MENÜ

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Doğu Ekspresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Doğu Ekspresi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 548 Doğu Ekspresi haberi bulunmuştur.

Doğu Ekspresi Haberleri

YHTlere Ramazan Bayramı için ek sefer

YHT'lere Ramazan Bayramı için ek sefer

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ramazan Bayramı dolayısıyla Ankara-İstanbul (Söğütlüçeşme) hattına 31 Mayıs ve 1-8-9 Haziran için ilave YHT seferleri konuldu.

22.05.2019Ekonomi
Geri sayım başladı İlk seferine hazırlanıyor...

Geri sayım başladı! İlk seferine hazırlanıyor...

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığınca hayata geçirilen Turistik Doğu Ekspresi'nin ilk seferi, 29 Mayıs'ta bakanlar Cahit Turhan ve Mehmet Nuri Ersoy'un katılacağı uğurlama töreniyle başlayacak. Ankara'dan saat 19.55'te Kars'a hareket edecek tren, parkuru 27 saatte tamamlayacak. Tek kişilik kompartıman 400 lira, çift kişilik kompartımanda ise kişi başı ücret 250 lira olarak belirlendi.

20.05.2019Ekonomi
Turistik Doğu Ekspresinin biletleri satışa sunuldu

Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri satışa sunuldu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle hayata geçirilen Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri satışa sunuldu.

15.05.2019Ekonomi
Biletler satışa çıktı İlk sefer 29 Mayısta

Biletler satışa çıktı! İlk sefer 29 Mayıs'ta

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığının girişimleriyle hayata geçirilen Turistik Doğu Ekspresi'nin biletleri satışa sunuldu.

14.05.2019Gündem
Doğu Ekspresi altında kalan iki çocuk babası hayatını kaybetti

Doğu Ekspresi altında kalan iki çocuk babası hayatını kaybetti

Doğu Expresi altında kalan iki çocuk babası hayatını kaybetti. Edinilen bilgiye göre olay bugün Sivas’ın Divriği ilçesinde meydana geldi. Divriği’de yaşayan iki çocuk babası Yunus Barha (49), Divriği istasyonuna 1 kilo metre kara Ankara-Kars seferini yapan Doğu Expresi’nin altında kalarak olay yerinde hayatını kaybetti. Barha’nın psikolojik sorunları bulunduğu iddia edilirken olayın kaza mı intihar mı olduğunun tespiti için inceleme başlatıldı. Olay yerinde ki savcı inceleme nedeniyle tren seferi durdu.

3.05.2019Haber
Kültür ve Turizm Bakanı açıkladı: Hedef tren turizmi

Kültür ve Turizm Bakanı açıkladı: Hedef 'tren turizmi'

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ankara ile Kars arasında asli görevi ulaşımı sağlamak olan Doğu Ekspresi’ne ilave yapıyor ve bölge ekonomisini kalkındıracak, turizm gelirlerini artıracak 'Turistik Doğu Ekspresi'ni hizmete sunuyoruz. Yeni hedefimiz ise Türkiye’de tren turizminin popülaritesini artırmak ve bu konsepti başka şehirlerimize de yaymak” dedi.

2.05.2019Ekonomi
Turistik Ekspres 29 Mayıs’ta yola çıkıyor

Turistik Ekspres 29 Mayıs’ta yola çıkıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi’ne yolcu talebinin her geçen gün arttığını, bu nedenle Turistik Doğu Ekspresi’nin hizmete girmesi için Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile çalışma başlattıklarını bildirdi.

2.05.2019Ekonomi
Turistik Doğu Ekspresinde ilk sefer günü belli oldu İşte ayrıntılar

Turistik Doğu Ekspresi'nde ilk sefer günü belli oldu! İşte ayrıntılar

Daha önce hazırlıklarına başlandığı duyurulan "Turistik Doğu Ekspresi" ilk seferini 29 Mayıs'ta yapacak.

1.05.2019Ekonomi
40 Kapılı kent Ani’ye yoğun ilgi

40 Kapılı kent Ani’ye yoğun ilgi

UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, 23 medeniyete ev sahipliği yapan, Ani Ören Yeri, dört mevsim ziyaretçilerin ilgi odağı oluyor. UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan, "dünya kenti", "medeniyetler beşiği", "binbir kilise" ve "40 kapılı şehir" olarak da adlandırılan Ani Ören Yeri, ziyaretçilerini ağırlıyor.Türkiye-Ermenistan sınırında yer alan, Ani Örenyeri, 961-1045 yılları arasında Pakraduni Hanedanlığı döneminde Ermeni hükümdarlarına başkentlik yaptı. 11. ve 12. yüzyıla ait İslam mimarisi eserlerini de bünyesinde barındıran ve 2012’de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi’ne alınan antik şehir, 15 Temmuz 2016’da Dünya Mirası Listesi’ne dahil edilen Ani Ören yeri, yurt dışından ve yurt içinden ziyaretçilere kapılarını çaıyor.Ankara’dan “Doğu Ekspresi” ve turlarla Kars’a gelen turistler, Çıldır Gölü, Sarıkamış Kayak Merkezi’nin gezdikten sonra, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan Ani Örenyeri’ni geziyor.Kars’a akın eden yerli ve yabancı turistler, beyaz gelinliğini giyen Ani Örenyeri’ni gezerek fotoğraf çektiriyor. “Dünya kenti” Ani’ye gelen yerli ve yabancı turistler, Anadolu’da yapılan ilk Türk camisi “Ebul Menucehr Camisi”, “Amenaprgiç Kilisesi”, “Ani”, “Ani Katedrali”, “Dikran Honentz Kilisesi”, “Abugamir Pahlavuni Kilisesi” gibi eserlere yoğun ilgi gösteriyor.

27.03.2019Haber
Avrupaya giden ekspres trende yüzde 30 indirim

Avrupa'ya giden "ekspres tren"de yüzde 30 indirim

TCDD Taşımacılık, son yıllarda iç turizmin gözdesi haline gelen Doğu Ekspresi, Van Gölü Ekspresi gibi trenlerin yanı sıra İstanbul-Sofya Ekspresi ile de Avrupa rotasını keşfetmek için farklı bir seçenek sunuyor.

16.03.2019Ekonomi
İstanbul Ekspresi... Banliyö hattının ilk gününde ilk seferde yolculuk yaptık

İstanbul Ekspresi... Banliyö hattının ilk gününde ilk seferde yolculuk yaptık

AÇILIŞINI Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı Gebze-Halkalı banliyö tren hattında dün ilk sefer saat 06.00’da başladı.

14.03.2019Ekonomi
Tarihin, kültürün ve doğanın bütünleştiği şehir

Tarihin, kültürün ve doğanın bütünleştiği şehir

Ülkemizin tarihi, kültürü, ve doğası ile bir bütün içinde yaşayan şehirlerinden Kars... Daha önce gitmediyseniz veya gitmek istiyorsanız bu haber tam size göre. İşte üç günlük Kars gezisi…

12.03.2019Seyahat
Doğu Ekspresinin Erzincan’dan geçişi izleyenleri büyüledi

Doğu Ekspresi'nin Erzincan’dan geçişi izleyenleri büyüledi

Doğu Ekspresi’nin Erzincan’ın İliç ilçesinden geçişi sırasında çekilen bir görüntü, sosyal medyanın en çok paylaşılanı oldu. Türkiye’nin gözdesi Doğu Ekspresi, Erzincan’ın İliç ilçesinden muazzam bir manzara içinden geçiyor. Son yıllarda popülaritesi giderek artan ve eşsiz manzaralı bir yolculuk vaad eden Doğu Ekspresi’yle seyahat edenler, Erzincan’ın İliç ilçesinden geçtikleri esnada o muhteşem anları sosyal medya üzerinden paylaşmayı ihmal etmiyorlar.

28.02.2019Haber
Bakan Ersoydan Doğu Ekspresi açıklaması

Bakan Ersoy'dan "Doğu Ekspresi" açıklaması

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Doğu Ekspresi'ne ilişkin olarak önemli açıklamalarda bulundu.

25.02.2019Haber
Turistler Doğu Ekspresi keyfini turizm treninde yaşayacak

Turistler "Doğu Ekspresi" keyfini "turizm treni"nde yaşayacak

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "Doğu Ekspresi turizmle öne çıkmaya, turizm treni olmaya ve amacının dışında kullanılmaya başladı. Biz de diyoruz ki o zaman amacına uygun bir tren daha organize edelim. Turistik amaçlı gidenler de o trenle seyahatlerini gerçekleştirsinler. Hem Doğu Ekspresi vazifesini görsün hem de yeni amacına uygun bir turizm treni daha yapalım" açıklamasında bulundu.

25.02.2019Ekonomi
Bakan Ersoy, Doğu Ekspresiyle Kars’a gitti

Bakan Ersoy, Doğu Ekspresi'yle Kars’a gitti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Erzurum’daki temaslarının ardından Doğu Ekspres treniyle Kars’a gitti.

23.02.2019Gündem
5 ay boyunca kimsenin yapamayacağını yapıyorlar: İşlerine aşk diyorlar

5 ay boyunca kimsenin yapamayacağını yapıyorlar: İşlerine 'aşk' diyorlar

Kars'ın Sarıkamış ilçesinde çalışan TCDD görevlileri, demir yolu ulaşımının soğuk hava sebebiyle oluşan buz kütlelerinden etkilenmemesi ve "masalsı yolculuk" diye adlandırılan, aralarında Doğu Ekspresi'nin de bulunduğu trenlerin gecikmeden istasyona ulaşması için yoğun çaba gösteriyor.

19.02.2019Ekonomi
Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor Turistler akın ediyor

Yer yer 50 santimetreye ulaşıyor! Turistler akın ediyor

Kars-Ardahan sınırındaki Doğu Anadolu'nun en büyük ikinci gölü olan Çıldır'da yerli ve yabancı turist yoğunluğu yaşanıyor.

19.02.2019Ekonomi
Gündem 24 Saat - 13.02.2019

Gündem 24 Saat - 13.02.2019

Gündem 24 Saat - 13.02.2019

13.02.2019Özet
Bilete erken sefer

Bilete erken sefer

‘Doğu Ekspresi’ tren biletleri ile ilgili büyük bir tur operatörünün yöneticisinin iddiasına göre, bazı küçük acenteler Doğu Ekspresi’nden erkenden toplu bilet aldı. Biz de bu şirketlerden birine ulaştık. Vatandaş bilete ulaşamazken, acente yetkilisi biletleri eylül-ekim gibi aldıklarını savundu.

13.02.2019Ekonomi
Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri

Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri

Her mevsimde ayrı güzel olan Türkiye’de kış turizmi hızla devam ediyor. Havaların soğuk olmasının tatil yapılamayacağı anlamına gelmediğini gösteren kayak merkezleri, doluluk oranlarıyla da dikkat çekiyor. İşte Türkiye’nin en iyi kayak merkezleri...

12.02.2019Seyahat
Doğu Ekspresi biletleri karaborsaya düştü

Doğu Ekspresi biletleri karaborsaya düştü

1310 kilometrelik güzergahı izleyen Doğu Ekspresi treninin biletlerini bulmak zorlaştı. Karaborsaya düşen biletler nedeniyle vatandaşlar şikayet etmeye başladı.

11.02.2019Ekonomi
Doğu Ekspresi biletleri bulunamıyor Vatandaşlar şikayet etti

Doğu Ekspresi biletleri bulunamıyor! Vatandaşlar şikayet etti

Ankara-Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi biletlerinin bulunamaması nedeniyle vatandaşlar Kamu Denetçiliği Kurumu'na başvuru yaptı.

9.02.2019Ekonomi
Çıldır hatırası

Çıldır hatırası

Gülcan Arslan, Türkiye’yi bir uçtan diğerine gezmeye devam ediyor.

5.02.2019Magazin
Van Gölü Ekspresi’nden inince... Bitlis’te yapılacak 13 şey

Van Gölü Ekspresi’nden inince... Bitlis’te yapılacak 13 şey!

Ankara-Kars arasında çalışan Doğu Ekspresi’nde özellikle gençlerin büyük ilgisi nedeniyle yer kalmayınca, ilgi, aynı coğrafyaya sefer yapan Van Gölü Ekspresi’ne yöneldi. Ankara-Tatvan arasında çalışan trenler, salı ve pazar günleri Ankara’dan, salı ve perşembe günleri Tatvan’dan kalkıyor. Yolculuk 24 saat sürüyor. Van üzerinden Tatvan seferi de en az Kars seyahati kadar ilgi çekici. Trenden indikten sonra yapılması, görülmesi, tadılması gerekenleri derledik.

4.02.2019Seyahat
Ekspres yolcuları Akdamara uğramadan dönmüyor

Ekspres yolcuları Akdamar'a uğramadan dönmüyor

Van Gölü ve Doğu ekspresleriyle kente gelen turistler, bölgenin en önemli tarihi ve turistik değerlerinden Akdamar Adası ve adadaki kiliseyi ziyaret ediyor.

30.01.2019Seyahat
Doğu Ekpresiyle Kars’a gelen soluğu burada alıyor

Doğu Ekpresi'yle Kars’a gelen soluğu burada alıyor

Doğu Anadolu Bölgesi'nin ikinci büyük gölü olan Çıldır Gölü'nün yüzeyi soğuklardan dolayı 40 santimetre kalınlığında buz tuttu. Doğu Ekspresi ve tur operatörleriyle Kars'a gelen yerli ve yabancı turistler Çıldır Gölü'ne uğramadan kentten ayrılmıyor.

25.01.2019Seyahat
Türkiyede Sibiryayı aratmayan görüntüler Kaynar su dondu, vatandaş sokakta soba yaktı...

Türkiye'de Sibirya'yı aratmayan görüntüler! Kaynar su dondu, vatandaş sokakta soba yaktı...

Kars, kış aylarının en güzel kar fotoğraflarının çekildiği yerlerin başında geliyor. Özellikle Instagram’ın da popüler haline getirdiği Kars’ta beyazlar içindeki Çıldır Gölü ve görkemli İshakpaşa Sarayı’nı görmek için binlerce kişi Doğu Ekspresi ile buraya geliyor. Kars şu sıralar ise sıfırın altında 20 derece… Sibirya soğuklarını aratmayan şehirde ortaya çıkan görüntüler oldukça ilginç… İşte detaylar…

22.01.2019Seyahat
Yarıyıl tatilinde nereye

Yarıyıl tatilinde nereye?

Yarıyıl tatili geldi. Niyetiniz ardında güzel anılar bırakacak bir aile seyahatiyse, planlamanın ve rezervasyonun zamanı geldi.  Hele de yer bulmanın güç olduğu Doğu Ekspresi’yle bir maceraya atılmanın peşindeyseniz. Sizin için Ege sahillerinden Akdeniz’in ılıman havasına, Kars’ın karlı tepelerinden Konya’nın düzlüklerine sekiz rota seçtik.

18.01.2019Seyahat
‘İş’te Kars sevdası

‘İş’te Kars sevdası!

Türkiye’nin parlayan turizm noktalarından biri olan Kars’a iş dünyasının temsilcileri de yoğun ilgi göstermeye başladı. Geçen hafta Kars’a giden ünlü isimler arasında Ruken Mızraklı, Pınar Eczacıbaşı, Müge Çelebican, Ali Sabancı, Vuslat Doğan Sabancı, İsmet Alpagut, Biricik Suden ve Canan Bolak yer aldı.

18.01.2019Ekonomi
Türkiyenin en masalsı yolculuğu Kartpostallık manzaralar görenleri büyülüyor...

Türkiye'nin en masalsı yolculuğu! Kartpostallık manzaralar görenleri büyülüyor...

Ankara'da başlayıp Kars'ta biten masalsı yolculuğa ev sahipliği yapan Doğu Ekspresi, havadan çekilen görüntüler ile kendine hayran bıraktırdı. Kars civarında karla kaplı dağların arasından kıvrılarak ilerleyen trenin görüntüsü kartpostallık manzaralar oluşturdu.

17.01.2019Seyahat
Karla bütünleşen Doğu Ekspresi yolculuğundan eşsiz görüntüler

Karla bütünleşen Doğu Ekspresi yolculuğundan eşsiz görüntüler

Ankara ile Kars arasında sefer yapan Doğu Ekspresi ile yolculuk, kar yağmasıyla birlikte yürüyüş ve dağcılık grupları, fotoğraf sanatçıları ve üniversite öğrencilerinin yine ilgi odağı oldu. Karla bütünleşen Doğu Ekspresi, Erzurum-Kars güzergâhında drone'la havadan çekilen görüntülerle muhteşem görsel oluşturdu.

17.01.2019Life Style
Sömestr akını

Sömestr akını!

Türkiye yaklaşan yarıyıl tatiline hazırlanıyor. Yaklaşık 2 milyon kişinin sömestr tatilinin başlamasıyla ilk 3 gün içinde otobüslerle seyahat edeceği ifade edilirken, tatil konusunda ilk tercihler arasında kayak merkezleri yer aldı. Sadece Erciyes kayak merkezinde tatil boyunca 70 bine yakın kişinin kayak yapacağı belirtildi. Kayak ve termal otellerdeki dolulukların ise şimdiden yüzde 100’e yaklaştığı öğrenildi.

17.01.2019Ekonomi
Yerli yabancı binlerce kişi akın etti Sosyal medyada paylaşan paylaşana...

Yerli yabancı binlerce kişi akın etti! Sosyal medyada paylaşan paylaşana...

Ankara’da başlayıp Kars’ta biten masalsı yolculuğa ev sahipliği yapan Doğu Ekspresi, havadan çekilen görüntüler ile kendine hayran bıraktırdı. Kars civarında karla kaplı dağların arasından kıvrılarak ilerleyen trenin görüntüsü kartpostallık manzaralar oluşturdu.

15.01.2019Ekonomi
Instagramın popüler iki rotasına rakip çıktı Barış Manço bile bu yolculuktan ilham almıştı...

Instagram'ın popüler iki rotasına rakip çıktı! Barış Manço bile bu yolculuktan ilham almıştı...

Şu sıralar Instagram sayesinde çok popüler olan iki rota var. Biri Doğu Ekspresi ile Kars diğeri ise Van Gölü Ekspresi ile Van yolculuğu... Yalnız bu iki rotaya alternatif bir macera daha var, Kurtalan Ekspresi... 74 yıldır da aralıksız olarak seferlere devam ediyor. Hatta bu macera Barış Manço'ya da ilham vermiş… Peki Kurtalan Ekspresi hangi illerden geçiyor ve nerede son buluyor. İşte Instagram’ın yeni gözdesi olmaya aday olan Kurtalan Ekspresi ile ilgili detaylar…

11.01.2019Seyahat
Gönüllülerden örnek davranış

Gönüllülerden örnek davranış

Üyelerinin çoğu üniversite öğrencilerinden ve gezginlerden oluşan Gönül Treni bu kez Van’daki çocuklara gidiyor.

3.01.2019Gündem
Googleda Türkiye en çok ne arıyor

Google'da Türkiye en çok ne arıyor?

İnternet devi Google, 17-24 Aralık tarihleri arasında Türkiye genelinde en çok yapılan aramaları açıkladı.

24.12.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bir Doğu Masalı: Van Gölü Ekspresi

Doğu Ekspresi’nin tadına bakan ve tadı damağında kalanlar, Türkiye içinde alternatif tren rotaları aramaya başladılar. Alternatif listesinin başına, 27 saati bulan yolculuk süresiyle Van Gölü Ekspresi yerleşti bile. Van Gölü kıyısında yer alan Tatvan’dan başlayıp Ankara’da sona eren bu masalsı yolculuğa gelin birlikte çıkalım!

20.03.2019

Ayrılık zamanı

GAZETECİLİĞE başlarken kendime söz vermiştim. 100 metre koşucusu olmayacak, maraton koşacaktım. Yalansız, dolansız, dürüst, şeffaf, tutarlı ve ilkeli olacaktım. Düşüncelerimden ödün vermeyecek, kimseye özenmeyecek, bedeli ya da ödülü ne olursa olsun özgün, bağımsız ve kırıksız bir çizgi izleyecektim.

4.03.2019

Turizm lisesi öğrencisi otelde ders yapacak, maaş da bağlanacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türkiye’deki 11 Turizm Meslek Lisesi’nin koleje dönüştürülmesi projesi çerçevesinde Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la protokol imzalarken sordu:

27.02.2019

Türkiye’nin beyaz güzeli: Kars

Türkiye’de kış dendi mi akla gelen ilk yer Kars… Böyle olmasında Instagram’ın payı da çok büyük. Bir de Doğu Ekspresi’ne bilet bulan şanslı gezginlerdenseniz değmeyin keyfinize… Trenle nostaljik bir maceraya çıkmak elbette güzel ama şart değil. İstanbul'dan uçağım kalktığında her zaman olduğu gibi cam kenarında oturuyor Kars yolculuğumun başlangıcında nasıl bir manzarayla karşılaşacağımı merak ediyordum. Şehre adım attığımda bembeyaz bir örtü karşıladı beni… Hâlâ yolunuzu Kars’a düşürmediyseniz şimdi tam zamanı… İşte size Kars gezi rehberi…

23.02.2019

Çılgın bir rock filmi geliyor

Bohemian Rhapsody sizi kesmediyse, hazır Netflix de bu kadar modayken, size biraz kirli biraz çılgın ama şahane bir tavsiyem var.

21.02.2019

İklim değişikliği komplosu!

İklim değişikliği bir aldatma ya da bilimsel bir komplo mudur? Komplo diyenler vardır elbette ama onlar hiçbir ülkede ‘etkili mevkilerde’ olmamalılar!..

1.02.2019