MENÜ

Fotokapan

Fotokapan ile ilgili tüm haberleri, son dakika Fotokapan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Fotokapan haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 143 Fotokapan haberi bulunmuştur.

Fotokapan Haberleri

PKKlı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti: 1 ölü

PKK'lı teröristlerin tuzakladığı patlayıcı infilak etti: 1 ölü

Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu bir kişi hayatını kaybetti.

22.09.2019Gündem
Ayının açtığı iddia edilen mezara fotokapan kuruldu

Ayının açtığı iddia edilen mezara fotokapan kuruldu

Bartın'ın Ulus ilçesinde 40 gün önce hayatını kaybeden Niyazi Ak'ın (62), mezarı baş tarafından kazıldı. Mahalle sakinlerinin ayının açtığını iddia ettiği mezarlıkta inceleme yapan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, bölgeye fotokapan yerleştirdi.

7.09.2019Haber
Mahalleli tedirgin oldu... Mezara fotokapan kuruldu

Mahalleli tedirgin oldu... Mezara fotokapan kuruldu

Bartın’ın Ulus ilçesinde ölümünün ardından mezarı iki kez kazılan adamın mezarına fotokapan kuruldu.

7.09.2019Gündem
İzmirdeki yangında bu sistem kullanıldı Anonstan sonra her şeyi bırakıp çıktık

İzmir'deki yangında bu sistem kullanıldı! 'Anonstan sonra her şeyi bırakıp çıktık'

İzmir’de devam eden orman yangınında teknolojiden de yararlanıldı. Kızılötesi ışınlarla helikoptere gelen sinyaller, karada çalışan ekiplere gönderilerek alevlere daha kısa sürede ulaşılması sağlandı. Öte yandan, ormanları yakanları tespit etmek için ormanların çeşitli yerlerine ‘Fotokapan’ yerleştirildi. Yangında evlerini ve bahçelerini kaybeden aileler ise büyük üzüntü yaşıyor. Evi ve meyve ağaçları küle dönen 63 yaşındaki Hasan Poyraz, ''20 yıllık emeğim 20 dakikada gitti. Jandarma anons yaptıktan sonra biz her şeyi bırakıp çıktık. Ömür gitti, ben artık burada yeşilliği göremem. Allah kimseye böyle bir acı göstermesin'' dedi.

20.08.2019Gündem
Fotokapana takılan yaban hayat

Fotokapana takılan yaban hayat

ERZURUM'un Olur ilçesindeki Ormanağzı Mahallesi ormanlarına yerleştirilen 12 fotokapan adeta belgesellik görüntüler kaydetti. Sarıçam ormanlarındaki ağaçlara ve araziye yerleştirilen fotokapanlar, vaşak, ayı, kurt, domuz, tavşan, porsuk, gelincik gibi hayvanları görüntüledi. Doğu Anadolu Ormancılık Araştırma Enstitü Müdürlüğü Olur İlçesine bağlı Ormanağzı Mahallesi'ndeki ormanlık alanda yaşayan yaban hayatını takip edebilmek için yaklaşık 3 ay önce fotokapan çalışması başlattı. Mahalleye ait sarıçam ağaçlarıyla dolu ormanlık alanda 12 ayrı noktaya konulan fotokapanlar, yaban hayatı görüntüledi. Adeta doğal hayvanat bahçesi konumunda olan ormanlık alanda vaşak, ayı, kurt, domuz, tavşan, porsuk, gelincik gibi hayvanların görüntüleri fotokapan kameralarına yakalandı.

6.08.2019Haber
Temel besin kaynakları küçülen vaşakların boyutları da küçüldü

Temel besin kaynakları küçülen vaşakların boyutları da küçüldü

Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki araştırmalarda, temel besin kaynakları karaca olan vaşakların, tavşan ve küçük kemirgenlerle beslenmeye başlayınca kendi vücut ölçülerinin de Avrupa'daki türlerine göre küçüldüğü anlaşıldı.

25.07.2019Teknoloji
2 bin 500 yıllık Likya kaya mezarını bu hale getirdiler Bu iş çığırından çıkmış durumda

2 bin 500 yıllık Likya kaya mezarını bu hale getirdiler! 'Bu iş çığırından çıkmış durumda'

Antalya'nın Kaş ilçesinde Likya dönemine ait 2 bin 500 yıllık kaya mezarının giriş bölümü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce paramparça edildi. Tahribatı tespit eden arkeolog rehber Ümit Işın, "Bu tür mezarların içinde hazine bulunacağına inanmak sadece bir hayal ürünü olabilir. Ancak insanların hayal güçleri, büyük bir cehaletle tarihi yok ediyor. Bu iş çığırından çıkmış durumda. Defineciler bir dernek bile kurdu. Cezalar ise maalesef caydırıcı değil" dedi.

7.05.2019Gündem
Tuncelide 14 sığınak ve barınak imha edildi

Tunceli'de 14 sığınak ve barınak imha edildi

Tunceli'de jandarma timleri tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlarda belirlenen 14 sığınak ve barınak imha edildi. Öte yandan operasyonda 7 kilogram C-4 patlayıcı ile hazırlanmış 2 adet el yapımı patlayıcı ve aralarında fotokapan ile 2 adet televizyonun de yer aldığı çok miktarda malzeme ele geçirildi.

6.05.2019Gündem
FETÖ şüphelileri fotokapana yakalandı

FETÖ şüphelileri "fotokapana" yakalandı

Edirne'de, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 2 kişi, yurt dışına kaçma girişimindeyken fotokapan sayesinde yakalandı.

26.04.2019Gündem
Erzincanda ur kekliğinin varlığı fotokapanla kanıtlandı

Erzincan'da ur kekliğinin varlığı fotokapanla kanıtlandı

Erzincan'da yaban hayatı kurulan fotokapanlarla izlenip kaçak avcılığın da önüne geçiliyor. Erzincan’da varlığı şüpheli durumda olan ur kekliği fotokopanla görüntülendi.

18.04.2019Gündem
Boluda doğal yaşamın güzelliği

Bolu'da doğal yaşamın güzelliği

Bolu Dağı'nda ormanlık bir alanda fotokapan ve videokapana yansıyan hayvanların görüntüleri doğal yaşamın güzelliğini gözler önüne serdi.Doğa Koruma ve Milli Parklar Bolu İl Müdürlüğü ile Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi tarafından doğal yaşamı inceleme projesi kapsamında Bolu Dağı'nda ormanlık alanlara fotokapan ve videokapanlar yerleştirildi. Fotokapan ve videokapana yansıyan görüntüler Bolu Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü tarafından paylaşıldı. Görüntülerde ayı, kurt, geyik, ceylan gibi hayvanların doğal yaşamları yer aldı. En dikkat çekici görüntü ise Anadolu vaşağı oldu. Görüntüler, Bolu'daki doğal yaşamın güzelliğini gözler önüne serdi.

8.04.2019Haber
Firari kurt ormanlık alanlarda aranıyor

"Firari kurt" ormanlık alanlarda aranıyor

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı.

3.04.2019Haber
Antalya’da kaçan kurt her yerde aranıyor

Antalya’da kaçan kurt her yerde aranıyor!

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı

3.04.2019Gündem
Dikkat Hayvanat bahçesinden kaçtı her yerde aranıyor...

Dikkat! Hayvanat bahçesinden kaçtı her yerde aranıyor...

Antalya Hayvanat Bahçesi'nden kaçan kurdun yakalanması için ormanlık alanlardaki fotokapan sayısı artırıldı.

3.04.2019Gündem
Fotokapana yakalandılar

Fotokapana yakalandılar

Fotokapanla görüntülendiler...

11.03.2019Gündem
Merakından aldığı fotokapan hırsızlık sayılmadı

Merakından aldığı fotokapan hırsızlık sayılmadı!

Erzurum'da devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon' zannederek alıp evine götürdüğü için 'hırsızlık' suçundan yargılanan temizlik işçisi Taner Akkuş (45) hakkında verilen beraat kararının gerekçesi açıklandı.  Akkuş'un fotokapanı merak üzerine aldığı vurgulanan gerekçeli kararda, cihazı herhangi bir yere satmayıp ve bozmaksızın emniyet görevlilerine teslim etmesinin hırsızlık amacı taşımadığını gösterdiği ifade edildi.

31.01.2019Gündem
Fotokapan nedir Hangi amaçla kullanılmaktadır

Fotokapan nedir? Hangi amaçla kullanılmaktadır?

Fotokapan, yaban hayatını gözlemlemek ve türlerin gelişimini kayıt altına almak amacıyla kullanılan bir görüntüleme sistemidir. Genellikle ormanlık alanlarda, dağlık bölgelerde ve sulak alanların yakınlarında kurulan fotokapanlar, araştırmacıların ve kamu kurumlarının araştırmalarına önemli bir boyut kazandırmaktadır. İşte, fotokapan hakkında bazı bilgiler

23.01.2019Gündem
Erzurumda yaşandı Bulduğu fotokapanı evine götürünce...

Erzurum'da yaşandı! Bulduğu fotokapanı evine götürünce...

ERZURUM Büyükşehir Belediyesi'nde temizlik işçisi olarak çalışan Taner Akkuş, devlet büyüklerini korumak amacıyla havalimanı güzergahına yerleştirilen emniyete ait fotokapanlardan birini 'telefon' zannederek evine götürdü.

22.01.2019Gündem
Yaşlı kadını öldüren ayı için ’vur’ emri verildi, hayvan bulunamadı, karar kaldırıldı

Yaşlı kadını öldüren ayı için ’vur’ emri verildi, hayvan bulunamadı, karar kaldırıldı

BOLU’da ormanlık alanda mantar toplayan Ayşe Yardımcı’yı (78) öldüren ayının vurulması yönünde emir çıkarıldı. Ancak ormanlık alanda ayıya rastlanmadığı için ’işlem’ gerçekleşmedi.

4.12.2018Gündem
Soylu: Türkiye içinde 750 PKK’lı var

Soylu: Türkiye içinde 750 PKK’lı var

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Merkez Karar Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında son dönemde terörle mücadele adına yapılan çalışmaları anlatırken geliştirilen son teknolojik yöntemlerle önemli gelişme kaydettiklerini söyledi.

5.11.2018Gündem
Ankaradan özel birlikler geldi Her yerde o teröristler aranıyor

Ankara'dan özel birlikler geldi! Her yerde o teröristler aranıyor

ADIYAMAN’da kimlikleri belirlenen PKK’lı teröristler Zeynal Alakuş ile Özcan Bektaş’ın yakalanması için güvenlik güçlerince kırsalda operasyon başlatıldı. Teröristlerin, teknolojik cihazlarla arandığı belirtildi.

21.10.2018Gündem
Tokatta köylüleri korkutan yılan hikayesi

Tokat'ta köylüleri korkutan 'yılan' hikayesi

Tokat'ın merkeze bağlı Batmantaş köyünde, "dev yılan" görüldüğü söylentileri bazı köylüleri tedirgin ederken Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından bölgeye fotokapan kurulduğu ancak yılana ait bir ize rastlanmadığı belirtildi.

1.10.2018Haber
Bir ili karıştırmıştı teyakkuza geçildi

Bir ili karıştırmıştı teyakkuza geçildi

Tokat'ın merkeze bağlı Batmantaş köyünde, "dev yılan" görüldüğü söylentileri bazı köylüleri tedirgin ederken Doğa ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından bölgeye fotokapan kurulduğu ancak yılana ait bir ize rastlanmadığı belirtildi.

1.10.2018Gündem
‘Boşa uğraşıyoruz, bitmiş durumdayız’

‘Boşa uğraşıyoruz, bitmiş durumdayız’

Aralıksız devam eden operasyonlarla köşeye sıkışan teröristlerin çaresizliği bir kez daha telsiz konuşmalarına yansıdı.

29.09.2018Gündem
Gizemli vaşakların hüzünlü sırları

Gizemli vaşakların hüzünlü sırları

Merkezi Kars’ta bulunan KuzeyDoğa Derneği dünya çapında bir başarıya imza attı. Dernek iki yıl süren çalışmaların ardından bu yıl, dünyanın görülmesi en zor canlılarından dört vaşağa uydu vericisi taktı. Alınan sonuçlara göre, bu türün kaderinde hem umut hem de hüzün var.

22.09.2018Hürriyet Pazar
Bartında kurtlar köye indi

Bartın'da kurtlar köye indi

Bartın'a bağlı 3 köyde, son 2 ayda 30 büyükbaş ve küçükbaş, kurtların saldırısına uğrarken, 20 hayvan telef oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, kurtları görüntülemek için köyün farklı noktalarına 4 fotokapan yerleştirdi.

16.08.2018Haber
Her yere bundan yerleştiriyorlar Köyü kurtlar bastı

Her yere bundan yerleştiriyorlar! 'Köyü kurtlar bastı'

Bartın'a bağlı 3 köyde, son 2 ayda 30 büyükbaş ve küçükbaş, kurtların saldırısına uğrarken, 20 hayvan telef oldu. Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, kurtları görüntülemek için köyün farklı noktalarına 4 fotokapan yerleştirdi.

16.08.2018Gündem
Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Antep fıstığı hırsızlarına fotokapanlı önlem

Gaziantep Ticaret Borsası, hasat döneminin başlamasıyla Antep fıstığı bahçelerinde yaşanabilecek olası hırsızlık olaylarının engellenmesine yönelik İl Jandarma Alay Komutanlığına fotokapan bağışında bulundu.

29.07.2018Ekonomi
Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Haber
Uşakta ilk kez görüldü Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ta ilk kez görüldü! Fotokapanla aranıyor...

Uşak'ın Banaz ilçesindeki ormanlık alanda ayı izlerinin görüldüğü bölgeye fotokapan kuruldu.

3.07.2018Gündem
Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Fotokapana yakalanan teröristin sarı eldiveninin sırrı çözüldü

Giresun'un Güce ilçesi kırsalında önceki gün öldürülen, biri PKK'nın sözde Karadeniz yapılanması sorumlusu, 2 teröristin üzerinden çıkan belgelerle bölgedeki 8 kişilik grup deşifre oldu. Güvenlik güçlerinin operasyonları sürerken, fotokapana yakalanan öldürülen teröristlerden birinin eline taktığı sarı eldivenin sırrı da çözüldü. Teröristlerin, bölgedeki fotokapanlara yakalanmamak için sık ağaçlar ve dikenli bitkilerle kaplı yollardan ilerlediği, ellerini dikenlerden korumak için de eldiven taktığı bildirildi.

2.06.2018Gündem
Böyle yakalandı Bu fotoğraftan sonra operasyon başladı

Böyle yakalandı! Bu fotoğraftan sonra operasyon başladı

Giresun’un Güce ilçesinde güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirilen 2 teröristin fotokapana yakalandıkları anlar ortaya çıktı.

1.06.2018Gündem
Kan izlerine rastlanan bölgede sıcak takip

Kan izlerine rastlanan bölgede sıcak takip!

Gümüşhane’deki operasyon sırasında 2 askeri yaralayan PKK’lı teröristlerin, geçen yıl Başçavuş Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden grup olduğu belirlendi. Yaralı olduğu düşünülen teröristlerin izi sürülüyor.

9.04.2018Gündem
Leoparı saklasak da mı korusak

Leoparı saklasak da mı korusak?

Varlıklarından hep öldüklerinde haberdar oluyorduk. O, Anadolu’nun en gizemli, en karizmatik ve ne yazık ki görüldüğü yerde üzerine hemen kurşun yağdırıldığı için en talihsiz hayvanı. ‘Anadolu Parsı’ yani leopardan bahsediyoruz. Geçen hafta ilk defa canlısını görüntülemeyi başardığımız bu canlıyla ilgili ciddi bir sınav bekliyor şimdi bizi. Onu koruyacak mıyız yoksa katletmeye devam mı edeceğiz? Bu, aslında doğayı ne kadar önemsediğimizin, başka canlıların yaşam hakkına ne kadar saygı duyduğumuzun sınavı...

17.02.2018Hürriyet Pazar
Ardahanda doğal yaşam fotokapanla görüntülendi

Ardahan'da doğal yaşam 'fotokapan'la görüntülendi

DOĞA Koruma ve Milli Parklar Ardahan Şube Müdürlüğü tarafından ormanlık alanlarda yaşayan hayvan popülasyonlarının belirlenmesi amacıyla fotokapanlar kuruldu. Kurt, vaşak, ayı, domuz, tavşan, tilki, atmaca, kartal ve baykuş gibi hayvanların doğal yaşamındaki görüntüleri fotokapanlarla kaydedildi.Yaban hayatın yoğunlukta olduğu Posof ilçesindeki ormanlık alanın dört bir yanına Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından konulan kapanlara yansıyan ilginç görüntüler Ardahan Valiliği'nin www.ardahan.gov.tr resmi İnternet sitesinde 'yaban-hayati' hayatı adı altında yayımladı. Vatandaşların büyük ilgi gösterdiği sitede yer alan fotoğraf ve görüntülerde ise bir ayının gelip kapanı incelemesi oldu. 2015 yılından 2017 yılına kadar kaydedilen görüntülerin çekimlerinin ise devam ettiği belirtildi.

29.12.2017Haber