GeriSeyahat Hesaplı tatil için 7 alternatif yer
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

Yurt dışında uygun tatil seçenekleri arayanlar bu haber tam da size göre. Hem konaklama hem de bilet fiyatlarının uygun olduğu yerleri sizler için sıraladık. İşte bütçenize uygun tatil için 7 alternatif yer…

Hırvatistan

Eşsiz mimarisi, katedralleri, kiliseleri ve müzeleriyle Hırvatistan’ın başkenti Zagreb, her yıl yaklaşık 700 bin turistin ziyaret ettiği bir yer. Dalmaçya’nın başkenti olarak kabul edilen Split kenti ise, ülkenin en güzel kenti olarak kabul ediliyor. Her bütçeye uygun otelleri ve yazlıkları ile tatilcilerin tercih ettiği Split, ünlü Çan Kulesi ve Peristil Meydanı Riva ile dikkat çekiyor. Ülkenin bir başka turistik bölgesi olan Dubrovnik restoran ve otellerle dolu. Antalya’ya benzetilen yerdeki dar sokaklardan denize ulaşılmak mümkün. Ülkenin bir de adaları meşhurdur. Yaz tatili için en ideal yerlerden biri olan adalarda çeşitli deniz ürünleri ile hesaplı ve keyifli bir tatil geçirmek mümkün.

Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

Krakow – Polonya

Konaklamanın çok uygun olduğu şehirlerden biri olan Krakow’da ucuz ve kaliteli otel sayısı hayli fazla. Otel yerine ev kiralamak isteyenler için de eski kent merkezinde pek çok kiralık yer bulabilmek mümkün. Polonya’daki en eski ve en büyük şehirlerden biri olan Krakow, ülkenin eski başkenti olduğu için bir nevi, Polonya’nın başkenti sayılıyor. Her yıl yaklaşık 7 milyon kişinin ziyaret ettiği bölgede en çok Wieclizka tuz madenleri ve soykırımın izlerini merak edenlerin uğradığı ünlü Auschwits kampı ilgi çekiyor.

Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

Marakeş – Fas

Berberi dilinde “Tanrının Ülkesi” anlamına gelen Marakeş, Fas’ın en bilinen şehri. Yerli halk, kızıl renkteki toprak nedeniyle şehri “Kızıl Şehir” olarak isimlendiriyor. Ekonomik bir tatil yapmak isteyenler için ucuz otel imkanlarının bulunduğu şehir, yürüyerek keşfedilebilir. Botanik bahçeleri, medreseler ve araç girmeyen ara sokaklar, görülmeye değer yerler.

 

Prag – Çek Cumhuriyeti

Mimarisi ve tarihiyle her dönem turistlerin yoğun ilgisini çeken Prag’da, Airnbn’deki uygun otellerde konaklayabilirsiniz. Prag’ın kalbi sayılan Old Town Meydanı, görülmesi gereken yerler arasında ilk sırada gelir. Astronomik Saat Kulesi, Charles Köprüsü, Prag Kalesi ve Avrupa’nın en büyük Yahudi mezarlığının bulunduğu Yahudi Mahallesi, şehirdeki en ilginç yerlerdir.

Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

 

Makedonya

Uygun fiyata yurt dışında eğlenmek isteyenler nüfusu 700 bin kişi olan Makedonya’da ekonomik bir tatil geçirebilirsiniz. 1392 yılında Osmanlı’nın himayesine giren ülkede, tarihimizden kesitler görmek mümkün. Mustafa Paşa Cami, Kurşunlu Han ve Davut Paşa Hamamı gibi yerler, ülkenin görülesi yerleridir. Atatürk’ün askeri lise eğitimini aldığı yer yine Makedonya sınırları içindeki Bitola kentinde.

 

Guatemala

Maya kültürünü keşfetmek isteyenlerin 10 dolara tek kişilik bir odada kalabileceği ucuz konaklama imkanları sunan Guatemala, tropikal iklimi nedeniyle Ormanlar Ülkesi olarak adlandırılır. Neolitik döneme kadar uzanan tarihi ile sayısız müzeye ve kültürel zenginliğe sahip. Ulusal Kültür Sarayı, Arkeoloji ve Etnoloji Müzesi ülkenin belli başlı tarihi yapıları.

Hesaplı tatil için 7 alternatif yer

Vietnam

Yaşamanın oldukça ucuz olduğu Vietnam, sahip olduğu doğal güzellikleri, antik tapınakları, mezarları ve çöküntüleriyle turistlere harika bir tatil imkanı sunuyor. 2000 adası olduğu bilinen bölgede sahil şeridinde uzun yürüyüşler yapılabilir, Tonkin Körfezi’ndeki sivri kayalıkların arasından denize girilebilir. Farklı dinlerden farklı kültürlerin bir arada yaşadığı bölgenin yemek kültürü de çok zengindir.

Fotoğraf: Alamy


Verçenik’in gölgesinde Yedigöller

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle