Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Intel'den kredi kartı büyüklüğünde bilgisayar

  Hürriyet Haber
  01.06.2017 - 07:29 | Son Güncelleme:

  Intel'in yeni mini boyutlu PC'si Compute Card, bir cüzdana sığacak kadar ince ve küçük!

  Intel'in yeni ürünü Compute Card Ağustos'ta piyasaya sürülecek. Şirket ayrıca bir düzine partner ile anlaşarak ultra-küçük bilgisayara uyumlu ürünler yayınlanmasını sağlayacak.

  Dijital tabela, kiosk, akıllı TV ve ikisi bir arada bilgisayarlar için geliştirilen portatif ve değiştirilebilir bir parça olarak tasarlanan Compute Card, içerisinde bir bilgisayarın tüm işlevlerini barındırıyor.

  55mm x 94.5mm x 5mm ebatlarında olan cihaz sadece grafik işlemcisi ve dahili hafıza değil, ayrıca 4GB DDR3 RAM'e, Intel marka bir işlemciye ve hem Wi-Fi hem de Bluetooth bağlantı işlevlerine sahip.

  İlk olarak CES 2017'de tanıtılan Compute Card, piyasaya dört farklı model ile çıkacak. Aşağıdaki görselde bu modellerin özelliklerini görebilirsiniz.

  Intelden kredi kartı büyüklüğünde bilgisayar

  Buna ek olarak, Intel yaptığı açıklamada LG, Sharp ve Foxconn ile birlikte çalışarak Compute Card'a uyumlu ürünler geliştirdiğini bildirdi.

  LG ve Sharp, Compute Card için yuvası olan akıllı bir monitör üretmeye çalışıyor. Foxconn ise tasarladığı yeni minyatür masaüstü bilgisayarlar ve hepsi-bir-arada PC'lerin Compute Card ile yükseltilebilir olmasını sağlayacak. Dell, Lenovo, HP ve Pasuntech gibi diğer markalar ise Compute Card ile uyumlu ürünler yapacaklarını açıkladı, ancak bu ürünlerin ne olduğunu henüz bilmiyoruz.

  Fiyatı henüz belli olmayan portatif bilgisayarın ne kadar başarılı olacağını kestirmek oldukça zor. Ancak minyatür bilgisayar teknolojisinin şimdi olmasa bile ilerleyen yıllarda yaygınlaşacağı kesin.

  Intelin 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı
  Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı!
  Intel Core i9 geliyor! İşte tüm özellikleri
  Intel 7 yıllık güvenlik açığını kapadı!
  Etiketler: intel
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı