Gündem Haberleri

  Şehit Tümgeneral Aydoğan Aydın 3 gün önce Cumhurbaşkanı ile görüşmüştü

  Hürriyet Haber
  01.06.2017 - 01:02 | Son Güncelleme:

  Bakan Süleyman Soylu'nun Şırnak'taki Kato Dağı'nda devam eden PKK'ya yönelik operasyonların sürdüğü bölgedeki ziyaretinde Tümgeneral Aydoğan Aydın ile de görüşmüş, Aydın'ın Cumhurbaşkanı ile görüşmesini sağlamıştı

  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde Kato Dağı'nda PKK'lı teröristlere yönelik 40 gündür operasyonun devam ettiği bölgede 28 Mayıs'ta incelemede bulunmuştu.

  DHA'nın haberine göre, özel uçakla Şırnak'taki Şerafettin Elçi Havalimanına beraberinde Jandarma Genel Komutanı Yaşar Güler ile gelen Soylu'yu, Şırnak Valisi Ali İhsan Su ile 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın karşılamıştı.

  PKK'lı teröristlerin kullandığı tespit edilen 53 mağarada çok sayıda silah ve mühimmat ele geçiren askerleri tebrik eden Soylu, operasyonla ilgili Tümgeneral Aydın ile Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanı Albay Murat Bulut'tan bilgi almıştı.

  Şırnakta düşen askeri helikopterin enkazı görüntülendiŞırnak'ta düşen askeri helikopterin enkazı görüntülendi

  ŞEHİT TÜMGENERAL AYDIN, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE TELEFONDA GÖRÜŞMÜŞTÜ

  Bakan Soylu, daha sonra telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yürütülen operasyon faaliyetleri hakkında bilgi vermişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tümgeneral Aydın ile de görüşmüştü.

  ŞEHİT TÜMGENERAL AYDIN: ANKARA VE İSTANBUL'DAKİ TERÖRÜN BELİNİN KIRILMASINDA DA ETKİ YAPACAKTIR

  Tümgeneral Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a terör örgütü PKK'nın yıllardır yığınak yaptığı bölgeye operasyon gerçekleştirdiklerini belirterek, şunları iletmişti:

  "Terörle mücadele tarihinin erişemediği miktarda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi bulundu. Önümüzdeki günlerde bu mağara sayılarında artış olacak. Yine bu bölgede teçhizatların bulunmuş olması Türkiye genelindeki terörle mücadeleye katkı sağlayacaktır. Buranın temizlenmesi Ankara ve İstanbul'da terörün belinin kırılmasında da etki yapacaktır." Daha sonra helikopterle Beytüşşebap 8. Jandarma Komando Alay Komutanlığına geçen Soylu, operasyonda ele geçirilen silah ve mühimmatı inceledi.

  Şehit komutandan duygulandıran şiirŞehit komutandan duygulandıran şiir

  Etiketler: şehit
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı