Dünya Haberleri

  İran daveti kabul etti, Suriye görüşmelerine katılacak

  hurriyet.com.tr
  28.10.2015 - 12:25 | Son Güncelleme:

  Türkiye, Rusya, ABD ve Suudi Arabistan dışişleri bakanlarının Suriye konusunu görüşmek üzere Viyana'da ikinci kez bir araya geleceği açıklandı. Öte yandan ABD tarafından görüşmelere davet edilen İran, toplantıya katılacağını bildirdi.

  AFP'nin Rus bir diplomata dayandırdığı habere göre, dört ülkenin üst düzey diplomatlarının katılacağı toplantı perşembe günü TSİ 21.00'da Avusturya'nın başkenti Viyana'da gerçekleşecek.

  İRAN İLE TOPLANTI CUMA GÜNÜ

  İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Mazieh Afkham bugün yaptığı açıklamada, "Daveti değerlendirdik ve Dışişleri Bakanı'nın görüşmelere katılması kararı verildi" açıklamasında bulundu. İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'in katılımıyla cuma günü ikinci bir toplantı yapılacak.

  Cuma günü yapılacak toplantıya, Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şükri'nin yanı sıra Irak ve Lübnan'dan yetkililer de katılacak. Toplantıda AB'yi Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini temsil edecek.

  Suriye toplantısına İran da davet edildiSuriye toplantısına İran da davet edildi

  Geçen hafta yapılan Suriye görüşmelerinin ilk turunda "istişarelere devam" kararı çıkmış, Suriye lideri Beşar Esad'ın geleceği konusunda konsensüs sağlanamamıştı.

  Rusya Mısır dedi, Ankara rahatsız olduRusya 'Mısır' dedi, Ankara rahatsız oldu

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı