Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Windows 10'da hata bulan para kazanacak!

  Hürriyet Haber
  02 Ağustos 2017 - 07:22Son Güncelleme : 02 Ağustos 2017 - 07:22

  Microsoft, Windows 10 işletim sistemi için başlattığı yeni program ile küçük bir servet dağıtmaya hazırlanıyor!

  Microsoft, Windows kullanıcılarını ürünlerinde hatalar bulmaya teşvik etmek amacıyla yeni bir ödül programı başlattığını duyurdu. Windows Bountry programı ile Windows 10 ve/veya diğer ürünlerde hata veya hatalar bulan ve bildiren kullanıcılar, 250 bin Dolar'a kadar ödüller kazanacak.

  Her yazılımda olduğu gibi Windows'ta da hatalar var. Hiçbir şirket mükemmel değil ve her yaptığı yazılım tamamen sorunsuz olmuyor. Bunu hiçbir şirket garanti edemez. Microsoft'un başvurduğu ödül yolunu daha önce pek çok şirket de yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bu anlamda Windows 10'u hatalarından arındırmak için bu girişim işe yarayacaktır.

  Windows Bountry programını 26 Temmuz 2017'de başlatan Microsoft; Windows Insider önizlemesi, Windows Defender programı ve Microsoft Edge'i de bu program dahilinde bulunduruyor. Daha önce Windows 8.1'de bulunan hatalar için 100 bin Dolar'a kadar ödül veren Microsoft, şimdi bu miktarı tam 250 bin Dolar'a yükseltiyor. Microsoft'un bu hamlesi, kullanıcıları bir hayli teşvik edecek gibi görünüyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: TARİHİN EN TEHLİKELİ 50 BİLGİSAYAR VİRÜSÜ

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı