MENÜ

E Okul

E Okul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Okul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 23.721 E Okul haberi bulunmuştur.

e – OKUL

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

Kullanım Alanları
Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda  veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır.  Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi  otlarını ve daha fazlasını görebilir.

Kullanılabilme Süreci
Bu sistem de süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-Okul sisteminde yer alan öğrencinin aldığı notlar ve devamsızlık bilgileri bölümü sayesinde veliler öğrencilerinin okula gidip gitmediğini, hangi günler gitmediğini, ne kadar devamsızlığı olduğunu, sınavlarından aldığı notları, notları ile ne kadar başarılı olduğunu ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını, yaptıysa kaç puan aldığını öğrenebilirler.  

e-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. E-Okul sistemi, Türkiye de Google’da en çok aradan 10 isim arasından 7. Sırada yer almaktadır. 

E Okul Haberleri

2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak İşte TEOG tercih ve yerleştirme takvimi

2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? İşte TEOG tercih ve yerleştirme takvimi

2017 TEOG tercih sonuçlarının MEB tarafından ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercihleri geçtiğimiz hafta sonlanmıştı ve öğrenciler TEOG tercih işlemlerinin bitmesinin ardından sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladılar. Öte yandan MEB, öğrencilerin kendilerini rahatça ifade edebilecekleri ortamlar oluşturma politikası hedefiyle "açık uçlu soru" dönemi başlatıyor. Peki, 2017 TEOG tercih sonuçları MEB tarafından ne zaman açıklanacak? İşte, TEOG tercih ve yerleştirme takvimi.

26.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak TEOG tercihleri için son gün ne zaman

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden TEOG tercihlerini yapmaya başladılar. Öte yandan TEOG tercih işlemlerinin ne zaman sona ereceğini merak eden öğrencilerde internet üzerinden net tarihi merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih işlemleri nasıl yapılacak? TEOG tercihleri için son gün ne zaman? İşte detaylar.

20.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri için son gün ne zaman E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için son gün ne zaman? E- okul tercih robotu

TEOG tercihleri için süreç 14 Temmuz Cuma günü başladı. Tercih işlemleri, Milli Eğitim Bakanlığı http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adreslerinde yayımlanan TEOG tercih listelerinde yer alan okulların tercih kodlarına göre yapılıyor. Özellikle E- okul tercih robotu büyük kolaylık sağlıyor. Peki TEOG tercihleri için son gün ne zaman?

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi E Okul için ODSGM detayı

E Okul giriş işlemi ile sonuçlar öğrenilebilecek mi? E Okul için ODSGM detayı

E Okul girişi ile birlikte girmiş oldukları sınavın sonuçlarını öğrenmek isteyen adaylar, bu bilgilerin buradan edinilip edinmediğini sorguluyor. E Okul giriş işlemi aracılığıyla TEOG tercih işlemlerini kolayca gerçekleştirebilecek olan adaylar, sahip oldukları puana göre okumak istedikleri bölümleri belirleyecek. İşte, tüm bu işlemlerin yapılabileceği E Okul giriş işlemi ve ODSGM konusunda detaylı bilgiler

18.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
Akıllara takılanlara cevaplar

Akıllara takılanlara cevaplar

Bu yıl liseye başlayacak öğrencilerin devlet okullarını tercihlerinde son 6 güne gelindi. Ancak hâlâ velilerin akıllarına takılan sorular var. Biz de bunlara cevaplar derledik. Uzmanlar, “Yüzdelik diliminizin 1-5 puan üzerindeki ve altındaki okulları listenize yazın” diyor.

17.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak

TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

TEOG lise taban puanlarının nasıl öğrenileceği TEOG tercihlerini yapmaya başlayan binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biri haline geldi. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen TEOG tercihleri 14 Temmuz itibariyle başladı. TEOG tercihleri 24 Temmuz tarihine kadar devam edecek. TEOG yerleştirmeye esas puanlarına göre liselere tercih işlemleri 14 Temmuz’dan itibaren 24 Temmuz saat 17.00'ye kadar e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecek. Peki, TEOG lise taban puanları nasıl öğrenilir? 2017 TEOG tercihleri nasıl yapılacak?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır

2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

2017 TEOG tercih işlemlerinin başlamasının hemen ardından binlerce öğrenci tercih robotunun nasıl kullanılacağını merak ediyor ve araştırıyor. TEOG tercih işlemlerinin başlamasıyla birlikte öğrenciler yüzdelik dilim hesaplamaya başladılar. Yüzdelik dilim, öğrencinin aldığı yerleştirmeye esas puan ile sınava giren tüm öğrencilerin içinde başarı sıralamasını gösteren değerdir. Öte yandan öğrenciler yerleştirme işlemlerinin nasıl yapılacağını da merak ediyorlar. Peki, 2017 TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG yüzdelik dilim nasıl hesaplanır?

14.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak TEOG taban puanları

TEOG tercih robotu MEB üzerinden kullanılacak! TEOG taban puanları

TEOG tercih işlemleri ne zaman yapılacak sorusu, iyi bir lisede okumak isteyen öğrenciler tarafından sorgulanmaya devam ediyor. TEOG tercih robotu aracılığıyla sahip oldukların puanları değerlendirmeye tabi tutabilecek olan lise adayları, buradan çıkardıkları sonuçları ele alarak TEOG tercih işlemlerini tamamlayacak. Peki, TEOG tercih işlemleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, taban puanları ve detaylı bilgiler

13.7.2017GündemHürriyet Yazarı
2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

2017 TEOG tercihleri ne zaman yapılacağı binlerce güzel bir lisede okuma hayali kuran öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. TEOG tercih işlemlerine ne zaman başlayacağını merak eden öğrenciler MEB'in resmi internet sitesi üzerinden araştırmalarını devam ettiriyorlar. MEB'den yapılan açıklamaya göre; Öğrenciler 14-24 Temmuz tarihlerinde 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacaklar. Peki, TEOG yerleştirme işlemlerine ne zaman başlanacak?

11.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir

Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir

Geçtiğimiz hafta özel okullara kayıt koşturması yaşandı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde yaşanan mükerrer kayıt ve velilerin haklı olarak ısrarı diğer birçok okulu da etkiledi. Önce kayıt hakkı kazandığı söylenen, sonrasında kayıt yapılmadığı açıklanan veliler okulun tarihinde belki de ilk kez “oturma eylemi” yaparak mağduriyetlerinin giderilmesini istedi. Okul yönetimi bu durumda “ek kontenjan” ile çözüme gidebileceklerini belirterek, okulda bulunan 70’e yakın velinin kaydını yaptı.

10.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu nasıl kullanılır TEOG tercihleri ne zaman

TEOG tercih robotu nasıl kullanılır? TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG tercih robotu aracılığıyla tercih işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştireceği tercih dönemini merakla bekliyor. TEOG tercihleri ne zaman sorusu ile bu işlemlerin hangi tarihte gerçekleşeceğini öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler, detayları sorguluyor. Peki, TEOG tercihleri ne zaman gerçekleşecek? İşte, tercih robotu ve ek kontenjanlarla ilgili detaylı bilgiler

8.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri ne zaman yapılır TEOG tercih robotu uygulaması

TEOG tercihleri ne zaman yapılır? TEOG tercih robotu uygulaması

TEOG tercihleri, sonuçların ardından araştırılmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı güvencesiyle yüz binlerce gencin gerçekleştireceği lise tercihleri, toplam 10 gün sürecek. Aileler, rehberlik öğretmenleri ve öğrencilerin ortaklaşa gerçekleştireceği TEOG tercihleri sonrasında okullar belirlenecek. Peki, milyonlarca kişinin merakla beklediği TEOG tercihleri ne zaman yapılacak? İşte, merakla beklenen konu hakkında detaylı bilgiler

7.7.2017GündemHürriyet Yazarı
MEBden 47 soruda TEOG tercih rehberi

MEB'den 47 soruda TEOG tercih rehberi

Milli Eğitim Bakanlığınca, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında adayların ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme işlemleri için 47 soruluk tercih rehberi yayımlandı.

6.7.2017GündemHürriyet Yazarı
MEBden 47 soruda TEOG tercih rehberi

MEB'den 47 soruda TEOG tercih rehberi

MEB, TEOG sistemi kapsamında ortaöğretim kurumlarına tercih ve yerleştirme işlemleri için 47 soruluk tercih rehberi yayımlandı.

5.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu, sonuçlar sonrası araştırılmaya başlandı TEOG tercihleri ne zaman

TEOG tercih robotu, sonuçlar sonrası araştırılmaya başlandı! TEOG tercihleri ne zaman?

TEOG tercihleri ne zaman yapılacak konusu, öğrenci ve velilerin en çok merak ettiği konular arasında yer aldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilecek olan TEOG tercihleri, takvimde belirlenen tarihe göre değişkenlik gösterecek. TEOG sonuçları sonrası gerçekleştirilecek olan tercih dönemi 10 gün sürecek. İşte, merakla araştırılan tercih robotu ve tercih tarihi hakkında detaylar

3.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Özel okul tercihinde bunlara dikkat

Özel okul tercihinde bunlara dikkat

2017 TEOG sonuçlarına göre hazırlık veya 9’uncu sınıflarına öğrenci alan özel okullar, kayıtlarını Yerleştirmeye Esas Puanı’yla (YEP) veya özel kurum yönetmeliklerinde belirtilen esaslara göre, 30 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında yapıyor. Okullarımız, taban puanlarını ve öğrenci alım şekillerini kendi web sitelerinde 14 Haziran itibariyle ilan etti. Veliler, tercih yapılacak okul hakkında mutlaka yeterli araştırma yapmalı. İşte bu konuda dikkat edilecek bazı öneriler.

3.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
MEBden tercih robotu

MEB'den tercih robotu

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri kapsamında lise tercihi yapacak öğrencilerin sağlıklı seçim yapabilmesi için e-okul sistemi üzerinden tercih robotunu hizmete sundu.

1.7.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG tercihleri ne zaman TEOG YEP sonuçları sonrası tercih robotu araştırılıyor

TEOG tercihleri ne zaman? TEOG YEP sonuçları sonrası tercih robotu araştırılıyor

TEOG sonuçları YEP puanlarını öğrenen öğrenciler, E Okul üzerinden edindikleri bilgilere göre tercih dönemine geçiş yapacak. İyi bir lisede öğrenim görmek isteyen öğrenciler ve velilerin ince eleyip sık dokuyacağı TEOG tercihleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınacak. Peki, öğrenci ve velilerin merakla beklediği TEOG tercihleri ne zaman başlayacak? İşte, MEB'in yayımladığı TEOG tercih robotu

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG YEP sonuçları nasıl öğrenilir Yerleştirme Esas Puanı sorgulama

TEOG YEP sonuçları nasıl öğrenilir? Yerleştirme Esas Puanı sorgulama

Ortaöğretim 8. sınıf öğrencilerinin merakla beklediği TEOG YEP (Yerleştirme Esas Puanları) bugünden itibaren görüntülenebiliyor. Okul kontenjanları, yeni açılan okullar, bazı okul türlerini değişmesi, okul kapanması gibi durumların yanı sıra TEOG YEP'te tercih sürecinde etkili oluyor. İşte tercih sürecine ilişkin detaylar ve Yerleştirme Esas Puanı sorgulama sayfası!

30.6.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG tercih robotu... 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor

TEOG tercih robotu... 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor?

TEOG YEP sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrencilerin yeni gündemi tercih süreci oldu. Öğrenciler ve veliler lise tercihlerini Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) ile birlikte yapabilecek, 25 okula kadar tercih yaparak ortaokul müdürlüklerince tercih işlemlerini onaylatacak. Peki, 2017 TEOG tercihleri ne zaman başlıyor? İşte bu MEB'in ortak sınav takvimi ve TEOG tercih robotu!

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG YEP puan sonuçları açıklandı - TEOG tercihleri ne zaman yapılacak

TEOG YEP puan sonuçları açıklandı - TEOG tercihleri ne zaman yapılacak?

TEOG, YEP puan sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi gözler tercih tarihlerine çevrildi. Öğrenciler TEOG, Yerleştirme esas puanlarını meb.gov.tr ve e-okul adreslerinden sorgulayabiliyor. Boş kalan kontenjanlar ile ilgili açıklama da MEB tarafından yapılmıştı. İşte TEOG YEP puan sonuçlarının ardından bilinmesi gereken detaylar

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG sonuçları açıklandı - TEOG YEP puanları

TEOG sonuçları açıklandı - TEOG YEP puanları

Öğrencilerin merakla beklediği TEOG sonuçları açıklandı. meb.gov.tr ve e-okul adresinlerinden sorgulanabilen TEOG, YEP puanları saat 10:00'da erişime açıldı. İşte TEOG puanlarını öğrenebileceğiniz adresler

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG yerleştirme puanları belli oldu... (E- okul YEP sonuç sorgulama)

TEOG yerleştirme puanları belli oldu... (E- okul YEP sonuç sorgulama)

TEOG yerleştirme puanları erişime açıldı. Öğrenciler, TEOG sonuçlarını MEB'e bağlı olan e-okul sistemi üzerinden görüntüleyebiliyor. Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) verdiği bilgilere göre, toplam 1 milyon 192 bin 858 öğrencinin YEP’i hesaplanmış ve sonuçlara göre 176 öğrenci 500 puan aldı. Sonuçların ardında gözler tercih sürecine çevrildi. İşte E- okul YEP sonuç sorgulama sayfası ve yerleştirme sürecine ilişkin detaylar!

30.6.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG sonuçları açıklandı - TEOG YEP sonuçları sorgulama sayfası

TEOG sonuçları açıklandı - TEOG YEP sonuçları sorgulama sayfası

Meraklı bekleyişin ardından MEB, E okul üzerinden TEOG sonuçlarını açıkladı. Öğrenciler Yerleştirme Esas Puanlarını (YEP) şuan sistemden girip öğrenebiliyor. İşte TEOG sonuçlarını sorgulayabileceğiniz adres

30.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
LYS 2017 adaylarına ÖSYMden önemli uyarı

LYS 2017 adaylarına ÖSYM'den önemli uyarı!

LYS 2017'ye katılım sağlayan yüz binlerce aday için ÖSYM bazı uyarılarda bulundu. Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) yer alan bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünen adayların, 21 Haziran-03 Temmuz tarih aralığında değişiklik işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini belirten ÖSYM, mevcut okul birinciliği olan fakat sistemde görünmeyenlerin sorunu mezun oldukları okul üzerinden düzeltebileceklerini ifade etti

21.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Yetenek yarışı

Yetenek yarışı

Güzel sanatlar ve spor liseleri gibi yetenekle öğrenci alan okullara başvurular, 23 Haziran’da sona erecek. Yetenek sınavı ise 3-7 Temmuz arasında tek aşamalı olarak okullarda oluşturulacak komisyonlarca yapılacak.

20.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
Vodafone Connected Education raporunu Londrada açıkladı

Vodafone Connected Education raporunu Londra'da açıkladı

Vodafone Grup Vakfı tarafından eğitimde dijitalleşmenin etkilerine dikkati çekmek amacıyla hazırlanan "Connected Education" raporu Londra'da açıklandı. Etkinliğe Türkiye adına katılan ve "Yarını Kodlayanlar" projesi kapsamında eğitim gören 11 yaşındaki Esra Elbuğa, kodlamanın hayatını nasıl değiştirdiğini anlattı.

15.6.2017TeknolojiHürriyet Yazarı
MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır

MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

MEB bursluluk sınavının (PYBS) yarın saat kaçta yapılacağı binlerce öğrenci tarafından oldukça merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) düzenlenecek 5, 6, 7,hazırlık sınıfı, 9, 10 ve 11'inci sınıflara yönelik İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) yarın yapılacak. Bursluluk sınavı yurt içinde 848 merkezde, 4 bin 39 okulda, 62 bin 146 salonda, KKTC'de bir merkezde olmak üzere, toplam 1 milyon 110 bin 563 öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilecek. Peki, MEB bursluluk sınavı yarın saat kaçta yapılacak? Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır?

9.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul VBS aracılığıyla karne görüntülenebilecek

E Okul VBS aracılığıyla karne görüntülenebilecek

E Okul VBS aracılığıyla okula gitmeden karnelerinin durumunu öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler,sisteme giriş için detayları araştırmaya başladı. E Okul VBS aracılığıyla sisteme giriş yapacak olan vatandaşlar, E-Karne aracılığıyla sanal olarak notlarını öğrenebilecek. İşte, milyonlarca öğrencinin rağbet göstereceği E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi

9.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Tatil zamanı

Tatil zamanı

Ankara’da, 953 bin 149 öğrenci ve 67 bin 969 öğretmen, bugün çalacak son ders zili ile 3 aylık yaz tatiline girecekler.

8.6.2017AnkaraHürriyet Yazarı
Eğitim kurumlarındaki sosyal etkinliklere düzenleme Resmi Gazete’de

Eğitim kurumlarındaki sosyal etkinliklere düzenleme Resmi Gazete’de

MEB’in düzenlemesine göre, her tür ve seviyedeki resmi ve özel örgün, yaygın eğitim kurumlarındaki her öğrenci en az bir sanat veya spor dalında beceri kazanacak şekilde uygun bir öğrenci kulübüyle ilişkilendirilerek çalışmalara katılacak.

8.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul - VBS sistemi not görüntüleme işlemi nasıl yapılır (Takdir-Teşekkür hesaplama)

E Okul - VBS sistemi not görüntüleme işlemi nasıl yapılır? (Takdir-Teşekkür hesaplama)

E-okul sistemi ile hem öğrenciler hem de veliler not sistemine giriş yapabiliyor. Online sistemde yer alan öğrenci bilgilerine giriş işlemleri öğrenciler ve veliler tarafından merak ediliyordu. Takdir, Teşekkür hesaplaması yapmak isteyen öğrencilerde e-okul sistemini kullanıyor. İşte E Okul hakkında tüm detaylar

7.6.2017GündemHürriyet Yazarı
EOkul VBS girişi nasıl yapılır E Okul not görüntüleme

EOkul VBS girişi nasıl yapılır? E Okul not görüntüleme

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgilerini öğrenmek isteyen vatandaşlar, Milli Eğitim Bakanlığı'nın veli ve öğrencilere sunduğu bu sistemini araştırmaya devam ediyor. EOkul VBS aracılığıyla takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını öğrenmek isteyen vatandaşlar, E Okul VBS aracılığıyla konuyla ilgili detayları öğrenecek. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş işlemi nasıl yapılır? İşte, E Okul VBS giriş işlemi ve detayları

6.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E-Okul VBS girişi nasıl yapılır E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır

E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

E-Okul VBS girişinin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından oldukça merak edilen konular arasında yer alıyor. Okulların kapanmasına artık çok az bir zaman kala öğrenciler notlarına bakıp rahat bir nefes almak istiyorlar. E-Okul not görüntüleme sistemi geçtiğimiz günlerde öğrencilerin erişimine kapatılmıştı. Binlerce öğrenci ise E-Okul not görüntüleme sistemine neden bakamadıklarını sorguluyorlardı. E-Okul not görüntüleme sistemi bugün bütün öğrencilerin erişimine açıldı. Peki, E-Okul VBS girişi nasıl yapılır? E-Okul not görüntüleme sistemine nasıl bakılır?

5.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Diyarbakırlı iş adamı Çüngüşe okul ve yurt yaptıracak

Diyarbakırlı iş adamı Çüngüş'e okul ve yurt yaptıracak

Diyarbakırlı iş adamı Çüngüş'e okul ve yurt yaptıracak

5.6.2017DiyarbakırHürriyet Yazarı
Karnede sizin de payınız var

Karnede sizin de payınız var

Karneleri almak için gün sayan öğrenciler, ailelerini de hediye konusunda sıkıştırmaya başladı. Peki çocuğa karne hediyesi alınmalı mı? Alınacaksa nasıl bir hediye seçilmeli? İyi ve kötü karne değerlendirmesi neye göre, nasıl yapılmalı? Aileler unutmamalı, başarısız olan öğrenciler için son anda verecekleri olumsuz tepkilerin geçerliliği yok. Çünkü bir yıl boyunca çocuğu izlemek ailenin görevi. Aslında karne hem çocuğun hem de ailenin.

5.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG’da bundan sonra ne yapılacak

TEOG’da bundan sonra ne yapılacak?

Ortaokul son sınıfta çocuğu olan 1 milyon 100 bini aşkın aile geçtiğimiz çarşamba günü TEOG puanlarını öğrendi. Bu puanlar ne işe yarıyor? Kayıt takvimi nasıl işleyecek? Anadolu lisesi ve özel okullara kayıt nasıl olacak?

5.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
E Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak

E Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak?

E- Okul sistemi karne gününün yaklaşmasıyla birlikte çok daha sık kullanılır oldu. 9 Haziran öncesinde kötü bir sürpriz yaşamak istemeyen öğrenciler, E- okul VBS üzerinden not görüntülemeye çalışıyor. Ancak MEB, not görüntüleme sistemini kısa bir süreliğine erişime kapattı. Peki, E- Okul VBS not görüntüleme sistemi ne zaman açılacak?

4.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E Okul VBS ne zaman açılacak E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi neden açılmıyor

E Okul VBS ne zaman açılacak? E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi neden açılmıyor?

E Okul not görüntüleme sistemi karne haftasının yaklaşması sebebiyle milyonlarca öğrenci tarafından araştırılmaya başlandı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ne zaman açılacak sorusuna cevap arayan vatandaşlar, proje ve performans notlarını görebilmek için sisteme giriş yapmak istiyor. Peki, E Okul VBS ekranı ne zaman açılacak? İşte, konuyla ilgili bazı detaylar

3.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır PYBS sınavı ne zaman

Bursluluk sınavı giriş belgesi nasıl alınır? PYBS sınavı ne zaman?

Bursluluk sınavı için geri sayım başladı. 5, 6, 7, 9, 10 ve 11. sınıfların katılım sağlayacağı PYBS sınavı öncesinde hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, bir yandan da sınav giriş belgelerini edinmeye çalışıyor. Peki, bursluluk sınavı ne zaman yapılacak? Sınav giriş belgesi nasıl alınır? İşte, PYBS giriş belgesi ve bursluluk sınavı tarihi!

2.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG sınav sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır

2017 TEOG sınav sonuçları ÖSYM tarafından erişime açıldı! TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır?

2017 TEOG sınav sonuçlarını milyonlarca öğrenci tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. TEOG sınav sonuçları geçtiğimiz gün ÖSYM tarafından milyonlarca gencin erişimine açıldı. TEOG sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler ÖSYM'nin sorgulama sayfasına akın etti. TEOG sınav sonuçlarının ardından öğrenciler TEOG puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağını merak ettiler. Peki, TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, TEOG sınav sonucu sorgulama sayfası.

1.6.2017GündemHürriyet Yazarı
E Okul notları öğrenme sayfası açılacak E Okul ne zaman açılacak

E Okul notları öğrenme sayfası açılacak? E Okul ne zaman açılacak?

E Okul VBS neden açılmıyor sorusuna cevap arayan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın sistemi yeniden ne zaman açacağını sorguladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla not bilgisine erişmek isteyen öğrenciler, notları göremeyince neden girilmiyor sorusunu yöneltti. Peki, E Okul VBS ne zaman açılacak? İşte, öğrencilerin mrak ettiği konuyla ilgili detaylı bilgiler

1.6.2017GündemHürriyet Yazarı
Takdir-teşekkür hesaplama nasıl yapılır E- okul Takdir-teşekkür hesaplama robotu

Takdir-teşekkür hesaplama nasıl yapılır? E- okul Takdir-teşekkür hesaplama robotu

Haziran ayında okulların kapanacak olması nedeniyle takdir- teşekkür hesaplama işlemleri hız kazandı. Artık ‘Veli Bilgilendirme Sistemi’ üzerinden karne notlarını görüntüleyebilen öğrenciler, takdir- teşekkür belgesi alıp alamayacaklarını öğrenmek istiyor. Peki, e-okul sistemi üzerinden takdir- teşekkür hesaplaması nasıl yapılıyor? Kaç puan üzerinden başarı belgesi alınabiliyor? İşte, detaylar!

1.6.2017EğitimHürriyet Yazarı
TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçlar MEB tarafından duyuruldu.. İşte eokul sonuç sorgulama ekranı

TEOG sonuçları dün sabah 10:00'da açıklandı. MEB birgün öncesinde TEOG sonuçlarını açıklayacağı saati duyurmuş adayları bilgilendirmişti. Sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler puan hesaplama ve sonuç sorgulama sayfalarını araştırıyor. Peki TEOG sonuçları nasıl sorgulanır? İşte tüm detaylar

1.6.2017GündemHürriyet Yazarı
TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sonuçları açıklandı

1 milyon 185 bin 328 8’nci sınıf öğrencisinin katıldığı TEOG ikinci dönem merkezi ortak sınav sonuçları dün açıklandı.

31.5.2017EğitimHürriyet Yazarı
2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? - TEOG puan hesaplama robotu

2017 TEOG puan hesaplama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. TEOG sınav sonuçları bugün sabah saatlerinde ÖSYM tarafından yüz binlerce öğrencinin erişimine açıldı. TEOG 2. Dönem sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte, öğrenciler sınav sonuç sorgulama sayfasına akın ettiler. Sınav sonuçlarını öğrenen öğrenciler, TEOG puan hesaplamasıyla ilgili detayları araştırmaya başladı. Peki, 2017 TEOG puan hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, TEOG puan hesaplama robotu.

31.5.2017GündemHürriyet Yazarı
Kurtoğlu: Öğrenciler TEOGda tercih yaparken yüzdelik dilime dikkat etsin

Kurtoğlu: Öğrenciler TEOG'da tercih yaparken yüzdelik dilime dikkat etsin

Kurtoğlu: Öğrenciler TEOG'da tercih yaparken yüzdelik dilime dikkat etsin

31.5.2017MerkezHürriyet Yazarı
TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sonuçları açıklandı

TEOG sonuçları açıklandı

31.5.2017AnkaraHürriyet Yazarı
E Okul - VBS neden açılmıyor eokul sistemi not sorgulama çalışıyor mu

E Okul - VBS neden açılmıyor? eokul sistemi not sorgulama çalışıyor mu?

E okul, Veli Bilgilendirme Sistemi, TEOG sonuçlarının açıklanması ile birlikte zaman zaman açılmıyor. Bu yüzden hem veliler hem de öğrenciler eokul neden açılmıyor sorusunun cevabını arıyor.. Peki E Okul ne zaman açılacak, sorgulama sayfaları çalışıyor mu? İşte detaylar

31.5.2017GündemHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Nakil dönemi beklediğiniz okula sıra gelebilir 

Geçtiğimiz hafta özel okullara kayıt koşturması yaşandı. Saint Benoit Fransız Lisesi’nde yaşanan mükerrer kayıt ve velilerin haklı olarak ısrarı diğer birçok okulu da etkiledi.

8.7.2017