GeriKadın Sağlığı Güzellik ve sağlık kaynağımız: Su
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Güzellik ve sağlık kaynağımız: Su

Güzellik ve sağlık kaynağımız: Su

"Su doğanın bize sunduğu bir armağan. Peki sayısız faydaları olan bu armağanın güzelliğimiz için en doğal ve gerekli formül olduğunu biliyor muyuz?"

Yazın dayanılmaz sıcaklarının bastırmasına az kaldı. Bu sıcaklardan en büyük zararı ise yine cildimiz görecek. Derinizin ipek  görünümünü, canlılığını ve esnekliğini koruyabilmek için yapmanız gereken en önemli şey kaybettiği suyu ona geri kazandırmak. Unutmamak gerekir ki yüzey kuru oldukça cildin yaşlanması hızlanacaktır. Sürdüğümüz nemlendiricilerin yanında genç ve parlak bir ten için asıl etken cildi içten ve doğru nemlendiren sudur.

Yaza fazla kilolarıyla merhaba demek istemeyenler için ise önerilen; yaptıkları diyetlerin yanında günde yaklaşık 3 litre su tüketmeleridir. Çünkü su vucüttaki yağı parçalayarak sağlıklı bir sindirim sistemi yaratır. Metabolizmayı hızlandırarak alınan besinlerin vucütta daha yararlı hale gelmesine yardımcıdır.

Su kuru olduğu kadar yağlı ciltler için de çözüm oluşturmaktadır. Böbreklerin sağlıklı çalışmasını yöneterek vücuttan akne, sivilce ve siyah nokta yapan toksinlerin atılmasını sağlar.

Normal bir insanın günde en az 1,5 litre su içmesi gerektiğini biliyoruz. İçtiğimiz suyun ise berrak, renksiz ve dengeli bir mineral yapısı olmasına özen göstermemizde yarar var. Sağlığınız ve güzelliğiniz için bol bol su tüketin!