EKSTRA
MENÜ

İntel

İntel haberleri sayfasında güncel ve son dakika İntel hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.318 İntel haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Intel, ABD merkezli, dünyanın en büyük yarı iletken üreticisidir. Şirket, 1968 yılında Gordon E. Moore tarafından kurulmuştur. Adı Integrated Electronics'ten gelmektedir.

İlk olarak 1971 yılında Intel 4004 mikroişlemcisiyle piyasaya çıkmıştır. Günümüzde, bilgisayarların büyük kısmında Intel işlemcilerinin kullanılması, önceden sadece bilgisayar üreticilerinin bildiği mikroişlemci markasını, kullanıcılara da öğreten Intel Inside reklam kampanyası sayesinde olmuştur. Şirketin piyasa değeri 150 milyar dolar civarındadır.

Intel, AMD'nin 1995 yılından sonraki sürecinden olumsuz etkilenmiştir. AMD 1995 yılından sonra araştırma geliştirme etkinliklerine ağırlık vermesiyle, masaüstü bilgisayarlarda kullanılmak üzere ilk olarak 64 bit işlemcilerini piyasaya sürmüştür.

 

İntel Haberleri

ESL Pro League Season 14, Delta Varyantı Sebebiyle Online Olacak

ESL Pro League Season 14, Delta Varyantı Sebebiyle Online Olacak

Yakın zamanda sonuçlanan IEM Cologne etkinliğiyle tüm CSGO takipçileri ve hayranlar LAN ortamına dönüş heyecanını iyiden iyiye yaşamaya başladılar. Ancak burada "kademeli" dönüşün kilit nokta olduğunu da unutmamak gerek. ESL, yakın zamanda sayıları artan Delta Varyantı vakaları sebebiyle benzer bir etkinliğin tekrarının oldukça riskli olduğunu belirtti.

27.07.2021eSpor
İkinci çeyrekte beklentileri aştı

İkinci çeyrekte beklentileri aştı

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım ağı Twitter nisan-haziran dönemine ilişkin bilançosunu açıkladı. Buna göre, şirketin bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 74 artarak 1.19 milyar dolara çıktı.

24.07.2021Ekonomi
Olimpiyatları yaşatan teknolojiler

Olimpiyatları yaşatan teknolojiler

‘Discover Tomorrow’ yani ‘Yarını Keşfet’ mottosuyla Japonya Ulusal Stadı’nda düzenlenen açılış töreni ile 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları resmi olarak başladı. Peki etkinlik nasıl takip edilecek? Büyük spor şöleninden maksimumu alabileceğiniz uygulama ve donanımları bir araya getirdik.

24.07.2021Ekonomi
Twitter yılın ikinci çeyreğinde beklenenden fazla gelir elde etti

Twitter yılın ikinci çeyreğinde beklenenden fazla gelir elde etti

Twitter'ın bu yılın ikinci çeyreğinde elde ettiği gelir geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 74 artarak 1,19 milyar dolara ulaştı ve piyasa beklentilerini geride bıraktı.

23.07.2021Teknoloji
Twitterın kârında büyük artış

Twitter'ın kârında büyük artış

Sosyal medya platformu Twitter, yılın ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine göre kârını yüzde 74 oranında artırdı.

23.07.2021Ekonomi
Silikon Vadisi Nedir Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu

Silikon Vadisi Nedir? Silikon Vadisi Nerede Ve Ne Zaman Kuruldu?

Günümüzde teknolojinin hızına yetişmek pek mümkün değildir. Çünkü her geçen gün gelişerek yeniliklerle karşımıza çıkmaya devam etmektedir. Teknolojinin başlıca gereği ise araştırma ve geliştirme yani Ar-Ge'dir. Teknolojinin gelişmesi için çalışan oldukça büyük yapılaşmalar bulunmaktadır. Silikon Vadisi de teknolojiyi yakından ilgilendirir. Belki herkes tarafından duyulmuş bir isim olsa da tam olarak ne olduğu bilinmemekle beraber sıkça araştırılan bir konudur. Silikon Vadisi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Honda Japonyadaki tesislerinde üretime ara verecek

Honda Japonya'daki tesislerinde üretime ara verecek

Otomobil üreticisi Honda, motor ve fren sistemlerinde kullanılan çiplerin tedarikinde yaşanan problem sebebiyle Japonya'daki tesislerinde üretime geçici olarak ara vereceğini açıkladı.

21.07.2021Ekonomi
Node.js nedir ve ne işe yarar Node Js ne için kullanılır

Node.js nedir ve ne işe yarar? Node Js ne için kullanılır

Herkes Node.js'nin programlama dünyasını ele geçirmesinden ve büyük avantajlarından bahsediyor. Tüm çerçeveler ve diller bazı avantajlar sağlarken, işletmelerde geliştirmeyi devralan Node.js nedir ve neden büyük ölçekli uygulamalar için bir standart haline gelmiştir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

19.07.2021Araştırma
O sıra beklemekten sıkılmasa dünya çok farklı bir yer olurdu

O sıra beklemekten sıkılmasa dünya çok farklı bir yer olurdu!

Teknoloji dünyası, özellikle son 30 yıldır kaba ama zeki erkeklerin hüküm sürdüğü bir yerdi. Neyse ki bu durum yavaş yavaş değişiyor ama bu kaba ve zeki erkeklerin bazıları çoktan efsane oldu bile. Bu kişiler arasında en şahsına münhasır olanıyla tanışmaya ne dersiniz?

14.07.2021Dünya
Heroic’den bir oyuncu COVID-19’a yakalandı

Heroic’den bir oyuncu COVID-19’a yakalandı

Heroic oyuncularından birinin COVID-19 testi pozitif sonuçlandı.

11.07.2021eSpor
Intel Monsters Reloaded 2021 için geri sayım

Intel Monsters Reloaded 2021 için geri sayım

Monster Notebook’un geçen sene ilkini gerçekleştirdiği e-spor etkinliği Monsters Reloaded, bu sene Intel’in desteğiyle başlıyor.

9.07.2021Teknoloji
GTA 6 ne zaman çıkacak GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olacak

GTA 6 ne zaman çıkacak? GTA 6 sistem gereksinimleri nasıl olacak?

Oyun tutkunlarının bir süredir odak noktasında yer alan GTA 6, ne zaman çıkacağı ile gündemde yer alıyor. Serinin son oyunu GTA 5'in çıkmasının üzerinden 8 yıl geçmesiyle birlikte beklentiler de yükselişe geçti. Peki birçok kişinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan GTA 6 ne zaman çıkacak? İşte, GTA 6'nın piyasaya çıkacağı tarih hakkında bazı detaylar

6.07.2021Teknoloji
Monster Notebook teknoloji ve oyun dünyasının geleceğine yön veriyor

Monster Notebook teknoloji ve oyun dünyasının geleceğine yön veriyor

Yılın en büyük online etkinliği Monster #WASD 30 Haziran Çarşamba akşamı gerçekleşti. Monster Notebook’un bu yıl ilkini düzenlediği etkinlik heyecan verici birçok yeniliğe ev sahipliği yaptı. Teknolojiden oyuna ve e-spora, kreatif içerik üreticiliğinden girişimciliğe pek çok alandaki gelişmelerin paylaşıldığı Monster #WASD’a şirketin yeni yatırım duyuruları damgasını vurdu. (Sponsorlu İçerik)

1.07.2021Teknoloji
Monster #WASD: Yılın en büyük online etkinliği başlıyor

Monster #WASD: Yılın en büyük online etkinliği başlıyor

Geçtiğimiz haftalarda yeni nesil işlemcilerle ve grafik kartlarıyla bir üst seviyeye taşınmış yeni ürünlerini kullanıcılarıyla buluşturan Monster Notebook, şimdi de yılın en büyük online etkinliği olacak Monster #WASD’ı duyurdu. 30 Haziran Çarşamba akşamı saat 20.00’de Monster Notebook’un YouTube ve Twitch kanallarından canlı yayımlanacak etkinlik Türkiye’de bir ilk olacak. Monster Notebook Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Göktuğ Okan Oğuz, Monster Notebook’taki en son gelişmeleri ve heyecanla beklenen etkinliği Selim Öztürk’e anlattı. (Sponsorlu İçerik)

28.06.2021Teknoloji
Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Cinayet, tecavüz, Bitcoin ve komplo teorileri... Teknoloji zengininin acı sonu! İnanılmaz bir hayat hikayesi...

Bir dönemin en tanınmış teknoloji zenginlerinden biri, İspanya'da bir cezaevi hücresinde hayatına son verdi. Annesiz büyüyen, dayakçı babası 15 yaşındayken intihar eden bu adamın hayatı da skandallar ve garipliklerle doluydu...

25.06.2021Dünya
Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Tek bir şirket milyarlarca insan için üretim yapıyor! Onlar sıkıntıda, dünya sıkıntıda...

Ne adını biliyoruz ne ürünlerini görüyoruz ama hepimizin hayatının bir parçası. Üstelik dünyanın en değerli 11'inci şirketi. Fakat böyle hızla büyüyüp güçlenmesi dünyanın geri kalanını zora sokuyor.

23.06.2021Ekonomi
Çip krizi durulmuyor

Çip krizi durulmuyor!

Otomotiv sektörü, dünya genelinde aşılamanın artışı ile birlikte koronavirüs etkilerinden sıyrılırken, çip krizi büyümeye devam ediyor. Özellikle Alman üreticiler Daimler ve VW geçtiğimiz hafta üretimde ciddi yavaşlatma ve durdurma yapmak zorunda kaldı. Çip üretimini arttırmak için harekete geçen Intel’in Almanya CEO’su Christin Eisenschmid’e göre, Avrupa’nın, sübvansiyonlar olmadan yarı iletken üretiminde Asya ile ciddi şekilde rekabet etmesi mümkün değil. Kriz ise sürecek gibi görünüyor.

21.06.2021Ekonomi
CPU performansını artırmayı sağlayacak IPU tanıtıldı

CPU performansını artırmayı sağlayacak IPU tanıtıldı

Six Five Summit etkinliğinde Intel, bulut ve iletişim hizmeti sağlayıcılarının ek yükü azaltmasına ve merkezi işlem birimlerinin (CPU'lar) performansını arttırmayı sağlamak için tasarlanmış programlanabilir bir ağ aygıtı olan altyapı işlem birimi (IPU) vizyonunu su yüzüne çıkardı. Müşteriler bir IPU aracılığıyla işleme ve depolamayı dengelemelerini sağlayan güvenli, programlanabilir ve istikrarlı bir çözümle birlikte kaynakları daha iyi kullanabilecek.

15.06.2021Teknoloji
Asus Zenbook Pro Duo OLED UX582 tanıtıldı

Asus Zenbook Pro Duo OLED UX582 tanıtıldı

Asus, 4K çözünürlüğe sahip çift ekranlı OLED dizüstü bilgisayarı olan Zenbook Pro Duo serisinin gelişmiş ve son versiyonu olan Zenbook Pro Duo OLED UX582 modelini tanıttı.

9.06.2021Teknoloji
Infinix Türkiye’de üretilen yeni telefonu SMART 5’i satışa sunuyor

Infinix Türkiye’de üretilen yeni telefonu SMART 5’i satışa sunuyor

Dünyanın en hızlı büyüyen telefon markalarından biri olan Infinix, Türkiye'deki kullanıcıları için üretilen ilk akıllı telefonu SMART 5'i Türkiye pazarına sunmaya hazırlanıyor. Türkiye’deki yatırımlarına ve girişimlerine son derece olumlu geri dönüşler alan Infinix, hızla artan tüketici talebini yerel olarak üretilen cihazlarla karşılayabilmek için İstanbul'da üretime başladı.

9.06.2021Teknoloji
Çip krizinin dünyaya maliyeti büyüyor

Çip krizinin dünyaya maliyeti büyüyor

Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hakan Doğan, "Çip krizinin son kullanıcıya en belirgin etkisi, arz talep dengesinin bozulması nedeniyle fiyatların artacak olmasıdır ve bu artış çoktan başlamıştır." dedi.

7.06.2021Teknoloji
Huawei MateBook D15 incelemesi

Huawei MateBook D15 incelemesi

Huawei, özellikle dizüstü bilgisayar pazarında gün geçtikçe gücünü artırıyor. Yeni modellerini art arda sıralayan şirket, son olarak Huawei MateBook D15 ile karşımıza çıktı. Yenilenen Huawei MateBook D15’i bu yazımızda yakından inceliyor, deneyimlerimizi anlatıyoruz.

5.06.2021Teknoloji
Futbolcu Sergio Agüero’nun takımı KRÜ Esports’tan yeni bir adım

Futbolcu Sergio Agüero’nun takımı KRÜ Esports’tan yeni bir adım

Organizasyonun paylaştığı Tweet yalnızca tek bir oyunu işaret etmekte.

1.06.2021eSpor

Teknoloji devinin CEO'sundan korkutan açıklama! Birçok şirket etkilenmişti... Birkaç yıl daha sürebilir

Dünyanın önde gelen yarı iletken çip üreticilerinden Intel'in CEO’su Pat Gelsinger, dünyada birçok şirketi etkileyen çip krizinin birkaç yıl daha sürebileceğini dile getirdi.

31.05.2021Ekonomi
Acer, yeni Predator Triton ve Helios serisini duyurdu

Acer, yeni Predator Triton ve Helios serisini duyurdu

Acer, yaptığı açıklamayla oyun portföyünü yeni Predator dizüstü bilgisayarlar, bir fare ve yeni bir 5G CPE router ile genişlettiğini duyurdu.

28.05.2021eSpor
LAN turnuvalarının geri dönmesiyle CoD sahnesinde kavgalar da geri geldi

LAN turnuvalarının geri dönmesiyle CoD sahnesinde kavgalar da geri geldi

Call of Duty LAN turnuvasında yaşanan gerginlik kameralara yansıdı.

28.05.2021eSpor
Acer, yeni ürünlerini sahneye çıkardı

Acer, yeni ürünlerini sahneye çıkardı

Acer, internet üzerinden gerçekleştirdiği etkinlikte yeni ürün ve çözümlerinin duyurusunu yaptı. Dört yeni Chromebook modelinden Predator Orion ve Nitro masaüstü oyun bilgisayarlarına işte öne çıkan o ürünler...

28.05.2021Teknoloji
Asustan dünyanın en hafif iş bilgisayarı

Asus'tan dünyanın en hafif iş bilgisayarı

Asus, kurumsal firmalar için özel olarak ürettiği Business serisinde yer alan 14 inç bilgisayarı ExpertBook B9400 modelini sahneye çıkardı. Şirketin iddiasına göre bu bilgisayar piyasadaki en hafif 14 inç iş bilgisayarı olma özelliğine sahip.

27.05.2021Teknoloji
Mobil oyun çağ atlıyor

Mobil oyun çağ atlıyor

Mobil oyun sektörü pandeminin de etkisiyle 2020 yılında çok büyük çıkışa geçti. Öyle ki, gelirlere göre geçtiğimiz yıl mobil oyun sektörü 77.2 milyar dolarlık bir pazara dönüştü. Pazarın büyüklüğüne bir örnek vermek gerekirse Genshin Impact isimli oyun tanıtıldığı ilk ay 15 milyon kez indirilirken, 150 milyon dolardan fazla gelir elde etti. Yine 2020 yılı raporlarına göre tüm dünyada 2.69 milyar mobil oyuncu bulunuyor ve bu sayının 2023 yılı sonunda 3.07 milyar mobil oyuncuya ulaşması bekleniyor. Hal böyle olunca akıllı telefon ve tablet üreticileri, mobil oyun konsollarının kan kaybetmesiyle birlikte, mobil oyun pazarında güç ve performans yarışına girdiler. Neredeyse bilgisayarla yarışan güçteki akıllı telefonlar, hızla gelişen teknolojilerle birlikte çağ atladılar. Bundan daha birkaç yıl öncesine kadar hayalini dahi kuramayacağımız donanımlar akıllı telefonlarda standart olarak sunulmaya başlandı.

22.05.2021Ekonomi
MSI MSIology etkinliğinde öne çıkan ürünler

MSI MSIology etkinliğinde öne çıkan ürünler

MSI, MSIology sanal etkinliğinde yepyeni 11.Nesil H serisi laptopları sergiledi.

21.05.2021Teknoloji
Yeni Honor MagicBook serisi tanıtıldı

Yeni Honor MagicBook serisi tanıtıldı

Honor'un dizüstü bilgisayar serisi MagicBook, 11. nesil Intel Core işlemcilerle yenilendi. Tanıtılan yeni modeller, tasarımıyla birlikte uzun süren batarya ömrü ve göz yormayan ekranıyla dikkat çekiyor.

20.05.2021Teknoloji
Arçelik, Corensis Sağlık Kioskunu görücüye çıkardı

Arçelik, Corensis Sağlık Kiosku'nu görücüye çıkardı

Arçelik’in Türk mühendisleri tarafından inovatif bir çözüm olarak geliştirilen, kullanıcıların tansiyon, EKG gibi temel ölçümlerini hızlı ve yardım almadan gerçekleştirmesini sağlayan Corensis Sağlık Kiosku, hastalar ve sağlık personellerinin temasını azaltarak, çıkan sonuçları otomatik ve anlık olarak sağlık personelinin erişimine sunuyor.

20.05.2021Teknoloji
MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

MSI GE76 Raider 10UH incelemesi

Uzun zamandır beklediğim oyun canavarı nihayet elime ulaştı. Her ürününü yakından takip ettiğim MSI, oyuncular için geliştirdiği en iddialı dizüstü bilgisayarıyla karşınızda. Bugün, MSI GE76 Raider’ı yakından inceleyeceğiz. Neler yapabildiğine, donanım özelliklerine göz atacağız. (Sponsorlu İçerik)

20.05.2021Teknoloji
Sangal Esports Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonu

Sangal Esports Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonu

Türkiye'nin en iyi CSGO takımının belirlendiği Intel ESL CSGO Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Finali için bu kez Sangal Esports ve Fastpay Wildcats ekipleri sahadaydı. 16 Mayıs 2021 tarihinde oynanan heyecanlı maçın galibi 3-0'lık skor ile Sangal Esports oldu. Zorlu pandemi koşulları sebebiyle bu büyük final online olarak gerçekleştirildi.

20.05.2021eSpor
Lenovo Yoga 9 14ITL5 incelemesi

Lenovo Yoga 9 14ITL5 incelemesi

Dünyanın önde gelen bilgisayar üreticilerinden biri olan Lenovo, özellikle pandemi sürecinde diğer üreticiler gibi satışlarını hızla artırırken, diğer yandan yeni model dizüstü bilgisayarlarını da görücüye çıkarmaya devam ediyor. Bu yazımızda ise Intel’in güç verdiği Lenovo Yoga 9 14ITL5 model yeni dizüstü bilgisayarı yakından inceliyoruz.

17.05.2021Teknoloji
Na’Vi DreamHack Masters Spring 2021 Finalini başarılı bir şekilde tamamladı

Na’Vi DreamHack Masters Spring 2021 Finalini başarılı bir şekilde tamamladı

DreamHack Masters Spring 2021 Finallerinde Gambit takımına karşı aldıkları galibiyet, Na’Vi takımının Intel Grand Slam Yarışmasında güçlü bir adımla ilerlediğini gösteriyor.

15.05.2021eSpor
Intel, Mobil Cihazlar İçin Yeni 11. Nesil Çekirdeği Piyasaya Sürüyor

Intel, Mobil Cihazlar İçin Yeni 11. Nesil Çekirdeği Piyasaya Sürüyor

Amiral gemisi Intel Core i9-11980HK önderliğinde 11. Nesil Intel Core H-serisi mobil işlemciler (kod adı "Tiger LakeH"), dünya çapında piyasaya sürüldü.

15.05.2021eSpor
Intel Tiger Lake-H: Detayları belli oldu

Intel Tiger Lake-H: Detayları belli oldu

Dünyanın önde gelen işlemci üreticilerinden Intel, bu kez bir süredir beklenen Tiger Lake-H ile ilgili önemli bilgiler verdi. Tiger Lake-U’nun ardından Tiger Lake-H35 hamlesi ile dikkat çeken şirket, beklenen yüksek çekirdek sayılı mobil işlemcilerini detaylandırdı.

13.05.2021Teknoloji
Asus ROG serisinin yeni modelleri tanıtıldı

Asus ROG serisinin yeni modelleri tanıtıldı

ASUS, oyuncular için özel olarak tasarladığı oyun dizüstü bilgisayar modellerinden oluşan ROG (Republic of Gamers) serisinin yeni üyelerini tanıttı.

13.05.2021Teknoloji
Dev şirket çip krizi için adım attı 600 milyon doları gözden çıkardı

Dev şirket çip krizi için adım attı! 600 milyon doları gözden çıkardı

Intel Corp., toplam 600 milyon dolar maliyetli ArGe merkezi kuracak. 200 milyon dolar, Hayfa’da kurulacak "mega chip tasarım merkezi" için harcanacak.

3.05.2021Ekonomi
Intel ve ESL, ortaklıklarını 3 sene daha uzattı

Intel ve ESL, ortaklıklarını 3 sene daha uzattı

20 senedir ortaklıkları olan Intel ve ESL, bu iş ortaklığını 3 sene daha uzattığını duyurdu.

30.04.2021eSpor
ESL’in CS:GO takviminde değişikliğe gidildi

ESL’in CS:GO takviminde değişikliğe gidildi

CS:GO’nun en iyi isimleri uzun bir süre sonra LAN ortamında tekrar sahnede karşı karşıya gelecek.

26.04.2021eSpor
Huawei MateBook X Pro incelemesi

Huawei MateBook X Pro incelemesi

Özellikle pandemi ile birlikte bilgisayarların önemi çok daha fazla arttı. Evden çalışma ve uzaktan eğitim derken dizüstü bilgisayarlar birçok açıdan hayat kurtarmaya başladı. Bu kapsamda bugünkü videomuzda inceleyeceğimiz ürün ise Huawei’nin pek çok ihtiyaca fazlasıyla yanıt veren yeni dizüstü bilgisayarı Huawei MateBook X Pro olacak.

21.04.2021Teknoloji
X86 Ve X64 nedir X64 kaç bit Ve X86 kaç bit İkisi arasındaki farklar

X86 Ve X64 nedir? X64 kaç bit Ve X86 kaç bit? İkisi arasındaki farklar

Bilgisayarına yeni bir program yahut işletim sistemi indirecek olan kişilerin karşısına x86 ve x64 gibi kavramlar çıkabiliyor. Sizin için x86 ve x64 nedir? X64 kaç bit ve x86 kaç bit? İkisi arasındaki farklar biçimindeki konu başlıklarını detayları ile derledik.

15.04.2021Teknoloji
Vulkan Run Time nedir ve ne işe yarar Vulkan Run Time Libraries nasıl yüklenir ve silinir detaylı bilgi

Vulkan Run Time nedir ve ne işe yarar? Vulkan Run Time Libraries nasıl yüklenir ve silinir detaylı bilgi

Kullanıcıların, bilgisayar üzerinde sürekli olarak karşılaştığı fakat tam olarak ne işe yaradığını bilmediği pek çok yazılım mevcuttur. Fakat bilgisayarlarda bulunan bu yazılımların ne işe yaradığını bilmek ise bir hayli önemlidir. Çünkü birçok kullanıcı ne olduğunu bilmediği programları ya virüs diye siliyor ya da virüs temelli yazılımları önemli bir sistem yazılımı zannederek bilgisayarında bırakıyor. İşte, tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
GPU nedir, nasıl çalışır ve ne işe yarar Ekran Kartı alırken GPU hızı kaç olmalı kısaca bilgi

GPU nedir, nasıl çalışır ve ne işe yarar? Ekran Kartı alırken GPU hızı kaç olmalı kısaca bilgi

GPU temel bilgisayar donanımları arasında yer almaktadır. Gpu nedir, nasıl çalışır ve ne işe yarar? Ekran kartı alırken GPU hızı kaç olmalı tüm detayları derledik.

15.04.2021Teknoloji
Çip krizinin esas sebebi ne

Çip krizinin esas sebebi ne?

Çip tedarikinde yaşanan sıkıntı çoğunlukla otomotiv ve tüketici elektroniği sektörlerinde değişen arz ve talep dengesi ile açıklanıyor. Pandemi sırasında üretim bantlarını durduran otomotiv sektörünün bir girdi olarak kullandığı çipler tüketici elektroniği sektörüne kaydı. Ancak beklenenden hızlı bir toparlanma ile üretime geri dönen otomotiv sektörü kısa bir süre sonra çip bulamamaya başladı.

14.04.2021Ekonomi
Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı

Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir? Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı

Günümüzde teknoloji oldukça fazla tercih edilen ve hemen hemen herkes tarafından kullanılan bir hal almıştır. Üstelik kullanımının artması sebebiyle de teknoloji de sürekli olarak gelişmeye devam etmektedir. Her seferinde gelişen özellikler de fiyatların artışı ile bile kolay bir şekilde gözlemlenebilmektedir. Teknoloji çağı içerisinde ise en fazla kullanılmakta olan cihazlardan biriside bilgisayarlardır. Dünyanın en pahalı bilgisayarı nedir? Dünyanın en pahalı bilgisayarının özellikleri ve fiyatı nedir? İşte, tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Anakart nedir ve ne işe yarar Anakart satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Anakart nedir ve ne işe yarar? Anakart satın alırken dikkat edilmesi gerekenler

Bilgisayarın önemli bileşenlerinden biri de anakarttır. Anakart nedir ve ne işe yarar? Anakart satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? İşte, tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
Çip sıkıntısı dünyayı etkisi altına aldı... Japon otomobil devi üretime ara verdi

Çip sıkıntısı dünyayı etkisi altına aldı... Japon otomobil devi üretime ara verdi!

Japon otomobil üreticisi Subaru çip tedariğindeki aksaklıklar sebebiyle Yajima fabrikasında üretime ara verdi.

5.04.2021Ekonomi