« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Yazarlar

  Bekir Yusuf Alpay
  Taraftar Yazarı
  Bekir Yusuf Alpay
  Banvit Bandırma
  25 Temmuz 1994 tarihinde Giresun’da doğumluyum. Giresun Anadolu Öğretmen Lisesi’nden 2012 yılında mezun olduktan sonra üniversite eğitimim için İstanbul’a taşındım. 2016 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldum.
  Tüm Yazıları

  Banvit için anlamsız, Uşak için fazlasıyla anlamlı

  Banvit’in Muratbey Uşak karşısında aldığı 89-71’lik rahat galibiyet çok şaşırtıcı değil. Belirli bir oyun planını, doğru kadro planlamasıyla birleştirerek ligin başarılı takımlarından biri oldu Muratbey Uşak geçtiğimiz yıllarda. Ancak 2016-17 sezonuyla başlayıp ayyuka çıkan temel sorun kadro seçimindeki yanlışlar. Özellikle 2017 yazında kurulan kadroyu Muratbey Uşak koçu Ozan Bulkaz’ın oyun anlayışıyla bağdaştırmak imkansız.

  Devamını oku

  Oyun farkının skora yansıması

  Tofaş, Banvit’i 70-64 mağlup ederek ligdeki altıncı maçını da kazandı. Aslında her iki takımın da maçın büyük bölümünü iyi geçirmediğini söylemek gerekir. Banvit sezonun geride kalan kısmı itibariyle zaten istediği seviyeye hiç çıkamadı. Tofaş karşısında da farklı bir durum yoktu. Öte yandan Tofaş’ın Banvit karşısında oynadığı oyunun üzerine çıktığı çok sayıda maçın olduğunu söylemek gerek.

  Devamını oku