MENÜ

Ünlü Benzerlikleri

Ünlü Benzerlikleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ünlü Benzerlikleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 122 Ünlü Benzerlikleri haberi bulunmuştur.

Ünlü Benzerlikleri Haberleri

Dtrack isimli casus, finans kuruluşlarını hedef alıyor

Dtrack isimli casus, finans kuruluşlarını hedef alıyor!

Siber güvenlik uzmanları, Hindistan merkezli finans kurumları ve araştırma merkezlerinde daha önceden bilinmeyen bir casusluk aracı tespit etti. Lazarus grubu tarafından geliştirilen ve Dtrack olarak adlandırılan bu casusluk yazılımı kurbanların sistemlerine dosya indirmek, basılan tuşları kaydetmek ve zararlı uzaktan yönetim araçlarının diğer tipik işlevlerini uygulamak için kullanılıyor.

25.09.2019Teknoloji
Mutfakta gizli kültür tarihi

Mutfakta gizli kültür tarihi

‘İstanbullu Rum Bir Ailenin Mutfak Serüveni’, ismiyle uyumlu ama isminin söylediğinden çok daha fazla şeyi tatlı ve akıcı bir dille anlatan bir kitap. Marianna Yerasimos, güçlü anlatımı, entelektüel dikkati ve ayrıntıcılığıyla keyifle okunan, hemen mutfağa girip pişirmeye özendiren bir kitap yazmış.

9.05.2019Kitap Sanat
Türkiye ile İtalya arasında ticaret artıyor

Türkiye ile İtalya arasında ticaret artıyor

Türkiye ile İtalya arasındaki dış ticaret hacmi 20 milyar dolara dayandı.

20.04.2019Ekonomi
Bende şeytan tüyü var maalesef

Bende şeytan tüyü var maalesef!

Türkiye’nin en ünlü gezginlerinden Ayhan Sicimoğlu yeni bir kitapla karşımızda: ‘Hastasıyız’. Hürriyet Kitap’tan çıkan çalışma, Sicimoğlu’nun farklı coğrafyalardaki 30 macerasından oluşuyor. Bu vesileyle buluştuğumuz Sicimoğlu: “Yaşamın kaynağı meraktır.”

Ünlü olmayı hiç istemedim

Ünlü olmayı hiç istemedim

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones ile Barbaros Tapan, Kelebek için Los Angeles’ta bir araya geldi. En son “Cocaine Godmother” filminde rol alan oyuncu, iş ve özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalar yaptı.

24.03.2018Magazin
Mehmet Aslantuğ: Hülya Koçyiğite katılmıyorum

Mehmet Aslantuğ: Hülya Koçyiğit'e katılmıyorum

Fazla röportaj vermeyi sevmiyor ama sarsılmaz karizması ve fikirleriyle hep gündemde kalıyor. Mehmet Aslantuğ ile yeni filmi ‘Direniş Karatay’ vesilesiyle buluştuk. Geçen hafta Hülya Avşar’ın karşısında söylediği cümlelerden Türkiye’ye, Hülya Koçyiğit’in “Baskı yok” açıklamasından özel hayatına her şeyi konuştuk.

10.03.2018Hürriyet Pazar
Avrupa’nın en iyi cast direktörü seçildi

Avrupa’nın en iyi cast direktörü seçildi!

Harika Uygur, Locarno Film Festivali’nde “Avrupa Cast Direktörü” ödülünü aldı! Uygur, “Mustang” filmindeki cast çalışmasıyla, 24 ülkeden 83 üyesi bulunan International Casting Directors Network (ICDN) tarafından verilen ödülü, 16 aday arasından kazanan isim oldu.

4.08.2017Keyif
Bollywood filmimi çaldı

Bollywood filmimi çaldı

Özcan Deniz, ‘Su ve Ateş’ adlı filminin Bollywood tarafından çalındığını açıkladı. Ünlü oyuncu, Hint filmi ‘Siddhartha’nın kendi filmiyle birebir aynı olduğunu söyledi.

25.05.2017Keyif
Bana mahalleni söyle sana kim olduğunu söyleyeyim

Bana mahalleni söyle sana kim olduğunu söyleyeyim

Zevkler, tercihler, beğeniler detaylanıp farklılaştıkça, semt aidiyeti artıyor. Bu ayrışmanın vitrinleri de o semtlerin lokal mekânları oluyor. Artık mahallemizde yiyor, mahallemizde içiyor, semtimizde dans ediyor ve sosyalleşiyoruz. Umut etmeye değer mi, ne dersiniz: Mahalle baskısının yerini mahalle sevdası mı alıyor?

Yeşim Salkım: Klibi bana değil Nihat’a sorun

Yeşim Salkım: Klibi bana değil Nihat’a sorun

Sanat ve şov dünyasının ünlü isimleri, önceki akşam Cihangir-Hazine’de düzenlenen partide bir araya geldi. Yeşim Salkım, mekana girmeden önce Demet Akalın’la kliplerinin benzerlikleri konusunda açıklama yaptı.

12.01.2017Magazin
Bayramda Yunanistanda tatil yapmanız için 20 neden

Bayramda Yunanistan'da tatil yapmanız için 20 neden

Bayramda bir değişiklik yaparak rotanızı Yunanistan'a çevirin ve komşunun güzelliklerini keşfe çıkın.

PES 2017 ikinci ücretsiz içerik paketi çıktı

PES 2017 ikinci ücretsiz içerik paketi çıktı

Konami, popüler PES 2017 oyunu için ikinci ücretsiz içerik paketini yayınladı.

25.11.2016Teknoloji
Memleket için Kuzey İrlanda dersleri: Huzur yoksa güzellik de yok

Memleket için Kuzey İrlanda dersleri: Huzur yoksa güzellik de yok

Kuzey İrlanda’nın başkenti Belfast iki ‘ruhlu’, iki zamanlı bir şehir... Merkezi ışıl ışıl, neşe dolu; sadece bugün var. Kenar mahallelerse dert dolu, halen ‘dün’ü yaşıyor. Aynı ulusa mensup iki toplumun ayrık mahallelerinde dolaştıkça akla hemen Türkiye geliyor. Bir gün ‘çözüm süreci’ tekrar başlar mı? Başlamazsa nasıl bir ülkede yaşarız? Belfast sokakları, her şeyi bir bir anlatıyor.

19.12.2015Seyahat
Zekâyı geliştirmek için etkili yol: Günlük tutmak

Zekâyı geliştirmek için etkili yol: Günlük tutmak

Türk romanının önemli isimlerinden Ayşe Kulin, bir söyleşisinde hayatındaki en büyük pişmanlıklarından birinin günlük tutmamak olduğunu belirterek, “Hayali yazarken yani hatıralarımı, hep hatırlayabildiğim kadarlarını yazdım. Tabii yazarken baktım o tarihlerde neler olmuş; bazı şeyleri gözümün önüne getirmeye çalıştım. Ama kendi ifademle tutulmuş notları daha çok tercih ederdim, o zamanki duygularımı taşıdığı için” demiş ve eklemiş: “Genç kuşağa en önemli tavsiyem düzenli olarak günlük tutmalarıdır.”

14.12.2015Eğitim
Woody, İstanbul’un filmini çekmeli

Woody, İstanbul’un filmini çekmeli

New York’ta Türklerin en çok yaşadığı ilçe olan Brooklyn Belediye Başkanı Eric L. Adams, New York, Brooklyn ve İstanbul arasındaki en büyük benzerliğin “çeşitlilik” olduğunu söylüyor.

5.09.2015Dünya
Ünlü komedyenden İTÜ’lülere sürpriz

Ünlü komedyenden İTÜ’lülere sürpriz

Komedyen Ata Demirer İTÜ’lülere animasyon video hazırladı. Demirer videoda, “Doğru eğitim, doğru meslek, doğru yöntem, başarıya giden doğru yolun adresi olmuştur İTÜ” diyor.

9.07.2015Eğitim
Ünlü komedyenden Ata Demirerden İTÜ’lülere sürpriz

Ünlü komedyenden Ata Demirer'den İTÜ’lülere sürpriz

KomedyenAta Demirer İTÜ’lülere animasyon video hazırladı. Demirer videoda,“Doğru eğitim, doğru meslek, doğru yöntem, başarıya giden doğru yolunadresi olmuştur İTÜ” diyor.1991 yılında İstanbulTeknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümüne başlayıpyarıda bırakan Ata Demirer, 2014-2015 lisans mezuniyet töreni içinsürpriz bir videohazırladı. Videoda Demirer’in son filmi ‘Niyazi Gül Dörtnala’dakiVeteriner Hekim Niyazi Gül karakteri İTÜ’lüyle arı arasındakibenzerlikleri anlatıyor. “En iyi mezunları veren İTÜ’dür” diyen ünlükomedyen, “Sadece mezunları değil, yolu İTÜ’den geçmiş mezun olamamışaşırı derecede zeki, yakışıklı arkadaşlar da var. Onlar için de buböyledir” diyerek kendini ima etmeyi de ihmal etmiyor.

Diyet yaparken seks hayatı zarar görür mü

Diyet yaparken seks hayatı zarar görür mü?

Prof. Dr. Mehmet Öz, 'SİZ Diyettesiniz' adlı kitabında yer alan akıllı diyetin, iştah bilimine göre yazılan formülünü anlattı ve merak edilen soruları yanıtladı...

Liberation’a pompalı saldırı

Liberation’a pompalı saldırı

Fransa’nın başkenti Paris, dün silahlı saldırılara hedef oldu. Liberation gazetesine pompalı silahla giren bir saldırgan bir fotoğrafçıyı ağır yaraladı. Yarım saat sonra ise bir bankanın önünde rastgele ateş açıldı.

18.11.2013Dünya
Ünlü sanatçının çalışmaları İzmirde

Ünlü sanatçının çalışmaları İzmir'de

Jan Hendrix'in fotoğrafları K2'de sergileniyor.

3.11.2013Ege
Dan Brownın son romanı Cehennem bir konu hırsızlığıdır

Dan Brown'ın son romanı 'Cehennem' bir konu hırsızlığıdır

Tüm dünya sanki Godo'yu bekler gibi, Dan Brown'un son romanı Cehennem'i bekledi. Geçen hafta sonu romanı bitirdim. Konu ve kurgulama olarak inanılmaz ölçüde Marina Fiorato'nun Botticelli'nin sırrı (Boticelli Secret) adlı romanına benziyor. Kanımca sadece benzemiyor hemen, hemen aynısı.

23.09.2013Teknoloji
Beyrutta üç gün

Beyrut'ta üç gün

Ortadoğulu zenginlerin keyif ve eğlence mekanı Beyrut cazibesini korumaya kararlı. Ne bölgedeki gerilim ne de Lübnan’da zaman zaman yaşanan şiddet olayları popülerliğini azaltıyor. Okurumuz Betül Soyukut, şehrin sonbaharına tanık oldu, izlenimlerini yazdı.

25.11.2012Seyahat
Woody Allen: İstanbul’da da film çekebilirim. Son derece egzotik bir yer.

Woody Allen: İstanbul’da da film çekebilirim. Son derece egzotik bir yer.

Amerikalı yönetmen Woody Allen, dünya sinemasının tartışmasız en büyük isimlerinden. Bu hafta vizyona giren ‘Roma’ya Sevgilerle’ 45’inci filmi. Hakkında merak edilen pek çok soru var. Mesela Türkiye de bir gün filmlerine sahne olacak mı? Sinemayı ne zaman bırakacak? Bu kadar iyi yazıp anlatan adam kendi aşkını nasıl yaşıyor? Woody Allen anlattı.

29.09.2012Kelebek
PES 2013 geliyor

PES 2013 geliyor

PES 2013 gole doğru ilerlerken Bireysellik ve Mutlak Kontrol ön plana çıkıyor.

24.04.2012Teknoloji
Ölümüne survivor hikâyesi

Ölümüne survivor hikâyesi

Gençlik edebiyatının en popüler serilerinden biri daha beyazperdede. Suzanne Collins imzalı Açlık Oyunları’nın, Alacakaranlık serisinin tahtına aday gösterilmesinin en önemli nedenlerinden biri üç genç karakterin arasındaki aşk üçgeni.

22.03.2012Kelebek
Ringlerden yükselen metal sesleri

Ringlerden yükselen metal sesleri

Steven Spielberg’ün yapımcılığını üstlendiği, komedi filmleriyle tandığımız Shawn Levy’nin yönettiği Çelik Yumruklar; aksiyonu, komediyi ve dramı dengeli bir şekilde harmanlıyor. Heyecanın dorukta olduğu boks maçları ve inişli çıkışlı bir baba oğul ilişkisine odaklanan filmin en önemli farkı perdedeki boksörlerin insan olmaması. Yakın bir gelecekte geçen filmde insanlar yerine robotlar dövüşüyor.

8.10.2011Kelebek
İtalyanlar Fadik’i sevdi

İtalyanlar Fadik’i sevdi

FADİK Sevin Atasoy, bu yıl ilk kez düzenlenen ve gelenekselleştirilmesi düşünülen Roma Türk Film Festivali’nin açılışında sunuculuk yaptı.

26.09.2011Kelebek
Tebeşir moru, toz yeşili, fes kırmızısı İSKENDERİYE

Tebeşir moru, toz yeşili, fes kırmızısı İSKENDERİYE

Neler gizlidir İskenderiye sözcüğünde? Uzayıp giden renk uyumları. Limon kokuları arasından süzülen ışık. Hoş kokulu tuğla tozuyla dolu bir hava, suyla söndürülmüş kızgın kaldırımların kokusuyla. Hafif, ıslak bulutlar, sonraları toprak, ama yağmur ummayın pek. Bu fon üzerine, toz kırmızısı, toz yeşili, tebeşir moru ve sulandırılmış fes rengi fışkırtın... Mısır şehri İskenderiye’yi işte böyle anlatmıştı İngiliz yazar Lawrence Durrell. Romanı Justine yayımlanalı 54 yıl oldu. Peki, şehir bugün ne durumda?

26.06.2011Kelebek
Düşler Tiyatrosunda Şeytanların maçı

Düşler Tiyatrosu'nda Şeytanların maçı

Bu akşam saat 19.15’te Old Trafford Stadı’nda futbolun peri masalı var.

18.02.2011Futbol
Heyecan dorukta

Heyecan dorukta!

Efsanevi Cirque Du Soleil - Saltimbanco gösterisi için geri sayım başladı!

14.02.2011Gündem
Bakmak serbest dokunmak yasak

Bakmak serbest dokunmak yasak

Dita von Teese’in dünyaya tekrar tanıttığı burlesk, bol erotizm soslu bir sanat dalı. Aslen bir tiyatro gösterisiyken içinde barındırdığı seksapel ve kaliteli erotizmle çokça seyirci çeken burleskle tanışmamız yakın zamanda oldu. Artık partileri bile yapılıyor. Bu gece 22.00’de Roxy’de sahneye çıkacak Julietta La Doll ve Talullah Freeway’le burleski konuştuk.

11.02.2011Kelebek
Onlar dostluğu seçtiler

Onlar 'dostluğu' seçtiler

Türk ve Ermeniler'den oluşan bir grup genç basketbol öğrencisi, önce Türkiye, ardından ABD'de düzenlenen eğitim programında, önyargılar veya düşmanlıklar yerine, dostluğu seçip, birlikte basketbol oynamanın, aynı odayı paylaşıp, birlikte eğlenmenin tadını çıkardılar.

8.02.2011Basketbol
Cirque Du Soleile altı ek gösteri

'Cirque Du Soleil'e altı ek gösteri

Dünyaca ünlü uluslararası topluluk Cirque du Soleil, en köklü gösterilerinden biri olan Saltimbanco ile ilk kez Türkiye'de.

10.01.2011Gündem

Yazar Sonuçları

Sade bir mutfak

46 yıllık bir marka olan Karaca grubunun ikinci kuşağı ve yönetim kurulu üyesi Emre Karaca’nın gastronomi kültürüne ilgisi büyük.

23.02.2019

Gülen ile Bhagwan’ın 6 benzerliği, 6 benzemezliği

ÇEVREMDE herkes bu Netflix dizisini konuşuyor...

7.04.2018

Ünlü olmayı hiç istemedim

Oscar ödüllü ünlü oyuncu Catherine Zeta-Jones ile Barbaros Tapan, Kelebek için Los Angeles’ta bir araya geldi. En son “Cocaine Godmother” filminde rol alan oyuncu, iş ve özel hayatıyla ilgili samimi açıklamalar yaptı.

24.03.2018

Uyum sağlar sakatlanmazsa gol kralı: Negredo

Middlesbrough gibi kabız bir takımda bile gol atan Negredo, Şenol Güneş yönetimindeki Oğuzhan, Talisca, Quaresma, Babel, Tolgay, Caner ve Adriano’lu Beşiktaş’ta neler yapar? Güneş, ısrarla istediyse kral yapacaktır!

3.08.2017

Konserlerin yeni mekanı: Anadolu

Çok heyecanlanmayın. Yabancı grupların, sanatçıların istediği paraları karşılayabilecek, “Olumsuz şartlarda konser sanatçı tarafından iptal edilebilir” maddesinin altına imza atacak organizatör kalmadı.

12.04.2017

Ar yu çekindırılıst?

Haftalardır devam eden referandum tartışmalarında, bendeniz kendimi hızlandırılmış İngilizce kursuna gitmiş zavallı Yiğit Özgür karakterleri gibi hissediyorum: "Yes mi, no mu? Çabuk söyle! Ar yu çekindırılıst?" Doğru tercihi yapma zorunluluğunun yarattığı bir büyük gerginlik...

20.02.2017

Amerika’da faşizm

AMERİKA gibi liberal bir toplumda nasıl oluyor da Donald Trump gibi biri bu kadar destek görebiliyor?

8.03.2016

Ne biber gazına çözüm buluyor ne de güldürüyor...

Şahan Gökbakar, ‘Osman Pazarlama’da seyircisini yeni bir tiplemeyle tanıştırıyor.

19.02.2016

Osmanlı’da aşk için de savaş için de tılsımlı gömlekler

Nurbanu Sultan elinde tuttuğu gömleği dikkatle inceledi...

15.07.2014

28 Şubat neden olmuştu

HIRSIZLIK, yolsuzluk, kasetler nedeniyle gerilen Türkiye yeni bir krize doğru mu gidiyor?

28.02.2014

Gülen ile Erdoğan: Nasıl bir ilişki bu?

- “GÖNÜL koyma” ile “Gönül alma” arasında gidip gelen, sevgi ile nefret arasında salınan, izleyenleri şaşırttıkça şaşırtan bir ilişki...

19.05.2013

Akoral’ın dünyası

Satranç, manda, saksağan ve gelincik...

30.12.2012

Benetton’un yeni dersi

UNITED Colors of Benetton reklamları her zaman farklı, her zaman dikkat çekici ve her zaman eleştirileri üzerinde toplayan cinsten olmuştur. Öpüşen rahip ve rahibe, beyaz bir bebeği emziren zenci bir kadın, kanlı bir tişört ve pantolon...

18.11.2011

‘Oyun olağanüstüydü’

HER şeyi uzmanından sorarım.

11.10.2011

Deprem neyi gösterdi?

Artık haber kanalları “bir acil durum söz konusu olduğunda nereden havadis alınır?” sorusuna yanıt değilmiş.

20.05.2011

Başbakan, ‘yumruğu’ sordu, Çağlayan her ile dışarda ‘eş ülke’ bulmaya soyundu

ÖNCEKİ akşam saat 22.00’de Devlet Bakanı Zafer Çağlayan’la Mersin’deki İskele restoranda buluştuk. Hepimizin ilk sorduğu soru, yumruk olayıydı:

19.05.2011