GeriTarkan Güveloğlu Kabukların İçindeki Gençlik
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kabukların İçindeki Gençlik

Kabukların İçindeki Gençlik

"Çatlak, kuru ve lekelenmiş bir cildi, rahatsız olduğunuz sarkmalarınızı, solgun vücut teninizi bir çırpıda iyileştirmek mümkün değil ama otlarla ve bitkisel yağlarla eski görünümünüze kavuşmanız daima mümkün."

Kabukların içindeki gençlik

Tabiat aleminin size verdiklerini bilseydiniz bu kadar çok fiziksel ve estetik sorun yaşamayacaktınız belki de. Biraz ya da çok hırpalanmış, bakılmamış hissediyorsanız kendinizi, estetik görüntünüzü, alternatif bakım yollarıyla değiştirin.
Cilt yaşlanmasını ve kırışıklıkları önlemek için yenileyici, beyazlatıcı nemlendirici ve anti-aging etkiye sahip otlar ve bazı orman meyvelerinden yardım alın. Birçok kadın bilmeden kremler kullanıp cildini bozuyor. Otlarda böyle bir tehlike yok. Pürüzsüzlük sağlıyor, yüz kırışıklıklarını yok ediyor. Otlar ve bitkiler yüz, eller ve ayakların bakımı için de kullanılmalı. Ayrıca her bir bitki çayı bir yüz temizleyici görevi görüyor.

Kabukların İçindeki Gençlik

Mükemmel ayaklar

-Yükselen sıcaklıklar ile cilt daha fazla sorun üretmeye başlar. Yüz yıkarken normal sabun kullanarak bu olumsuzlukları artırmış olursunuz. Cilt kurur ve derideki 'iyi yağlar' kaybolur. Sabun kullanmayıp bitkisel toniklerle temizledikten sonra duru suyla yıkarsanız cildi hem bozmamış hem onarmış olursunuz.

-Elleri ve ayakları hızlıca bakım yapacak kurtarıcı maske vermek istiyorum. 2 şeker kaşığı organik bal, 4 çay kaşığı organik soğuk preslenmiş zeytinyağı veya kanola yağı, 1 çorba kaşığı organik yulaf... Bütün malzemeleri bir araya getirin. Biraz bekletin, yulafın özü iyice karışsın. El ve ayaklarınıza bu malzemeyi sürün. Masaj yapın. 20 dakika bekleyin ve doğal yıkama jeli ile zeytinyağının derideki etkisi gidene kadar yıkayın. El ve ayaklardaki canlılık ve güzelliği fark edeceksiniz.

-Papatya, atkuyruğu, adaçayını kaynar suya atıp demleyerek yüzünüzü silebilirsiniz. Sabah ve akşam bu otların suyunu kullanırsanız çok olumlu etkiler belirmeye başlar.

Kabukların İçindeki Gençlik

Kestanenin etkisi

-Eylül- Ekim kestane zamanı. 2 adet at kestanesini pişirin, soyun ve ezin. İçine 2 çay kaşığı bal, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı bitkisel yağ (tercihen zeytin, badem, mısırözü yağı olabilir). Tüm malzemeyi iyice karıştırın. Doğal krem hazırlayıp yüzünüze sürün. 20-25 dakika sonra soğuk su ile durulayın.
Başka bir tarif de söyle; 3 adet at kestanesi ile yoğurt, bir çay kaşığı bal, 1 şeker kaşığı un, 1 paket maya ve 1 yumurta akını mikserde karıştırın. Bulamacı yüzünüze sürün, kurumaya başlayınca yıkayın. Haftada 2 kez yaptığınız bu maskeler size çok diri bir cilt kazandıracaktır. (At kestanesi yerine yediğimiz kestanelerden 7 adet kullanabilirsiniz.)

Kabukların İçindeki Gençlik

-Bakımsız, bozulmuş deride yeni doku üretmek cilt hücrelerini uyarmak imkansız değil. Kuru, hassas, yağlı ve lekelenmiş olanlar dahil olmak üzere çoğu cilt tipleri için uygun olan çay ağacı yağı, esansiyel yağı, akne, kaşıntı, kepek ve saç dökülmesi için birebir. Yüzünüzü akşamları pamuğa damlatılmış çay ağacı yağıyla silin ve 20 dakika sonra yıkayın. Saçlarınıza sürmek için bir çay kaşığı yeterli. İyice masaj yapın ve sonra şampuanlayın.

 

Herbalist Tarkan Güveloğlu

False