GeriTeknoloji Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı!
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı!

Intel'in 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı!

Intel, Tayvan’da düzenlenen Computex 2017 etkinliğinde masaüstü bilgisayarlar için geliştirdiği yeni işlemci serisi Core X'i tanıttı. Core X ailesi, i5, i7 ve i9 işlemcilerinden oluşacak.

Tayvan’da düzenlenen Computex 2017 etkinliğinde Intel, eski ve yeni işlemcilerini birleştirdiği Core X ailesini tanıttı. Core X kapsamında çıkacak yeni işlemciler, mevcut Core i5 ve Core i7 modellerinden daha güçlü olacak.

Intelin 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı

Yeni Core i9 ailesinde 5 farklı versiyon bulunuyor ama en üst model Core i9-7980XE. 18 çekirdekli ve 36 izlek birimli olan işlemci hem Extreme Edition hem de X tanımlamasını alıyor. Tüm Core i9 işlemcilerinin 3.3 GHz saat hızına sahip olacağı ve Turbo Boost ile 4.6 GHz saat hızlarına kadar çıkabileceği belirtiliyor. Tepe modelin haricinde 16, 14, 10, 8 ve 6 çekirdekli işlemciler de tüketicilere sunulacak. Core i9 Extreme'in 2 bin dolar fiyat etiketine sahip olması bekleniyor.

Intelin 18 çekirdekli Core i9 işlemcisi ortaya çıktı

Core X ailesinin başlangıç modeli ise Core i5 olacak. 4 çekirdekli bir işlemci olacak Core i5-7640X, 242 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Yüksek performanslı diğer alternatif Core i7, iki farklı versiyonla satışa sunulacak. İşlemcinin 4 çekirdekli modeli 339, 8 çekirdekli modeli ise 599 dolar fiyat etiketine sahip olacak.

Apple'dan araba fiyatına kum saatiApple Watch'un arkasındaki tasarımcılardan biri olan Marc Newson, 12 bin dolarlık özel bir kum saati hazırladı. Peki bu kum saatini o kadar özel yapan şey ne? Marc Newson'ın kum saatinde kum yerine paslanmaz çelikten yapılmış 1.249.996 adet nanotop bulunuyor. Bu nanotoplar aynı zamanda, bakır bir kaplamayla birlikte zamanla ucuz bir mücevher gibi yeşil renge dönmesini engelleyici anti-korozyon tabakayla geliyor. Sadece 100 adet üretilecek bu saatlerden ilk altısı şimdiden satıldı. Hodinkee sitesine göre, diğer dört yeni ürün ise haziran başında kullanıcılara teslim edilecek. Her biri el yapımı olduğundan, şirket ayda yaklaşık 10 adet teslim etmeyi düşünüyor.Öte yandan alıcıların 6 bin dolar tutarında bir depozito yatırılması isteniyor. Teslimat süresi belirlendikten sonra ise kalan 6 bin doların da ödenmesi isteniyor.Hodinkee'ye göre "Kum saatini izlemek, kelimelerle anlatılamaz" olsa da bu saate 12 bin dolar verilir mi? O da sizin kararınız...

Yorumları Göster
Yorumları Gizle