MENÜ

Samsung

Samsung ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Samsung haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.627 Samsung haberi bulunmuştur.

Samsung  Lee Byung-Chul tarafından, 1938 yılında kurulmuş olan Güney Kore merkezli bir şirkettir. Yönetim Kurulu Başkanı Lee Kun-Hee'dir. Samsung çeşitli şirketlerden oluşan bir grup olup, bunlardan en önemlisi, Samsung Elektronik'tir. Samsung ve Nokia, yaptıkları patent anlaşmasıyla çapraz patent lisans kullanım hakkına sahiptir.

Samsung Haberleri

Boğaziçi Üniversitesi bilişimin ‘En İyileri’ni ödüllendirdi

Boğaziçi Üniversitesi bilişimin ‘En İyileri’ni ödüllendirdi

Boğaziçi Üniversitesi Bilişim Kulübü Compec'in düzenlediği Boğaziçi Bilişim Ödülleri bu yıl 5. kez sahiplerini buldu. 14 Aralık’ta Albert Long Hall'de gerçekleşen törende 22 ayrı kategoride 2017’de bilişim sektörünün ‘En İyiler’i belirlendi.

15.12.2017Kampüs
Samsung, Notebook 9 (2018) serisini tanıttı.

Samsung, Notebook 9 (2018) serisini tanıttı.

Bu yılın başlarında Notebook 9 serisini yenileyen Samsung, 2018 için de benzer bir hamle yaptı. Notebook 9 serisine yeni katılan ve Notebook 9 Pro'yu andıran tasarımıyla dikkat çeken Notebook 9 Pen, 13.3 inç'lik bir ekrana sahip.

15.12.2017Teknoloji
LG Gram yenilendi: 1 güne varan pil süresi

LG Gram yenilendi: 1 güne varan pil süresi!

Notebook 9 (2018) serisi ile dün çıkış yapan Samsung’un ardından LG, yeni özelliklere sahip LG Gram ailesinin tanıtımını gerçekleştirdi. LG Gram ailesi, 13.3, 14 ve 15 inç’lik tasarımlarıyla görücüleriyle buluştu.

15.12.2017Teknoloji
İşte Googleda en çok aranan telefon

İşte Google'da en çok aranan telefon

Google, 2017'de Google'da en çok arananlar listesini açıkladı. Açıklanan listede teknolojiye ayrılan bölümde ise en çok aranan cihaz iPhone 8 oldu.

15.12.2017Teknoloji
Galaxy S8 modelleri için Android Oreo ne zaman gelecek

Galaxy S8 modelleri için Android Oreo ne zaman gelecek?

Son dönemlerde Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modellerine Android Oreo sürümünün güncellenmesi için Samsung'un çalışmalar yaptığı biliniyordu. Şirket ise önceden sorunları tespit ettikten sonra Android Oreo sürümünün Galaxy S8 modellerine geleceğini duyurmuştu. Geçtiğimiz günlerde ise Samsung topluluk yöneticisi, Samsung Galaxy S8 modellerine Android Oreo sürümünün Ocak ayına kadar hazır olacağını açıkladı.

14.12.2017Teknoloji
Siber zorbalık nedir Kısaca siber zorbalık hakkında her şey

Siber zorbalık nedir? Kısaca siber zorbalık hakkında her şey!

Siber zorbalık nedir sorusu gündemdeki önemini koruyor. Her gün onlarca çocuğun karşılaştığı durumlar arasında yer alan siber zorbalık, gelişim açısından ciddi sıkıntılar teşkil ediyor. Önlem alınmadığı takdirde çok ciddi problemlere yol açan bu konuda ailelerin bilinçlendirilmesi ise büyük önem taşıyor. Peki, çocuklarla sağlıklı iletişimin büyük pay sahibi olduğu siber zorbalık nedir nasıl oluşur? İşte, kısaca bazı detaylar

13.12.2017Teknoloji
Galaxy S9 en hızlı şarj olan telefon olacak

Galaxy S9 en hızlı şarj olan telefon olacak!

Qualcomm’un Hawaii etkinliğinde Quick Charge 4+ tanıtılmıştı. Ama Quick Charge 4+’ün ilk olarak hangi telefonda kullanılacağını söylememişlerdi. Son çıkan bilgilere göre Quick Charge 4+ ilk olarak Samsung Galaxy S9’da kullanılacak.

13.12.2017Teknoloji
Samsungtan çift ön kameralı Galaxy A8 Plus

Samsung'tan çift ön kameralı Galaxy A8 Plus!

Samsung’un 2018 yılında çıkaracağı Galaxy A8 Plus 2018 modellerinin çift ön kamera ile geleceği kesinleşti.

12.12.2017Teknoloji
Telefonunuz artık fişe takmadan şarj olacak

Telefonunuz artık fişe takmadan şarj olacak!

Samsung'un yeni patenti, cep telefonunu şarj etmek için şarj cihazı yerine doğrudan "kendi vücudumuzu" kullanacağımızı söylüyor!

12.12.2017Teknoloji
Galaxy S8 ve Galaxy S9 Plus birbirinden çok farklı olacak

Galaxy S8 ve Galaxy S9 Plus birbirinden çok farklı olacak

Eğer bu iddia doğruysa, Galasy S9 ve S9+ arasında çok büyük bir donanımsal fark olacak. Ama Samsung, bu farkı kapatmanın bir yolunu bulmuş olabilir!

11.12.2017Teknoloji
LG G7nin en bomba özelliği ön yüzünde

LG G7'nin en bomba özelliği ön yüzünde!

Yeni keşfedilen bir patent, LG'nin 2018 amiral gemisinin bu gelişmiş özelliğe sahip olacağını söylüyor!

11.12.2017Teknoloji
Samsun Valisi Kaymak, Samsung’u davet etti

Samsun Valisi Kaymak, Samsung’u davet etti

Samsun Valisi Kaymak, Samsung’u davet etti

10.12.2017Samsun
Kulaklarınız çınlasın

Kulaklarınız çınlasın!

Kulaklık deyip geçmeyin. Artık tamamen kablolardan kurtulan yeni nesil kulaklıklar, kullanıcıların aktivitelerini takip ediyor, verilen sözlü komutları yerine getiriyor. Bu hafta yeni nesil kulaklıkları masaya yatırdık.

9.12.2017Ekonomi
Samsung’dan Samsun açıklaması

Samsung’dan Samsun açıklaması

Samsun Valisi Osman Kaymak’ın, “Samsung dünya markası ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım” çıkışı, Başbakan Binali Yıldırım’ın ziyaret ettiği Seul’de yankı buldu. 

7.12.2017Gündem
IOTA nedir

IOTA nedir?

Kripto para birimlerindeki piyasa genişliyor ve Bitcoin'e alternatif ürünler çoğalmaya devam ediyor. Bitcoin fiyatlarının bir anda yükselmesi ve dalgalı kur yatırımcıların dikkatini çekerken, bitcoin alternatifi ürünlerde dikkatle takip ediliyor. Bunların arasında en çok ilgi görmeye başlayan yeni kripto para birimi ise İOTA. Peki İOTA nedir, Bitcoin'den bir farkı var mı?

7.12.2017Teknoloji
‘Doğuştan global’

‘Doğuştan global’

2012’den beri düzenlenen Türkiye İnovasyon Haftası’na bu yıl ilk kez ‘Doğuştan Global’ (Born Global) sloganıyla ‘Girişimcilik’ de eklendi. Etkinliğe katılan tüm siyasi isimler, iş dünyasının ve girişimcilerin dilinde ise globalleşme kelimesi vardı.

6.12.2017Ekonomi
Qualcommun yeni işlemcisi geldi, dizüstü bilgisayarlarda yeni dönem başlıyor

Qualcomm'un yeni işlemcisi geldi, dizüstü bilgisayarlarda yeni dönem başlıyor!

Qualcomm, Hawaii'de gerçekleştirdiği dev etkinliğinde telefonların içine girecek ve işlem gücü olarak şahlandıracak yeni işlemcisi Snapdragon 845'i duyurdu. Ancak yeni işlemci yalnız gelmedi; beraberinde hem HP hem de ASUS'tan bu işlemciyi kullanan iki dizüstü bilgisayarı da ortaya çıktı! Artık 30 güne kadar standby konumunda şarjı bitmeyen ve 1 saniyede kullanıma hazır hale gelen dizüstü bilgisayarlar geliyor!

6.12.2017Teknoloji
Samsung avucunuzun içini istiyor Sebebi ise...

Samsung avucunuzun içini istiyor! Sebebi ise...

Samsung, unutulmuş parolaları hatırlamanızı sağlayacak yeni bir patent aldı: Avuç içi tarama!

4.12.2017Teknoloji
Galaxy S8lere gelen güncelleme telefonun ayarını bozdu

Galaxy S8'lere gelen güncelleme telefonun ayarını bozdu

Samsung telefonlara gelen yeni bir güncelleme Galaxy S8'lerde ciddi bir sıkıntıya yol açtı.

4.12.2017Teknoloji
Vali Kaymak: Samsung dünya markasıdır ama Samsun’un önüne geçmemeli

Vali Kaymak: Samsung dünya markasıdır ama Samsun’un önüne geçmemeli

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun’un tanıtımı ile ilgili yaptığı açıklamada, "İnternet tarayıcılarında Samsun'u aratınca Samsung çıkıyor’ diyorlar. Ben de bazen Samsunu aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır. Ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım" dedi.

3.12.2017Gündem
Vali Kaymak: Samsung dünya markasıdır ama Samsunun önüne geçmemeli

Vali Kaymak: Samsung dünya markasıdır ama Samsun'un önüne geçmemeli

Vali Kaymak: Samsung dünya markasıdır ama Samsun'un önüne geçmemeli

3.12.2017Samsun
Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Soğuklara karşı alabileceğimiz sıcacık, mutlu, sağlıklı ve romantik 50 tedbir

Korkunun ecele faydası yok: Önümüz kar, soğuk, tipi, boran... Tiril tiril giyindiğimiz, her yere yürüyerek gittiğimiz, gittiğimiz yerde açık havada oturduğumuz, mehtaplara, guruplara doymadığımız zamanlar artık çok uzakta. Yine de evlere kapanmanın, kapansak da enseyi karartmanın, neşemizden, müziğimizden, sporumuzdan, eğlencemizden geri kalmanın âlemi yok. Güzel, keyifli, gustolu bir kış geçirmemiz için, hatta bu zamana kadarkilerin en iyisi olması için elimizde bir sürü sebep var. O sebepleri, haberdar olmamız gereken trendleri, önümüzdeki üç ayın en heyecanlı tarihlerini kendi alanlarının uzmanlarından derledik.

2.12.2017Hürriyet Pazar
Türkiye’nin ‘ilham veren’ gençleriyle tanışın

Türkiye’nin ‘ilham veren’ gençleriyle tanışın

Lise öğrencilerinden oluşan All Star Robot Takımı, uluslararası yarışmalardan başarıyla dönmeye devam ediyor. Bu yıl Çin’de, ‘ilham veren takım’ seçildiler. Herkes onları mutfak robotu yapıyor sanıyor ama takım, teknolojiden para kazanmaya bile başlamış.

1.12.2017Hürriyet Cumartesi
Siber zorbalığa yüzde 20 maruz kalıyor

Siber zorbalığa yüzde 20 maruz kalıyor

ELEKTRONİK ortamda bir birey veya grubun, diğerlerine yönelik kasıtlı biçimde gerçekleştirdiği aşağılama, iftira, dedikodu, taciz, tehdit, utandırma ve dışlama gibi rahatsızlık verici eylemleri ifade eden “siber zorbalık” için  Samsung Electronics Türkiye, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) harekete geçti.

1.12.2017Ekonomi
Samsung Galaxy S9 beklenenden erken gelebilir

Samsung Galaxy S9 beklenenden erken gelebilir!

Son zamanlarda sızıntılarla gündemde olan Samsung Galaxy S9 ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Samsung amiral gemi modellerini genelde Şubat ve Mart ayı içerisinde tanıtıyor. Ama Samsung Galaxy S9’da bu geleneğini değiştirebilir.

1.12.2017Teknoloji
Galaxy S9un ilk görüntüsü ortaya çıktı

Galaxy S9'un ilk görüntüsü ortaya çıktı!

Samsung Galaxy S9'un tanıtımı yapılmadı fakat geçtiğimiz günlerde görüntüleri sızdı. 2018 yılının en çok merak edilen telefonu Samsung Galaxy S9 bugün ise canlı canlı görüntülendi.

1.12.2017Teknoloji
Galaxy Note 8 için yeni güncelleme yayında

Galaxy Note 8 için yeni güncelleme yayında!

Geçtiğimiz aylarda global olarak satışa çıkan Samsung Galaxy Note 8'e ABD’de bazı operatörler cihaza yazılım güncellemesi verdi, ancak uluslararası bir güncelleme yayınlanmadı. Bugün ise Galaxy Note 8 için uluslararası güncelleme OTA yoluyla yayınlandı.

1.12.2017Teknoloji
SAMSUNG, Siber Zorba Olma hareketi başlatıyor

SAMSUNG, "Siber Zorba Olma" hareketi başlatıyor

SAMSUNG, "Siber Zorba Olma" hareketi başlatıyor

30.11.2017Ankara
LG G7 Samsungun amiral telefonu Galaxy S9u sollayacak

LG G7 Samsung'un amiral telefonu Galaxy S9'u sollayacak!

Yeni iddiaya göre LG, bir sonraki amiral gemisini Samsung'tan önce çıkarmak için kolları erken sıvadı!

30.11.2017Teknoloji
Galaxy S8in kamerasında çıldırtan sorun

Galaxy S8'in kamerasında çıldırtan sorun

Samsung Galaxy S8 sahiplerinden gelen haberler, Galaxy S8'de yaşanan garip bir sorunu ortaya koyuyor.

30.11.2017Teknoloji
Huawei Mate 10 Pro Türkiyede İşte özellikleri ve fiyatı

Huawei Mate 10 Pro Türkiye'de! İşte özellikleri ve fiyatı

Çin merkezli teknoloji devi Huawei'nin yeni göz bebeği Huawei Mate 10 Pro geçen akşam gerçekleştirilen dev etkinlikte sahneye çıktı. Türkiye'de satışına başlanacak olan cihazın fiyatı ve özellikleri ise şöyle...

29.11.2017Teknoloji
Bordo Galaxy S8 satışa sunuldu

Bordo Galaxy S8 satışa sunuldu

Güney Koreli şirket Samsung, Galaxy S8 için yeni renk seçeneklerini tanıttı. Renk seçenekleri arasında bordo da yer aldı.

29.11.2017Teknoloji
Samsungtan renk körlüğü olanlara özel akıllı TV

Samsung'tan renk körlüğü olanlara özel akıllı TV

Tüm Samsung QLED TV’lerle uyumlu olan SeeColors uygulaması, Renk Körlüğü sorunu olanların kendilerine özel ekran ayarları sayesinde bu engeli ortadan kaldırıyor.

29.11.2017Teknoloji
Telefonunuz çalınırsa dikkat Hemen bunları yapın

Telefonunuz çalınırsa dikkat! Hemen bunları yapın

Eğer telefonunuz çalınırsa, paniğe kapılmadan bu adımları takip etmenizde yarar var. Belki telefonu geri bile alabilirsiniz.

29.11.2017Teknoloji
“Pantene Altın Kelebek Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Belli Oldu”

  “Pantene Altın Kelebek Milli Piyango Çekiliş Sonuçları Belli Oldu”

Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü’nden alınan 27.09.2017 tarih ve 58259698-255.01.02-E.3459 sayılı izni ile düzlenlenen piyangoya 80.124 iştirakçı katılmıştır. 22.11.2017 tarihinde yapılan çekilişte ikramiye kazanan asil/yedek talihlilerin listesi aşağıda belirtilmiştir.

28.11.2017Magazin
Kocaeli Bilişim Fuarına ilgi büyük oldu

Kocaeli Bilişim Fuarı'na ilgi büyük oldu!

Kocaeli Bilişim Fuarı, bu yıl ‘ilk’ olmasına rağmen büyük başarılara imza attı. 1. Kocaeli Bilişim Fuarı, katılımcı firmalar, ziyaretçiler ve sektörün önde gelen temsilcilerinden tam not aldı. 90 katılımcı firma ve açılan 117 stant, bilişim tutkunlarıyla sektörün önde gelen firmalarını bir araya getirirken, ziyaretçiler fuara büyük ilgi gösterdi. Renkli etkinlik ve şovlara da sahne olan fuara, Kocaeli ve ilçelerinden ziyaretçiler adeta akın etti.

28.11.2017Teknoloji
Katlanabilir iPhone geliyor

Katlanabilir iPhone geliyor!

Apple, katlanabilir iPhone ekranı için patent başvurusu yaptı. Apple’ın yaptığı başvuru, ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından duyuruldu.

28.11.2017Teknoloji
‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen Kendi Gazeteni Yap yarışması başladı. Çocuklar tek sayfadan oluşan gazete tasarlayacak birbirinden güzel ödüller kazanacak. Ödüller arasında tablet bilgisayarlar, bisiklet ve kitap setleri de var.

27.11.2017Hayat
Microsoft Galaxy Note 8’i satmaya başladı

Microsoft Galaxy Note 8’i satmaya başladı

Microsoft, geçtiğimiz hafta Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’ı Microsoft Store’da satışa sunmuştu. Şimdi ise sonsuz ekrana sahip Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy Note 8’i satışa sundu.

27.11.2017Teknoloji
Lamba anahtarları da akıllandı

Lamba anahtarları da akıllandı!

Kullanacak olanlara klasik lamba anahtarlarını akıllı hale getirebilmelerini sağlayacak olan Kleverness akıllı lamba anahtarı tanıtıldı. Peki Kleverness hayatımızda neyi değiştirecek dersiniz?

26.11.2017Teknoloji
3-2-1 kayıt

3-2-1 kayıt

Akıllı telefonlarla birçok işte kolaylık ve yaratıcılık arttı. Bunların başında video çekimleri geliyor. Neredeyse profesyonel kameralar kadar video çekebilme özelliklerine kavuşan akıllı telefonlar, geliştirilen uygulamalarla yaratıcı videoların oluşturulmasına yardımcı oluyor.

25.11.2017Ekonomi
Cardtek ve TableSafeten işbirliği

Cardtek ve TableSafe'ten işbirliği

Türk fintech şirketi Cardtek, restoranlar ve konuk ağırlama sektörü için EMV sertifikalı ve PCI uyumlu ilk masada ödeme platformunu geliştiren TableSafe Inc. ile iş ortaklığı kurduğunu açıkladı.

24.11.2017Teknoloji
Samsung Galaxy S8 modelleri için yeni güncelleme

Samsung Galaxy S8 modelleri için yeni güncelleme

Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus modelleri için Android 8.0 Oreo güncellemesinden sonra hata düzeltmeleri için bir güncelleme daha yayınladı. Güncellemenin ana odak noktası ise; güvenlik.

24.11.2017Teknoloji
Galaxy S9 ne zaman satışa çıkıyor İşte özellikleri

Galaxy S9 ne zaman satışa çıkıyor? İşte özellikleri

Samsung’un yeni telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin özellikleri bu yıl erken sızmaya başlamıştı. Ancak sızan özellikler ve detaylardan, telefonların ne zaman tanıtılacağı öğrenilememişti. Peki Samsung’un yeni telefonları Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ne zaman tanıtılacak?

24.11.2017Teknoloji

Yazar Sonuçları

Ergenlik ne zaman bir sorun değildir?

ÇOĞU aile, çocuğunun ergenlik döneminde olduğunu ve bundan dolayı sorun yaşadığını söylüyor. Peki ‘ergenlik sorunu’ diye bir şey gerçekten var mıdır?

15.12.2017

Siber zorba olma!

Şu sıra sosyal medya hesaplarınızda mutlaka fark etmişsiniz; 'Siber zorba olma' kampanyası Türkiye'nin dört bir yanına yayılmaya başlamış durumda. Nasıl yayılmasın? Türkiye'nin en büyük kanayan yaralarından biri olan siber zorbalığın pek çoğumuz ciddiyetinin farkında değil; ancak çocukların gençlerin hayatları kararıyor, hayatları onlardan çalınıyor. İşte bu kampanya bu anlamda siber zorbalığa karşı duruşumuzun ilk adımı olsun!

14.12.2017

İşçiye yeni oyun

7036 sayılı İş Mahkemeleri Yasası TBMM’de kabul edilerek yürürlüğe girdi. Bu yasa ile zorunlu arabuluculuk bir dava koşulu olarak yasalaştı.

12.12.2017

Neşeli Oda’dan yine şahane hareket!

24 duyarlı arkadaş ya da iyilik meleklerinin omuz omuza vererek kurduğu şahane bir yapıdan söz açmak istiyorum.

7.12.2017

Samsun ve Batman’ın çilesi!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun’un tanıtımı ile ilgili bir açıklama yapmış ve “İnternet tarayıcılarında Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor diyorlar. Ben de bazen Samsun’u aratınca Samsung çıkıyor. Samsung dünya markasıdır. Ama Samsun’un önüne geçmemesi lazım” demiş.

4.12.2017