MENÜ

Mikrokredi Merkezi

Mikrokredi Merkezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mikrokredi Merkezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 26 Mikrokredi Merkezi haberi bulunmuştur.

Mikrokredi Merkezi Haberleri

Esenyurtlu kadınlara mikrokredi desteği

Esenyurtlu kadınlara mikrokredi desteği

63 ilde 93 şube ile hizmet veren Türkiye İsrafı Önleme Vakfı Mikrokredi Merkezi son şubesini İstanbul Esenyurt’ta açıyor.

2.11.2018Ekonomi
Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı

Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı

Türkiye Grameen Mikrokredi Antalya Şubesi açıldı.

27.11.2011Ekonomi
Diyarbakırda ‘birlik hareketi’

Diyarbakır'da ‘birlik hareketi’

Hükümet, esnafın zararını karşılamaya hazırlanırken, Diyarbakırlılar cep telefonlarından gönderdikleri mesajlarla ’birlik hareketi’ başlattılar.

2.04.2006Gündem
Kiraz Belediyesi kolları sıvadı

Kiraz Belediyesi kolları sıvadı

İZMİR'in Kiraz Belediye Başkanı MHP'li Saliha Özçınar Şengül, 8.3 milyon TL borcu olan belediyenin mali yapısını 6 ayda düzeltmek için kolları sıvadı. Kapasitesinin 3 katı işçisi olan belediye şirketinden kimseyi işten çıkarmayan Şengül'ün ilk hedefi; üniversite açmak. Her sabah ilçesine gül kokusu sıktıran, tarım ürünleri kiraz ve zeytinden de kolonya üretmele hazırlanan Şengül, üretici kadınlar için mikrokredinin peşine düştü.

17.06.2014Ege
Onursuzlaştırma projesi bitsin

Onursuzlaştırma projesi bitsin

Sivil toplum gönüllüsü İbrahim Betil’den çağrı var.

25.01.2014Ekonomi
Şiddet gören kadına eğitim

Şiddet gören kadına eğitim

Şiddet gören ve iş bulamayan 80 kadına, kişisel gelişim eğitimi verilecek.

21.03.2013Ege
Bağışlarla yoksulluk çözülmez gizlenir

Bağışlarla yoksulluk çözülmez gizlenir

Mikrokredinin mucidi, Nobel Barış Ödüllü Ekonomist Prof. Dr. Muhammed Yunus, sosyal yardımların ve bağışların önemli olduğunu fakat bunların sürekli olmasının insanlık onuru açısından sakıncalı olduğunu belirterek, “Dünyanın en zengin ülkeleri bile yoksul vatandaşlarına sosyal yardımlar ve bağışlarla bakıyor.

10.12.2012Ekonomi
Devlet kadınları aydınlatacak

Devlet kadınları aydınlatacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca hazırlanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Ulusal Eylem Planı kapsamında kent içi ulaşımda bazı iyileştirmeler yapılacak. Buna göre, hem durak sıklıkları artırılacak hem de ulaşım araçlarının güzergahları oturma alanlarının tamamını kapsayacak şekilde iyileştirilecek.

31.07.2012Gündem
Egemen Bağış Hürriyet için yazdı

Egemen Bağış Hürriyet için yazdı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış Hürriyet için yazdı...

18.12.2011Gündem
Nobel ödüllü Yunus TOBBde ders verecek

Nobel ödüllü Yunus TOBB'de ders verecek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hısarcıklıoğlu, Nobel Barış Ödülü sahibi ve Bangladeş Grameen Bank Başkanı Muhammed Yunus’un TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde ders vermeyi kabul ettiğini belirterek, üniversite bünyesinde mikro kredi ve sosyal iş girişimciliğine yönelik çalışmaların yürütüleceği Muhammed Yunus Merkezi kurulacağını söyledi.

6.07.2007Eğitim
Haber hattı

Haber hattı

2.11.2006Ankara
Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Barış Ödülü yoksulun bankacısına

Edebiyat Ödülü’nden bir gün sonra Barış Ödülü de Müslüman bir ülkeye gitti. Verdiği küçük kredilerle milyonlarca kişiyi yoksulluktan kurtaran Bangladeşli profesör Muhammed Yunus bu ödüle layık görüldü. Mikrokredi sisteminin yaratıcısı olan Yunus, Türkiye’ye de gelerek Güneydoğu’da bu sistemin kurulmasına yardımcı olmuştu.

13.10.2006Dünya
Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Yoksulbank’ın mucidine Nobel

Nobel Barış Ödülü, mikrokredi bankacılığın mucidi Bangladeşli Muhammed Yunus ve Grameen Bank arasında paylaştırıldı.

13.10.2006Dünya

Yazar Sonuçları

Öykümü konferanslarda 75 bin dolara anlatıyorum, size bedava!

Elimde teybim, soru defterim, kalemim… Fırtına gibi Mövenpick Oteli’nden içeri giriyorum.

16.12.2011

100 ülkeden 2 bin kişi İzmir’e gelebilir

İZMİR Ticaret Odası İş Kadınları Konseyi, kente uluslararası bir kongre getirme hazırlığında. Yıl sonunda düzenlenmesi planlanan Uluslararası İş Kadınları Kongresi’nin görüşmeleri için Dünya Kadın Girişimciler Birliği Başkanı Françoise Foning geçen hafta İzmir’deydi. Kamerunlu olan Foning, kongre İzmir’de yapılırsa, yaklaşık 2 bin kişinin gelebileceğini, dünyayla iş bağlantıları kurulabileceğini anlattı. Efes ve Meryem Ana’yı da ziyaret ederek “Hacı” olan Foning, İzmir ve çevresinin güzelliklerinden çok etkilendiğini söyledi.

5.03.2011