GeriKadın Sağlığı Yaz geldi! Doğru yöntemle yüzerek zayıflayın!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yaz geldi! Doğru yöntemle yüzerek zayıflayın!

Yaz geldi! Doğru yöntemle yüzerek zayıflayın!

"Yaz aylarının gelmesiyle yüzme biçiminiz ile kilo verebilirsiniz."

Yaz aylarının gelmesiyle yüzme mevsimi de kapılarını iyice araladı. Kış aylarında kapalı havuzlarda spor yapma şansınız yoksa ve yaz ayında tatil tercihiniz deniz kenarları ise yüzerken spor yapmayı ihmal etmeyin.

1 saat yüzerek 400 ila 800 kalori yakmak ve yüzerken farklı stilleri kullanmak hem bölgesel zayıflamanıza hem de tüm vücudunuzu çalıştırarak dengeli forma girmenizi sağlar. Her yaşta yapabileceğiniz bu spor ile zayıflama ve sağlıklı kalmanızı zevkli ve bilinçli hale getirebilirsiniz. Sağlık açısından yüzme sporunun faydaları çok fazla. Bunlardan birkaçı ise, bağışıklık sisteminizi güçlendirmek, kan akışınızı düzenlemek, direncinizi yükseltmek, nefes alımınızı düzenlemek ve kalp hastalıkları riskini azaltmak.

Yüzerken tüm vücudunuz çalışır ama bunu bilinçli bir şekilde yaparsanız vücudunuzun dengesini daha kalıcı korur ve maksimum derece de fayda sağlarsınız. Bu sporu yaparak vücut kaslarını güçlendirerek yağ yakma hızınızı artırabilir ve sağlıklı bir şekilde kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz.

Bu noktada yüzme hakkında dikkat edilmesi gereken bazı konulara da dikkat etmeniz gerekir. Öncelikle farklı yüzme stilleri deneyerek vücut dengenizle uyumlu hale getirebilirsiniz. Eğer bölgesel zayıflama ihtiyacınız varsa yüzme stillerini bu yönde kullanmanız faydalı olacaktır. Yüzeceğiniz yerin sıcaklığı da mutlaka önemli. Ne çok soğuk ne çok sıcak suda yüzmek yerine 27 °C sizin için en uygunu olacaktır. Bir diğer önemli nokta da yüzerken palet gibi zorlayıcı etkenler de kullanmak vücudunuz için hızlı şekle girme yöntemi olabilir. Bu yazı da sporla geçirin, kışa da vücudunuz fit kalsın.