GeriTeknoloji En çok satan hangisi: iPhone mu Samsung Galaxy mi?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

En çok satan hangisi: iPhone mu Samsung Galaxy mi?

En çok satan hangisi: iPhone mu Samsung Galaxy mi?

Android ve iOS arasındaki rekabet hız kesmeden devam ediyor. Yayınlanan ilk çeyrek araştırma sonuçları Android'in ABD'de kan kaybettiğini, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ise ABD'de en çok satan telefon olduğunu ortaya koydu.

Kantar Worldpanel ComTech, akıllı telefon ve işletim sistemlerinin 2017 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı. Buna göre göre Android'in ABD'de kan kaybettiği, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ın ise ABD'de en satan telefon olduğunu ortaya çıktı.

Açıklanan rapora gçre ABD'de daha çok iOS işletim sistemli telefon kullanılıyor. Asya’da ise iPhone satışları ve iOS cihaz kullanımında bir düşüş görünüyor. Samsung ise ABD'de iyi bir performans gösteremedi.

ABD pazarında %36.5 oranla en çok iOS kullanılıyor. Bu geçtiğimiz yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 5,8'lik bir artış yaşandığını gösteriyor. Bu satışların çoğu %20.1 ile iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine ait.

Ancak iOS cihazları ABD’de gösterdiği başarıyı Çin’de gösteremedi. 2017’nin ilk üç ayına bakıldığında satışlar %16,2’ye düşerek yıldan yıla %3,8 oranında bir düşüş yaşandı. Android ise Çin’de güçlü bir performans sergileyerek akıllı telefon satışlarının %83,4’ünü elde etti ve geçen yıla göre %4,3’lük bir artış yaşadı. Huawei ve Oppo markaları zirvede yer alıyor. Android, Avrupa’da payını %2,2 arttırsa da ABD'de %5,9’luk pazar payı düşüşüyle istediğini elde edemedi.

Kantar’ın Uluslararası Tüketici İçgörü Direktörü Lauren Guenveur, Android destekli markalar olan Samsung, LG ve Motorola'nın ABD'de yıllık bazda düşüş yaşadığın söyledi.

Xiaomi Mi 6 ne kadar dayanıklıXiaomi'nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni amiral gemisi Mi 6 sağlamlık testine sokuldu. Peki Xiaomi Mi 6 testlerde ne kadar başarılı olabildi? İşte cevabı...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle