MENÜ

Flamingo Köy

Flamingo Köy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Flamingo Köy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 41 Flamingo Köy haberi bulunmuştur.

Flamingo Köy Haberleri

Tüyleri kesilmese uçarlardı... Restoranın süs havuzunda flamingoların ne işi var

Tüyleri kesilmese uçarlardı... Restoranın süs havuzunda flamingoların ne işi var!

Çatalca’daki Flamingo Köy adlı restoranın süs havuzunda beslenen flamingoların kaçmalarını engellemek için kanatlarının kesildiği iddiası tepkilere neden oldu. İşletme sahibi iddiayı yalanlarken yaban hayatı veteriner hekimi Ahmet Emre Kütükçü havuzun şartlarının uygun olmadığını, tüyleri kesilmemiş olsa çoktan uçup gideceklerini savundu.

9.08.2019Gündem
İstanbulda kalabalıktan uzak sakin cennet: Çatalca

İstanbul'da kalabalıktan uzak sakin cennet: Çatalca

Hem İstanbul'da hem de şehrin kalabalığından bir o kadar uzak Çatalca… Günübirlik gideceğiniz ve tüm stresinizi unutacağınız bir yer… Ayrıca ulaşımı rahat, oldukça hesaplı ve keşfedilecek çok şey var. Örneğin burada 'Kemal Sunal' mağaralarının olduğunu biliyor muydunuz? İşte size Çatalca gezi rehberi…

5.11.2018Seyahat
Kendinizi vahşi yaşamın bir parçası hissedebileceğiniz dört plaj

Kendinizi vahşi yaşamın bir parçası hissedebileceğiniz dört plaj

Öyle bir yer düşünün ki flamingolarla, atlarla, domuzlarla ve penguenlerle vakit geçirip, yumuşacık kumların üzerinden masmavi sulara giriyorsunuz… Tatilinize vahşi yaşamı katıp denize girmenin bambaşka bir yönünü keşfedeceğiniz dört plajı sizin için derledik.

16.08.2018Seyahat
Urartular’dan kalan şehir Van

Urartular’dan kalan şehir Van

Van tarihî güzellikleri, eşsiz doğası ve birçok medeniyete ev sahipliği yapan geçmişi ile gezilmesi gereken önemli şehirlerimizden. Anadolu’nun en büyük kapalı havzası olan Van Gölü’nü barındıran Van’ın gezilecek tarihi ve turistik yerlerini sizler için derledik. İşte detaylar…

31.05.2018Seyahat
Kocaoğlu çok kızdı

Kocaoğlu çok kızdı

İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, belediye şirketi İZELMAN’ın PKK yuvası olduğunu söyleyen Ak Parti İl Başkanı Bülent Delican’a bu sözleri yakıştıramadığını belirterek tüm Büyükşehir Belediyesi işçileri ve İzmirlilerden özür dileme çağrısı yaptı. Çevre ilçelerde toplu ulaşım yapan Kooperatif ve Birlik’in akıllı kart ücret sistemine almak istediklerini açıklayan Kocaoğlu, su faturalarından alınan katı atık bedeli konusunda kendisine yöneltilen eleştirilere karşı sessiz kalan ilçe belediye başkalarına ise sitem etti.

22.03.2016Ege
Başımda bulutlar yüzümde rüzgâr

Başımda bulutlar yüzümde rüzgâr

Çiçeklenmiş portakal bahçelerinin, antik kentlerin, kartpostal manzaralarının arasında sessiz, motorsuz bir bahar turuna çıkmak ister misiniz? Bisikletçi Başak Bulut geçen yıl katıldığı turlardan beşini Hürriyet okurları için yazdı.

7.04.2013Seyahat
Ngorongoro’nun aslanları, filleri ve yerlileri turizme uyum sağlamış

Ngorongoro’nun aslanları, filleri ve yerlileri turizme uyum sağlamış

Aslan, gergeden, buffalo, leopar ve fili, yani Afrika’nın ‘Büyük Beşli’sini bir arada görebileceğiniz nadir doğa parklarından Ngorongoro. Tanzanya’nın kuzeyinde, 20 kilometre çapındaki volkanik bir ovada. Okurumuz Erdoğan Özen gitti, izlenimlerini yazdı.

10.02.2013Seyahat
Kuruyan göl hayata döndü

Kuruyan göl hayata döndü

Türkiye'de iki yıl önce yaşanan kuraklık nedeniyle tamamen kuruyan Van'ın Özalp ilçesindeki Akgöl, bu yıl yağış miktarının artmasıyla yeniden eski haline kavuşarak adeta kuş cennetine dönüştü.

5.07.2010Gündem
Kuruyan Seyfe Gölü suyla doldu

Kuruyan Seyfe Gölü suyla doldu

KÜRESEL ısınma, yanlış sulama yöntemleri ve açılan drenaj kanalları nedeniyle geçen yıl kuruyan Seyfe Gölü’nün yağan yağmurlarla birlikte doluluk oranının yüzde 90’a ulaştığı bildirildi.

26.05.2009Gündem
Güney Egede 2008 yazı

Güney Ege'de 2008 yazı

Çeşme’den Fethiye’ye kadar Güney Ege kıyısı bu yaz yine turist patlaması yaşıyor. Kruvaziyer turları ve uçakla bölgeye inenlerin sayısı, geçen yıla oranla, yaklaşık yüzde 15 arttı. Mavi bayraklı plajlar, beach club’lar dolu. Bölgede tatile gidecekseniz, işte size deniz, eğlence, yemeklerle ilgili yenilikler, ipuçları.

13.07.2008Seyahat
Kars’ın gizli zenginliklerini haziranda keşfedin

Kars’ın gizli zenginliklerini haziranda keşfedin

Kars’a tek tük gelen gezginler genellikle kaleyi, hamamı, Rus evlerini ve Ani’yi görüp evlerine döner. Halbuki bilmezler ki ilkbahar ve yaz aylarında kentin doğası, Türkiye’nin diğer bölgelerinde tadamayacağınız güzellikleri, özgürlüğü ve heyecan verici vahşiliği sunar.

25.05.2008Seyahat
Kayseriden 3 gün sonra uçak seferi yapılabildi

Kayseri'den 3 gün sonra uçak seferi yapılabildi

KAYSERİ'deki olumsuz hava koşulları nedeniyle yapılamayan uçak seferleri 3 gün sonra normale döndü. Kayseri'de sadece Malatya karayolunuin kapalı olduğu, Kayseri’den bu yöne giden araçların Pınarbaşı ilçesinde tutulduğu ifade edildi.

31.01.2008Gündem
Kelaynak, flamingo, çöl varanı görmek isteyenlere doğa turları

Kelaynak, flamingo, çöl varanı görmek isteyenlere doğa turları

Doğa Derneği ile birlikte çalışan Doğa Turizm, doğayı korumak amacıyla doğa turları düzenliyor. Bu ay başlayan turlar şimdilik İstanbul, Ankara ve İzmir merkezli. Gezilecek yerler ise Türkiye’nin 305 önemli doğa alanı. Geziler yoluyla elde edilen para, bu doğal alanların korunması amacıyla Doğa Derneği’ne aktarılıyor.

26.10.2006Seyahat
Turizmi 12 aya yaymayı başardı AKYAKA

Turizmi 12 aya yaymayı başardı AKYAKA

Üç bin yıllık tarihi ve doğal zenginliklerini bozulmadan günümüze taşıyan, Muğla’nın Ula İlçesi’ne bağlı Akyaka Beldesi, son yılların gözde turizm merkezlerinden biri. Büyük ve çok yıldızlı oteller yerine, butik otel ve pansiyonların hizmet verdiği Akyaka, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yılbaşı tatilini burada geçirmesiyle ilgi odağı oldu. Kurban Bayramı öncesi rezervasyon patlaması yaşandı. Aslında yaz tatilleri için tercih edilen bir yörede bulunan Akyaka’nın, kışın da bu kadar ilgi görmesinin en büyük nedeni, kültür turizmi ile öne çıkıyor olması. Beldenin tanınması, Nail Çakırhan’ın Ağahan Mimarlık Ödülü’nü kazanmasıyla oldu.

19.01.2006Seyahat
Bodrum’un uzak güzellikleri

Bodrum’un uzak güzellikleri

Bugün nedense artık çok az kişinin aklına ‘’kaç kişiydik o zaman bak, kaç kişi kaldı şimdi’’ dizesi geliyor. O kadar çok kişiyiz ki artık Bodrum’da. Ve buranın yeni kitlesi bu en güzel Bodrum şarkısını dinlerken bugün hangi Bodrum’u hatırlıyor bilemiyorum. Gerçek şu ki Bodrum artık Cevat Şakir ve Azra Erhat’ın Bodrum’u değil. Burası çoktandır yeni bir güney kenti...

24.07.2005Seyahat
İzmir Kuş Cenneti 24 saat gözlenecek

İzmir Kuş Cenneti 24 saat gözlenecek

İzmir Kuş Cenneti'nde kameraların sayısı 3'e çıkarılarak, 24 saat süreyle kuşlar huzursuz edilmeden gözlenebilecek. İzmir Kuş Cenneti Doğa Koruma ve Milli Parklar Mühendisi Ahmet Akkaya, yapılan sayımlarda cennetteki 235'in üzerindeki kuş türü içinde en kalabalık koloniyi, sayıları 17-18 bine ulaşan flamingoların oluşturduğunu söyledi.

13.07.2004Gündem
Buraya yapılabilecek en büyük haksızlık, yol üzerindeki bir lokantada balık yiyip, yola devam etmek

Buraya yapılabilecek en büyük haksızlık, yol üzerindeki bir lokantada balık yiyip, yola devam etmek

Bafa Gölü, farklı bir göl. Etrafı, günler boyu sizi oyalayacak malzemeyle dolu. Eski Latmos, yani bugünkü Beşparmak Dağları’nın yamaçlarında, sırlarını henüz tam açığa vurmamış bir tarih saklı.

2.05.2004Seyahat
Akdeniz foku öldürmenin cezası 7.5 milyar

Akdeniz foku öldürmenin cezası 7.5 milyar

Merkez Av Komisyonu, 2002-2003 av dönemi esaslarını belirledi. Tarifeye göre koruma altındaki Akdeniz Foku'nu öldürenlerden 7.5 milyar, geyik, şahin, doğan ve kartal öldürenlerden de 5.5 milyar lira tazminat alınacak. Yabancı avcılar avladıkları ayı başına 2000, yaban keçisi için 500, çengel boynuzlu dağ keçisi için 300 dolar, Türk avcılar ise bu tutarların dörtte birini ödeyecek.

17.06.2003Gündem

Yazar Sonuçları

Dönüşümüz muhteşem olacak

Yılın en uzun tatili bugün bitiyor. Bu dokuz günü kimimiz şehirde sevdikleriyle, kimimiz memlekete giderek, kimimiz de seyahate çıkarak değerlendirdik. Bazılarımız çoktan döndü, bir kısmımız hâlâ yollarda. Peki bu ‘muhteşem dönüşümüz’de yollarda hangi noktalara dikkat etmeliyiz? Trafiğe takılmak istemiyorsak, nerelerde soluklanıp ‘lezzetli vakit’ geçirebiliriz? Tatil dönüşü sendromundan nasıl korunacağız, kapıldıysak çıkmak için ne yapmalıyız? Olağanüstü sahillerden ve doğadan birden bire kent hayatına girerken uyum sağlamamıza yardımcı olacak ara istasyonlar nereleri?

25.08.2018

Fenix’te neler oluyor

Açıldığı günden itibaren İstanbul’un en popüler mekanı olmayı başardı Etiler’deki Fenix.

29.08.2015

Sonbahar bitmeden su tükenmeden: BAFA

Artık seyahat için tercih yaparken ‘yok olmadan görülecekler’ diye bir kriter kullanmaya başladık maalesef... Sonbaharın ilk günlerinde bizi Bafa Gölü’ne götüren de bu kriter oldu.

24.10.2014

İstanbul mekan dünyasında bir gezinti

İşte son haberler, deneyimler ve tavsiyeler eşliğinde bir mekan turu...

7.12.2013

Az rastlanan bir kuş türünü görmek... Angelina Jolie’yi görmek gibi bir şey!

Ne tuhaf... Soner Bekir’i ben Fransız bir sanat eleştirmeninden duydum. "Müthiş bir genç, tanıyor musunuz?" dedi.

20.03.2009

Kunta Kinte seçmen olsa

TÜRKİYE’nin TRT’nin siyah beyaz tek kanalına muhtaç olduğu yıllarda, ülke gündeminin en ön sıralarında beyaz camdan kopup gelen diziler yer alırdı..

21.01.2009

Fransız kadının ilginç sorusu

FRANSA'da bir üniversitede Fransız Dili ve Edebiyatı Kürsü Başkanı olan ve aynı zamanda Türkiye hayranı bir Fransız bayan geçtiğimiz aylarda sordu:

6.06.2006