"Ayşe Aral" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Ayşe Aral" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Ayşe Aral

Yetiş Ayşe

27 Mart 2017

Sizler sayesinde elimizden geldiğinde herkesi mutlu etmeye çalışıyoruz. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler ve oldu da! Yılbaşından bugüne kadar bakın o küçük yardımlarla neler yaptık!  55 öğrencimize burs sağladık, çocukları için gıda-kıyafet-bez-mama isteyen 46 anneye ulaştık. Çok önemli sağlık problemleri için ameliyat olması gereken çocuklarımızı sağlığına kavuşturduk. Bunları hep sizlerin katkılarıyla yaptık. Ve bu hafta da yine bir sağlık sorunu için sizlerden destek bekliyoruz. Hepinize sonsuz teşekkürler, sağ olun var olun dostlar…

Tedavi olmak istiyorum
Ayşe Hanım benim sizden bir ricam var. 2 tane bel fıtığım patladı, sağ ayağımda his ve güç kaybı, uyuşma oldu. Yürümekte zorlanıyorum, tedavi olamadım. Yataktan kalkamıyorum. Maddi imkânım yok. Kök hücre tedavisi olmam lazım acilen ve yoksa  felç riskim var. Ne olur bana yardımcı olun. Mutlaka yüreği güzel bir insan bana el uzatır diye düşünüyorum. Çok ağrıyor sağ bacağım, dayanamıyorum Ayşe Hanım, benim yazımı yayınlasanız çok sevinirim çok çaresizim. 

BURS TALEPLERİ

Lütfen burs isteyen öğrencilerimize gereken ilgiyi gösterelim dostlar!

Kardeşimin servis ücreti için yardım
Ayşe hanim merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazıyorum. Çünkü çok çaresiz olduğumu gördü bir yol araştırdı ve sizi buldu Allah razı olsun ondan da sizden de.19 yaşındayım. 4 kişilik bir aileyiz, bilinçsiz değiliz, hiçbir şey yapmadan bize yardım gelsin diye beklemiyoruz elbette. Eğitime önem veriyoruz kardeşim okuyor, ben sınavlara hazırlanıyorum, annem kurslara gidiyor bir şeyler öğrenmek meslek edinmek için. Babam da aslında çalışıyordu ve güzel geçiniyorduk. Ama çalıştığı şirket battı ve babamın da üstüne pek çok borç bırakıp kaçtılar. Şimdilik yeni bir iş bulmaya çalışıyor. Bizim için en önemlisi kardeşimin okuluna devam edebilmesi. Babamın üzerine kalan borçlardan ve ev kirası ve diğer faturalardan dolayı sömestr tatilinden önceki 2 aylık servis ücretini ödeyemedik. Yeni dönem başlarken ödeyemezsek yeni ayın ücretini de veremezsek okula gidemeyecek. Otobüsle gidilebilecek uzaklıkta değil ve maalesef, otobüs ücretini bile verecek durumda değiliz. Gerisi hallolur ama sadece bu konuda utanarak yardım istiyorum. Sevgiler gönderiyorum.

Dershaneye gitmek için yardım istiyorum

Merhaba Ayşe Abla benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum, dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum. Sevgiler.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi
Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl hazırlık okudum. Dört kardeşiz, anne-babam ayrı onlardan destek görmüyorum, biz normalde büyükannemle yaşıyoruz. Şu an şehir dışında okuduğum için özel bir öğrenci yurdunda kalıyorum. Dedem bize maddi destek oluyor ancak bu yeterli gelmiyor. Bu nedenle bana eğitimim için destek bursu verebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Gerçekten çok zor durumdayım

Çankırı Karatekin Üniversitesi’nde coğrafya okuyorum, üçüncü sınıfım abla. İstanbul’dan yatay geçişle geldiğim için yurda yerleşemedim, ev tuttuk arkadaşlarla.  Bu ayki kirayı ödemekte bazı sıkıntılar yaşıyorum, aldığım krediyle anca faturaları ve kitapları alabildim. Arkadaşlar sıkıştırıyor beni, bir arkadaşın yardımıyla sizin böyle güzel şeylere vesile olduğunuzu öğrendim abla. Gerçekten çok zor durumdayım, lütfen bu ayki kirayı ödememde bana yardımcı olursanız çok makbule geçer şimdiden Allah razı olsun abla.

Burs istiyorum-Ziraat Fakültesi
Ziraat Fakültesi tarım ekonomisi bölümünde 2. sınıf öğrencisiyim. Asıl hayatımı Antalya'da geçirmekteyim. Bu nedenle devletin hak tanıdığı kyk yurdunda kalmaktayım. 3 kardeşiz ve aile çalışan tek  birey var. Fakülte ve yurt arası ulaşım fiyatı yüksek. Yardım bekliyorum.

Burs istiyorum- Biyosistem Mühendisliği
Ziraat Fakültesi 2.sınıf Biyosistem Mühendisliği bölümü okuyorum. Ailem İstanbul'da yaşıyor, babam serbest meslekle uğraştığı için kış ayları iş olmuyor. Benden başka 2 kardeşim daha var ve biri okuyor, önünde kursları falan olunca babam çok zorlanıyor. Derslerim çok zor ve yardımcı kitap almak zorunda kalıyorum ki kitapların en ucuzu 50 TL, o yüzden sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum- Biyomedikal Mühendisliği
Biyomedikal mühendisliği öğrencisiyim. Ailemin maddi durumu iyi değil, babam tır şoförü, evimiz kira zor durumdayız ve onlara yük olmak istemiyorum. Yardıma ihtiyacım var.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler

Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum.

Sınav başvurularım için yardım

2015 işletme mezunuyum. Kpss ye ve yüksek lisansa hazırlanıyorum. Evde çalışma ortamım olmadığı için kütüphaneye gidiyorum. Bunun için de ayda 200 TL masrafım oluyor. Hazirana kadar bu bursa ihtiyacım var. Ayrıca kpss ve ales sınav başvuru ücretini ödemede de sorunum var. Daha önceden de yazdım ama yardım alamadım.

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

Annem ameliyat olacak

20 yaşındayım, çalışıp aileme bakıyordum ama bir süredir annemin rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum, belinden ameliyat olacak yol paramız bile yok hastaneye gitmek için. İlaçlarını nasıl alacağım nasıl gideceğiz bilmiyorum. Bir yardım eden olursa ömür boyu dua ederim. Allah razı olsun yardımlara vesile olduğunuz için.

KIYAFET TALEPLERİ

38 beden kıyafet istiyorum

Üniversite öğrencisiyim. Kıyafete ihtiyacım var. 38 bedenim, şal ve eşarp yardımı da olabilir. 37 numara ayakkabı giyiyorum. İlgilenecek olanlara şimdiden teşekkür ederim.

Çocuklarım için kıyafet
Ben Kayseri’de yaşıyorum, evli 2 çocuk annesiyim. 8 ve 9 yaşlarında kızlarım için kıyafet ayakkabı istiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

GIDA TALEPLERİ

Sevgili dostlar en çok da gıda-yiyecek isteyen talepler içimi acıtıyor, lütfen yardım edelim canlar!

Kızım için kıyafet ve erzak yardımı istiyorum

Ablacım eşim asgari ücretle çalışıyordu ama kaza geçirdi ve ameliyat oldu o yüzden şimdi çalışamıyor. 6 yaşında kızımız var, evimiz kira. Eşim çalışamadığı için borç harç birikti, pazara bile çıkamaz hale geldik. Ablam bize gıda yardımı ve kızıma kıyafet gönderecek yardım sever var mı?

Gıda yardımı
Eşim 3 sene önce doktor hatası yüzünden 4 ameliyat geçirdi, çalışamaz hale geldi. Kıt kanaat geçinmeye çalışırken şimdi yanlış anlaşılma yüzünden eşim şuan cezaevinde, kızımla yalnız yaşıyorum. Kızım ilkokul 4'e gidiyor, evim kira, kızımın okul masraflarını karşılayamıyorum çok zor durumdayım. Her türlü desteğinize ihtiyacım var.

Çaresiz bir anneyim
Ablacım çekinerek yazıyorum ama benim biraz gıdaya ihtiyacım var. Büyük oğlumun fazla kıyafeti yok, ufaklık ondan kalanlarla idare ediyor abla. Yardım edecek kimsem yok hiç. Bu halimi anlatmam hiç kolay değil, gözlerim doluyor bunları yazarken hele ufaklığın gözüne bakarken yemin ederim hiçbir şeyden haberi yok öyle gülümsüyor gözümün içine bakarken, çok üzülüyorum abla. Abla benim gidecek ailem yok. Çaresiz bir anneyim çocukları için her şeyi yapan bir anneyim rabbimden sonra size geldim boyun büktüm ablam lütfen yardım edin.

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

KARASALKIM İLKOKULU -ORTAOKULU KARASALKIM KÖYÜ PALU/ELAZIĞ

Elazığ ilinin Palu ilçesine bağlı Karasalkım İlkokulunda sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz bir köy okulu ilkokul ve ortaokulun beraber eğitim aldığı ve taşımalı eğitimin yapıldığı bir okul, bilindiği gibi kısıtlı imkânlarla eğitim ve öğretime devam etmekteyiz. Okulumuzun öğretimi destekleyecek kitapları yok denecek kadar az sayıda  ve bunu destekleyecek imkânımızda yok. Okuldaki öğretmen arkadaşlarla kendi imkânlarımızla  kitap temin etmeye çalıştık ama kütüphane oluşturmak için yeterli olmadı. Okumayı seven pırıl pırıl bir nesil var ve onları tatmin edememek bizleri çok üzüyor, birçok imkândan mahrum bu okuldaki çocuklar. Amacımız öğrencilerimize okuma bilincini ve okuma sevgisini kazandırıp kendilerini keşfedip topluma yararlı bireyler yetiştirmektir. Buraya gelen her öğretmen bir an önce gitme derdinde ama bizler kaçmak yerine buradaki kısıtlı imkânlarla öğrencilerimizi nasıl bir adım daha ileriye götürebiliriz mücadelesini veriyoruz. Bunu da sizin yardımlarınızla gerçekleştirmeyi ümit ediyorum. Evet doğuda hele köyde öğretmen ve öğrenci olmak zor, çetin, zahmetli çünkü burada fakirlik var, bir kalem bir defter bulamamak var... Kısacası burada öğretmen ve öğrenci olmanın zorlukları var. Yardımlarınızı ve desteklerinizi rica ediyorum saygılarımla.

İHTİYAÇLARIMIZ:

*İlk okuma-yazma setleri

*İlkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitapları

*Teog Hazırlık kaynakları 

(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

*Kırtasiye Malzemeleri

*A4 fotokopi kağıdı

*Okul çantaları

*Anasınıfımız için eğitici oyuncaklar,eğitsel oyunlar,anasınıfı etkinlik araç gereçleri

*Harita Takımları

*Matematik ve Fen Bilgisi seti

*Beden Eğitimi dersimiz için spor malzemeleri 

*Fotokopi Makinesi

Okul Sabit Telefon Numarası :0424 665 11 06/0424 665 10 24 /0551 402 82 69 

Okul Açık Adresi :Karasalkım İlkokulu-Ortaokulu Karasalkım Köyü Palu/ Elazığ

Okul Web Adresi :

*Karasalkım İlkokulu :http://karasalkim.meb.k12.tr/tema/index.php

*Karasalkım Ortaokulu :http://karasalkimortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

KEMERLİ İLKOKULU-ORTAOKULU KEMERLİ KÖYÜ HORASAN/ERZURUM

Okulum bir köy okuludur. Kendi şartları ile küçük bir kitaplık oluşturulmuş fakat öğrencilerimize yetecek sayıda okuma kitabımız yok. Sizden ricam ilkokul - ortaokul seviyesine uygun masal, hikâye, roman, şiir,100 Temel eser  türünden kitaplar konusunda bize destek bulmanızda vesile olmanız. Kitaplığımızın ansiklopediden ziyade "okuma kitapları" na ihtiyacı bulunmaktadır. Çok teşekkür ederim.

İHTİYAÇLARIMIZ :

*İlk okuma-yazma setleri

*İlkokul ve Ortaokul seviyesinde okuma kitapları(Masal,hikaye,roman,şiir),100 temel eser

*Teog Kaynakları

(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

*Kırtasiye Malzemeleri

*A4 Kağıdı

*Eğitici oyuncaklar,eğitsel oyunlar

*Harita takımları

*Matematik Seti

*Fen Bilgisi Seti

Okul İletişim Numarası :0442 823 80 25-0532 156 12 07

Okul Açık Adresi :Kemerli İlkokulu - Ortaokulu Kemerli Köyü Horasan/Erzurum

Okul Web Adresi :

*Kemerli İlkokulu :http://kemerliilkokulu.meb.k12.tr

*Kemerli Ortaokulu :http://kemerliortaokulu.meb.k12.tr

ÖĞRENCİLERİMİZE YARDIM ELİ BALLI KÖYÜ MUTKİ/BİTLİS 

Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Ballı Köyünde sınıf öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Köyümüz ilçe merkezden çok uzak dağlık bir alandadır. Köy halkının maddi durumu iyi değildir. Öğrencilerin bazen defter, kalem ihtiyaçlarını bile zor karşılıyorlar. Okulumuz tek sınıflı ve sadece iki öğretmenli küçük bir okuldur. Okulumuz hiç bir imkâna sahip değildir. Fotokopi makinemiz dahi yoktur. Bu nedenle öğrencilerimizin ve okulumuzun az da olsa ihtiyaçlarının karşılanması bizi ve öğrencilerimizi çok mutlu eder.                

 İHTİYAÇLARIMIZ:  

*İlk-okuma yazma setleri 

*İlkokul düzeyinde okuma -hikaye kitapları 

(Not: Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

*Kırtasiye Malzemeleri (Boya,defter,kalem,silgi vb)

*Sınıf Kitaplıkları

*Sıra örtüleri

*Fotokopi Makinesi 

İletişim Numarası :0546  624 76 82-0534 825 97 58

Açık Adresi :Ballı Köyü Mutki/Bitlis

BAHÇELİ KAPAKLI İLKOKULU-ORTAOKULU BAHÇELİ KÖYÜ BEŞİRİ /BATMAN
Ben köy okulunda görev yapmaktayım. Okulumuzun çocuk kitabı eksiği var. Okulumuzda şu an için elimizde olan kitaplar hem yırtık hem de eskimiş durumdadır. Okulumuz Batmanın Beşiri ilçesine bağlı Bahçeli-Kapaklı İlkokulu- Ortaokulu çocuk kitapları neredeyse hiç yok ve olanlarda sayfaları eksik ve ya yırtık halde o yüzden öğrencilerimizin 7-14 yaş arası çocuk kitabı ve romanlara ihtiyacı bulunmaktadır. Yardımcı olmanız dileğiyle.
İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul-ortaokul düzeyinde (7-14 yaş)çocuk kitapları,hikayeler,romanlar
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
* Kırtasiye malzemeleri
*A4 kağıdı
*Eğitici oyuncaklar,eğitsel oyunlar,boyama ve masal kitapları
*Harita takımları,yerküre
*Matematik Seti
*Fen Bilgisi Seti
*Beden Eğitimi derslerimiz için spor malzemeleri(Toplar vs)
Okul Sabit Numarası :0554 519 41 24
Okul Açık Adresi :Bahçeli Kapaklı İlkokulu -Ortaokulu İkiköprü Beldesi  Bahçeli Köyü Kapaklı Mezrası Beşiri /Batman
Okul Web Adresi :
*Bahçeli Kapaklı İlkokulu :http://bahcelikapakliio.meb.k12.tr/tema/index.php
*Bahçeli Kapaklı Ortaokulu :http://bahcelikapaklioo.meb.k12.tr/tema/index.php

KIZLARIMIZ OKUSUN VİRANŞEHİR/ŞANLIURFA

Ben Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde bir lisede Edebiyat Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuzun bir kütüphaneye ihtiyacı var. Kız öğrencilerimiz okumaya meyilli. Ancak bir kütüphane oluşturabilmek için eksiklerimizi tamamlamamız şart, okulumuzda yeterli sayıda kitap mevcut değildir. Özellikle Türk ve Dünya klasiklerine çok ihtiyacımız var. Çalışma masalarına, bilgisayara  ihtiyacımız var. Kütüphane oluşturmak ve bu kütüphaneyi kitaplarla zenginleştirmek istiyoruz. Sizlerden ricamız bizlerin özellikle, öğrencilerimizin çağrısına kulak vermeniz. 

"Kitap okumayan bir kimsenin, okuma bilmeyene karşı bir üstünlüğü yoktur." Kızlarımız okusun... Lütfen duyarlı olalım. Karanlığa bir ışık da siz yakın. Yardımlarınızı bekliyoruz. Teşekkürler.

İHTİYAÇLARIMIZ 

*Kitaplık Rafları

*Okuma -çalışma masaları

*Bilgisayar

*Türk  ve Dünya Klasikleri 

((Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

Ahmet Mithat Efendi: Felâtun Bey ile Râkım Efendi

Namık Kemal: Cezmi, İntibah

Recaizade Mahmut Ekrem: Araba Sevdası

Samipaşazade Sezai: Sergüzeşt,Küçük Şeyler

Nabızade Nazım: Zehra

Şemsettin Sami: Taaşşuk-ı Talat ve Fıtnat

Halit Ziya Uşaklıgil: Mai ve Siyah, Aşk-ı Memnu,Kırık Hayatlar

Mehmet Rauf: Eylül, Genç Kız Kalbi,

Cenap Şehabettin: Tiryaki Sözler

Ahmet Hikmet Müftüoğlu: Çağlayanlar, Haristan ve Gülistan, Gönül Hanım

Mehmet Akif Ersoy: Safahat

Hüseyin Rahmi Gürpınar: Şık,Şıpsevdi,İffet,Gulyabani,Metres,Nimetşinas,Mürebbiye (hemen her kitabı olabilir.)

Ahmet Rasim: Ramazan Sohbetleri, Gecelerim, Falaka

Ahmet Haşim: Göl Saatleri

Ömer Seyfettin: Yalnız Efe, Yüksek Ökçeler,Ömer Seyfettin Hikayeleri

Refik Halit Karay: Memleket Hikâyeleri, Gurbet Hikayeleri, Bugünün Saraylısı

Yakup Kadri Karaosmanoğlu: Kiralık Konak, Sodom ve Gomore,Yaban

Halide Edip Adıvar: Handan, Vurun Kahpeye, Sinekli Bakkal, Ateşten Gömlek

Reşat Nuri Güntekin: Çalıkuşu, Dudaktan Kalbe, Acımak,Yaprak Dökümü,Akşam Güneşi, Miskinler Tekkesi (her kitabı olabilir.)

Peyami Safa: 9. Hariciye Koğuşu, Fatih Harbiye, Yalnızız, Biz İnsanlar(diğer kitapları da uygundur.)

Memduh Şevket Esendal: Ayaşlı ve Kiracıları

Orhan Veli Kanık, Attila İlhan, Nazım Hikmet,Sezai Karakoç, Cahit Zarifoğlu, yunus Emre, Aşık Veysel,Necip Fazıl Kısakürek vs. Şiir kitapları olabilir.

Yaşar Kemal: İnce Memed, Bereketli Topraklar Üzerinde 

Necati Cumalı: Tütün Zamanı, Susuz Yaz

Kemal Tahir: Devlet Ana, Esir Şehrin İnsanları

Turgut Özakman: Şu Çılgın Türkler, Diriliş.

Ahmet Hamdi Tanpınar: Huzur, Saatleri Ayarlama Enstitüsü

Sait Faik Abasıyanık: Semaver, Son Kuşlar, Alemdağda Var Bir Yılan

Falih Rıfkı Atay: Çankaya

Cemil Meriç: Jurnaller, Bu Ülke, Mağaradakiler

Sabahattin Ali: İçimizdeki Şeytan, Kuyucaklı Yusuf,Kürk Mantolu Madonna. Ve hikaye kitapları olabilir.

Tarık Buğra: Küçük Ağa,

Cengiz Aytmatov: Her kitabı olabilir.(Beyaz Gemi,Gün Olur Asra Bedel…)

Rıfat Ilgaz: her kitabı uygundur.

Oğuz Atay: Tehlikeli Oyunlar, Tutunamayanlar

Küçük Prens,Kelile ve Dimne,Nasreddin Hoca Fıkralarından Seçmeler,Dede Korkut Hikayeleri

*Dünya Klasikleri 

Dostoyevski, Balzac, Tolstoy, Jules Verne, Montaıgne, Emile Zola, Goethe, Turgenyev, Cervantes, Alexandre Dumas, Victor Hugo, Stendhal, Alphonse Daudet, Maupassant, Charles Dickens, Puşkin, Nikolay Gogol, Anton Çehov, Franz Kafka, Albert Camus, Jane Austen, Gabriel Garcia Marquez,George Orwell, john Steinbeck ,Gustave Flaubert, Harper Lee, jack London,Moliere… 

İletişim Numarası :0414 512 15 20

Açık Adres:Bahçeli Evler Mahallesi 1567.Sokak No :2 Viranşehir/Şanlıurfa

HATİCE GELENER İLKOKULU HALİLİYE /ŞANLIURFA
Okulumuzun kitap,kaynak vb materyallere ihtiyacı vardır.Okulumuz Haliliye ilçesine bağlı Korukent sitelerinin içinde bir okuldur.650 öğrencimize 25 öğretmen olarak eğitim-öğretim vermekteyiz.
İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul seviyesinde okuma ,hikaye kitapları
((Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye malzemeleri
*Eğitici oyuncaklar
*Eğitsel oyunlar
*Okulumuzun badanası için yağlıboya,plastik boya
Okul Sabit Telefon Numarası :0 414 313 13 50
Okul Açık Adresi :Hatice Gelener İlkokulu Paşabağı Mahallesi Korukent Sitesi 742 Sokak Haliliye /Şanlıurfa
Okul Web Adresi :http://haticegelenerio.meb.k12.tr/tema/index.php

Yazının devamı...

Sen ne zaman bu kadar büyüdün ya!

24 Mart 2017

Bir an telefonu çalıyor ve konuşuyor, “Kim?” diyorum.
En yakın arkadaşlarından birinin adını söylüyor.
Arkadaşı daha yeni evlendi.
Ve devam ediyor konuşmaya...
“Hah şekerim yok hamile değilsindir, miden başka şeyden bulanıyordur!”
Bu konuşma bende bomba etkisi yaratıyor!
Ağzımı kapalı tutmak için mutfağa gidiyorum, yoksa konuşacağım!
Biraz nefeslenip salona dönüyorum.
Aklımdan geçenleri yutuyorum.
Sonra uzun bir düşünce seli alıyor beni...
Yahu benim kızım ne zaman bu kadar büyüdü?
Hangi ara genç bir kadın oldu ya?
Bu konular hakkında arkadaşına fikir verecek kadar büyüdü mü benim kızım?
Evli arkadaşları var, bir gün bebek sahibi olacaklar...
Zaman ne çabuk akıp gitti hâlâ inanamıyorum.
Daha dün gibi onu doğurduğum an...
Göğsüme yapışık halde yattığımız, beraber uyuyakaldığımız, onu uyandırmamak için nefesimi tuttuğum anları hatırlıyorum...
Koskoca bir genç kız oldu halbuki.
Begüm bana minnacık bir kız çocuğu gibi geliyor hâlâ...
Oysa onun yaşındayken iki senelik anneydim ben!
Bunları düşününce kızımın arkadaşıyla konuştuklarının doğal olduğunu kabullendim.
Evet artık benim kızım büyüdü.
Her ne kadar benim gözümde hâlâ bebek olsa da o şimdi yetişkin bir birey.
Annelerin gözünde evlatları hiç büyümez ki zaten.
Onlar bizim bebeğimiz hâlâ, yaşı kaç olursa olsun.
Annelikten olsa gerek, her daim koruma kollama içgüdüsü.
Hatta zaman zaman evladının büyüdüğünü kabullenememe.
Ve bir annenin, babanın yaşayacağı en kıymetli anlar bunlar diye düşünüyorum.
Allah hepimizin yavrularına sağlıklı, hayırlı ve uzun bir ömür versin.
Gün geliyor doğurduğumuz çocuklar bilirkişi oluyorlar, vik vik vik söyleniyorlar bize...
Düşününce ben de söylenmiştim bizimkilere.
Doğa kanunu bu, varsın söylensinler...
Bir gün onlara da yavruları söylenecek.
Bu düzen böyle devam edecek...

Mücevher yarışmasında jüri üyesiydim

Geçen cuma harika bir gece geçirdim.
Mücevher İhracatçıları Birliği’nin gelenekselleşen 9. Ajur Mücevher Takı Tasarım Yarışması’nın final gecesindeydim.
Defilede, takıları Şenay Akay ve Şebnem Schaefer gibi ünlü mankenler sundu.
Başkanlığını Tekin Seyrekoğlu’nun yaptığı jüride ben de vardım.
Tina Christa Sezer, Sabrina Fresko, Bahadır Benzer, Atıl Kutoğlu ve Prof. Süha Erda da diğer jüri üyesi arkadaşlarımdı.
Defilede görsel şölen yaşanırken gecenin sonunda sahneye çıkan Ziynet Sali, şarkılarıyla mest etti.
Genç yetenekleri keşfettik, yolları açık olsun...

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

20 Mart 2017

Bir anneyi ve kızını sevindiren Ayşen Hanım harikasınız…

Bir öğrencimize el uzatan Elif Ece Hanım süpersiniz…

Başka bir annemizi ve çocuklarını sevindiren Ebru Hanım ne tatlısınız… Yaptığınız yardımları Allah kabul etsin, rahmetli babanızın mekânı cennet olsun…
İki güzel yavrumuzu ve annesini sevindiren Semra Hanım sağ olun var olun…

Sevgili dostlar sizlerden ricam bu hafta özellikle burs isteyen öğrencilerimize destek olmanız. Bir çok talep haftalardır yayınlanıyor ancak maalesef henüz bu çocuklarımıza yardım ulaşmadı. “Benim göndereceğim 50 liradan ne olur” demeyin lütfen, damlaya damlaya göl olur derler. Bütçeniz doğrultusunda bu çocuklarımıza yardım ederseniz çok mutlu oluruz.

Ayrıca “Diğer yardım talepleri” ve “Kıyafet talepleri” kısmında yayınlanan isteklere de dikkat etmenizi dilerim, belki evinizde kullanmadığınız fazladan bir eşya vardır ya da giymediğiniz kıyafetler. Bunları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanız ne büyük iyilik olur. Ya da gıda, mama, bez isteyen taleplere el uzatırsanız bir anneyi nasıl sevindireceğinizi düşünün…

Hepinize şimdiden sonsuz teşekkürler…

MomTalks…
Geçen gün bir okurum olan Ebru Gazioğulları’ndan bir e-posta geldi. Yazdıkları içimi ısıttı, sizlerle de paylaşmak istedim.
“Merhaba Ayşe Hanım. Nasılsınız? Keyifsiz hava ve memleket durumlarına rağmen iyisinizdir umarım. İyi olmalıyız. Bakın, iyi şeyler de oluyor… Çok yakın arkadaşım Bahar Eriş büyük bir etkinlik organize ediyor. Adı "MomTalks". TedTalks gibi.
MomTalks için "Gelecek anneden başlar" diyen anneler ve uzmanlar, 4 Mayıs'ta Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde buluşacak.
MomTalks'ta müthiş paneller, sürpriz sunumlar var. Kahve reklamı gibi olacak ama Doğan Cüceloğlu, Özgür Bolat ve Mümin Sekman ilk defa üçü bir arada olacak. Kafa açacakları kesin!
Dayanamayıp sürprizi de söyleyeceğim; Nil Karaibrahimgil Momtalks'ta acaip bir şeyler yapacak.
Diğer konuşmacılar kimler mi? Yankı Yazgan, Ümmiye Koçak, sosyal medyanın çok değerli, bol takipli annelerinden Uyku Meleği Anne, Güncel Anne, Hassas Anne... Otizmli bir evladı olan ödüllü anne Naciye Torunlar Aksu, üstün yetenekli çocukları olan TAÇVED kurucusu Aysegul Anıl, Dr. Sevda Sarıkaya, anneysen.com kurucusu Aylin Çakır, sunucu ve yazar Ayşen Aksakal... Bu değerli insanlar karşılık beklemeden, annelerin eğitimdeki önemini vurgulamak ve güzel bir amaca destek olmak için MomTalks'talar.
Organizasyonun geliri Ümmiye Koçak'ın kurduğu Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu'na bağışlanacak..Biletler Biletix'te…”
Vaktiniz olursa bu güzel etkinliğe gidin derim.


BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı
Sakarya üniversitesi 2.sınıf 2.dönem öğrencisiyim. Ödev ve ders yoğunluğumdan çalışamıyorum.Bir kardeşim var o da okuyor.Anne baba emekli fakat maaşları üzerine krediler var borç ödüyorlar.Sadece okumam gereken kitaplar dünyanın parası tutuyor.Bu nedenle burs istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Burs istiyorum- Biyosistem Mühendisliği
Ziraat Fakültesi 2.sınıf Biyosistem Mühendisliği bölümü okuyorum. Ailem İstanbul'da yaşıyor, babam serbest meslekle uğraştığı için kış ayları iş olmuyor. Benden başka 2 kardeşim daha var ve biri okuyor, önünde kursları falan olunca babam çok zorlanıyor. Derslerim çok zor ve yardımcı kitap almak zorunda kalıyorum ki kitapların en ucuzu 50 TL, o yüzden sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Tarım Ekonomisi
2. Sınıf Tarım Ekonomisi bölümü öğrencisiyim. Sadece devletin verdiği krediyi alıyorum ve bu kredi ile yurt paramı kendim ödüyorum ancak yetiştiremiyorum ve çok zorlanıyorum. Yeri geldiği zaman kitaplarımı alamıyorum, o yüzden sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri
Tarla Bitkileri bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı. 3 kardeşiz ve üçümüz de okuyoruz. Ailem para yetiştirmekte zorlanıyor. Kış döneminde çiftçilik de yapamadığımız için zor durumdayım, sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi
Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl hazırlık okudum. Dört kardeşiz, anne-babam ayrı onlardan destek görmüyorum, biz normalde büyükannemle yaşıyoruz. Şu an şehir dışında okuduğum için özel bir öğrenci yurdunda kalıyorum. Dedem bize maddi destek oluyor ancak bu yeterli gelmiyor. Bu nedenle bana eğitimim için destek bursu verebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Burs istiyorum-Hemşirelik
Üsküdar Üniversitesi 3. sınıf hemşirelik bölümü öğrencisiyim.Okulumu %50 burslu okuyorum.Babam emekli, çalışıyordu fakat işten çıkarıldı. Annem çalışıyor. 2 kardeşiz ve kardeşiminde okul masrafları var. Kendi ihtiyaçlarımı yaz tatilinde çalıştığım işlerle sağlamaya çalışıyorum ama bu sürekli mümkün olmuyor. Burs desteğine ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Burs istiyorum-Genetik
Üniversite öğrenciyim ve aynı zamanda da Tip1 şeker hastasıyım. Ailemin gönderdiği parayı yetiştiremiyorum ve çalışmayı da düşündüm ama hastalığımdan dolayı iş bulmak biraz zor oluyor. Aslında yaşam benim için biraz zor geçiyor. Ve burs istiyorum.

Burs istiyorum-elektrik mühendisliği
Karabük Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliğini 3.sınıfı okumaktayım. Okulda çok maddi sıkıntılar çekiyorum ve okumakta zorlanıyorum. Ev kirasını ve okul masraflarını karşılayamıyorum. Ailemin bana yardım edecek durumu yok, son çare olarak size yazdım. Lütfen bana yardımcı olun. Çok ihtiyacım var.

Burs istiyorum- fen bilgisi öğretmenliği
Üniversite öğrencisiyim. Ablamla ikimiz üniversitede okuyoruz, 4 kardeşiz. Babam çalışmıyor, günlük iş bulursa ancak öyle kazanabiliyor. Biz ablamla baya zor durumdayız, şehir dışındayız devlet yurdu da çıkmadı. Bursa çok ihtiyacım var. Teşekkür ederim şimdiden.

Burs istiyorum- Ekonometri
Uludağ Üniversitesi Ekonometri bölümü üçüncü sınıf öğrencisiyim. Ailem İstanbul'da yaşıyor, ben ise eğitimimden dolayı Bursa'da yaşıyorum. Okuyan bir kardeşim daha var. Annem çalışmıyor, babam ise emekli şoför. Onların üstündeki yükü hafifletmek, okul masraflarımı ve kişisel ihtiyaçlarımı karşılamama yardımcı olması için okulum bitene kadar sürekli bir destek bursu alabilirsem gerçekten çok mutlu olurum.

Kardeşimin servis ücreti için yardım
Ayşe hanim merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazıyorum. Çünkü çok çaresiz olduğumu gördü bir yol araştırdı ve sizi buldu Allah razı olsun ondan da sizden de.19 yaşındayım. 4 kişilik bir aileyiz, bilinçsiz değiliz, hiçbir şey yapmadan bize yardım gelsin diye beklemiyoruz elbette. Eğitime önem veriyoruz kardeşim okuyor, ben sınavlara hazırlanıyorum, annem kurslara gidiyor bir şeyler öğrenmek meslek edinmek için. Babam da aslında çalışıyordu ve güzel geçiniyorduk. Ama çalıştığı şirket battı ve babamın da üstüne pek çok borç bırakıp kaçtılar. Şimdilik yeni bir iş bulmaya çalışıyor. Bizim için en önemlisi kardeşimin okuluna devam edebilmesi. Babamın üzerine kalan borçlardan ve ev kirası ve diğer faturalardan dolayı sömestr tatilinden önceki 2 aylık servis ücretini ödeyemedik. Yeni dönem başlarken ödeyemezsek yeni ayın ücretini de veremezsek okula gidemeyecek. Otobüsle gidilebilecek uzaklıkta değil ve maalesef, otobüs ücretini bile verecek durumda değiliz. Gerisi hallolur ama sadece bu konuda utanarak yardım istiyorum. Sevgiler gönderiyorum.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı
Niğde’de yaşıyoruz. Beş kardeşiz. Hepimiz okuyoruz. Babamın belli bir işi yok. Bulursa gündeliğe gidiyor ama genellikle bulamıyor. Ben bu yıl üniversiteye başladım. Maddi yönden çok zorlanıyoruz. Kitaplarımı alamıyorum.

Bir defaya mahsus yardım
Çankırı Karatekin üniversitesinde coğrafya bölümü okuyorum, ikinci sınıfım. Daha önce yurtta kalıyordum ama yazın ödemesini yapamayınca kaydım silindi, ben de mecburen eve geçtim ve bu ayki kirayı ödeyebilecek kadar param yok. Bursum kitap, otobüs ve yemek kartıma yetebildi, ailemden yardım istemiyorum çünkü annem çalışmıyor babamı 7 yıl önce kaybettim. 5 kardeşiz ve hepimiz de okuyoruz abla. Bu ayki kiramı ödememde bana yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden Allah razı olsun.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler
Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum.

KPSS başvurusu yapabilmem için yardım istiyorum
Benim yetim maaşım kesildi kpss başvurusu yapmam gerekiyor ama çok maddi sıkıntı yaşıyoruz şu an. Bulmak için çok uğraştım ama tamamlayamadım. Bana sadece kpss başvurusu yapabilmem için yardım edin lütfen, zor durumdayız şu sınava girsem yeter ve çok az zamanım kaldı bana yardımcı olur musunuz sadece bu sınava girmek istiyorum.

Burs istiyorum-Rus Dili ve Edebiyatı
Erzurum’da Rus dili ve Edebiyatı bölümü hazırlık üstü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hiç yıl veya dönem uzatmadım. Seneye son sınıf oluyorum. Devletin KYK yurtlarında kalıyorum, aylık 255 tl ücret ödüyorum. Devlet bursu (400 tl) alıyorum, aldığım paradan 255 tl yurda yatırıyorum, geri kalanı ise okuldan yurda olan yol param. Hafta sonları bir kafede 25 tl ye çalışıyorum fakat derslerim ağır olduğu için her hafta çalışamıyorum, dersler Rusça işlendiği için ekstra çalışma gerektiriyor. Ailem İstanbul’da yaşıyor. 6 kardeşiz. Erzurum aşırı derecede soğuk ve doğru düzgün giysi bile alamıyorum. Zor durumdayım, kaç yere, kaç defa başvurdum kimseden ses seda çıkmıyor maalesef. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyorum, teşekkür ederim.


DİĞER YARDIM TALEPLERİ

Bez ve mama
Ben bel fıtığı oldum, sağ ayağımda uyuşma ve his-güç kaybı oldu. Tedavi olamadım, yataktan kalkamıyorum, çalışamaz durumdayım. 2 tane çocuğum var, oğlum 4 yaşında kızım 1,5 yaşında. İhtiyaçları çok ama alamıyorum. Hiç bir gelirim yok, 1,5 yaşındaki kızımın bezi ve maması yok, alamıyorum. Zor durumdayız, bize yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Annem ameliyat olacak
20 yaşındayım, çalışıp aileme bakıyordum ama bir süredir annemin rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum, belinden ameliyat olacak yol paramız bile yok hastaneye gitmek için. İlaçlarını nasıl alacağım nasıl gideceğiz bilmiyorum. Bir yardım eden olursa ömür boyu dua ederim. Allah razı olsun yardımlara vesile olduğunuz için.

Kullanılmış ev eşyası istiyorum
Ablacım merhaba daha önce size yazmıştım bilmiyorum hatırlar mısınız, kendime yeni bir hayat kurdum zor şartlarla ve yardımlarla ancak geçen hafta evimde talihsiz bir kaza oldu ve tüm eşyalarım gitti. Şu an evimde sadece iki tane bir komşudan eski kanepe var ve başka hiçbir şey yok. Bu konuda yardım istiyorum güzel yürekli okuyucularımızdan şimdiden her şey için teşekkür ederim.

Gıda yardımı
Ben Kayseri’de yaşıyorum evli 2 çocuk annesiyim, sizden gıda yardımı istiyorum yardım edin Allah rızası için.

Dershaneye gitmek için yardım istiyorum
Merhaba Ayşe Abla benim hayallerime de umut olursanız çok sevinirim. Liseden sonra bir kaç yıl ailevi sağlık durumlardan sınavlara hazırlanamadım. Geçen yılın yaz aylarından bu yana kuaförde çalışıyorum, dershaneye gitmek için para biriktirmeye çabalıyorum. Ailemin ödeyecek durumu yok. Bu dönem sonundan itibaren dershaneye gidip sınavlara hazırlanmam gerekiyor. Damlaya damlaya bir şeyler yapmaya çabalıyorum. Hayallerim için destek istiyorum. Büyük yardımlara gözüm yok sadece sınavlara hazırlanabilmek istiyorum. Sevgiler.

KIYAFET TALEPLERİ

Oğullarım için kıyafet ve ayakkabı
3.5 ve 2 yaşında iki oğlum var. Ben babamın yanında manavda çalışıyorum, eşim ise ev hanımı. Çocuklarım için kıyafet ve çocuk bezi istiyorum. Maddi durumum sıkıntılı olduğu için çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılamakta zorluk çekiyorum.Yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkürlerimi sunuyorum.

S beden kıyafet
Merhaba Ayşe Hanım ben 18 yaşındayım. S beden kıyafete ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum.

38-40 beden arası kıyafet
Ablacım ben 38-40 beden arası kıyafet ve 36 numara ayakkabı talep edecektim okurlarınızdan. İşe giderken hep aynı kıyafetleri giyiyorum. Teşekkür ederim.

 

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

13 Mart 2017

Bu yoğun ilgi Yetiş Ayşe’nin çok kişi tarafından okunuyor olduğunu gösteriyor. Bu da bizi hem mutlu ediyor hem de bu kadar çok yardım talebi gelmesi, yardıma muhtaç bu kadar çok kişinin olduğu gerçeği karşısında üzülüyoruz.

Elimizden geldiğince her talebi karşılamaya çalışıyoruz.

Bu hafta çok yoğun talep geldiği için özellikle kıyafet, gıda ve diğer yardım taleplerine yer verdik.

Sizlerden ricam lütfen her talebi okuyup, bütçeniz doğrultusunda gıda taleplerine yardımcı olmanız.

Evinizde dolabınızda giymediğiniz kıyafetleriniz mutlaka vardır, bunları ihtiyaç sahipleriyle paylaşmanızı isterim.

Tüm talepler için adresimiz aaral@hurriyet.com.tr

Tek gözü görmeyen kediciğe Ankara’da yuva arıyoruz

Ayşe Hanım, insanlara ve hayvanlara olan desteğinizi takdir ediyor ve içinden çıkamadığım bir konuda yüce gönlünüzden destek bekliyorum. Ben Ankara'da ilkokul öğretmeniyim, sokak canlarıyla gönüllü olarak ilgilenir tedavilerini yaptırır, tekrar sokağa bırakılabilecek olanları bırakır, acizleri yuvalandırırım. Ancak bugünlerde çok tıkandım. Tedavisini yaptırdığım bir kediciğe aylardır yuva bulamıyorum. Kedinin TEK GÖZÜ BİR OPERASYONLA ALINDI. Sağlık durumu gayet iyi, insana yakın, iyi huylu bir çocuk. 1,5 yaşında. Çevremde araştırdım, internette ilanlar verdim, bir türlü yuva bulamadım. Sokağa bırakmayım yaşayamaz diye aylarca veterinerde kafeste kaldı ama orda 1 metrekarelik kafeste daha ne kadar hapis hayatı yaşayabilir ki.. Ona öncelik Ankara'da olmak üzere güvenilir bir yuva bulmamda yardımcı olursanız hem bir canı kurtarmış oluruz hem de beni bu içimdeki vicdanî rahatsızlıktan kurtarmış olursunuz. Artık havalar da ısındı, sokağa bırakayım diyorum ama ertesi gün vazgeçiyorum veteriner sokakta yapamaz diyor. Desteğinize ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler.

KIYAFET TALEPLERİ

S beden kıyafet

Merhaba Ayşe Hanım ben 18 yaşındayım. S beden kıyafete ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum.

XL beden gömlek ve bol paça pantolon

Ben doğum yaptım, 9 ay olmasına rağmen kilo veremedim ve kıyafetlerim olmuyor. Bu durum psikolojimi bozdu, sizden ricam XL beden gömlek ve bol paça pantolon istiyorum. Çok teşekkür ederim.

Gelinliğimi vermek istiyorum
Ayşe Hanım merhaba, gelinliğimi ve duvağımı ihtiyacı olan birine hediye etmek istiyorum. Hiçbir hasarı yok, özel olarak diktirmiştim. 36 beden (boyum 1,68 kilom 57 idi). Eğer ihtiyacı olan birine ulaştırabilirsek çok sevinirim.

Kıyafet ve ayakkabı
Merhaba Ayşe Hanım, benim yaşım 15.  Evimizi annem tek başına geçindiriyor. 4 kardeşiz, benim bir büyük ablam var o okula gidiyor ben gitmiyorum kardeşlerime bakıyorum. Sizden kıyafet ve ayakkabı yardımı istiyorum Allah rızası için, giyecek hiç bir şeyim yok.

Kızım için kıyafet ve tost makinesi

Ablacım hayırsever okurlarınızdan kızım için 2-3 yaş kıyafeti istiyorum. Bir de eğer evinde fazla olan varsa tost makinesi istiyorum ablam. Geçen gün kızım komşuda yedi aynısından istedi, gücüm yok almaya. Yardım eden olursa çok sevinirim.

38-40 beden kıyafet
Ablacım 38-40 beden arası kıyafet ve 36 numara ayakkabı talep edecektim okurlarınızdan. İşe giderken hep aynı kıyafetleri giyiyorum. Teşekkür ederim

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

Annem ameliyat olacak

20 yaşındayım, çalışıp aileme bakıyordum ama bir süredir annemin rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum, belinden ameliyat olacak yol paramız bile yok hastaneye gitmek için. İlaçlarını nasıl alacağım nasıl gideceğiz bilmiyorum. Bir yardım eden olursa ömür boyu dua ederim. Allah razı olsun yardımlara vesile olduğunuz için.

Bebek arabası

Allah sizden razı olsun böylesine bir platform sağladığınız için. Benim küçük oğlum yeni yürümeye başladı, onun için bebek arabasına ihtiyacım var. Hayırsever insanlardan ricam yardım etmeleri. Sizin gibi güzel yürekli insanlar oldukça bu dünyada yardıma muhtaçların sayısı azalacaktır eminim. Allah Ayşe ablamıza sağlık sıhhat versin inşallah.

Okumak için kitap istiyorum

Üniversite 3.sınıf öğrencisiyim. Düzenli olarak kitap okumaya çalışıyorum. Kendimi geliştirici şeylerle meşgul olmaktan zevk alıyorum. Öğrenci olarak her an kitap temin etmem oldukça zor oluyor. Üçkardeş olarak üniversite okuyoruz. Altı kişilik bir ailem var. Babam tek başına ailemizin geçimini sağlıyor. Sizden kitap desteği rica ediyorum. Bu düzenli çabama teşvik yardımı istiyorum. İlginize teşekkürler.

Oğlum için beşik
Merhaba Ayşe Hanım sizin yaptıklarınızı görmekten mutluluk duyuyorum, çok güzel hayırlara vesile olduğunuz için Allahtan razı dilerim. Benim bir oğlum var, şu anda hamileyim bir tane daha olacak 2 ay kaldı. Maddi sebeplerden dolayı beşik alamıyorum ve herkeste görünce imreniyorum neden bizim yok diye. İnanın çok üzülüyorum, sizden tek isteğim oğlum için bir beşik. Kullanılmış da olsa yeter bana. Yardım eden dinleyenden Allah razı olsun teşekkür ederim.

GIDA YARDIMI TALEPLERİ

Gıda yardımı istiyorum
Evli 2 çocuk annesiyim, sizden gıda yardımı istiyorum yardım edin Allah rızası için.

Çocuklarım için bez ve gıda

4 yaşında kızım, 2 yaşında oğlum var. Onlar için kıyafet istiyorum. Kızımın doğum günü yaklaştı, yeni kıyafet ve değişik süsler istiyor. Evim kira, astım bronşitleri var ikisinde de. Sigortamız da yok. Gıdayı öyle böyle hallediyoruz ama onların daha mutlu olmalarını istiyorum. Bez ve gıda yardımda bulunmak isten olursa şimdiden teşekkür erdim.

Bez ve mama

Ben bel fıtığı oldum, sağ ayağımda uyuşma ve his-güç kaybı oldu. Tedavi olamadım,  yataktan kalkamıyorum, çalışamaz durumdayım. 2 tane çocuğum var, oğlum 4 yaşında kızım 1,5 yaşında. İhtiyaçları çok ama alamıyorum. Hiç bir gelirim yok, 1,5 yaşındaki kızımın bezi ve maması yok, alamıyorum.  Zor durumdayız, bize yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

Gıda ve kıyafet yardımı
35 yaşındayım, evliyim ve 10-8 yaşlarında 2 kız çocuğu annesiyim. Bundan 3 sene önce annemi kanserden kaybettik, doktorlar ben ve kız kardeşlerimden test istedi biz de yaptırdık testi. Kardeşlerimin testleri negatif çıktı benim ise Pozitif. Rahim kanseri olduğumu söylediler, yaklaşık 3 senedir kanser tedavisi görmekteyim. Kirada kalıyoruz, eşim de inşaatlarda çalışıyor ve çok zor durumdayız, stresiz bir günümüz geçmiyor. Çaresiz durumdayız, hayırsever kişilerden  gıda ve kıyafet yardımı istiyoruz lütfen bize el uzatın. 

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

6 Mart 2017

Bu hafta burs isteyen öğrencilerimize dikkatinizi çekmek istiyorum. Henüz yardım gelmediği için taleplerini tekrar yayınladıklarımız var. Sizden ricam lütfen bütçeniz doğrultusunda bu öğrencilerimize yardımcı olun. “Benim göndereceğim 50-100 liradan ne olur” demeyin, inanın öyle çok ihtiyaçları var ki o paralara…

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

BURS İSTEYENLER

Burs istiyorum- üniversiteli
Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam 5 sene önce boşandılar annemle beraber kalıyorum. Ailemden aldığım parayı ailemin yüzüme vurmasından şikâyetçiyim. Babam evlendi ve onun da çok giderleri var birden fazla aileye bakıyor ve ona artık yük olmak istemiyorum. Bu bursa çok ihtiyacım var eğer geri ödemesi olursa öğrencilik hayatımdan sonra fazlasıyla ödeyebilirim. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Servis ücretim için yardım

Ben lise 3 öğrencisiyim. Okula servisle gidip geliyorum ve servis ücretim 300 lira oldu. Evimiz kira. Babam inşaat işçisi, 58 yaşında olduğundan çalışırken zorlanıyor. Sizden okulum için yardım bekliyorum.

Burs istiyorum- Türk Dili ve Edebiyatı
Niğde’de yaşıyoruz. Beş kardeşiz. Hepimiz okuyoruz. Babamın belli bir işi yok. Bulursa gündeliğe gidiyor ama genellikle bulamıyor. Ben bu yıl üniversiteye başladım. Maddi yönden çok zorlanıyoruz. Kitaplarımı alamıyorum.

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri
Adnan Menderes Üniversitesi ziraat fakültesi tarla bitkileri bölümü 3. Sınıf  öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı, 3 kardeşiz ve üçümüz de eğitim görüyoruz. Ailem para yetiştirmekte  zorlanıyor. Kış olduğundan çiftçilik de  yapamadığımız için zor durumdayım. Sizlerden burs konusunda yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi
Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl hazırlık okudum. Dört kardeşiz, anne-babam ayrı onlardan destek görmüyorum, biz normalde büyükannemle yaşıyoruz. Şu an şehir dışında okuduğum için özel bir öğrenci yurdunda kalıyorum. Dedem bize maddi destek oluyor ancak bu yeterli gelmiyor. Bu nedenle bana eğitimim için destek bursu verebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Burs istiyorum-Ziraat Fakültesi
Ben 2. ci sınıf Aydın Adanan Menderes Ziraat Fakültesi öğrencisiyim. 3 kız kardeşsiz babam serbest meslekle uğraşıyor kış ayında olduğumuzdan dolayı 4 aydır çalışmıyor. Bu yüzden çok zorlanıyor hem beni hem kız kardeşimi okutmak için elinden gelini yapıyor ama şartlar izin vermiyor. Ben de başka bir şehirde okuyorum bana para gönderiyor yurt masrafım yol param ve yemek parası derken yetiştiremiyorum ben de oralar da çok zorlanıyorum. Aydın'da ulaşımda çok pahalı yurt yemekleri falan çok kötü bu dönem birde bazı derslerde malzeme ve kitap almam gerekiyor babam çalışmadığı için ondan da istemekten çekiniyorum bu yüzden de sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Genetik
Üniversite öğrenciyim ve aynı zamanda da Tip1 şeker hastasıyım. Ailemin gönderdiği parayı yetiştiremiyorum ve çalışmayı da düşündüm ama hastalığımdan dolayı iş bulmak biraz zor oluyor. Aslında yaşam benim için biraz zor geçiyor. Ve burs istiyorum.

Kardeşim için yazıyorum

Şu an ailemin bir geliri yok, kardeşim okula giderken mahcup oluyor servisle gönderemiyoruz otobüsle gidiyor okula, indikten sonra uzun bir mesafe de yürüyor. Yemekhaneye ödeme yapacak gücümüz olmadığı için ekmek arası yapıp veriyoruz hatta bazen veremiyoruz. Liseye gittiği için utanıyor. Kardeşim için yardım istiyorum.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler

Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

Lütfen bize yardım edin

Merhaba Ayşe abla  bize de yardım edin ne olur, biz 4 kişilik bir aileyiz maddi manevi sıkıntılarımız var internette yardım ararken bu sayfayı gördüm. Eşim tek çalıştığı için hiç bir ihtiyacımızı gideremiyoruz. Çocuklarımın ihtiyaçlarını gideremiyoruz. 2 oğlum var biri 5 biri daha 9 aylık, ellerin kapısına gidip para ister oldum zoruma gidiyor fakat inanın elimden bir şey gelmiyor. Bizim yardım edecek kimsemiz yok Allah rızası için bizim de sesimizi duyurun ablam. Geçinemiyoruz, bu sıkıntılar aile huzurumu da bozuyor. Giyecek yiyecek hiçbir şey alamıyorum inanın utana sıkıla yazıyorum ama başka çarem yok. Rabbim herkesin yardımcısı olsun inşallah öncelikle Ayşe abladan desteği olan herkesten Allah razı olsun. 

Kızlarım için kıyafet
Ben Kayseri’de yaşıyorum, evli 2 çocuk annesiyim. Kızlarım (8 ve 9 yaş) ve kendim için kıyafet, ayakkabı ve gıda yardımı istiyorum. Yardımcı olursanız çok memnun olurum.

Bebek kıyafeti vermek istiyorum
Elimde 12 aya kadar olabilecek erkek bebek kıyafetleri var. Mümkünse İstanbul içi ihtiyaç sahibi birine yardım etmek isterim.

Gıda yardımı istiyorum
Evli 2 çocuk annesiyim, sizden gıda yardımı istiyorum yardım edin Allah rızası için.

Çok çaresiz durumdayım

20 yaşındayım, çalışıp aileme bakıyordum ama bir süredir annemin rahatsızlığından dolayı çalışamıyorum, belinden ameliyat olacak yol paramız bile yok hastaneye gitmek için. İlaçlarını nasıl alacağım nasıl gideceğiz bilmiyorum. Bir yardım eden olursa ömür boyu dua ederim. Allah razı olsun yardımlara vesile olduğunuz için.

Kıyafet istiyorum

Merhaba Ayşe Hanım ben 18 yaşındayım. S beden kıyafete ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum.

Gıda ve kıyafet yardımı
35 yaşındayım, evliyim ve 10-8 yaşlarında 2 kız çocuğu annesiyim. Bundan 3 sene önce annemi kanserden kaybettik, doktorlar ben ve kız kardeşlerimden test istedi biz de yaptırdık testi. Kardeşlerimin testleri negatif çıktı benim ise Pozitif. Rahim kanseri olduğumu söylediler, yaklaşık 3 senedir kanser tedavisi görmekteyim. Kirada kalıyoruz, eşim de inşaatlarda çalışıyor ve çok zor durumdayız, stresiz bir günümüz geçmiyor. Çaresiz durumdayız, hayırsever kişilerden  gıda ve kıyafet yardımı istiyoruz lütfen bize el uzatın.

Gelinliğimi vermek istiyorum

Bir de elimde 36 beden straplez model bir gelinlik var. Düğün mevsimi yaklaşıyor, alamayacak olan birine mutluluk olmak isterim.

Kızım için kıyafet ve tost makinesi

Ablacım hayırsever okurlarınızdan kızım için kıyafet istiyorum. Bir de eğer evinde fazla olan varsa tost makinesi istiyorum ablam. Geçen gün kızım komşuda yedi aynısından istedi, gücüm yok almaya. Yardım eden olursa çok sevinirim.

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

GEDİK İLKOKULU-ORTAOKULU GEDİK KÖYÜ SİVEREK/ŞANLIURFA
Şanlıurfa'nın Siverek ilçesi Gedik köyünde Türkçe öğretmeniyim. Okulumuzda hiç projeksiyon cihazı yok, akıllı tahta zaten yok. Çocuklarımıza bazen sunum yapacak olursak kendi bilgisayarlarımızı götürüyoruz o küçük ekrandan izliyorlar. Fotokopi makinemiz de sürekli bozuluyor. Hem bu yazdığım teknolojik cihazlar konusunda hem de öğrencilerimizin kitap,kırtasiye konusundaki ihtiyaçları için okulumuza destek bulmamıza vesile olursanız çok memnun olacağız ve sevineceğiz.Teşekkür ederim.
İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma yazma setleri
*İlkokul ve ortaokul düzeyinde okuma kitapları,hikayeler
*Teog Hazırlık Kaynakları
 (Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye malzemeleri
*A4 Fotokopi Kağıdı
*Harita Takımları,yerküre
*Fen Bilgisi Seti
*Matematik Seti
*Eğitici oyuncaklar
*Eğitsel oyunlar
*Boyama kitapları,boya kalemleri,renkli masal kitapları
*Zeka oyunları
*Satranç Takımı
*Mikroskop
*Projeksiyon
*Bilgisayar
*Çok Fonksiyonlu Lazer Yazıcı
*Fotokopi Makinesi
Okul Sabit Telefon Numarası :0544 213 98 89
Okul Açık Adresi :Gedik İlkokulu-Ortaokulu Karacadağ Bucağı  Gedik Mahallesi/Köyü  No :93 Siverek/Şanlıurfa
Okul Web Adresi
*Gedik İlkokulu :http://siverekgedik.meb.k12.tr/
*Gedik Ortaokulu :http://siverekgedikortaokulu.meb.k12.tr/

KEMERLİ İLKOKULU-ORTAOKULU KEMERLİ KÖYÜ HORASAN/ERZURUM

Okulum bir köy okuludur. Kendi şartları ile küçük bir kitaplık oluşturulmuş fakat öğrencilerimize yetecek sayıda okuma kitabımız yok. Sizden ricam ilkokul - ortaokul seviyesine uygun masal, hikaye,roman,şiir,100 Temel eser  türünden kitaplar konusunda bize destek bulmanızda vesile olmanız.Kitaplığımızın ansiklopediden ziyade "okuma kitapları" na ihtiyacı bulunmaktadır. Çok teşekkür ederim .

İHTİYAÇLARIMIZ :

*İlk okuma-yazma setleri

*İlkokul ve Ortaokul seviyesinde okuma kitapları(Masal,hikaye,roman,şiir),100 temel eser

*Teog Kaynakları

(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

*Kırtasiye Malzemeleri

*A4 Kağıdı

*Eğitici oyuncaklar,eğitsel oyunlar

*Harita takımları

*Matematik Seti

*Fen Bilgisi Seti

Okul İletişim Numarası :0442 823 80 25-0532 156 12 07

Okul Açık Adresi :Kemerli İlkokulu - Ortaokulu Kemerli Köyü Horasan/Erzurum

Okul Web Adresi :

*Kemerli İlkokulu :http://kemerliilkokulu.meb.k12.tr

*Kemerli Ortaokulu :http://kemerliortaokulu.meb.k12.tr

ANKARA ' DAKİ KÖY OKULUMUZ İÇİN IŞIK OLUN HAYMANA/ANKARA

Okulumuzun 140 öğrencisi var. Okulumuzun bir kütüphanesi var ancak daha çok eski ansiklopediler ile bazı kitaplar mevcut. Maddi olarak bu ihtiyacı karşılayamıyoruz. Sizlerden ricamız bize yardım etmeniz. Genelde Doğu Anadolu ve Güney Doğu Anadolu'da dezavantajlı okullar olduğu düşünülse de ülkemizin başkentinin bir köyünde de bu durum yaşanmaktadır. Köyümüz şehir merkezine çok uzak olduğu için çocukların kırtasiye malzemesi ihtiyacı da veliler tarafından karşılanamamaktadır. Bu çağrımıza cevapsız kalmayacağınıza inanıyor, bizlere yardımcı olacağınızı umut ediyoruz. Sizlerden ricam bana okulumuzun kütüphanesindeki kitapları yenilemede yardımcı olmanız. Maddi açıdan elimizden fazla bir şey gelmiyor. 7-14 yaş arası her türden kitaba ihtiyacımız var. Şimdiden teşekkürler kolay gelsin..Sevgiyle kalın..

İHTİYAÇLARIMIZ

*İlk okuma-yazma setleri-CDler

*İlkokul -ortaokul seviyesinde okuma-hikaye kitapları

*6 sınıf Sosyal Bilgiler okul ders kitabı(elinde fazla olan okullar varsa) 

*Ortaokul Test Kitapları(Teog kaynakları)

(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)

*Kırtasiye Malzemeleri

*A4 fotokopi kağıdı

*Anasınıfımız için eğitici oyuncaklar ve eğitsel oyunlar,boyama kalemleri,boyama kitapları,masal kitapları

*Gönder Bayrağı 

*Harita Takımları

*Yerküre Dünya

*Beden Eğitimi dersiyle ilgili her türlü materyaller(Futbol,voleybol topları vs)

*Toner

İletişim Numarası :: 0312 675 10 66

Açık Adres:Alahacılı Köyü Haymana/Ankara

YARDIM ET GELECEĞİNİ YÖN-ET GÜROYMAK/BİTLİS
Okulumuz ilçe merkezinde bulunmaktadır.Okulda bazı eksiklikler gözüme takıldığı için sizlere yazma gereksinimi hissetim.Yaptığınız ve yapacağınız yardımlar için çok teşekkür ederim.Bu projelerin devam etmesi dileğiyle...
İHTİYAÇLARIMIZ:
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitapları,hikaye kitapları
*Teog Hazırlık Kaynakları
 (Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye Malzemeleri
*A4 Fotokopi Kağıdı
*Etkinlik derslerinde oynatabileceğim zeka oyunları
*Eğitici oyuncaklar
*Eğitsel Oyunlar
*Harita Takımları
*Fen Bilgisi Seti
*Matematik Seti
*Eğitim materyalleri
*Beden Eğitimi derslerimiz için spor malzemeleri
*Projeksiyon
İletişim Numarası :0434 511 20 19
Açık Adres :Muş Caddesi Bağlar Mahallesi 13800 Güroymak/Bitlis

 

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

27 Şubat 2017

Bir okulumuza yardım eden Pelin Hanım çok çok teşekkürler…Ayrıca her ay öğrencilerimize düzenli burs desteğinde bulunan ve bunun bilgisini bizimle paylaşan Korhan Bey’e, Zerrin Hanım’a, Alpay Bey’e sonsuz teşekkürler.Yetiş Ayşe sizlerin sayesinde günden güne daha da çok güçleniyor dostlar. Hepinize sonsuz teşekkürler…Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…

Hayvanlar için…Sevgili dostlar Gamze ve Felix Bildiriyor… Bu haftaki bölümde size Gamze’nin bildirdiği bir yardım ihtiyacını paylaşmak istiyoruz.İrtibat için aaral@hurriyet.com.tr ve  aralgamze@yahoo.com adreslerine ulaşabilirsiniz.

YUVA ARIYOR!!!

Şu hayatta tüm devrelerimi yakan bir şey varsa o da; kendinden ve hayattan vazgeçecek kadar kötülük görmüş masum bir canlının gözleri. Karşıma çıktığında ayakta duracak hali yoktu ve sığınabileceği en kötü yere yığılmıştı. O Kopay cinsi bir güzellik. Ama onu alan sadece ırkını sevmiş, kendisini değil. Kullanmış, doğurtmuş, işi bitince de doğru sokağa, sokaktan belediyenin eline. Enfeksiyon tavan yapmış durumda, vücudundan iltihap akıyor ve sistit. Şu an klinikte, önce bedenindeki yaraları sarıyoruz. Ruhundaki yaralar için ve gözlerinin içinin tekrar gülebilmesi için klinik çıkışı çok acil geçici/kalıcı yuvaya ihtiyacı var.

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

36-38 beden kıyafet vermek istiyorum
Ayşe Hanım merhaba. Elimde çok az giyilmiş iyi durumda kıyafet var. Bunları gerçekten birebir iletişim kurup birine vermek istiyorum. Üniversite öğrencisi vs olabilir. Şayet ihtiyacı olan listenizde var ise bilgi paylaşmanızı rica ediyorum.

Bebek kıyafeti yardımı yapmak istiyorum
Merhaba, öncelikle ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmamamıza vesile olduğunuz için teşekkürler. Geçen yıl mart ayında doğan kızımdan kalma çok az kullanılmış, iyi durumda 0-3 aylık ve 3-6 aylık giysileri küçük bebeği olanlara ya da yakın zamanda doğum yapacaklara göndermek isterim. Özellikle 0-3 aylık uzun kollu tulum ve uzun/kısa kollu çıtçıtlı body ve 3-6 aylık kısa kollu/kolsuz çıtçıtlı body ihtiyacı olanlar bana ulaşabilir. Kıyafetlerin çoğu kız çocuğuna uygun renk ve desenlerde olup, erkek çocuğuna uygun renklerde kıyafet de bulunmaktadır.

Kendim ve oğlum için kıyafet istiyorum
Ben kendim 4 yaşındaki oğlum için ayakkabı ve kıyafet istiyorum. Doğru dürüst giyecek bir şeyimiz yok. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Kıyafet istiyorum
Merhaba Ayşe Hanım ben 18 yaşında bir genç kızım. S beden kıyafete ihtiyacım var. Yardımcı olursanız memnun olurum.

BURS TALEPLERİ

Kardeşim için yazıyorum
Şu an ailemin bir geliri yok, kardeşim okula giderken mahcup oluyor servisle gönderemiyoruz otobüsle gidiyor okula, indikten sonra uzun bir mesafe de yürüyor. Yemekhaneye ödeme yapacak gücümüz olmadığı için ekmek arası yapıp veriyoruz hatta bazen veremiyoruz. Liseye gittiği için utanıyor. Kardeşim için yardım istiyorum.

Burs istiyorum- mimari restorasyon
Işık üniversitesi mimari restorasyon bölümünü %50 burslu olarak bu yıl kazandım. Babamın çalıştığı firma ekonomisinin kötü gitmesinden dolayı işçi çıkarmak zorunda kaldı ve maalesef bu olumsuz durumdan babam da maruz kaldı. İş arama sürecinde herhangi geri dönüş sağlanmadı, bunun üzerine okul taksit tutarını denkleştirmek için gece taksi şoförlüğü yapmaya başladı. Başka gelir kaynağımız olmadığından, okuluma devam edebilmek için sizin yardımınıza ihtiyaç duyuyorum.

Burs istiyorum-hukuk fakültesi
İstanbul Üniversitesi hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisiyim. Ailem başka şehirde yaşıyor. İstanbul’da okumak çok zor hepimizin bildiği gibi, maddi durumum ihtiyaçlarımı karşılamaya yetmiyor. Eğitimimi tamamlamam için sizin maddi desteklerinize ihtiyacım var. Bu konuda gereken duyarlılığı göstermenizi, saygılarımla arz ediyorum.

Burs istiyorum-Liseli
Lise son sınıfa gidiyorum, üniversiteye hazırlanıyorum. Ablam üniversiteye gidiyor. Babamın düzenli işi yok, evi annem geçindiriyor. Anneme daha fazla yük olmamak için okul ihtiyaçlarımı ve harçlığımı karşılayabilmek adına yardım sever okurlarınızdan cüzi miktar burs istiyorum.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler
Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum.

Burs istiyorum- bilgisayar mühendisliği
Dumlupınar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2.sınıfta okuyorum. Daha önce Dokuz Eylül Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği için 1 yıl hazırlık okudum ve tekrar sınava girdim. Devletten aldığım kredi, Dumlupınar Üniversitesini kazanınca kesildi ve bir daha burs bulamadım. İhtiyaçlarımı karşılayamıyorum. Kütahya da iş imkânı olmadığı için çalışamıyorum. Şuan gerçekten bursa çok ihtiyacım var.

Burs istiyorum- üniversiteli
Üniversite 1.sınıf öğrencisiyim. İstanbul Fen Lisesi mezunuyum. Annem ve babam 5 sene önce boşandılar annemle beraber kalıyorum. Ailemden aldığım parayı ailemin yüzüme vurmasından şikâyetçiyim. Babam evlendi ve onun da çok giderleri var birden fazla aileye bakıyor ve ona artık yük olmak istemiyorum. Bu bursa çok ihtiyacım var eğer geri ödemesi olursa öğrencilik hayatımdan sonra fazlasıyla ödeyebilirim. Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri
Adnan Menderes Üniversitesi ziraat fakültesi tarla bitkileri bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı, 3 kardeşiz ve üçümüz de eğitim görüyoruz. Ailem para yetiştirmekte zorlanıyor. Kış olduğundan çiftçilik de yapamadığımız için zor durumdayım. Sizlerden burs konusunda yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Ziraat Fakültesi
Ben 2. ci sınıf Aydın Adanan Menderes Ziraat Fakültesi öğrencisiyim. 3 kız kardeşsiz babam serbest meslekle uğraşıyor kış ayında olduğumuzdan dolayı 4 aydır çalışmıyor. Bu yüzden çok zorlanıyor hem beni hem kız kardeşimi okutmak için elinden gelini yapıyor ama şartlar izin vermiyor. Ben de başka bir şehirde okuyorum bana para gönderiyor yurt masrafım yol param ve yemek parası derken yetiştiremiyorum ben de oralar da çok zorlanıyorum. Aydın'da ulaşımda çok pahalı yurt yemekleri falan çok kötü bu dönem birde bazı derslerde malzeme ve kitap almam gerekiyor babam çalışmadığı için ondan da istemekten çekiniyorum bu yüzden de sizlerden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-elektrik mühendisliği
Karabük Üniversitesi elektrik-elektronik mühendisliğini 3.sınıfı okumaktayım. Okulda çok maddi sıkıntılar çekiyorum ve okumakta zorlanıyorum. Ev kirasını ve okul masraflarını karşılayamıyorum. Ailemin bana yardım edecek durumu yok, son çare olarak size yazdım. Lütfen bana yardımcı olun. Çok ihtiyacım var.

Burs istiyorum-aşçılık
Bilgi Üniversitesi Aşçılık birinci sınıf öğrencisiyim. Burslu okuyorum. Üniversiteye giden bir ablam ve okuyan iki kardeşim daha var. Anne-babam ayrı. Ben ve ablam, dedem ve anneannem ile yaşıyoruz. Dedem bana maddi destek oluyor ve bu şekilde okuyorum ancak yeterli gelmiyor. Derslerimden ve okulumun evime çok uzak olmasından dolayı çalışamıyorum da. Giderlerimi (eğitimim, yol param ve yemek giderlerim) bir nebze de olsa karşılamak için okulum bitene kadar bana burs verebilecek birileri olursa çok mutlu olurum.

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi
Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl hazırlık okudum. Dört kardeşiz, anne-babam ayrı onlardan destek görmüyorum, biz normalde büyükannemle yaşıyoruz. Şu an şehir dışında okuduğum için özel bir öğrenci yurdunda kalıyorum. Dedem bize maddi destek oluyor ancak bu yeterli gelmiyor. Bu nedenle bana eğitimim için destek bursu verebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Servis ücretim için yardım
Ben lise 3 öğrencisiyim. Okula servisle gidip geliyorum ve servis ücretim 300 lira oldu. Evimiz kira. Babam inşaat işçisi, 58 yaşında olduğundan çalışırken zorlanıyor. Sizden okulum için yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-tarım ekonomisi
Ben ziraat Fakültesi Adnan Menderes Üniversitesi 2. Sınıf tarım ekonomisi bölümü öğrencisiyim. Sadece devletin verdiği krediyi alıyorum ve bu kredi ile yurt paramı kendim ödüyorum yetiştiremiyorum çok zorlanıyorum. Yeri geldiği zaman kitaplarımı alamıyorum o yüzden sizlerden yardım bekliyorum.

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

BADEMLİ İLKOKULU BADEMLİ KÖYÜ BİSMİL/DİYARBAKIR
Okulumuzda 85 öğrenci bulunmaktadır. Biz sizden bu öğrenciler için boyama kalemi , 6-9 yaş grubu için hikayeler, test kitapları talep ediyoruz. Okulumuzun bilgisayar kasası problemli bir kaç defa tamir ettirdik olmadı tekrar açılmıyor bilgisayar. Yanı sıra fotokopi makinemizin de tamire ihtiyacı var. Yeterli eğitimi veremiyoruz. Bize destek olursanız seviniriz.

İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul seviyesinde okuma-hikaye kitapları
*İlkokul Test Kitapları
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye malzemeleri
*Eğitici Oyuncaklar,boyama kalemleri
*Yazıcı
*Bilgisayar
Okul Sabit Telefon Numarası :0 (531) 214 31 06 / 743095@meb.k12.tr
Okul Açık Adresi :Bademli İlkokulu Bademli Köyü Bismil /Diyarbakır
Okul Web Adresi :http://bismilbademliilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

20 Şubat 2017

Yurt dışından bize ulaşıp iki ailemizin yüzünü güldüren Müge Hanım çok teşekkürler…

Bir öğrencimizin eğitimine katkıda bulunan Seza Bey’e teşekkürler…

Bir anneyi sevindiren Özlem Hanım harikasınız…

Geçmiş haftalardaki Yetiş Ayşe yazılarını okuyup daha fazla kişiye yardım etmeye çalışan Sema Hanım ne güzel yüreğiniz var sizin…

Arkadaşlarıyla birlikte yardım ekibi oluşturan ve üç aileyi sevindiren Nilüfer Hanım süpersiniz…

Bir annemizi sevindiren Aysel Hanım sağ olun var olun…

Ve yıllardır birlikte çalıştığımız, ülkemizin dört bir yanındaki okullara yardım eden Anıl öğretmene de kocaman teşekkürlerimizi gönderiyoruz….

Bu hafta da bizlerden yardım bekleyenlere duyarsız kalmayacağınızdan eminim dostlar. Tüm talepleri aaral@hurriyet.com.tr adresimize bekliyoruz…Hayvanlar için…
Sevgili dostlar Gamze ve Felix Bildiriyor…
Bu haftaki bölümde size Gamze’nin bildirdiği bir yardım ihtiyacını paylaşmak istiyoruz.
İrtibat için aaral@hurriyet.com.tr ve aralgamze@yahoo.com adreslerine ulaşabilirsiniz.

YUVA ARIYOR!!!
10 güne tedavisi tamamlanacak ve yeni yuvasına gitmeye hazır olacak. 1 yaşında, 15 kg civarında ve erkek... İletişim için; 0212 864 37 64


DİĞER YARDIM TALEPLERİ

Pazara bile gidemiyorum
Haftalardır yazıyorum lütfen bir hayır sever sesimizi duysun artık. İnanın çok zor durumdayım. Eşim vefat etti, liseye giden oğlumla yaşam mücadelesi veriyorum. Bize kimse yardım etmiyor. Maddi durumumuz hiç iyi değil. Evimiz kira, faturaları bile ödemede çok zorlanıyorum. Maddi manevi her türlü desteğe çok ihtiyacım var. Oğlumun servis ücretini bile ödeyemedim, içim acıyor. Lütfen sesimi duyun.

Kardeşlerimin eğitimi için yardım istiyorum
Merhaba Ayşe Abla daha önce de bir talebim yayınlandı ama yardım gelmemişti. Çok zor durumdayız. Babam yok, annem işsiz kaldı, aylardır kardeşlerimin hiçbir okul masrafını karşılayamıyoruz. Sadece eğitimleri için küçük de olsa bir destek istiyorum.

Bebek arabası istiyorum
8 aylık bir bebeğim var. Eşim bizi doğum yaptıktan sonra terk etti. Maddi durumumuz çok kötü. Gelir yok, gider çok. Evlat sahibi olan bilir ne kadar çok gider olduğunu. Bebeğimin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Bebeğim için bebek arabasına ihtiyacım var, kullanmayan ihtiyacı kalmamış birisinin arabasına talibim.

Bez ve gıda yardımı
Merhaba Ayşe Hanım, Aslı kızım ben yardım isteyecektim benim yazımı da paylaşır mısınız ne olur Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin. Bu yaşta yazmak gerçekten çok zor, çok çekindim ama ne yapayım… Ben oğlum ve gelinimle yaşıyorum, biraz zor durumdayız ne olur destek olun. 2 yaşında torunum var onun için bez istiyorum, biraz da gıda yardımı istiyorum. Oğlun tek çalışıyor, ben yük oluyormuşum gibi geliyor. Ben de biraz onlara destek olmak istedim, inşallah bu sizin sayenizde olacak.


BURS TALEPLERİ

Burs istiyorum-Gıda Mühendisi
Uludağ Üniversitesi Gıda Mühendisliği birinci sınıf öğrencisiyim. Geçen yıl hazırlık okudum. Dört kardeşiz, anne-babam ayrı onlardan destek görmüyorum, biz normalde büyükannemle yaşıyoruz. Şu an şehir dışında okuduğum için özel bir öğrenci yurdunda kalıyorum. Dedem bize maddi destek oluyor ancak bu yeterli gelmiyor. Bu nedenle bana eğitimim için destek bursu verebilecek birileri olursa çok sevinirim.

Burs istiyorum-Halkla İlişkiler
Üsküdar Üniversitesi Halkla İlişkiler birinci sınıf öğrencisiyim. %75 burslu okuyorum. Dört kardeşiz. Babam emekli, annem ev hanımı. Ailemin bana verdiği maddi destek yeterli gelmiyor. Eğitimim, ulaşımım ve yemek ihtiyacıma yardımcı olacak hayırseverlerin sesimi duymasını istiyorum.

Burs istiyorum-Tarla Bitkileri
Adnan Menderes Üniversitesi ziraat fakültesi tarla bitkileri bölümü 3. Sınıf öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı, 3 kardeşiz ve üçümüz de eğitim görüyoruz. Ailem para yetiştirmekte zorlanıyor. Kış olduğundan çiftçilik de yapamadığımız için zor durumdayım. Sizlerden burs konusunda yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Liseli
Lise son sınıfa gidiyorum, üniversiteye hazırlanıyorum. Ablam üniversiteye gidiyor. Babamın düzenli işi yok, evi annem geçindiriyor. Anneme daha fazla yük olmamak için okul ihtiyaçlarımı ve harçlığımı karşılayabilmek adına yardım sever okurlarınızdan cüzi miktar burs istiyorum.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler
Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum. Başarı durumumda çok iyi. Okulda yüksek onur öğrencisiyim.

Burs istiyorum-Ziraat Fakültesi
Ben 2. sınıf Aydın Adanan Menderes Ziraat Fakültesi öğrencisiyim. 3 kız kardeşsiz babam serbest meslekle uğraşıyor kış ayında olduğumuzdan dolayı 4 aydır çalışmıyor. Bu yüzden çok zorlanıyor hem beni hem kız kardeşimi okutmak için elinden gelini yapıyor ama şartlar izin vermiyor. Ben de başka bir şehirde okuyorum bana para gönderiyor yurt masrafım yol param ve yemek parası derken yetiştiremiyorum ben de oralar da çok zorlanıyorum. Aydın'da ulaşımda çok pahalı yurt yemekleri falan çok kötü bu dönem birde bazı derslerde malzeme ve kitap almam gerekiyor babam çalışmadığı için ondan da istemekten çekiniyorum bu yüzden de sizlerden yardım bekliyorum.

 

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

KORULU İLKOKULU KORULU KÖYÜ GERGER / ADIYAMAN
Toplam 12 öğrencim var.Umarım bir nebze de olsa materyal eksiklerimizi düzeltebiliriz.
İHTİYAÇLARIMIZ :
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul seviyesinde okuma kitapları-hikayeler
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye malzemeleri
*Okul çantaları
*Eğitici oyuncaklar
*Türk Büyükleri poster seti
*Eğitici levhalar
*Harita takımları,yerküre
*Projeksiyon,projeksiyon perdesi/panosu
*Yazıcı
*Bilgisayar
*Hoparlör
Okul Açık Adresi :Korulu İlkokulu Korulu Köyü Gerger /Adıyaman
Okul Web Adresi :http://koruluilkokulu02.meb.k12.tr/tema/index.php

KİRİŞ İLKOKULU-ORTAOKULU BOZALAN KÖYÜ KİRİŞ MEZRASI CİZRE/ŞIRNAK
Okulumuz 130 öğrencili bir okuldur. Okulumuz tek katlı ikili öğretim yapılan fiziki yoksunlukları olan bir okul ve biraz olsun şartları eşitleme adına projeksiyon cihazı kurarak, öğrencilerimizin etkileşimli tahtalardan faydalanan arkadaşları ile yarışlarının daha adilane olmasını istiyoruz. Ayrıca okulumuzun girişine bir Atatürk Köşesi oluşturmak istiyoruz. Bu konularda bize, okulumuza destek verebilirseniz çok mutlu oluruz. Şimdiden duyarlı insanlara çok teşekkür ederim...

İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul ve ortaokul seviyesinde okuma kitapları,hikayeler
*Teog Hazırlık Kaynakları
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye Malzemeleri
*Harita Takımları,yer küre
*Fen Bilgisi Seti
*İskelet Modeli
*Matematik Seti
*Zeka Oyunları
*Beden Eğitimi derslerimiz için spor malzemeleri(Voleybol,futbol,hentbol topları,Badminton raket ve topu)
*Anasınıfımız için eğitici oyuncaklar,peluşlar,minderler
*Kyocero marka Fatih projesi fotokopi makinesi uyumlu toner
*Projeksiyon
Okul Sabit Telefon Numarası :0505 996 03 12
Okul Açık Adresi:Kiriş İlkokulu-Ortaokulu Bozalan Köyü Kiriş Mezrası Cizre/Şırnak
Okul Web Adresi:
*Kiriş İlkokulu :http://cizrekirisio.meb.k12.tr/tema/index.php
*Kiriş Ortaokulu :http://cizrekirisoo.meb.k12.tr/tema/index.php

SELAHADDİN EYYÜBİ İLKOKULU ADAKLI/BİNGÖL
Okulumuz Bingöl'ün Adaklı ilçesinde tek katli 4 yıllık bir okul. Okulumuzda kayıtlı 64 öğrenci var. Eğitim materyalleri olarak yardım bulamadık, şöyle ki ailelerin ekonomik durumları kötü olduğundan destek olamıyorlar ve öğrenciler en basit bir görsel sanat etkinliğine malzeme alamıyor bu tüm okul için geçerli. Okulumuzun özel eğitim sınıfımız özel eğitime uygun değil, hiçbir eğitim materyalimiz yok. Sınıf içinde hazırlanan materyalleri kullanıyoruz. Ailelerin materyalleri alma durumları olmadığı için yardımlarınızı bekliyoruz. Okulumuz ilçede fakat köy okulu gibi. Öğretmenler olarak okulumuzun içerisine resimler yaparak en azından içimizdeki mutluluğu söyleyemesek de göstermek istiyoruz ve renkli duvar boyaları istiyoruz. Km olarak uzakta olabiliriz ama aynı topraklardayız ve biz de varız. Öğrencilerimizin belki sosyal hayatlarını değiştiremiyoruz ama duygusal olarak yanlarında olmaya çalışıyoruz. Vesile olduğunuz için Allah sizden razı olsun inşallah güzel şeyler olur teşekkür ederiz .

İHTİYAÇLARIMIZ
*İlk okuma-yazma setleri
*İlkokul seviyesinde okuma kitapları
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye Malzemeleri (Renkli kartonlar,el işi kağıtları,simli ve simsiz evalar,pritt ve yapıştırıcılar,sönil,bant,renkli simler,pastel boyalar,keçeli boyalar,kuru boyalar,tahta kalemleri,oyun hamurları,parmak boyaları)
*A4 Kağıdı
*Eğitsel oyunlar
*Eğitici oyuncaklar
*Özel eğitim materyalleri
*Prokjeksiyon
*Bilgisayar
Okul Sabit Telefon Numarası :0426 611 21 41 / 0553 295 82 23
Okul Açık Adresi :Selahaddin Eyyübi İlkokulu Afet Konutları Mahallesi Tepe Üstü Küme Evler Adaklı/Bingöl
Okul Web Adresi :http://adakliselehaddineyyubi.meb.k12.tr/tema/index.php

 

CUMHURİYET ORTAOKULU MERKEZ/BATMAN
Okulumuz gelir durumu düşük bir mahallede bulunmaktadır. Okul kütüphanemizi öğrencilerimizin yanı sıra velilerimize de açtık. Onlar da yararlanabiliyor. Ancak kütüphanemizde yeterli sayıda kitabımız yok. Biz bu durumu öğrencilerimiz ve velilerimizle aşmak istiyoruz. Bu yüzden de desteklerinizi bekliyoruz. Güzel haberlerinizi bekliyoruz. Yardımlarınızı okul sitemizde de yayınlayacağız inşallah.
İHTİYAÇLARIMIZ
*Ortaokul seviyesinde okuma kitapları
*Coğrafya,tarih,gezi dergileri
*Teog Hazırlık Kaynakları
(Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye
*Dış Cephe Boya Malzemeleri
Okul Sabit Telefon Numarası :0488 212 86 78 -0505 309 91 24
Okul Açık Adresi :Cumhuriyet Ortaokulu Cumhuriyet Mahallesi Aydınlar Caddesi No :25 Merkez/Batman
Okul Web Adresi :http://batmancumhuriyetoo.meb.k12.tr/tema/index.php

 

 

 

 

Yazının devamı...

Yetiş Ayşe

13 Şubat 2017

Bir annenin çığlığına sessiz kalamayan Ebru Hanım harikasınız… Gıda desteğinde bulunan Gökçe Hanım çok teşekkürler… Hızır gibi yetişen Serap Hanım iyi ki varsınız… Yetiş Ayşe’ye her zaman yardımcı olan Korhan Bey’e sonsuz teşekkürler… Pınar Hanım çok teşekkürler… İki ailemizin yardımına koşan Özlem Hanım süpersiniz… Yardım ekibiyle birlikte bu sefer de Yetiş Ayşe’ye koşan Şeyda Hanım harikasınız… Yine seve seve yardıma koşan Ozan Bey ne zarifsiniz… Gıda taleplerine duyarsız kalamayan Özdem Hanım’a çok teşekkür ederiz…

Bütçeniz doğrultusunda bir öğrenciye burs verebilir ya da bir aileye gıda yardımı yaparak yardımcı olabilirsiniz. Tüm talepler için aaral@hurriyet.com.tr adresimiz.

Bu haftaya gelen acil bir yardım isteği ile başlıyoruz. Ameliyat olacak kızımız için yardımcı olmak isteyen tüm dostları, doktorlarımızı ve hastaneleri göreve çağırıyoruz. 

KARACİĞER AMELİYATI OLACAK KIZIMIZA ÇOK ACİL YARDIM

Ayşe Hanım merhaba, ben Gıda Yüksek Mühendisi Gözde. Sizi ve birlikte çalıştığınız kişileri çok acil olan bir konu ile ilgili rahatsız ediyorum, daha önce hiç böyle bir yardım talebinde bulunmadım, nasıl yönlenebileceğimi de bilememekteyim açıkçası, öncelikle umarım kusuruma bakmazsınız. Ailemin ve benim çok yakinen tanığı, geçimini tarım işleri ile uğraşarak sağlamaya çalışan bir aile dostumuzun 23 yaşındaki üniversite mezunu kızı küçüklüğünden gelen bir karaciğer sorunu ile yaşamakta, bu sorun kızımızın yaşı ilerledikçe çok daha tehlikeli bir hal almıştır.

Kızımızın bu sorununu çözmek için hastane hastane dolaşılmış, en sonunda birçok doktor tarafından gerçekleşmesi gereken ameliyatı Türkiye'de sadece 3-4 kişinin yapabileceği belirtilmiştir. Bu kişilerden (diğerleri zaten yurt dışında yaşamaktadır), A… Hastanesi Öğretim üyesi Prof Dr. ile anlaşılmış, kendisi …. Üniversitesi Hastanesinde 70.000 TL karşılığında ameliyat edebileceğini belirtmiştir.

Aile kendi imkânları ile ücretin ancak 20.000’lik kısmını toparlayabilmiş, diğer geri kalan ücreti ise maalesef ve maalesef hala muallâkta kalmıştır. Aile parayı henüz toparlayamadığı için, kızımız maalesef hastaneye yatamayarak ameliyat olamamaktadır. Kızımızın sağlığı maalesef kötüye gitmekte olup, maalesef zaman aleyhimize işlemektedir. Kızımıza yardım etmek isteyenlere tüm bilgileri ve raporları sunabiliriz. Şimdiden yardımlarınız için çok ama çok teşekkür ederim.

HAYVANLAR İÇİN…

Sevgili dostlar Gamze ve Felix Bildiriyor…

Bildiğiniz gibi Gamze benim kuzenim, daha önceki haftalarda yazmıştım. Kendisi bir hayvan eğitmeni. Felix ise dünya tatlısı köpeği. Gamze yardıma muhtaç olan hayvanlar için çabalıyor.

Bu haftaki bölümde size Gamze’nin bildirdiği bir yardım ihtiyacını paylaşmak istiyoruz.

İrtibat için aaral@hurriyet.com.tr ve  aralgamze@yahoo.com adreslerine ulaşabilirsiniz.

YUVA ARIYOR!

Odin, 2 yaşında, Golden Retriever, tuvalet eğitimi var. Ona bakabilecek, gün içerisinde evde yaşayan birisinin olduğu bir aileye sahiplendirilecek. 25 yaş üzeri, sözleşme kabul eden kişiler arayabilir. 0532 694 97 10

DİĞER YARDIM TALEPLERİ

 Pazara bile gidemiyorum

Haftalardır yazıyorum lütfen bir hayır sever sesimizi duysun artık. İnanın çok zor durumdayım. Eşim vefat etti, liseye giden oğlumla yaşam mücadelesi veriyorum. Bize kimse yardım etmiyor. Maddi durumumuz hiç iyi değil. Evimiz kira, faturaları bile ödemede çok zorlanıyorum. Maddi manevi her türlü desteğe çok ihtiyacım var. Oğlumun servis ücretini bile ödeyemedim, içim acıyor. Lütfen sesimi duyun.

Oğlumun kalbinde delik var
Ayşe Hanım, babasız büyütmeye çalıştığım 4 çocuğum var. 34 yaşında çaresiz bir anneyim, evimiz kira.  Oğullarım 14 ve 7 yaşlarında, kızlarım 10 ve 5 yaşında. Kronik astım hastasıyım, yıllardır tedavi görüyorum kapalı ortamda krize giriyorum. 7 yaşındaki oğlumun raporu var, kalbi delik. Sosyal güvencem ve maaşım yok. Çocuklarımın ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Allah rızası için sesimi duyun. Bana yardım elinizi uzatın.

Annem için pijama takımı
Annem 22 Şubat’ta hastaneye yatacak, ameliyat olacak. Yokluk yüzünden giyecek kıyafeti yok hastanede. Sizden ricam penye gecelik-sabahlık ya da pijama takımı istiyorum. Annem 60 yaşında, 120 kiloda. Ona hediye etmek istiyorum, yardımcı olursanız minnettar kalırım Allahım annelerimizi başımızdan eksik etmesin.

Yakacak ve kıyafet yardımı
Ayşe Hanım bir yanıt alamadığım için mahcup bir şekilde yeniden yazmak istedim. Ben eşimle 7 yıldır ayrıyım, 12 yaşında bir oğlum var. Onunla yaşıyorum. Kiradayım. Oğlum 6.sınıfta okuyor. Ben para filan istemiyorum sadece kömür gıda ve oğluma kıyafet yardımı istiyorum. Kullanılmış da olabilir. Umarım bir yardım sever sesimi duyar şimdiden teşekkür ederim.

Bebeğimi emziriyorum ama açım
Dolabımda yemin ederim hiçbir şey yok yemeye. Ne bulup yaparsam  ilk öncelikle çocuklarımı yediririm, eşimle ben yeri gelince aç kalıyoruz, bebeğimi  emziriyorum ve aç kalıyorum. Yardımlarınızı  bekliyorum  Allah şimdiden razı olsun.

Gıda için erzak yardımı istiyorum
Ablacım eşim asgari ücretle çalışıyordu ama kaza geçirdi ve ameliyat oldu o yüzden şimdi çalışamıyor. 6 yaşında kızımız var, evimiz kira. Eşim çalışamadığı için borç harç birikti, pazara bile çıkamaz hale geldik. Ablam bize gıda yardımı yapacak yardım sever var mı?

Bebek arabası istiyorum
8 aylık bir bebeğim var. Eşim bizi doğum yaptıktan sonra terk etti. Maddi durumumuz çok kötü. Gelir yok, gider çok. Evlat sahibi olan bilir ne kadar çok gider olduğunu. Bebeğimin ihtiyaçlarını karşılayamıyorum. Bebeğim için bebek arabasına ihtiyacım var, kullanmayan  ve artık ihtiyacı kalmamış birisinin arabasına talibim.

Gıda yardımı
38 yaşındayım, evliyim. 13 ve 9 yaşlarında kızlarım var. Bu hayattan çok çektim, eşimin kendisine hayrı yok bir işe giriyor çalışıyor bir kaç hafta sonra işten çıkıyor. Sorunca da beni çıkardılar diyor, evine bile bir ekmek getiremez oldu. Ben yoklukla baş etmeye dayanıyorum ama çocuklarım büyüdü artık, bir şey istediklerinde başımı eğiyorum sessizce ağlıyorum. Ayşe Hanım sizden gıda yardımı istiyorum teşekkürler.

Bez ve gıda yardımı
Merhaba Ayşe Hanım, Aslı kızım ben yardım isteyecektim benim yazımı da paylaşır mısınız ne olur Allah sizin gibileri başımızdan eksik etmesin. Bu yaşta yazmak gerçekten çok zor, çok çekindim ama ne yapayım… Ben oğlum ve gelinimle yaşıyorum, biraz zor durumdayız ne olur destek olun. 2 yaşında torunum var onun için bez istiyorum, biraz da gıda yardımı istiyorum. Oğlun tek çalışıyor, ben yük oluyormuşum gibi geliyor. Ben de biraz onlara destek olmak istedim, inşallah bu sizin sayenizde olacak. 

BURS TALEPLERİ

Burs istiyorum-Liseli

Lise son sınıfa gidiyorum, üniversiteye hazırlanıyorum. Ablam üniversiteye gidiyor. Babamın düzenli işi yok, evi annem geçindiriyor. Anneme daha fazla yük olmamak için okul ihtiyaçlarımı ve harçlığımı karşılayabilmek adına yardım sever okurlarınızdan cüzi miktar burs istiyorum.

Yurt parama destek

Hemşirelik son sınıf öğrencisiyim. 5 kardeşiz, üçüz kız kardeşlerim lise 3 öğrencisi, küçük erkek kardeşim ise ilkokul ikinci sınıfa gitmekte. Babam felç geçirdi, fiziksel olarak hasar kaldığı için çalışamıyor. Evde tek çalışan kişi babam olduğundan bu dönemde maddi sıkıntı çekmekteyiz. Yurt ücretini ödeyemiyorum, ailemden de para isteyemiyorum. Yurt ücretimi ödemem için yardımda bulunursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler.

Yurt ücretime destek istiyorum-Uluslararası İlişkiler

Çankırı Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü 2.sınıfım. Biz 10 kardeşiz. 7 kardeşim ilkokul öğrencisi. Babam bir çiftçi maaşıyla bize bakamıyor. Ben bağırsak hastasıyım çalışamıyorum. Bir ablam da engelli çalışamıyor. Sizlere kaç kezdir yazma mecburiyetinde bulunuyorum. Her defasında yazarken bile bir mahcubiyetle yazıyorum. Desteğinize çok ihtiyacım var. Her ay yurt ücretim için burs desteğinizi istiyorum. Başarı durumumda çok iyi. Okulda yüksek onur öğrencisiyim.

Burs istiyorum- Bilgisayar Mühendisliği
Merhaba ben Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinde 3.sınıfı okuyorum. Babam 3 aydır işsiz, 2 kardeşiz. Ailem bana para gönderemiyor, ben de sadece devlet bursuyla hem okuyup hem yurdumun ücretini ödüyorum ve maalesef kalan parayla okul ihtiyaçlarını karşılayamıyorum çok zorlanıyorum bu yüzden sizden yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Ziraat Fakültesi
Ben 2. ci sınıf Aydın Adanan Menderes Ziraat Fakültesi öğrencisiyim. 3 kız kardeşsiz babam serbest meslekle uğraşıyor kış ayında olduğumuzdan dolayı 4 aydır çalışmıyor. Bu yüzden çok zorlanıyor hem beni hem kız kardeşimi okutmak için elinden gelini yapıyor ama şartlar izin vermiyor. Ben de başka bir şehirde okuyorum bana para gönderiyor yurt masrafım yol param ve yemek parası derken yetiştiremiyorum ben de oralar da çok zorlanıyorum. Aydın'da ulaşımda çok pahalı yurt yemekleri falan çok kötü bu dönem birde bazı derslerde malzeme ve kitap almam gerekiyor babam çalışmadığı için ondan da istemekten çekiniyorum bu yüzden de sizlerden yardım bekliyorum.

Kardeşimin servis ücreti için yardım
Ayşe hanim merhaba, bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine yazıyorum. Çünkü çok çaresiz olduğumu gördü bir yol araştırdı ve sizi buldu Allah razı olsun ondan da sizden de.19 yaşındayım. 4 kişilik bir aileyiz, bilinçsiz değiliz, hiçbir şey yapmadan bize yardım gelsin diye beklemiyoruz elbette. Eğitime önem veriyoruz kardeşim okuyor, ben sınavlara hazırlanıyorum, annem kurslara gidiyor bir şeyler öğrenmek meslek edinmek için. Babam da aslında çalışıyordu ve güzel geçiniyorduk. Ama çalıştığı şirket battı ve babamın da üstüne pek çok borç bırakıp kaçtılar. Şimdilik yeni bir iş bulmaya çalışıyor. Bizim için en önemlisi kardeşimin okuluna devam edebilmesi. Babamın üzerine kalan borçlardan ve ev kirası ve diğer faturalardan dolayı sömestr tatilinden önceki 2 aylık servis ücretini ödeyemedik. Yeni dönem başlarken ödeyemezsek yeni ayın ücretini de veremezsek okula gidemeyecek. Otobüsle gidilebilecek uzaklıkta değil ve maalesef, otobüs ücretini bile verecek durumda değiliz. Gerisi hallolur ama sadece bu konuda utanarak yardım istiyorum. Sevgiler gönderiyorum.

Burs istiyorum-Adnan Menderes Üniversitesi
Merhaba Adnan Menderes Üniversitesi ziraat fakültesi tarla bitkileri bölümü 3. Sınıf  öğrencisiyim. Annem ve babam işten çıkarıldı, 3 kardeşiz üçümüz de okuyoruz. Ailem bize para yetiştirmekte zorlanıyor. Kışın çiftçilik de yapamadığımız için zor durumdayım. Sizlerden burs yardım bekliyorum.

Burs istiyorum-Rus Dili ve Edebiyatı
Erzurum’da Rus dili ve Edebiyatı bölümü hazırlık üstü 3. Sınıf öğrencisiyim. Hiç yıl veya dönem uzatmadım. Seneye son sınıf oluyorum. Devletin KYK yurtlarında kalıyorum, aylık 255 tl ücret ödüyorum. Devlet bursu (400 tl) alıyorum, aldığım paradan 255 tl yurda yatırıyorum, geri kalanı ise okuldan yurda olan yol param. Hafta sonları bir kafede 25 tl ye çalışıyorum fakat derslerim ağır olduğu için her hafta çalışamıyorum, dersler Rusça işlendiği için ekstra çalışma gerektiriyor. Ailem İstanbul’da yaşıyor. 6 kardeşiz. Erzurum aşırı derecede soğuk ve doğru düzgün giysi bile alamıyorum. Zor durumdayım, kaç yere, kaç defa başvurdum kimseden ses seda çıkmıyor maalesef. Yardımseverlerin yardımlarını bekliyorum, teşekkür ederim.

Eğitimime küçük bir katkı istiyorum
Ayşe abla sevgiler selamlar. Ben 2 yıl önce liseyi bitirdim. Annemin onkolojik rahatsızlığı sebebiyle sınavlara hazırlanamadım. Şimdi üniversiteye gitmek için hazırlanıyorum. Maddi durumumuz kötü olduğu için dershaneye gidemiyorum. Sağ olsun bir kırtasiye eski baskı, hatalı baskı olan test kitaplarından verdi. Kendi başıma bir şeyler yapıyorum ama en azından deneme sınavlarına girmem gerekiyor. Bir etüt merkezi sadece soru çözümüne ve deneme sınavlarına katılmam için çok uygun bir fiyat istedi yardımcı olmak adına. Ama kalem bile alamıyorken bunu ödemem mümkün değil. Eğitimime bu küçük katkıyı yaparsanız güzel bir mesleğim olabilir.

OKULLARA YARDIM TALEPLERİ

ÇALKAYA HACIALİLER İLKOKULU  (ÖZEL EĞİTİM SINIFI ) AKSU /ANTALYA
Okulumuzda kütüphane oluşturma hazırlıklarına başladık. Sizlerden hem okulumuzda oluşturacağımız kütüphane için hem de okulumuzdaki özel eğitim sınıfı için talepte bulunmak istiyoruz.Bu konuda  yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim.
İHTİYAÇLARIMIZ
*İlkokul düzeyinde okuma-hikaye kitapları
 (Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kütüphanemiz için raflar ve masa,sandalyeler
*Bilgisayar
*Yazıcı
*Kırtasiye Malzemeleri(Defter,kalem,kuru,sulu,pastel boyalar)
*Okul Çantası,su mataraları
*Beden Eğitimi derslerimiz için spor malzemeleri(top,ip,esofman)
*Özel Eğitim Sınıfımız için ;
-Kavram Öğretim Seti
-Hece Seti
-Örüntü Kartları ve boncuklar
-Ses Kartları
-Müzik aletleri Köşesi
-Dikkat Geliştirme Seti
-Neşeli Kule
-Üç Boyutlu Kitap Seti
-Yapboz Tamamlama Kartları
-İnteraktif Kavram Cd Seti
-Nezaket /Görgü  Kuralları Seti
-Ahşap Bloklar
-Jange Oyun Çubukları
-Sayılarla Eşleştirmeli Hafıza Oyunu
-Bir kaç puf
Okul Sabit Telefon Numarası :0 (242) 427 45 70
Okul Açık Adresi : Çalkaya Hacıaliler İlkokulu Hacıaliler Mahallesi  322.Sokak No :2 Aksu /Antalya
Okul Web Adresi :http://hacialilerilkokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

 

BURDUR TÜRKİYE ODALAR BORSALAR BİRLİĞİ ORTAOKULU MERKEZ/BURDUR
Çok yetersiz bir laboratuarımız var. Kendi imkanlarımla bir şeyler yapmaya çalışıyorum ama  öğrencilerimiz bilime, deney yapmaya çok meraklı olmasına rağmen çok yetersiz kalıyor her şey bunun yanında öğrencilerimiz  birçoğunun kısıtlı imkanlarına rağmen okumaya, araştırmaya,öğrenmeye,yeni kitaplar okumaya çok meraklılar. Onların bilgi anlamında ihtiyacını karşılamada imkanlarımız yetersiz kalabiliyor.
İHTİYAÇLARIMIZ
*Kütüphanemiz için ortaokul düzeyinde hikaye kitapları
*İngilizce hikaye kitapları
*Teog kaynakları :6.7.8.sinif test kitapları -yaprak test - soru Bankası
*Bilimsel yayınlar,dergiler
 (Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Kırtasiye Malzemeleri(Pastel boyalar)
*Matematik Seti
*Fen Bilgisi Seti
*Laboratuvar -deney malzemeleri
*Mikroskop
*Dizüstü Bilgisayar(Laptop)
Okul Sabit Telefon Numarası :0 248 233 72 24
Okul Açık Adresi :Türkiye Odalar Borsalar Birliği Ortaokulu Emek Mahallesi Ergenekon Caddesi No :35 Merkez /Burdur
Okul Web Adresi :http://tobbortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

 

KÖYCEĞİZ ATATÜRK ORTAOKULU KÖYCEĞİZ / MUĞLA
Okulumuz Köyceğiz Atatürk Ortaokulu .Muğla ilimizin Köyceğiz ilçesinin şirin bir okuludur.Okulumuz 300 öğrenci 20 öğretmeni ile öğrencilerimize hizmet etmektedir.Takdir edersiniz ki kısıtlı imkanlar çerçevesinde eğitim öğretim faaliyetini yürütmektedir.Şimdiden çok teşekkür ediyoruz yapacak olacağınız yardımlarınızdan dolayı.Saygılarımla,iyi çalışmalar dilerim.
İHTİYAÇLARIMIZ
*Okul kütüphanemiz için 100 Temel eser,Dünya Klasikleri,Türk Klasikleri
*Teog  Hazırlık Kaynakları
 (Not:Gönderim yaparken Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yasaklanan yayınların gönderilmemesini rica ediyoruz.Yasaklı yayınlar internetten bir arama motorunda arama yaptırarak öğrenilebilir.)
*Türk Dil Kurumu Sözlüğü
*Yazım Kılavuzu
*Deyimler ve Atasözleri Sözlüğü
*Ortaokul Seviyesinde Matematik Sözlüğü
*İngilizce-Türkçe Sözlük Redhouse
*Kırtasiye Malzemeleri
*Harita Takımları
*Yerküre
*Matematik Seti
*Fen Bilgisi Seti
*Cetvel Takımları,Açı Ölçer,Pergel
*Prizmaların bir düzlemde ara kesit maketleri
*Seri Paralel Devreler
*İskelet Modeli
*Zeka Oyunları
*Beden Eğitimi derslerimiz için spor malzemeleri(Voleybol,futbol,hentbol topları,Badminton raket ve topu)
*Masa üstü Bilgisayar
Okul Sabit Telefon Numarası :0252 262 46 93 /711920@meb.k12.gov.tr
Okul Açık Adresi : Köyceğiz Atatürk Ortaokulu Ulucami Mahallesi Atatürk Bulvarı 48800 Köyceğiz/ Muğla
Okul Web Adresi :http://koycegizataturkortaokulu.meb.k12.tr/tema/index.php

 

Yazının devamı...