüş yaptı, ardından Selim Kaptan’ın sahibi olduğu Alsancak’taki Mi Casa Cafe&Bar’da yemek yedi. Mustafa Koç, elitlerin tercihi New Balans ayakkabıları, blue jean’i, GAP marka sweat-shirt’ü ve Barbour montuyla sportif bir şıklık sergiledi.

En beğendiği pozu

www.womenist.net internet sitesi üzerinden yayın yapan kadın dergisi Womenist, bu ayki “Benim Seçtiklerim” bölümünde Candan Kıramer’i ağırladı. Sosyete kuaförü Erdem Kıramer’in eşi, Bettina Machler’in de iş ortağı olan Candan Hanım, hayatındaki ‘en’leri dergi okurlarıyla paylaştı. En büyük tutkusunun ailesi olduğunu söyleyen Kıramer, Rolex saatini çok sevdiğini, hobisinin ise fotoğraf çekmek olduğunu belirtti. Yandaki bu fotoğrafını da, en çok beğendiği pozları arasında 1 numaraya koydu.

Modacıların işbirliği

New York’ta yaşayan dünyaca ünlü tasarımcımız Emre Ertürk, yeni yıl için geldiği ıstanbul’da hoş bir sürprizle karşılaştı. Tasarımlarıyla Madonna ve Michelle Obama gibi ünlü isimlere de hitap eden Ertürk, modacı Seval Birinci’nin kendisi için bir organizasyon tertiplediğini öğrendi. Birinci, New York ve Los Angeles sosyetesinin de beğendiği Ertürk tasarımlarını Türk moda severlerle buluşturacak. Ertürk’ün az sayıda ürettiği özel kadın çantaları ve ev aksesuvarları, 12 Ocak’ta Home Store Kalamış’ta sergilenecek. “NY Style Shopping Party” adıyla saat 21.00’de başlayacak mini şova, Ertürk ve Birinci’nin tüm dostları davetli...

Efes üzdü

Günlerdir merakla beklenen Efes Pilsen-Olympiakos maçı, önceki akşam oynandı. Karşılaşmayı Efes Pilsen Kulübü Başkanı Tuncay Özilhan ve eşi Emine Hanım’ın yanı sıra oğulları İzzet Özilhan ve sevgilisi Yasemin Ergene de büyük heyecanla izledi. Maça gelenler arasında, Mustafa Sirmen de vardı. Dört yıl büyük aşk yaşadığı sevgilisi Sinem Kobal’ın arkadaşı Arda Turan ile flört etmeye başlamasının ardından ortalarda görünmeyen Sirmen, salonda İzzet Özilhan ve Yasemin Ergene ile birlikte oturdu. Efes Pilsen’in, TOP 16 iddiasını sürdürmek için çıktığı maçta iyi oynamasına rağmen son saniyelerde 93-85 kaybetmesi, başta Tuncay Özilhan ve oğlu İzzet Özilhan olmak üzere herkesi üzdü...

Avusturya çıkarması

Othmar Pferschy, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk kuruluş yıllarında çektiği fotoğraflar ile genç cumhuriyetin ve Türk insanının dünyaya tanıtılmasında büyük görev üstlenen bir fotoğraf sanatçısı. ıstanbul Modern Müzesi, Othmar Pferschy’nin fotoğraflarını, Avusturya’da Viyana ve Salzburg’dan sonra bu kez doğduğu kent Graz’da sergiliyor. ıstanbul Modern Yönetim Kurulu Başkanı Oya Eczacıbaşı, “Fotoğraf sergisi, ‘Othmar Pferschy: Modern Türkiye’ adıyla 12 Ocak’ta Stadtmuseum Graz’da açılacak. Sanatçının 89 yapıtının yer alacağı sergi, 21 şubat’a kadar açık kalacak. Pferschy’nin fotoğrafları, 25 şubat-20 Mart günleri arasında da Dornbirn’deki Museum der Stadt Dornbirn’de sergilenecek” diye konuştu.

Estetik cerrahından sergi

Artgalerim Nişantaşı, 21 Ocak-28 şubat günleri arasında Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal’ın “Gerçeklik Senfonisi” isimli sergisine ev sahipliği yapacak. Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ihtisası yapmak üzere Japonya’ya giden Battal, etkisinde kaldığı Uzakdoğu felsefesinin yanı sıra Anadolu motiflerini de eserlerine yansıtıyor. Nuri Bey, “Hayatımın her döneminde resim sanatı mutlaka yer aldı” diyor.

Rüzgar kayak öğreniyor

Gül-Serkan Yazıcı çifti, üç yıl önce bir erkek çocuk sahibi olmuştu. Yazıcı çifti, Rüzgar adını verdikleri oğullarının üstüne titriyor. Serkan Yazıcı, sahibi olduğu Chalet Yazıcı Otel’i sezonun başlamasıyla açtı. Bu nedenle kış aylarında Uludağ’da yaşayan Gül Hanım ve Serkan Bey, Rüzgar’ın tıpkı babası gibi usta bir kayakçı olması için çabalıyor...
Yazının devamı...