Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows 10'u şu an kaç kişi kullanıyor?

  Hürriyet Haber
  13 Mayıs 2017 - 10:00Son Güncelleme : 13 Mayıs 2017 - 10:01

  Microsoft'un son işletim sistemi Windows 10 ile ilgili önemli bilgiler açıklandı. Görünüşe göre uygulamayı kullanan insanların sayısı yarım milyarı geçmeyi başarmış durumda.

  Geçtiğimiz Eylül ayında Microsoft tarafından yapılan açıklamaya göre aylık 400 milyon aktif kullanıcısı olan windows 10 için işler iyi gidiyor gibi görünüyor. Çünkü bugün açıklanan rakamlarla işletim sisteminin 500 milyon barajını aşmayı başardığı öğrenildi.

  Microsoft'un Windows 10 ile yakaladığı büyüme hızı, işletim sisteminin ücretsiz olarak dağıtılmasının sona ermesi ile büyük bir gerilemeye girmiş ve bunun sonucunda firma, 1 milyar olarak belirlediği kullanıcı hedefini değiştirmek durumunda kaldı.

  Daha önce 1 milyar kullanıcıya 2018 yılında ulaşacağını açıklayan Microsoft, büyüme hızının gerilemesi sonucunda 1 milyar kullanıcıya en erken 2018 sonrasında erişilebileceğini belirtti.

  Windows 10 ile birlikte ayrıca Cortana'nın kullanım sayısı da açıklandı ve şu anda sanal asistanın aylık 140 milyondan fazla kullanıcısının olduğu belirtildi. Cortana uyumlu yazılımlar üretmenin kolaylaşması için de Cortana Skills Kit adında bir programın yakında kullanıcılara sunulacağı açıklandı.

  Cortana Skills Kit, klasik SDK yani Yazılım Geliştirme Kiti'nden hiçbir farkı yok ama Cortana için hazırlanmış bir geliştirme aracı olarak görülebilir. Cortana uyumlu yazılımların dışında direkt olarak Cortana'nın yeni yetenekler kazanmasına yardımcı olmak isteyenler için ideal bir araç olarak tanıtıldı ve yakında yazılımcıların beğenisine sunulacak. (shiftdelete.net)

  Windows Storeda uygulama sayısı 1000e dayandı
  Windows Store'da uygulama sayısı 1000'e dayandı!
  Windows 10'u parolayla korumanın yolu
  Windows'ta çok tehlikeli güvenlik açığı!
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı