MENÜ

Turunçgil Uzun Antenli Böceği

Turunçgil Uzun Antenli Böceği ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Turunçgil Uzun Antenli Böceği haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11 Turunçgil Uzun Antenli Böceği haberi bulunmuştur.

Turunçgil Uzun Antenli Böceği Haberleri

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

‘Drakula’ için yeniden harekete geçilecek

Fındık dallarını kurutan ve anavatanı Uzakdoğu olan ‘Drakula’ lakaplı ’Turunçgil Uzun Antenli Böceği' için fındık sezonunun sona ermesiyle birlikte yeniden harekete geçilmeye hazırlanılıyor. KTÜ Orman Fakültesi Öğretim üyesi Prof. Dr. Mahmut Eroğlu, “Bu böceğin kökünü kazıma yönünde bir çalışma yapılması gerekiyor; Hollanda ve Almanya bunu başardı. Şu an İtalya’nın iki temel bölgesinde sorun devam ediyor. İtalyanların çok yoğun çalışmaları var” dedi.

24.10.2018Gündem
Trabzonun kâbusu olmuştu Çözüm bulundu

Trabzon'un kâbusu olmuştu! Çözüm bulundu

'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’nin görülmeye başlandığı Trabzon'un Maçka ilçesi Esiroğlu mahallesindeki Büyükşehir Belediye Fidanlığı'nda ve çevresindeki bahçelerde survey çalışması yapıldı. Zararlı böceğin sesten etkilenerek fındık bahçelerindeki otların arasına gizlendiğini belirleyen ekipler, aşırı ses çıkartan ot biçme makineleri ile bahçelerin ottan temizlenmesini ve temizlenen bahçelerin ilaçlanmasını sağlayacak.

22.06.2018Gündem
Drakulanın Trabzona nasıl geldiği ortaya çıktı

'Drakula'nın Trabzon'a nasıl geldiği ortaya çıktı

Anavatanı Çin olan 'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’nin İtalya'dan ithal edilen süs bitkileri ile önce İstanbul'a oradan da Trabzon'a geldiği tahmin ediliyor.

6.06.2018Gündem
Drakula Trabzonda ortaya çıktı

'Drakula' Trabzon'da ortaya çıktı

'Drakula' lakaplı fındık dallarını kurutan 'Turunçgil Uzun Antenli Böceği’ Trabzon’un Maçka ilçesinde bir fındık bahçesinde görülmesinin ardından bahçe karantina altına alındı.

29.05.2018Gündem
Durum vahim... İstila ediyorlar

Durum vahim... İstila ediyorlar!

İstanbul’a farklı ülkelerden gelen hayvan veya bitkilerden bazıları istilacı türe dönüşüyor. Bunların son örneği kırmızı yanaklı su kaplumbağası ve ‘Drakula’ olarak da anılan turunçgil teke böceği oldu.

8.06.2018Gündem
Teke böceği istilası

Teke böceği istilası

İstanbul’daki ağaçlara yerleşen ve Çin’den geldiği tahmin edilen böcekler yüzünden 1300 ağaç kesilecek.

11.12.2015Gündem
Kartal Belediyesinden turunçgil böceği uyarısı

Kartal Belediyesi'nden turunçgil böceği uyarısı

Kartal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, vatandaşları daha önce ülkemizde varlığı bilinmeyen, iç ve dış karantinaya bağlı zararlı bir böcek kabul edilen, turunçgil böceğine (Uzun Antenli Böcek) karşı uyardı.

17.08.2015Gündem
Cihangirde zehirli tırtıl paniği

Cihangir'de zehirli tırtıl paniği

Cihangir'de bulunan ağaçlara dadanarak kemiren ve zarar veren “zehirli tırtıllar” belediyenin veteriner işleri ekipleri tarafından ilaçlanıp etkisiz hale getirdi. Tırtılları yok etmek için insan sağlığına zararı olmayan ilaçlar kullanılıyor.

13.08.2015Sağlık
Turunçgil uzunantenli böceği aranıyor

Turunçgil uzunantenli böceği aranıyor

Geçen yıl Zeytinburnu’nda 150 ağaç yiyen ‘Anoplophora Chinensis’ cinsi böcekler bu yıl da Yedikule çevresini mesken tutunca, Fatih Belediyesi alarm verip ahaliye seslendi: Gören, bize haber versin!

6.07.2015Gündem