MENÜ

Lofça

Lofça ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lofça haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 17 Lofça haberi bulunmuştur.

Lofça Haberleri

Çarşılı köprülere sahip Bursa ve Lofça kardeş şehir oldu

Çarşılı köprülere sahip Bursa ve Lofça kardeş şehir oldu

Irgandı Köprüsü'ne sahip Bursa Osmangazi Belediyesi ile Osma Köprüsü’nün bulunduğu Bulgaristan’ın Lofça Belediyesi kardeş şehir olma kararı aldı.

11.09.2019Seyahat
Devlet arşivlerine hibe edildi… Kamuya açıldı

Devlet arşivlerine hibe edildi… Kamuya açıldı

İttihat ve Terakki Cemiyeti'nin genel sekterliği ve iki dönem İçişleri Bakanlığı ile Meclis-i Mebusan başkanlığı yapan Hacı Mehmed Adil Arda'ya ait 1283 belge, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığına hibe edilerek kamuya sunuldu.

5.05.2019Gündem
En lezzetli sandviç malzemeleri İncili Gastronomi Rehberi Lezzet Noktalarında

En lezzetli sandviç malzemeleri İncili Gastronomi Rehberi Lezzet Noktaları'nda

Nefis iki dilim ekmek arasına sığdırılmış onlarca lezzetin ifadesi olan sandviçler, damak çatlatan zenginlikteki bir iç malzemeyle öğünün başkahramanı haline gelirler. Sandviç yaparken kullandığınız malzemeleri satın alma konusunda İncili Gastronomi Rehberi’nin Lezzet Noktaları size yol gösterecektir. İşte İncili Gastronomi Rehberi proje ekibinden Gamze İneceli’nin kaleminden, İstanbul, Bodrum ve Çeşme’nin bu konuda rüştünü ispatlamış adresleri...

Velileri eğitiyoruz

Velileri eğitiyoruz

Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu son sınıfından yedi kız, ‘Topluma Hizmet Uygulamaları’ dersi için, ‘Psiko-Sosyal Gelişim Projesi’ hazırladı.

3.01.2010Ege
İyi Müslüman karısını dövmez onun mutluluğu için çalışır

İyi Müslüman karısını dövmez onun mutluluğu için çalışır

Osmanlı tarihinin en büyük hukukçu, tarihçi, bilim adamlarından biri olan Ahmed Cevdet Paşa, İslam dinini merak eden iki Alman’a günümüzden 132 yıl önce 1876’da yazdığı mektuplarda, İslam dininde evliliği anlatırken, kadına karşı şiddetin büyük günah olduğundan bahsetmiş, çiftlerin mutluluğu için yapılması gerekenleri sıralamıştı.

1.09.2008Gündem
Efsanevi pehlivan Kel Aliço dünyaya tanıtılacak

Efsanevi pehlivan Kel Aliço dünyaya tanıtılacak

Edirne'nin İpsala Kaymakamlığı, pehlivan Kel Aliço'yu dünyaya tanıtmak için araştırma komisyonu kurdu.

12.03.2008Spor
Emniyet Müdürlüğünde terfiler belli oldu

Emniyet Müdürlüğü'nde terfiler belli oldu

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde bir üst sınıfa terfi eden 562 emniyet müdürü ve emniyet müdürlüğüne terfi eden 404 emniyet amirinin isimleri belli oldu.

9.05.2006Spor Arena
En iyi 10 yaya yolu

En iyi 10 yaya yolu

Maalesef Türkiye’de hálá araçların altında kalma riski olmadan, elini kolunu sallayarak dolaşıp alışveriş yapmak, sokakta keyif çatmak lüks sayılıyor. Güya trafiğe kapalı olan birçok caddede araçlar cirit atıyor. Bu hafta jüriye trafiğe kapalı en güzel caddeleri, meydanları sorduk. Listedeki Bursa’nın Irgandı Köprüsü, dünyada dört örneği bulunan çarşılı köprülerden biri. Birinci ise İzmir’deki Kıbrıs Şehitleri Caddesi. Jüri üyeleri, aslında birbirinin devamı olan İstiklal Caddesi ile Tünel Meydanı’nı ayrı ayrı ele aldılar. Çünkü Tünel’in, İstiklal Caddesi içinde hakkının yendiğine inanıyorlar.

20.05.2004Seyahat

Yazar Sonuçları

Avrupa ve İslam

İSLAM İşbirliği Teşkilatı zirvesinde bir “Avrupa Müslümanları Grubu” kurulması gündeme geldi. İİT’de Asya Grubu var, Arap Grubu var, Afrika Grubu var, niye Avrupa Grubu olmasın?

18.04.2016

Tarihsiz bir toplum olabilmemiz mümkün değil ki…

Eski bayramlarda radyodan Recep Birgit’in davudi sesiyle söylediği Rumeli türkülerini dinlemek de, bir çeşit gelenek olmuştu.

22.12.2007

İlk anayasayı ’Islamcı liberaller’ hazırladı

Hep "kurtarıcı" olarak görülen anayasa, yaklaşık 150 yıldır kamuoyunun gündeminden düşmüyor.

4.08.2007