MENÜ

Çelik Tencere

Çelik Tencere ile ilgili tüm haberleri, son dakika Çelik Tencere haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Çelik Tencere haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 271 Çelik Tencere haberi bulunmuştur.

Çelik Tencere Haberleri

Türk ürünleri 120 ülkenin mutfağında

Türk ürünleri 120 ülkenin mutfağında

Türkiye ev ve mutfak eşyaları sektöründe Çin’in hakimiyetini kırmaya başladı.

28.04.2019Ekonomi
Diyetinizi Sabote Eden Pişirme Alışkanlıkları

Diyetinizi Sabote Eden Pişirme Alışkanlıkları

Ne yediğiniz kadar yemeklerinizi nasıl pişirdiğiniz de oldukça önemli. Mesela balık çok faydalıdır ancak yağda kızartılmadığı sürece…

Barbados’un tencerecisi

Barbados’un tencerecisi

1980’lerin başında İstanbul’a göç eden Adıyamanlı Özger ailesi, bugün paslanmaz mutfak araçlarında 60 ülkede söz sahibi. Ekvator’dan Şili’ye, Madagaskar’dan Barbados Adaları’na ürün satan OMS Paslanmaz Mutfak Araçları’nın yönetim kurulu üyesi Talha Özger, “Bu yıl 150 milyon lira ciroya ulaşacağız” dedi.

5.11.2018Ekonomi
Hollandaya işçi olarak gitti şimdi dev bir grubun başında

Hollanda'ya işçi olarak gitti şimdi dev bir grubun başında

Ailesi hayvan ticareti uğraşan Turgut Torunoğulları 1980’de Hollanda’ya gitti. Lastik işçisi olarak işe başlayan Torunoğulları, bir yandan çalışırken diğer yandan ek gelir elde etmeye yöneldi. Bir süre sonra kardeşi Erdal’ı da yanına alan Torunoğulları’nın temelini attığı Edelstaal Group'un şimdilerde 16 şirket ve binlerce kişinin çalıştığı bir dev konumuna ulaşmış durumda. Türkiye’de 13 oteli bulunan grubun turizm sektöründe yatırımlarına artırma hazırlığı bulunuyor.

23.02.2018Ekonomi
Mutfakçı en fazla tencere ve tava ihraç etti

Mutfakçı en fazla tencere ve tava ihraç etti

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri Latin Amerika ve Uzak Doğu pazarını radarına aldı. Dernek Başkanı Burak Önder, sektör olarak en fazla ihraç ettikleri ürünlerin çelik tence ve tava olduğunu belirtti.

21.01.2018Ekonomi
‘AMC’siz çeyiz takımı imkan dışı’

‘AMC’siz çeyiz takımı imkan dışı’

Çelik tencere üretiminde dünya liderleri arasında yer alan AMC’nin Almanya satış teşkilatı, Bad Kissingen’deki Hotel Frankenland’da düzenlenen kongrede buluştu. Genel Müdür Lothar Klein 550 bin aile ile Almanlardan sonra en büyük müşteri grubunu Türklerin oluşturduğunu söylerken AMC Kuzey Bölge Üst Menegeri Hayri Kızıltan “Türk kızları için artık AMC’siz bir çeyiz takımının düşünülmesi imkansız” dedi.

8.10.2017Dünya
PKKlılar 3 mahalleye sıkıştırıldı

PKK'lılar 3 mahalleye sıkıştırıldı

Şırnak'ta terör örgütü PKK mensuplarınca yerleştirilen el yapımı patlayıcılar uzman ekipler tarafından tek tek imha ediliyor. Teröristlerin Silopi, Cizre ve İdil'in aksine daha karmaşık patlayıcılar kullandığı belirtiliyor. Operasyonun yüzde 65'i tamamlandı.

27.04.2016Gündem
Şırnak’ta PKK’lıların karargah olarak kullandıkları binalar ateş altında

Şırnak’ta PKK’lıların karargah olarak kullandıkları binalar ateş altında

Şırnak kent merkezindeki mahallelerde hendek kazıp barikat kuran PKK’lı teröristlere yönelik tanklar desteğinde sürdürülen operasyonda, özellikle örgüt üyelerinin karargah olarak kullandıkları binaların tespit edilip ateş altına alındığı belirtildi.

18.04.2016Gündem
Kanserden Korunmanın Yolları

Kanserden Korunmanın Yolları

Kanser nedir, nasıl oluşur, günlük yaşamdaki hangi yanlışlar kansere ortam hazırlar, kemoterapi iyileştirir mi, kanserden korunmak mümkün mü? Prof. Dr. Ahmet Aydın’a sorduk ve sizler için A’dan Z’ye Kanser Dosyası hazırladık…

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler

Çeyiz Listesinde Olması Gerekenler!

Çeyiz alışverişinizi rahatlıkla yapabilmeniz ve kolay çözümler üretebilmeniz için çeyiz listesiyle yola çıkmanızı öneriyoruz...

9.05.2014Gelin Modası
Uşaklı Zihni Sinir

Uşaklı Zihni Sinir

Uşak'ta lise ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Haktan Sayan iki yıldır kullandığı bisikletini motosiklete çevirdi.

3.12.2012Ege
BİSİKLETİNİ MOTOSİKLETE ÇEVİRDİ

BİSİKLETİNİ MOTOSİKLETE ÇEVİRDİ

Uşak'ta özel bir kolejin 10'uncu sınıfında eğitimini sürdüren Haktan Sayan (15), iki yıldır kullandığı bisikletini motosiklete çevirdi. Bilgisayarda çeşitli program yazılımları, grafik tasarımları yaptığını, çeşitli makineler çizdiğini belirten Haktan Sayan, üç ay önce de bisikletini motorlu hale getirmek için çalışmaya başladı. Evdeki kullanılmayan benzinli odun testeresi motorunu bisikletine uyarlayan Sayan, yedi vitesli, iki zamanlı ve 3,5 beygir gücünde bir motosiklet haline getirdi. Sayan, "Çelik tencere kapağından yaptığım kasnağa yay sistemiyle debriyaj bağladım ve yedi vitesli motosikleti ortaya çıkardım. Motosikletim kilometrede 10 kuruşluk yağlı benzin yakıyor. Motosikletimin maliyeti de 250 lira oldu" dedi. Yavuz KUŞDEMİR/DHA Kurgu: Nur TÜTÜNCÜ

3.12.2012Haber
Bisikletini motosiklete çevirdi

Bisikletini motosiklete çevirdi

Uşak’ta lise ikinci sınıf öğrencisi 15 yaşındaki Haktan Sayan iki yıldır kullandığı bisikletini motosiklete çevirdi.

3.12.2012Teknoloji
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un bazı ilçelerinde 5-10 Ağustos tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

3.08.2012Gündem
4 oto devine plastik ön konsol, tampon ve kabin kalıbı üretecek

4 oto devine plastik ön konsol, tampon ve kabin kalıbı üretecek

Tornacı babanın oğlu olarak Boğaziçi Makine Mühendisliği’ni bitiren ve üç ortakla Karel Kalıp’ı kuran Refik Diri, BMC’nin yeni kamyonunda ön konsol ve kabin plastik parçalarının, Yeni Clio’nun ön konsolunun, yenilenen Fiat Linea’nın tamponunun ve Yeni Ford Transit’in bütün iç plastiklerinin kalıplarını Tuzla’daki fabrikasında üretmek için anlaşma yaptı.

23.05.2011Ekonomi
İstanbulda elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'un bazı ilçelerinde 20-22 Ocak tarihleri arasında elektrik kesintisi uygulanacak.

18.01.2011Gündem
Baba Keban’ın şantiye şefiydi 3 kardeş mühendis olup ‘hafif çelik’ üreten fabrika da kurdu

Baba Keban’ın şantiye şefiydi 3 kardeş mühendis olup ‘hafif çelik’ üreten fabrika da kurdu

Elazığlı Fikri Şimşek, Keban Barajı’nda şantiye şefiydi. Sonra kendi adına taahhüt işeri yaptı, NATO dahil birçok önemli kuruma proje tamamladı. Fikri Bey’in çocukları Mert, Müge ve Melih Şimşek mühendislik okudular ve babalarından devraldıkları işi büyüttüler. Çerkezköy’de ‘hafif çelik yapı sistemleri’ üreten bir de fabrika kuran üç kardeş, ürettiklerinin yüzde 80’ini ihraç ediyor.

20.09.2010Ekonomi
Irak pazarına İzmirde girdi

Irak pazarına İzmir'de girdi

Egeli işadamları bir heyetle Kuzey Irak’a giderek Erbil, Süleymaniye ve Kerkük’te çok farklı sektörlerde milyonlarca dolar tutarında bayilik ve ortak yatırım anlaşmalarına imza attı.

11.10.2009Ege
Fiyata kızdı kendi üretmeye başladı

Fiyata kızdı kendi üretmeye başladı

İzmir'in Torbalı ilçesindeki fabrikasında paslanmaz tencere üreticileri için sap gibi parçaların imalatını yapan Çimen Atalay, yatlarda kullanılan parçaların fiyatına kızarak girdiği sektörde, Avrupa çapında büyüme kararı aldı.

4.09.2009Ekonomi
Kanser, şekerli gıdaları seviyor

Kanser, şekerli gıdaları seviyor

Karbonhidratlar bakımından zengin olan gıdaların, özellikle de şekerin kanseri beslediğine dikkat çeken Prof. Dr. Ahmet Aydın, "Hamur işleri ve tatlılardan kaçının. Bol bol çiğ sebze ve meyve tüketin" önerisinde bulundu.

4.03.2008Gündem
Kanserin en çok sevdiği yiyecek: Şeker

Kanserin en çok sevdiği yiyecek: Şeker

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Metabolizma ve Beslenme Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr.Ahmet Aydın, karbonhidratlar bakımından zengin gıdaların, özellikle de şekerin kanseri beslediğine dikkat çekerek, un ve şekerden kaçınarak bol sebze ve meyve tüketilmesi uyarısında bulundu.

21.02.2008Sağlık
Peşin aldım bir kağıt imzaladım

Peşin aldım bir kağıt imzaladım

Evde otururken biri bayan iki kişi, piyasanın yarı fiyatına çelik tencere sattıklarını söyledi.

21.02.2007Ege
Bu diyet kanserden de koruyor

Bu diyet kanserden de koruyor!

Yiyeceklerin doğadaki haline en yakın şekilde tüketilmesinin kanseri önlemeye yardımcı olduğunu biliyor muydunuz?

Citi, Biofarma’yı alıp Türk ilaç sektörüne girdi

Citi, Biofarma’yı alıp Türk ilaç sektörüne girdi

Dünyanın en büyük finans kuruluşlarından biri olan Citigroup, Türkiye’nin ilk ilaç şirketleri arasında sayılan Biofarma İlaç’ın yüzde 100’ünü satın aldı. Biofarma’yı satın alan şirketin, kısa süre önce Akbank’ın yüzde 20 hissesini 3.1 milyar dolara satın almasıyla gündeme gelen Citi Bank’ın bağlı bulunduğu Citigroup’un bir iştiraki olan Citi Ventures Capital (CVC) olduğu öğrenildi.

27.11.2006Ekonomi
Tasarımlarımda minimalizm varsa bu Japon olduğum içindir

Tasarımlarımda minimalizm varsa bu Japon olduğum içindir

Makio Hasuike, dünyanın en önemli endüstri tasarımcılarından biri. Tokyo doğumlu bir Japon ama mesleğini en başından itibaren İtalya’da sürdürmeye karar vermiş. Milano’nun ilk endüstri tasarım ajanslarından birinin kurucusu. Tasarımcılıkta 30 yılı ve 54 ödülü geride bıraktı.

5.05.2006Kelebek
Ekobi

Ekobi

18.07.2005Ekonomi
Ekobi

Ekobi

18.07.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Ekmeğini, emeğini koru

Dünyada yiyecek bulamadığı için hayatını kaybeden milyonlarca insan var.

2.02.2014

Bir bakır ustasının ağzından

Gaziantep’e her gidişimde ziyaret ettiğim Yaşar Kervancıoğlu tanıdığım en tatlı bakır ustası.

26.09.2011

But, baget, tavuk şinitzel, tavuk kanat

Bizim evin yemek talepleri arasında en popüler olanlar başlıkta gördükleriniz. Biri, acılı tavuk kanat ister, diğeri şinitzele bayılır, bir diğeri de “keşke fırında but yapsaydın” diye hayıflanır.

25.05.2011

Tırman NECDET tırman

Bir düşünün, 23 yaşına kadar her şeyi bütün renkleriyle gayet güzel görüyorsunuz veeee... Bir talihsizlik sonucunda bir gün gözünüzün önündeki her şey kararıveriyor.

26.03.2010

Atatürk’ün sofrası

Nasıl yaşardı, ne giyerdi, en çok ne yapmayı severdi? Hakkında merak edilenlerin listesini daha da uzatmak mümkün Atatürk’ün.

15.12.2009

Atatürk’ün sofrası

Nasıl yaşardı, ne giyerdi, en çok ne yapmayı severdi? Hakkında merak edilenlerin listesini daha da uzatmak mümkün Atatürk’ün.

9.12.2009

İsviçre’nin sosyal yemeği FONDÜ

Bugün, şu soğuk kış günleri için sevdiklerinizle bir masa başına toplanıp keyifle yiyebileceğiniz çok ünlü bir İsviçre yemeğinden söz etmek istiyorum: Fondü.

16.02.2008

Aşçıların başı

Çorba da dahil sofraya sekiz çeşit yemek geliyor.

1.11.2007

Ali Amca methetti, gidip yedik

Elazığ’da yaşarken sık sık gittiğimiz Ankara Pastanesi’ndeki dondurmacı Ali Amca Maraşlıydı.

11.06.2007

Evde ricotta peyniri yapmak

İtalyan mutfağı ile birazcık aşina olanlar, ‘ricotta’ isimli bu muhteşem peyniri mutlaka bilirler. Hatta meraklısının, iyi bir ricotta bulabilmek için gidemeyeceği uzaklık yoktur.

10.09.2005

700 milyon dolarlık tencere pazarında düdüğü kim çalacak

YILDA 700 milyon dolarlık üretimin, 400 milyon dolarlık ihracatın gerçekleştiği tencere pazarında rekabet ‘düdüklü’ye kaydı. Pazarın yüzde 60’ını yılda 80 bin adet düdüklü tencere satan Tefal elinde tutuyor. Onu Jumbo, Hisar, Korkmaz, Paksan ve Fissler izliyor.

26.06.2005