Teknoloji Haberleri

  Windows 10 için önemli uyarı

  Hürriyet Haber
  09.02.2016 - 14:24 | Son Güncelleme:

  Windows 10 artık otomatik olarak bilgisayarlara yüklenecek. Windows 10 yüklendiğinde eğer önceden kullandığınız Windows sürümüne geçmek istiyorsanız 30 gününüz var; aksi halde geri dönme şansınız kalmayacak.

  Microsoft, Windows 10'u yayınladıktan üç ay sonra, yükseltme işini "kolaylaştırma" planlarını duyurmuştu. Ekim'de yapılan açıklamaya göre Windows 10, belirli bir noktadan sonra "İsteğe bağlı" güncelleme olarak değil, "Önerilen güncelleme" olarak sunulmaya başlanacaktı.

  ZDNet'ten Mary Jo Foley'e göre Microsoft, bu değişikliği uygulamaya başladı. Bu durum, Microsoft'un blog sayfalarında bir yetkilinin yaptığı açıklamayla da doğrulandı.

  Windows 10 yayınlandı | Şimdi indirinWindows 10 yayınlandı | Şimdi indirin!


  GERİ DÖNMEK İÇİN 30 GÜNÜNÜZ VAR

  Foley, değişikliğin, otomatik güncellemelerin etkin olduğu bilgisayarlarda Windows 10'a güncelleme işlemini otomatik olarak başlatabileceğini söylüyor. Bununla birlikte yükseltme işlemi, kullanıcının onayı alınmadan tamamlanmıyor. Windows 7 veya 8.1'den Windows 10'a yükseltip pişman olanların eski işletim sistemlerine dönmeleri için 30 günleri bulunuyor.

  Windows 10 ile gelen 10 özellikWindows 10 ile gelen 10 özellik

  Microsoft, Windows 10'un 200 milyon cihazda kullanıldığını geçen ay açıklamıştı. Yazılım devi bu sayıyı birkaç senede 1 milyara yükseltmek istiyor, bu yüzden, bazen garip yöntemlerle, mümkün olduğunca çok kullanıcıyı Windows 10'a yükseltmeye çalışıyor.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: 1985'TEN 2015'E TÜM WINDOWS KUTULARI

  Etiketler: işletim sistemi
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı