MENÜ

Pick Up

Pick Up ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pick Up haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 835 Pick Up haberi bulunmuştur.

Pick Up Haberleri

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2018de yüzde 35 daraldı

Otomobil ve hafif ticari araç pazarı 2018'de yüzde 35 daraldı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2018 yılında bir önceki yıla göre yüzde 35,06 daralarak 620 bin 937 olarak gerçekleşti.

5.01.2019Ekonomi
Tesla’ya ABD’de kamyonet protestosu

Tesla’ya ABD’de kamyonet protestosu

Elektrikli araç markası Tesla, ABD’de ilginç bir eylemle karşı karşıya kaldı.

29.12.2018Ekonomi
30 günde 9 bin kilometrelik macera

30 günde 9 bin kilometrelik macera!

Mercedes-Benz Türk Hafif Ticari Araçlar’ın Pick-Up segmentindeki ilk modeli olan Mercedes-Benz X-Class, “X-Macera” projesi kapsamında Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşarak, yolculuğunu 30 gün ve 8.800 km sonunda başarıyla tamamladı.

17.12.2018Ekonomi
ÖTV indirimine 18 ay formülü

ÖTV indirimine 18 ay formülü

ÖTV ve KDV indirimlerinin devreden kalkacağı 2019 yılında 400 bin adetlik pazar öngörüleri otomotiv sektöründe moralleri bozuyor. Bu doğrultuda sektörün çatı örgütleri Ankara’ya giderek vergi indirimlerinin 18 aylık bir sürede kademeli olarak kaldırılması gerektiğini belirtip, “Çok zor geçecek ilk 6 ay 15 puanlık indirim devam etmeli. Sonraki 6 ay 10 puana, daha sonra 5 puana inerek 18 ay sonunda devreden kalkmalı” talebinde bulundu.

17.12.2018Ekonomi
2 aylık nefes: Bakan Albayrak 6 başlıkta KDV ve ÖTV indirimi açıkladı

2 aylık nefes: Bakan Albayrak 6 başlıkta KDV ve ÖTV indirimi açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 4 sektör ve 6 başlıkta yıl sonuna kadar vergi indirimi müjdesi verdi. Buna göre beyaz eşyada ÖTV yıl sonuna dek sıfırlanacak, mobilyada KDV yüzde 8’e inecek. 1.6 litre ve altı motorlu araçlarda ÖTV 15 puan düşürülürken, ticari araçlarda KDV oranı yüzde 1’e çekildi. Konutta ise indirimler uzatıldı.

31.10.2018Ekonomi
Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşacak

Türkiye’yi bir uçtan bir uca dolaşacak

Mercedes-Benz Türk’ün, geçen yıl Kasım ayında Türkiye pazarında satışa sunduğu ilk Pick-Up modeli Mercedes-Benz X-Class, yaklaşık 1 yıllık süre içerisinde segmentin değişen ihtiyaçlarını bir adım ileriye taşıdı. Deneyimli otomobil gazetecisi Okan Altan’ın bu proje için özel olarak modifiye edilmiş aracın direksiyonu başına geçeceği “X-Macera” Ekim ayında başlıyor. Türkiye’nin dört bir yanının boydan boya, engel tanımadan geçileceği “X-Macera” projesinde yolların yanı sıra arazi koşulları da Mercedes-Benz X-Class’ın yetenekleri ile aşılacak.

16.10.2018Ekonomi
Ankarada skandal görüntüler

Ankara'da skandal görüntüler

İzmir’in Çiğli ilçesinde 3 yaşındaki Alperen Sakin’in geçen yıl kreş servisinde unutularak hayatını kaybetmesi halen hafızalarda yer alırken, Başkent’te okulların açılmasıyla beraber öğrencileri taşıyan araçların yer aldığı skandal görüntüler ortaya çıktı.

6.10.2018Gündem
Dalaman’da dün söndürülen yangın yeniden başladı

Dalaman’da dün söndürülen yangın yeniden başladı

Muğla’nın Dalaman ilçesinde, dağlık alanda çıkan ve 5 dönümlük orman alanını küle çeviren yangın, 4,5 saatte havadan müdahaleyle güçlükle söndürüldü. Gece yeniden yükselen alevlere bugün saat 07.00’de 2 söndürme helikopteriyle müdahale edilmeye başlandı. Bölgeye arazözlerle girilebilmesi için yol açma çalışmaları yapıldığı belirtildi.

16.09.2018Gündem
PUBG Mobile güncelleme | Yeni neler var

PUBG Mobile güncelleme | Yeni neler var?

Milyonlarca oyuncuya ev sahipliği yapan PUBG Mobile için yeni güncelleme geliyor. Peki gelen bu güncelleme neleri değiştirecek?

12.09.2018Teknoloji
Dünya peşinde gönlü ‘yerli’de

Dünya peşinde gönlü ‘yerli’de

AKIN Aydemir, Tofaş’ın fabrika direktörüyken geçen yıl mayıs ayında Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Kanadalı CEO’su Sergio Marchionne’nin bizzat yüz yüze görüşüp rica etmesiyle önce grubun en önemli fabrikası olan Michingan’daki Sterling Heights’in başına getirildi.

8.07.2018Ekonomi
Otomobille demokrasi

Otomobille demokrasi!

ABD Başkanı Trump’ın ulusal güvenliği tehdit ettiği gerekçesiyle ithal çelik ve alüminyuma uyguladığı ek vergi şoku atlatılmadan benzerini otomobillere yönelik de koymak istemesi büyük tartışma başlattı. Amerikan uzmanlar, “Kullandığımız Volvo demokrasi için bir tehdit unsuruymuş” yorumunu yaparken, ek verginin ABD’de oto fiyatlarını yüzde 25’e yakın arttıracağı ve en az 157 bin kişiyi işinden edeceği belirtiliyor.

6.06.2018Ekonomi
İlk beş ayda yüzde 5 azaldı

İlk beş ayda yüzde 5 azaldı

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2018 yılı Ocak-Mayıs döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 4,78 azalarak 302 bin 311 adet olarak gerçekleşti.

4.06.2018Ekonomi
ABDden Kanadaya Türk Akını 5 fabrikanın başına geçti

ABD'den Kanada'ya Türk 'Akın'ı! 5 fabrikanın başına geçti

Tofaş’ın Bursa fabrikası direktörlüğünden geçtiğimiz yıl Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Michigan fabrikasını yönetmek üzere transfer olan Akın Aydemir’in hızlı yükselişi sürüyor. Aydemir, başında olduğu fabrikada üretilen yeni nesil Ram 1500’ün büyük beğeni toplaması ve kârlılığa ulaşması sonucu FCA’nın Kanada’da da bulunan 5 fabrikasının başına getirildi. Bu fabrikalarda Dodge Challenger ve Dodge Charger gibi efsane modeller de üretiliyor.

29.04.2018Ekonomi
Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii, doğal güzelliği ve insanlarının sıcaklığı ile çok güzel bir yer. Gezilip görülmesi, ilk defa da olsa sörfün tadının çıkarılması gereken bir yer. Muhteşem manzaraları, adanın gelenekleri ve görülmesi gereken yerleri ile Hawaii insanı büyülüyor. İşte Hawaii gezi yazım.

26.04.2018Seyahat
Aksaray ihracatı ‘çekici’ değil

Aksaray ihracatı ‘çekici’ değil

Alman Mercedes’in 500 milyon Euro yatırımla kamyon üretim üssü haline getirdiği Aksaray fabrikası, ihracatın hızla artmasıyla birlikte lojistik sıkıntısı yaşıyor. Aksaray-Pendik limanı arasının 850 kilometre olması kamyonların transferinde ciddi maliyet sorunu yaratırken, Mercedes-Benz Türk’ün Başkanı Süer Sülün, “Şimdiki aklımız olsaydı fabrikayı limana yakın bir bölgeye kurardık. Çekiciler üzerinde limana kamyon gönderiyoruz” dedi.

8.04.2018Ekonomi
Engelli araç alımı şartları nelerdir ÖTV indirimi hesaplama nasıl yapılır

Engelli araç alımı şartları nelerdir? ÖTV indirimi hesaplama nasıl yapılır?

Engelli araç alımı şartları, ÖTV indirimi ile satın alımlarda engelli vatandaşlara imkan sağlıyor. Engellilik durumuna göre değişen ÖTV indirimi, engelli araç alımı hesaplamalarında önemli rol oynuyor. Yüzde 90 üzeri ve altı engeli olan vatandaşların indirimden farklı oranlarda yaralanabildiği süreçte, rapor önem arz ediyor. İşte, engelli araç alımı başvuru şartları ve hesaplama hakkında bazı bilgiler

18.03.2018Gündem
Herkes cevabını merak ediyordu... Öldürülen teröristler nasıl sayılıyor

Herkes cevabını merak ediyordu... Öldürülen teröristler nasıl sayılıyor?

TSK'nın Zeytin Dalı harekâtında etkisiz hale getirilen terörist sayıları ile ilgili açıklanan verilerin nasıl hesaplandığı merak konusu. Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, öldürülen terörist sayısının resmi rakamlardan fazla olduğunu belirterek çok çarpıcı bilgiler paylaştı.

15.03.2018Gündem
Abdullah Ağar: Teröristlerin kaybı bilinenden çok daha fazla

Abdullah Ağar: 'Teröristlerin kaybı bilinenden çok daha fazla'

Güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, terör örgütü YPG/PKK’nın Zeytin Dalı Harekatındaki kaybının bilinenden çok daha fazla olduğuna dikkat çekerek, "Bu devasa kaybın nedeni YPG/PKK’nın yanlış doktrini" dedi.

14.03.2018Gündem
İlk konvoya topçu ateşi

İlk konvoya topçu ateşi

Suriye'de kontrol dışı grupların oluşturduğu milisler konvoy halinde dün Afrin'e doğru harekete geçti. 20 araçlık konvoy, TSK'nın uyarı amaçlı topçu atışı üzerine kente 10 km kala çekilmek zorunda kaldı. Peki, dün neler yaşandı? Ankara'da neler konuşuldu? İşte tüm detaylar

20.02.2018Dünya
3 haftada Tofaş’ın 1 yıllık kârına ulaşıyor

3 haftada Tofaş’ın 1 yıllık kârına ulaşıyor

OTOMOTİV sektörünün geleceğinin elektrikli araçlar ve otonom (sürücüsüz) otomobiller olacağına kesin gözüyle bakılırken, bunun için gereken tek şey ise para.

12.02.2018Ekonomi
En kârlı transfer

En kârlı transfer!

Geçtiğimiz yıl Tofaş’tan Fiat Chrysler Grubu’nun (FCA) Amerika’da Trump’ın baskısıyla 1.5 milyar dolar yatırım yaptığı fabrikasının başına transfer olan Akın Aydemir, ürettiği ilk model olan yeni RAM 1500 ile Detroit fuarında büyük övgü aldı. FCA CEO’su Marchionne, Aydemir’e, “Geleceğimiz için çok önemli olan bir fabrikayı yönetiyorsun” dedi.

16.01.2018Ekonomi
Hayaletlere direndi kumara yenildi

Hayaletlere direndi kumara yenildi!

Detroit, yılın ilk otomobil fuarı olma özelliğini Las Vegas’a kaptırıyor. Bu yüzden Mercedes gibi lüks markalar bu yıl Detroit’e veda ederken, önümüzdeki yıldan itibaren yeniliklerini Las Vegas’taki CES fuarında sergileyecek. Yani bir zamanların ‘hayalet şehir’ini finansal krizler yıkamazken, kumarhaneler şehri yıkacak gibi duruyor.

16.01.2018Ekonomi
Ford’un garajında ‘Arnold’ sürprizi

Ford’un garajında ‘Arnold’ sürprizi

Mercedes dün kapılarını açan Detroit fuarı öncesi yeni G serisini 2 büyük sürprizle tanıttı. İlk sürpriz aracın tanıtıldığı ‘Michigan Tiyatrosu’nun Henry Ford’un ilk otomobilini ürettiği garajın üstünde yükselmesiydi. İkinci sürpriz ise Arnold Schwarzenegger oldu. Ünlü oyuncu Mercedes Başkanı Zetsche’yi “Elektriklisi olacak mı?” diye sıkıştırdı.

15.01.2018Ekonomi
Kovboylara saygı

Kovboylara saygı!

Global otomotiv endüstrisi yapay zekâya sahip sürücüsüz otomobillere doğru hızla ilerlerken otomotivin anavatanı ABD’de pazarı hâlâ kovboyların favorisi efsane kamyonetler (pick-up) kurtarıyor. 2017’de gerçeğin Tesla değil, Ford F Serisi, Ram 1500 ve Chevrolet Silverado olduğu bir kez daha anlaşıldı. Bugün kapılarını açan yılın ilk fuarı da bir bakıma pazarın kurtarıcılarına saygı niteliğinde.

14.01.2018Ekonomi
Nissan, 2017 yılını rekor satışla tamamladı

Nissan, 2017 yılını rekor satışla tamamladı

Nissan Türkiye Genel Müdürü Sinan Özkök, Nissan Türkiye'nin 2017 yılını 34 bin 822 adet satış ve yüzde 3,64 pazar payı ile rekorla kapattığını bildirdi.

7.01.2018Teknoloji
ABD’de otomobil satışları 2009’dan bu yana ilk kez düştü

ABD’de otomobil satışları 2009’dan bu yana ilk kez düştü

TÜRKİYE’de 2017 yılında ne kadar otomobil satıldığı, rekor kırılıp kırılmadığı bu akşam Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin (ODD) düzenleyeceği ‘Gladyatörler’ töreniyle belli olacak. Çin’den sonra dünyanın en büyük pazarı Amerika’da ise sonuçlar dün belli oldu. Amerika’da otomobil satışları finansal krizin yaşandığı 2009 yılından bu yana yani 8 yıl sonra ilk kez düştü.

4.01.2018Ekonomi
İşte Akın Bey’in kamyoneti

İşte Akın Bey’in kamyoneti!

Fiat Chrysler Grubu (FCA), ABD Başkanı Trump’ın tehditleri sonrası 1.5 milyar dolar yatırım yapacağını açıkladığı Michigan fabrikasının başına geçtiğimiz yıl Tofaş’ın Bursa fabrikası direktörü Akın Aydemir’i getirmişti.

3.01.2018Ekonomi
Elon Musk, “Yapmak için can atıyorum” demişti: Uçakta görüntülendi

Elon Musk, “Yapmak için can atıyorum” demişti: Uçakta görüntülendi!

ÇILGIN mucit Elon Musk’ın geçtiğimiz hafta Twitter üzerinden, “5 yıldır aklımda, yapmak için can atıyorum” dediği pick-up (kamyonet) modelini çoktan geliştirdiği ve 13 Ocak’ta kapılarını açacak Detroit Otomobil Fuarı’nda sergileyeceği ortaya çıktı.

2.01.2018Ekonomi
Yapmak için can atıyorum

Yapmak için can atıyorum!

ÇILGIN mucit Elon Musk gündemde önemli yer tutmaya devam ediyor. Türkiye ziyareti, elektrikli otomobilleri ve kamyonlarıyla sürekli gündeme gelen, mali açıdan zarar etmesine rağmen medya desteğiyle hep konuşulan Elon Musk dün de Twitter üzerinden bir takipçisine, “Pick-up’ (kamyonet) sözü verdi.

27.12.2017Ekonomi
SUV üreten İtalyan boğasının yapmadığı bir bu kaldı

SUV üreten İtalyan boğasının yapmadığı bir bu kaldı!

Yok artık Lebron James! Lamborghini’nin ilk SUV modeli Urus hakkında marka tutkunlarının çekinceleri var. Marka ruhuna uymadığı, tasarımının iyi olmadığı söyleniyor. Macaristanlı bir şirket ise,  “Urus’un bir de pick-up versiyonu olsa nasıl olurdu” sorusuna kendilerince cevap verip, İtalyan markayla dalga geçmiş.

19.12.2017Ekonomi
İşte klasik otomobil tutkunu ünlüler

İşte klasik otomobil tutkunu ünlüler

Otomobil tutkusu bambaşka bir şey… Öyle ki kimisi spor otomobilleri tercih ederken kimisi de tam bir klasik otomobil tutkunu.

14.12.2017Ekonomi
İsrailden dev sipariş

İsrail'den dev sipariş!

Anadolu Grubu, İsrail’le 18.6 milyon Euro’luk ihracat anlaşması yaptı. Sipariş ile ilgili teslimatlara 2018 içinde başlanacak.

7.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yerli otomobilde 100 gün planı

ABD ile yaşanan rahip krizine ekonomik ve siyasal yaptırımların eklenmesiyle kurlarda yaşanan büyük dalgalanma otomotiv sektörünü adeta vurdu.

2.09.2018

Hawaii rüyası: Honolulu Adası

Hawaii, doğal güzelliği ve insanlarının sıcaklığı ile çok güzel bir yer. Gezilip görülmesi, ilk defa da olsa sörfün tadının çıkarılması gereken bir yer. Muhteşem manzaraları, adanın gelenekleri ve görülmesi gereken yerleri ile Hawaii insanı büyülüyor. İşte Hawaii gezi yazım.

24.04.2018

İşte Hürriyet Oto’nun rüya takımı

TÜRKİYE ekonomisinin 12 yıldır lider sektörü olan otomotive uzun yıllardır tartışmasız en büyük desteği basının amiral gemisi Hürriyet veriyor.

11.02.2018

Tadı Damağımda Kalanlar 2: ‘Karayip Korsanları’ gibi ama hazine değil huzur peşinde...

Gene bizim Marco çeribaşı... Bir telefon, “Müthiş bir ekip kurdum ve güzel bir katamaran da kiraladım haydi Guadaloupe’ta buluşuyoruz”. Tüm ekip Guadalupe’de bir katamaran güvertesinde buluştuk. 10 gün boyunca, sırası ile: Guadaloupe, güneye doğru, , Les Saintes (Azizler Adası), Marie-Galante, unutulmaz Dominica ve muhteşem Martinique adası rotasını tamamladık. Açık okyanusta fazla değil ama 180 deniz mili.

24.01.2018