Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Whatsapp'a İtalya'dan ağır ceza!

  Hürriyet Haber
  16.05.2017 - 08:47 | Son Güncelleme:

  İtalyan Rekabet ve Piyasa Kurumu, kullanıcılarına ait olan kişisel verileri Facebook ile paylaşan mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a 3 milyon euro ceza kesti.

  İtalyan Rekabet ve Piyasa Kurumu, WhatsApp'ın Facebook tarafından satın alınması sonrası kullanıcıları, kişisel bilgilerini Facebook'la da paylaşmaya zorladığı gerekçesiyle cezalandırılmasına karar verdi.

  Rekabet kurumu, kullanıcıların, kişisel bilgilerini Facebook'la da paylaşmazlarsa WhatsApp'ı kullanmaya devam edemeyeceklerine inandırıldığına ve böylece bilgilerini paylaşmaya zorlandığına hükmetti. WhatsApp'ın kullanım koşullarını yenilemesi sonrası İtalya'da 2016'da tüketici haklarının ihlal edildiği iddiasıyla iki ayrı inceleme başlatılmıştı. Bu incelemelerin sonunda, uygulamanın kullanıcılara yeni hizmet koşullarını "dayattığı", ayrıca kullanıcı sözleşmesine şirketin tek taraflı olarak değiştirebileceği "haksız" maddeler koyulduğu belirlendi. Rekabet ve Piyasa Kurumu bu nedenlerle WhatsApp'ın 3 milyon euro ceza ödemesine karar verdi.

  WhatsApp'tan yapılan açıklamada kararı inceledikleri ve İtalyan yetkililerle işbirliği içinde çalışmaya devam edecekleri belirtildi.

  WhatsApp olmasaydı... sorusu bile korkuttu
  'WhatsApp olmasaydı...' sorusu bile korkuttu
  Whatsapp da Snapchat'i ezdi geçti!
  Whatsapp çöktü, internette Whatsapp 'geyiği' başladı!
  Etiketler: uygulama
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı