MENÜ

Suudi Başsavcı

Suudi Başsavcı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suudi Başsavcı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147 Suudi Başsavcı haberi bulunmuştur.

Suudi Başsavcı Haberleri

Pıhtı ilacı verip cesedi parçaladılar

Pıhtı ilacı verip cesedi parçaladılar

SUUDİ Arabistan, Cemal Kaşıkçı’nın ölüm nedenini ‘boğuşma’ ve ‘öldürücü dozda ilaç’ olarak açıklarken, Türk güvenlik ve yargı yetkililerine göre ise Kaşıkçı öldürüldükten sonra kanının pıhtılaşması için ilaç enjekte edildi. İddiaya göre katillerin amacı cesedi parçalarken delil bırakmamaktı.

17.11.2018Gündem
Kaşıkçı cinayetinde ikinci ses kaydı

Kaşıkçı cinayetinde ikinci ses kaydı

Cemal Kaşıkçı cinayeti hakkında Suudi Arabistan tarafından açıklanan iddianame, Ankara tarafından Veliaht Prens Muhammed bin Selman’ı kurtarma çabası olarak değerlendirildi.

16.11.2018Gündem
Washington Post: Cesedin asitte eritilmiş olabileceği olasılığı üzerinde durulduğunu söyledi

Washington Post: Cesedin asitte eritilmiş olabileceği olasılığı üzerinde durulduğunu söyledi

ABD'de yayımlanan Washington Post gazetesine konuşan üst düzey bir Türk yetkili, 2 Ekim'de Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın cesedinin parçalara ayrıldıktan sonra asitte eritilmiş olabileceği ihtimalinin değerlendirildiğini ifade etti.

1.11.2018Dünya
Son dakika... Ömer Çelikten önemli açıklamalar

Son dakika... Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısında açıklamalarda bulundu. "Asgari ücret komisyonu zamanında toplanacak." diyen Çelik, Gökçek'in MHP'den aday olacağına yönelik iddialar için de "Dün sayın Cumhurbaşkanımız Gökçek ile ilgili olarak kendisinin dava arkadaşlığına, kardeşliğine vurgu yaparak açıklama yaptı. Bu sayın Gökçek’in AK Parti ailesi içinde kardeşlikle nitelenen bir siyasi şahsiyet olarak bir vurgudur." dedi. Çelik, Doğu Akdeniz'deki sondaj gerilimi ile ilgili de "Net bir şey söyleyeceğim. Bu çok tehlikeli bir yaklaşımdır. Kendilerine yüce Meclis'in 1995’te aldığı ikazı hatırlatıyorum. Bu şekilde kara sularının artırılmasına yönelik en ufak çabaya en sert cevap verilecektir." ifadelerini kullandı.

31.10.2018Gündem
Suudi başsavcı numaralı çantalar ile ayrılıyor

Suudi başsavcı numaralı çantalar ile ayrılıyor

SUUDI Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması için Türkiye'ye gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb bugün ülkesine dönüyor. Başsavcıdan önce, Atatürk Havaliman'ına getirilen kuruyemiş kolileri ve numaralandırılmış büyük çantalar dikkat çekti.

31.10.2018Haber
Başsavcılık açıkladı: Kaşıkçı boğuldu, ceset parçalanıp yok edildi

Başsavcılık açıkladı: Kaşıkçı boğuldu, ceset parçalanıp yok edildi

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan çok önemli bir açıklama yapıldı. Kaşıkçı'nın başkonsolosluğa girer girmez boğularak öldürüldüğü, cesedinin ise parçalanarak yok edildiği açıklandı. Başsavcılık açıklamasında "yerli işbirlikçi" bulunduğuna dair Suudi Arabistan Krallığı makamlarının herhangi bir beyanının olmadığı bildirildi. Ayrıca "Gelinen aşama itibari ile gerçeğin ortaya çıkarılmasına yönelik tüm iyi niyetli çabalarımıza rağmen görüşmelerden somut sonuç elde edilememiştir." denildi.

31.10.2018Gündem
Suudi başsavcı kuruyemiş kolileriyle İstanbuldan ayrılıyor

Suudi başsavcı kuruyemiş kolileriyle İstanbul'dan ayrılıyor

SUUDI Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülen Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması için Türkiye'ye gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb bugün ülkesine dönüyor. Başsavcıdan önce, havalimanına getirilen kuruyemiş kolileri ve numaralandırılmış çantalar dikkat çekti. .

31.10.2018Gündem
Suudi başsavcı İstanbuldan ayrıldı

Suudi başsavcı İstanbul'dan ayrıldı

Gazeteci Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayına ilişkin Türkiye'ye gelen Suudi Başsavcı el-Ma'cib, uçakla ülkesine hareket etti. Başsavcıdan önce, Atatürk Havaliman'ına getirilen içinde kuruyemiş ve lokum bulunan koliler ve numaralandırılmış büyük çantalar dikkat çekti.

31.10.2018Gündem
Suudi başsavcı o odayı sordu

Suudi başsavcı o odayı sordu

WASHINGTON Post gazetesi yazarı Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim günü Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’na girdikten sonra ortadan kaybolmasına ilişkin soruşturma kapsamında İstanbul’a gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud el Muceb, dün Başsavcı İrfan Fidan’la ikinci görüşmesini yaptı.

30.10.2018Gündem
flaş

flaş

30.10.2018İstanbul
Suudi Başsavcı, Başkonsolosluğa geldi

Suudi Başsavcı, Başkonsolosluğa geldi

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması için İstanbul'da bulunan Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb, Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geldi. Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb, kaldığı otelden çıkarak saat 11.00 sıralarında Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gitti.Suud Muceb burada yaklaşık 1 saat kaldı. Savcı Suud Muceb daha sonra Levent'teki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na geçti.

30.10.2018Haber
flaş

flaş

30.10.2018İstanbul
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında konuştu. Erdoğan, "Fırat'ın doğusundaki terör yapılanmasını çökerteceğiz. Bu konuyla ilgili planlarımızı hazırlıklarımızı tamamladık. Fiili müdahalemizi başlattık. Yakında daha kapsamlı ve etkili operasyonlarla terör örgütünün tepesine tepesine bineceğiz. Hep söylediğim gibi bir gece ansızın gelebiliriz” dedi. Erdoğan grup toplantısının ardında ise gazetecilere açıklamalarda bulundu.

30.10.2018Gündem
flaş

flaş

30.10.2018İstanbul
Suudi başsavcı istedi, Türkiye vermedi…

Suudi başsavcı istedi, Türkiye vermedi…

Kaşıkçı cinayetiyle ilgili İstanbul’a gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Muceb, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan’la görüştü. İlk işi infaza ilişkin Türk yetkililerin topladığı tüm delilleri istemek olan Muceb’in bu isteği geri çevrildi. İnfaz timinin Türkiye’ye iadesi istenirken, Muceb yargılamanın Suudi Arabistan’da yapılması yönünde ısrarcı oldu.

30.10.2018Gündem
Suudi Savcı İstanbulda birtakım ziyaretlerde bulundu

Suudi Savcı İstanbul'da birtakım ziyaretlerde bulundu

Gazeteci Cemal Kaşıkçı soruşturması ile kapsamında İstanbul'a gelen Suudi Arabistan Başsavcısı Suud El Muceb ve heyeti Türk savcılar ile görüştü. Başsavcı daha sonra İstanbul'da birtakım temaslarda bulundu.

30.10.2018Gündem
Başsavcıların Kaşıkçı buluşması

Başsavcıların Kaşıkçı buluşması

SUUDİ gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın Suudi Arabistan İstanbul Başkonsolosluğu’nda öldürülmesine ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında Suudi Arabistan Krallığı yetkili Başsavcısı Suud el Muceb ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan bir araya geldi. 1 saat 15 dakika süren görüşmede Kaşıkçı soruşturmasına ilişkin bilgi paylaşımı yapıldı.

29.10.2018Gündem
Suudi Başsavcısı İstanbul Adliyesinde

Suudi Başsavcısı İstanbul Adliyesi'nde

Gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayeti soruşturması kapsamında İstanbul Adliyesi'ne gelen Suudi Başsavcı Suud Muceb, Başsavcı İrfan Fidan ile görüşüyor.

29.10.2018Haber
flaş

flaş

29.10.2018İstanbul
Suudi Başsavcı İstanbula geldi

Suudi Başsavcı İstanbul'a geldi

Suudi Arabistan Başsavcısı Suud Muceb, İstanbul'a geldi. Başsavcısının başkonsoloslukta inceleme yapması bekleniyor.

29.10.2018Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ekim ayı Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan Fırat'ın doğusuna operasyon mesajı verirken, "Bu sözlerimiz son ikazlarımız olarak kabul edilmelidir" dedi. Erdoğan ayrıca Suudi başsavcının Cemal Kaşıkçı cinayetiyle ilgili olarak Pazar günü Türkiye'ye geleceğini açıkladı. Fındık fiyatlarıyla ilgili de açıklama yapan Erdoğan, "TMO ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu da 14,5 kilodan almaya başlayacağız. Kayıtlı fındık alımlarında 2 lira da destekleme ödemesi yapıyoruz" dedi.

26.10.2018Gündem
Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Başsavcı: Cinayet planlıydı

Suudi Arabistan Başsavcılığı, Türkiye’nin verdiği bilgilere göre Cemal Kaşıkçı cinayetinin ‘planlı’ olduğunu açıkladı. Suudi başsavcı gerçekler ortaya çıkana kadar soruşturmaya devam edeceklerini söyledi.

25.10.2018Dünya
Suudi Arabistandan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan'dan açıklama: Kaşıkçı konsoloslukta yaşanan arbedede öldü

Suudi Arabistan dün, İstanbul Başkonsolosluğu’na 2 Ekim’de girdikten sonra kaybolan gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğünü açıkladı. Kaşıkçı’nın konsoloslukta yaşanan arbedede yaşamını yitirdiği belirtilirken, olayla ilgili 18 kişi tutuklandı. Gelişmeler üzerine Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz, istihbarat servisini yeniden yapılandıracaklarını duyurdu.

19.10.2018Dünya
‘Türk dizileri Ortadoğu’nun son kurbanı’

‘Türk dizileri Ortadoğu’nun son kurbanı’

Merkezi Dubai’de bulunan ve Suudi Kraliyet Ailesi üyelerinin de hissedarları arasında olduğu belirtilen MBC Grubu, Türk dizilerinin 1 Mart itibarıyla yayından kaldırıldığını açıkladı. MBC Başkanı Velid el-İbrahim, Suudi Arabistan’da yolsuzluk suçlamasıyla Ritz Carlton otelinde tutulan prens ve işadamları arasındaydı. AP ajansı, kararın el-İbrahim’in salıverilmesi sonrasına gelmesine dikkat çekti.

5.03.2018Dünya
Suudi Prens 6 milyar $ ödedi esareti bitmedi

Suudi Prens 6 milyar $ ödedi esareti bitmedi

SUUDİ Arabistan’da kasım ayında başlatılan yolsuzluk operasyonları kapsamında gözaltına alınan ve haftasonu serbest bırakıldığı açıklanan Suudi Prens Elvelid bin Talal’ın (63) şimdi de ev hapsinde olduğu iddia edildi. 18 milyar dolarlık (67.5 milyar TL) kişisel servetiyle dünyanın en zengin 100 kişisi arasında gösterilen Prens Talal’ın, gözaltında tutulduğu Riyad’daki 5 yıldızlı Ritz Carlton otelinden 6 milyar dolarlık kefalet karşılığında çıkarıldığı bildirilmişti. Serbest kaldığı gün gözaltında tutulduğu 5 yıldızlı ‘hapishaneden’ İngiliz Reuters haber ajansına röportaj veren Prens Talal, hakkındaki tüm suçlamaları reddetmişti.

30.01.2018Dünya

Yazar Sonuçları

Kaşıkçı cinayeti ve Libya'da gelişmeler

Geçen hafta Türk kamuoyunun dikkatleri yine Suudi gazeteci Kaşıkçı cinayeti üzerinde toplanmıştı.

20.11.2018

10 maddede Ahmet Kural’ın Sıla’ya uyguladığı şiddet

MADDE BİR: Helal olsun Sıla’ya... Şiddete uğrayanın değil, şiddeti uygulayanın zavallı olduğunu gösterircesine gitti savcılığa!

2.11.2018

Suudi savcı neyin peşindeydi?

Kaşıkçı cinayetini soruşturmak için ülkemize gelen Suudi Başsavcı dün ülkemizden ayrıldı.

31.10.2018