MENÜ

E Okul

E Okul ile ilgili tüm haberleri ve son dakika E Okul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 24.024 E Okul haberi bulunmuştur.

e – OKUL

e-Okul, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi web yazılımıdır.

Kullanım Alanları
Bir öğrencinin okula kaydından başlayıp, mezuniyetine kadar olan tüm süreci içeren bir sistem Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından geliştirilmektedir. Devlet ve özel ilköğretim okulları, anaokulları, özel eğitim kurumları, ortaöğretim kurumları e-okul sisteminde işlem yapmaktadır. e-okul sistemi üzerinden öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık işlemleri, sınav bilgileri, merkezî olarak yapılacak sınavların (TEOG, DPY-B vb.) başvuru ve tercih işlemleri, belge işlemleri (takdir, teşekkür, onur vb.), haftalık ders programı girişleri, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları, duyurular ve birçok modül üzerinden bilgi girişleri T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na erişilebilmektedir.

Ayrıca e-okulda  veliler, öğrencilerin okul durumlarının takibi yapabilsin diye açılmış olan e-okul Veli Bilgilendirme Sistemi (e-okul VBS) bulunmaktadır.  Bu sistemde öğrencinin devamsızlıkları, ders programı, davranış notları, sınav tarihleri, okul tarafından yapılan duyurular, merkezî sınavların giriş belgeleri veya tercih sonuçları gösterilir. e-Okul öğrenci girişi için de e-okul vbs den aynı işlemler yapılarak öğrenciler kendi  otlarını ve daha fazlasını görebilir.

Kullanılabilme Süreci
Bu sistem de süreç, öğrencinin okula başlaması ile başlar, öğrencinin mezuniyetine kadar devam eder. E-Okul sisteminde yer alan öğrencinin aldığı notlar ve devamsızlık bilgileri bölümü sayesinde veliler öğrencilerinin okula gidip gitmediğini, hangi günler gitmediğini, ne kadar devamsızlığı olduğunu, sınavlarından aldığı notları, notları ile ne kadar başarılı olduğunu ve öğretmenlerinin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını, yaptıysa kaç puan aldığını öğrenebilirler.  

e-okul VBS’ye öğrencinin; Türkiye Cumhuriyeti (TC) Kimlik Numarası ve okul numarası girildikten sonra birkaç güvenlik sorusuna cevap verilerek girilebilir. E-okul’ a mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilmektedir. E-Okul sisteminin amacı, velilerin çocuklarının bilgilerini bilmeleri ve öğrenmelerini sağlamaktır. E-Okul sistemi, Türkiye de Google’da en çok aradan 10 isim arasından 7. Sırada yer almaktadır. 

E Okul Haberleri

Öğrencilere ilk kez Sosyal Etkinlik Belgesi verildi

Öğrencilere ilk kez 'Sosyal Etkinlik Belgesi' verildi

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) Türkiye genelindeki 162 ortaokulda başlatılan 'e-Okul Sosyal Etkinlik Modülü' pilot uygulaması kapsamında, 48 bin 955 öğrenciye ilk defa karnelerinin yanında 'Sosyal Etkinlik Belgesi' verildi.

21.1.2018Eğitim
İftihar belgesi nedir Kimler iftihar belgesini kimler alabilir

İftihar belgesi nedir? Kimler iftihar belgesini kimler alabilir?

Bugünün en çok araştırılan konulardan biri de ‘İftihar Belgesi nedir? oldu. 19 Ocak’ta karne heyecanı yaşayan öğrencilerden bazıları takdir- teşekkür gibi başarı belgelerine ek olarak iftihar belgesi aldı. Peki iftihar belgesi nedir? Kimler iftihar belgesini kimler alabilir?

19.1.2018Gündem
600 binden fazla Suriyeli öğrenciye karne

600 binden fazla Suriyeli öğrenciye karne

MEB verilerine göre, Türkiye'de eğitimini sürdüren 604 bin 779 Suriyeli öğrenci karne alarak yarıyıl tatiline girecek.

19.1.2018Eğitim
e-Okul’la karne heyecanı kalmadı

e-Okul’la karne heyecanı kalmadı

Teknoloji hayatımıza girip, veliler ve öğrenciler e-Okul’dan tüm notları öğrenmeye başlayınca karne heyecanı da kalmadı.

19.1.2018Eğitim
OBP nedir OBP etkisi ne anlama gelmektedir

OBP nedir? OBP etkisi ne anlama gelmektedir?

OBP, Ortaöğretim Başarı Puanı'nı ifade etmektedir. Üniversite sınavına girerken TYT ve AYT puanlarına ilave olarak kullanılan OBP, son başarı puanının belirlenmesine olanak sağlıyor. Peki, OBP nedir ve sınav sonuçlarına etkisi ne kadar olacaktır? İşte, Ortaöğretim Başarı Puanı hakkında detaylı bilgiler

17.1.2018Eğitim
Lisede geçme notu kaç

Lisede geçme notu kaç?

Lisede geçme notu kaç sorusu, özellikle lise hayatına yeni başlayan öğrencilerin merakla araştırdığı konular arasında yer alıyor. Geçme notu olarak İlköğretim kurumlarında aldıkları puanların lisede farklı olması, öğrencilerin mevzuatı araştırmasına neden oldu. Peki lisede geçme notu kaç olarak uygulanıyor? İşte merak edilen konuyla ilgili detaylı bilgiler

16.1.2018Eğitim
E Okul ne zaman kapanacak MEB E Okul VBS girişi

E Okul ne zaman kapanacak? MEB E Okul VBS girişi

Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla E Okul öğrenci girişi yapmak isteyen öğrencilerin araştırmaları devam ediyor. Öğrenciler kadar velilerin de merakla sorguladığı konular arasında yer alan E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) gündemde yer almaya devam ediyor. Peki, karnelerin verilmesine çok kısa bir süre kala not görüntüleme işleminin yapılacağı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi nasıl görüntülenir? İşte, son günlerden detaylı bilgiler

15.1.2018Gündem
E-Okul giriş sistemi.. İşte e okul takdir teşekkür hesaplama

E-Okul giriş sistemi.. İşte e okul takdir teşekkür hesaplama

Karnelerin alınmasına artık sayılı saatler kala öğrenciler son bir kez e-okul sistemine giriş yapıyorlar. Hem karne notlarını hem de takdir teşekkür hesaplama işlemi için e okul adresine giren öğrenciler ve veliler dönem sonunda notlarını kontrol ediyor. İşte e okul giriş sisteminin detayları ve takdir-teşekkür hesaplama rehberi

14.1.2018Gündem
e Okul not sorgulama sayfası | e Okul VBS ne zaman kapanacak

e Okul not sorgulama sayfası | e Okul VBS ne zaman kapanacak?

2007 yılından bu yana aktif olan e- Okul sistemi, karne günü öncesinde öğrenciler ve velilere büyük avantajlar sağlıyor. Hem yazılı hem de sözlü sınavların sisteme girilmesiyle birlikte E Okul VBS'de yoğunluk yaşanıyor, erişim sorunları da oluşabiliyor. Özellikle zayıf notlarını değiştirmek isteyen öğrenciler, sık sık sistemin kapanıp kapanmadığını kontrol ediyor. Peki e- Okul VBS not girişi ne zaman kapanacak?

12.1.2018Gündem
Suriyeli Muhammete okul kapısı açıldı

Suriyeli Muhammet'e okul kapısı açıldı

Suriyeli Muhammet'e okul kapısı açıldı

11.1.2018Adıyaman
Öğretmenlere veli zorbalığı

Öğretmenlere 'veli zorbalığı'

İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Özge Hacıfazlıoğlu’nun 2010’dan beri 10 şehirde yaklaşık 500 öğretmenle yaptığı araştırma, ilginç sonuçlar ortaya çıkardı. Araştırmaya göre öğretmenler, WhatsApp gruplarında ‘velilerin zorbalığı’na maruz kalabiliyor. Öğretmenler WhatsApp üzerinden velilerden ‘yağan’ mesajlardan bunalınca, duruma bakanlık el koydu. Veliler için e-okul sistemi üzerinden her türlü bilgiyi alabilecekleri yeni bir sistem kuruldu, öğretmenler aşırı mesaj trafiğinden kurtarıldı.

10.1.2018Eğitim
BİLSEM özel yetenekli öğrencilerini belirliyor

BİLSEM özel yetenekli öğrencilerini belirliyor

Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) grup tarama uygulamaları, İstanbul'da 4 Mart’a kadar 66 bin 383 öğrencinin katılımıyla gerçekleşecek.

10.1.2018Eğitim
E Okul VBS girişi nasıl yapılır E Okul yazılı ve sözlü notu görüntüleme

E Okul VBS girişi nasıl yapılır? E Okul yazılı ve sözlü notu görüntüleme

E Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) giriş sayfası 'https://e-okul.meb.gov.tr/logineokul.aspx' son günlerin en çok ziyaret edilen internet adresi oldu. Hem ilk yarı yılı tamamlamaya çalışan öğrenciler hem de ebeveynler sık sık E Okul VBS girişi yaparak yazılı ve sözlü notlarını görüntülüyor. Peki E Okul VBS girişi nasıl yapılır? Not girişleri ne zaman kapanacak?

10.1.2018Gündem
10 soruda yeni liseye geçiş sistemi

10 soruda yeni liseye geçiş sistemi

TEOG kaldırıldı, ortaöğretime geçişte seçici liseler için ‘merkezi sınav’ ile ‘adrese dayalı yerleştirme sistemi’ getirildi. Yeni sistemin bazı ayrıntıları kasım ayında netlik kazandı. Henüz adrese dayalı yerleştirmede kullanılacak eğitim bölgeleri açıklanmadı ve sistemle ilgili 8’inci sınıfların kafasına takılan bazı sorular var. MEB’in açıkladığı bölümleri gelin, hep birlikte hatırlayalım.

10.1.2018Eğitim
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) not girişi ne zaman kapanacak E- okul VBS kullanımı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) not girişi ne zaman kapanacak? E- okul VBS kullanımı

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) ile ilgili en çok merak edilen konulardan biri de öğretmenlerin not girişinin ne zaman kapanacağı. Karne gününden önce kanaat notlarını yükseltmek isteyen öğrenciler, sık sık E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ni (VBS) kontrol ediyor. Devamsızlık bilgisi, sözlü ve yazılı notu gibi pek çok bilgiye E-okul sistemi üzerinden ulaşılabiliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) not girişi ne zaman kapanacak?

9.1.2018Gündem
E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) not takip - E- okul karne ve sözlü notu görüntüleme

E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) not takip - E- okul karne ve sözlü notu görüntüleme

E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) sayfası son zamanların en çok ziyaret edilen online sistemlerinden biri oldu. Kısa süre sonra ilk dönemi tamamlayacak olan öğrenciler, öğretmenlerinin her an yeni bir not girebileceği ihtimaliyle sık sık E- okul girişi yaparak son değişiklikleri takip ediyor. En az öğrenciler kadar heyecanlı olan veliler de mobil veya masaüstü üzerinden Veli Bilgilendirme Sistem'ne giriş yapıyor. Peki E- okul karne ve sözlü notu nasıl görüntülenir?

7.1.2018Gündem
BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

BİLSEM sınavı grup tarama uygulamaları 6 Ocak 2018 tarihinde gerçekleştirilmeye başlandı. On binlerce velinin merakla araştırdığı konular arasında yer alan BİLSEM sınavı, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 6 Ocak 4 Mart 2018 tarihleri arasında değerlendirilmeye tabi tutulacak. Peki, BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, tarih detayı

6.1.2018Gündem
MEB YEGİTEK Genel Müdüründen Vali Ata’ya ziyaret

MEB YEGİTEK Genel Müdüründen Vali Ata’ya ziyaret

MEB YEGİTEK Genel Müdüründen Vali Ata’ya ziyaret

6.1.2018Merkez
E Okul VBS öğrenci notları girişi ile karneler dağıtılmadan önceki son durumu öğrenin

E Okul VBS öğrenci notları girişi ile karneler dağıtılmadan önceki son durumu öğrenin

E Okul öğrenci notlarının görüntülenmesi karneler dağıtılmadan önce kaba taslak bilgi alma adına büyük öneme sahip olacak. Başarı belgesi alabilme adına dönem boyunca büyük uğraşlar veren öğrenciler, ilk dönemin son günlerinde açıklanan yazılı sınav sonuçlarına göre E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden bilgi edinebilecek. Peki, E Okul VBS giriş işlemi nasıl yapılacak? İşte, not görüntüleme ve devamsızlık bilgisini görüntüleyebileceğiniz sistem hakkında bazı bilgiler

6.1.2018Gündem
E- okul VBS giriş sayfası - E - okul ortalama görüntüleme ekranı

E- okul VBS giriş sayfası - E - okul ortalama görüntüleme ekranı

E- okul VBS giriş sayfası son günlerde en çok ziyaret edilen internet adreslerinden biri haline geldi. Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri tarafından ilk kez 2007 yılında faaliyete geçen E- okul sisteminin en işlevsel sayfası Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) hem velilerin hem de öğrencilerin pek çok bilgiye kolayca ulaşmasını sağlıyor. İşteE- okul VBS giriş sayfası ile yapabilecekleriniz.

4.1.2018Gündem
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi - Öğrenci ve veliler E- okula nasıl erişiyor

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi - Öğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) girişi son günlerin en çok ziyaret edilen internet sayfalarından biri oldu. Devamsızlık ve sınav notlarının yanı sıra sözlü notları da E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden görüntülenebiliyor. Çğrenci ve veliler E- okul'a nasıl erişiyor? Veli Bilgilendirme Sistemi girişi nasıl yapılıyor?

3.1.2018Gündem
Giriş Ekranı: E Okul Veli Bilgilendirme sistemi not görüntüleme ve devamsızlık bilgisi

Giriş Ekranı: E Okul Veli Bilgilendirme sistemi not görüntüleme ve devamsızlık bilgisi

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla ortalama durumunu görmek isteyen öğrenciler, devamsızlık bilgisi hakkında da bilgi alabilecek. Öğrenecekleri başarı ortalamasına göre ise belge alıp alamayacakları değerlendirilecek. İşte, öğrenciler ve velilerin son günlerde araştırdığı E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ve not görüntüleme hakkında detaylı bilgiler

2.1.2018Gündem
Karneler ne zaman dağıtılacak Sömestr tatili ne zaman başlayacak

Karneler ne zaman dağıtılacak? Sömestr tatili ne zaman başlayacak?

15 tatil ne zaman başlayacak, karneler ne zaman verilecek sorusu milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Sömestr tatiline girmeye hazırlanan öğrenciler bir yandan da e-Okul not görüntüleme sisteminin detaylarını merak ediliyorlar. MEB tarafından yayımlanan iş takvimine göre, karnelerin verileceği zaman belli oldu. Peki, 15 tatil ne zaman? Karneler ne zaman verilecek? İşte, e-Okul giriş ve not görüntüleme detayları.

30.12.2017Gündem
MEB’e öğretmen alımında ‘staj’ kriteri

MEB’e öğretmen alımında ‘staj’ kriteri

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, bundan sonraki süreçte öğretmen adaylarının staj yaptıkları süre içerisindeki etkinliklerini sözleşmeli öğretmen alımı mülakatlarında bir veri olarak almak istediklerini söyledi.

27.12.2017Eğitim
15 tatil için geri sayım sürüyor Sömestr tatili ne zaman başlayacak

15 tatil için geri sayım sürüyor! Sömestr tatili ne zaman başlayacak?

Serbest zaman geçirmek için büyük bir fırsat niteliği taşıyan sömestr tatili için günler sayılmaya devam ediyor. İki hafta kadar tatil yapacak olan öğrencilerle birlikte plan yapmak isteyen ailelerin de merakla araştırdığı 15 tatil ne zaman başlayacak sorusu, vatandaşların odak noktası oldu. Peki, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimine göre sömestr tatili ya da diğer bir deyişle 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, okulların kapanacağı tarihle ilgili en net bilgiler

26.12.2017Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr tatili için heyecan dorukta

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için heyecan dorukta

15 tatil ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını araştırılan milyonlarca öğrenci konuyla alakalı araştırmalarını sürdürmeye devam ediyorlar. Sömestr tatilinin gelmesini bekleyen öğrenciler büyük bir sabırsızlıkla tatilin başlayacağı günü bekliyorlar. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan iş takvimiyle birlikte 15 tatilin ne zaman başlayacağı belli olmuştu. İşte, öğrencilerin ve velilerin merak ettiği 15 tatilin başlayacağı tarih.

25.12.2017Gündem
E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş nasıl yapılır?

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığıyla kişisel bilgilerini öğrenmek isteyen öğrenciler, sorgulamalarına devam ediyor. Sistemi henüz kullanmayan ve E Okul VBS giriş işleminin nasıl yapılacağını bilmeyen vatandaşlar, bu konu hakkında bilgi edinerek karne notu ve ortalama hesaplama işlemi yapmaya hazırlanıyor. Peki, E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) giriş işlemi ve karne notu hesaplama nasıl yapılır? İşte, detaylı bilgiler

25.12.2017Gündem
Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitimde 2017 böyle geçti

Eğitim alanında 2017'de, üniversiteye ve liseye girişte uygulanacak yeni sistemler, kamuoyu tarafından en çok konuşulan konular oldu.

25.12.2017Eğitim
Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır Onur belgesi kimlere verilir

Takdir teşekkür hesaplama nasıl yapılır? Onur belgesi kimlere verilir?

Sömestr tatili öncesinde en çok araştırılan konulardan biri de ‘takdir teşekkür hesaplama’ oldu. Karne günü öncesi meraklarını gidermeye çalışan takdir teşekkür hesaplama yöntemlerini inceliyor. Ortaokul öğrencileri 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise öğrencileri 9, 10, 11, 12. Sınıflar için takdir teşekkür hesaplama yöntemi!

22.12.2017Gündem
E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) sınav sonuç görüntüleme

E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) sınav sonuç görüntüleme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenci, öğretmen ve velilere kolaylık sağlaması amacı ile hayata geçirilen E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi), karne gününün yaklaşmasıyla birlikte daha fazla kullanılır oldu. Yazılı sınav sözlü sonuçları ve devamsızlık bilgileri için kullanılan E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi), kötü sürprizlerin de önüne geçilmesini sağlıyor. Peki E- okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi) başka hangi avantajları sağlıyor?

22.12.2017Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr tatili için kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

Okullar ne zaman tatil olacak sorusuna cevap arayan on binlerce öğrenci, Milli Eğitim Bakanlığı üzerinden 15 tatil ne zaman sorusuna yanıt arıyor. Okulların tatil olması ile birlikte serbest zaman fırsatı yakalayacak olan vatandaşlar, MEB'den alacakları cevabı merak ediyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, milyonlarca kişinin merakla araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

21.12.2017Gündem
Cepteki büyük tuzağa dikkat E-devlet, HGS, SGK, E-okul...

Cepteki büyük tuzağa dikkat! E-devlet, HGS, SGK, E-okul...

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Fatih Sayan, e-devlet, HGS, SGK, e-okul gibi popüler isimlere sahip 40 civarında uygulamanın analizi sonucu 32 uygulamanın sahte çıktığını ve bunların mobil uygulamalarından bir kısmının zararlı aktivite içerdiğinin tespit edildiğini bildirdi.

21.12.2017Gündem
E-Okul ortalama hesaplama ve VBS giriş işlemi takdir teşekkür hesaplama

E-Okul ortalama hesaplama ve VBS giriş işlemi takdir teşekkür hesaplama

E-Okul ortalama hesaplama işlemi, karne dönemi yaklaşırken araştırılmaya devam ediyor. E-Okul VBS girişi ile ortalama hesaplama işlemi yapacak olan öğrenciler, karnelerinin yanında takdir-teşekkür belgesi alabilmek için yeterli ortalamaya ulaşıp ulaşmadığını merak ediyor. Peki, E-Okul ortalama hesaplama işlemi nasıl yapılır? İşte, VBS giriş ve takdir teşekkür hesaplama işlemi hakkında bazı bilgiler

19.12.2017Gündem
15 tatil ne zaman Sömestr tatili için kaç gün kaldı

15 tatil ne zaman? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

15 tatil (Sömestr) soruları hem veliler hem de öğrenciler tarafından büyük bir merakla soruluyor. Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takviminde yer alan tarihlere göre 15 tatil yani ikinci kanaat dönemi yarıyıl tatilinin ilk günü ocak ayının son haftasına denk geliyor. Peki 15 tatil ne zaman? Sömestr tatili için kaç gün kaldı?

18.12.2017Eğitim
Okul nakil başvurularında e-Devlet dönemi

Okul nakil başvurularında e-Devlet dönemi

Çocuklarının okul değişikliğini yapmak isteyen veliler, gerekli işlemleri e-Devlet kapısı üzerinden gerçekleştirebilecek.

15.12.2017Eğitim
e-Okul girişi nasıl yapılır VBS üzerinden yazılı ve sözlü notu görüntüleme

e-Okul girişi nasıl yapılır? VBS üzerinden yazılı ve sözlü notu görüntüleme

E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) son günlerin en çok ziyaret edilen sayfalarından biri oldu. Hem öğrenciler hem de veliler, karne gününde bir sürpriz yaşamamak için e-Okul VBS üzerinden yazılı ve sözlü notlarını görüntülüyor. Online sistem üzerinde hem not hem de devamsızlık bilgileri yer alıyor. Peki e-Okul üzerinden yazılı ve sözlü sonuçları nasıl öğrenilir?

14.12.2017Gündem
Lise tercihleri haziranda

Lise tercihleri haziranda

MİLLİ Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine yaptığı sunumda yeni liseye giriş sistemiyle ilgili bilgiler verdi.

13.12.2017Gündem
Liselere girişte yeni dönem Milli Eğitim Bakanı detayları açıkladı

Liselere girişte yeni dönem! Milli Eğitim Bakanı detayları açıkladı

Liselere yerleştirmede detaylar belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), liselere geçişte uygulanacak yeni sistem kapsamındaki mahalli yerleştirmede kayıt önceliği kriterleri; tercih sırası, öğrencinin evine ve eğitim gördüğü ortaokula yakınlık olarak belirlendi.

13.12.2017Gündem
Liseye giriş sınavı haziranın ilk hafta sonunda

Liseye giriş sınavı haziranın ilk hafta sonunda

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyelerine yaptığı sunumda yeni liseye giriş sistemiyle ilgili bilgi verdi. Buna göre, eğitim bölgeleri haziran ayından önce e-okul üzerinden açıklanacak. İlk olarak eğitim bölgelerinin mayıs ayında duyurulacağı söylenmişti. Eleştiriler üzerine aralık sonunda açıklanacağı belirtildi. Ancak Bakan Yılmaz'ın sunumuna göre, eğitim bölgeleri aralık ayında açıklanmayacak. Öğrenciler, haziran ayı içerisinde lise kayıt tercihlerini yapacak. Sınavsız yerleştirilecek öğrenciler tercihlerini e-okul sistemi üzerinden yapacak. Temmuz ayı sonunda ise öğrencilerin hangi liseye yerleştiği ilan edilecek.

13.12.2017Eğitim
E Okul yazılı sınav sonuçları açıklandı Nasıl öğrenilir

E Okul yazılı sınav sonuçları açıklandı! Nasıl öğrenilir?

E Okul yazılı sınav sonuçları, dönem bitmeye yakın birçok öğrenci tarafından araştırılmaya devam ediyor. Öğrenciler kadar velilerin de merakla araştırdığı konular arasında yer alan E Okul sınav sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın vermiş olduğu E Okul hizmeti üzerinden öğrenilebilecek. Peki, E Okul yazılı sınav sonuçları nasıl öğrenilebilecek? İşte, öğrenci ve velilerin araştırdığı konu hakkında detaylı bilgiler

12.12.2017Gündem
Suriyeli çocuklar artık Türk yaşıtları ile aynı sınıfta

Suriyeli çocuklar artık Türk yaşıtları ile aynı sınıfta

Suriyeli çocuklar artık Türk yaşıtları ile aynı sınıfta

12.12.2017Avcılar
BİLSEM ne zaman yapılacak BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM ne zaman yapılacak? BİLSEM sınav takvimi

BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak sorusu, öğrenci velileri ve öğretmenler tarafından araştırılmaya başlandı. İlkokul, ortaokul ve lise çağındaki yetenekli öğrencilerin kapasitelerini en üst seviyede kullanmalarına aracılık eden BİLSEM, sınavı ile merak konusu oldu. Peki, BİLSEM sınavı ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, sınavla ilgili detaylı bilgiler

11.12.2017Eğitim
Mesleki Teknik Eğitimi İyileştirme Projesinde yeni adım

Mesleki Teknik Eğitimi İyileştirme Projesinde yeni adım

Mesleki Teknik Eğitimi İyileştirme Projesinde yeni adım

6.12.2017Osmangazi
MEB Müsteşarı Tekin: 250 binden fazla akıllı tahta ihtiyacı var

MEB Müsteşarı Tekin: 250 binden fazla akıllı tahta ihtiyacı var

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin yaptığı açıklamada Fatih Projesi ile ilgili, “450 bin derslikte etkileşimli tahta var, yeni yapılan ve diğer birimlerimizdeyse 250 bin üzerinde etkileşimli tahta ihtiyacı bulunuyor. 2018-2019 eğitim yılının başında Fatih Projesi ciddi şekilde kullanılır hale gelmiş olacak” dedi.

1.12.2017Eğitim
Sosyal etkinlik karnesi geliyor

Sosyal etkinlik karnesi geliyor

MEB, öğrencilerin bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif etkinlikleriyle toplum hizmeti çalışmalarına katılımını kayıt altına alacak.

30.11.2017Eğitim
BİLSEM sınavı ne zaman İşte sınav öncesi BİLSEM sorularına örnekler

BİLSEM sınavı ne zaman? İşte sınav öncesi BİLSEM sorularına örnekler

BİLSEM (İstanbul Bilim ve Sanat Merkezi) sınavları için hazırlıklarını sürdüren öğrenciler ve veliler, bir yandan da tarih araştırması yapıyor. BİLSEM öğrenci gözlem Formlarının doldurulması için verilen süre 29 Kasım’da sona erdi. Peki BİLSEM sınavı ne zaman yapılacak? Bireysel değerlendirme itirazları nasıl yapılacak? İşte tüm detaylar!

30.11.2017Gündem
E-Okul not sorgulama işlemi nasıl yapılır

E-Okul not sorgulama işlemi nasıl yapılır?

E-Okul not sorgulama işleminin nasıl yapılacağı milyonlarca öğrenci tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. E-Okul öğrenci girişi yaparak e-Okul üzerinden kolayca notlarınızı sorgulayabilir, haftalık ders programınıza bakabilir ve devamsızlık durumunuza bakabilirsiniz.

27.11.2017Gündem
Suriyeli ailelere bilgilendirme toplantısı

Suriyeli ailelere bilgilendirme toplantısı

Suriyeli ailelere bilgilendirme toplantısı

27.11.2017Merkez

Yazar Sonuçları

e-Okul’la karne heyecanı kalmadı

Teknoloji hayatımıza girip, veliler ve öğrenciler e-Okul’dan tüm notları öğrenmeye başlayınca karne heyecanı da kalmadı.

18.1.2018

Sessiz ve görünmeyen gençler

Geçtiğimiz günlerde, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteği ile yapılan “Sessiz ve Görünmeyen Gençler Araştırması” sonuçlarının paylaşıldığı bir toplantıya katıldım.

22.12.2017