MENÜ

Prof. Dr. Rasim Özyürek

Prof. Dr. Rasim Özyürek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Prof. Dr. Rasim Özyürek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 10 Prof. Dr. Rasim Özyürek haberi bulunmuştur.

Prof. Dr. Rasim Özyürek Haberleri

Namaz odalarının gerekçesi

'Namaz odaları'nın gerekçesi

Okullarda “namaz odası” yaygınlaşıyor. Çünkü, namaz odası açılan okulların yöneticilerine ceza verilmiyor. Onun nedeni de 1977 yılında gönderildiği anlaşılan genelgeye dayanıyor.

23.01.2008Eğitim
Yılın Öğretmeni vefat etti

"Yılın Öğretmeni" vefat etti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilen "Türkiye'de Yılın Öğretmeni" uygulamasının ilk öğretmeni Celal Set memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde vefat etti.

26.12.2008Gündem
Bilkent Üniversitesi’nin Kırım’da Türk Dil Kurultayı

Bilkent Üniversitesi’nin Kırım’da Türk Dil Kurultayı

Bilkent Üniversitesi tarafından, Kırım’da bugün başlayacak ve 3 gün sürecek Türk Dil Kurultayında ortak dil konusunda atılması gereken adımlar belirlenecek.

25.09.2009Gündem
Dilimizi korumalı, yeni nesle anlatmalıyız

'Dilimizi korumalı, yeni nesle anlatmalıyız'

Türkiye'den ve farklı ülkelerden 144 akademisyen Bükreş'te Türkçe için buluştu. Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rasim Özyürek, "Dilimizi daima korumalıyız yeni nesle bunu anlatmalıyız" dedi.

28.09.2017Gündem
Türk Dil Bayramı’nda büyük buluşma

Türk Dil Bayramı’nda büyük buluşma

Türkiye’den ve dünyadan 120 akademisyen 26 Eylül Türk Dil Bayramı’nda Polonya’nın başkenti Varşova’da Türk dili için buluştu. Kurultay Düzenleme Başkanı Prof. Dr. Rasim Özyürek, “Bayrağımızı koruduğumuz gibi dilimizi de korumalıyız” dedi.

26.09.2018Ekonomi