MENÜ

Aka Okulları

Aka Okulları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aka Okulları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22 Aka Okulları haberi bulunmuştur.

Aka Okulları Haberleri

Prag’dan ödülle döndüler

Prag’dan ödülle döndüler

Matematik, coğrafya, biyoloji, fizik, kimya, Almanca ve İngilizce branşlarında düzenlenen ‘XV. Uluslararası Bilim Temelleri Urfodu Bilgi Yarışması’ yapıldı. Kazanan öğrenciler, Çekya’nın Prag şehrinde gerçekleştirilen yarışmalarda matematik ve biyoloji dalında birçok ödülün sahibi oldu.

25.04.2019Eğitim
Özeller ‘forma’cı

Özeller ‘forma’cı

Okullardaki serbest kıyafet konusunda görüş soran Türkiye Özel Okullar Birliği, 206 üye okuldan velilerin isteği doğrultusunda ‘Forma ile devam’ kararı alındığı yanıtını aldı.

2.01.2013Gündem
‘Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla’ yarışması sonuçlandı

‘Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla’ yarışması sonuçlandı

Milyonlarca kişinin severek oynadığı, kodlama ve tasarım aracı Minecraft’ın Eğitim sürümü ile öğrenciler tarafından tasarlanan ve Microsoft Türkiye tarafından gerçekleştirilen Minecraft ile Kendi Dünyanı Tasarla yarışmasında birincilik ödülü “AKA 2018” Projesi ile Aka Koleji’nın oldu. Türkiye’nin 7 bölgesinden, 57 ilden 500’ü aşkın projenin yer aldığı yarışma büyük ilgi gördü.

26.12.2017Teknoloji
BJKden bir basket okulu daha

BJK'den bir basket okulu daha

BJK Basketbol Okulları'nın bir yenisi İstanbul'un Bahçelievler semtinde faaliyete başladı.

9.07.2010Basketbol
Şehitlere gözyaşı

Şehitlere gözyaşı

Bingöl ve Şırnak’ta önceki gece PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmalarda Üsteğmen Serkan Gencer ve Piyade Er, şehit Mesut Yılmaz şehit oldu. Bingöl’deki çatışmada iki terörist öldürüldü.

18.07.2008Gündem
ODTÜden büyük atılım

ODTÜ'den büyük atılım

ODTÜ'de, Türkiye'nin uluslararası ticaret hacmi 40 milyar dolara ulaştığı bildirilen bilgisayar oyunları pazarında yer edinmesi için büyük bir atılım başlatıldı.

14.07.2008Teknoloji
Özel okul başvuruları başladı

Özel okul başvuruları başladı

2007 yılı OKS sonucuna göre İstanbul Sınav Yürütme Kuruluna bağlı olarak öğrenci alan özel okullara başvurular başladı.

14.04.2007Eğitim
Özel okulların 2. ön kayıt taban puanı açıklandı

Özel okulların 2. ön kayıt taban puanı açıklandı

- Özel Okullar Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı, sınavla öğrenci alan özel okulların bugün başlayan ve 17 Ağustos tarihine kadar devam edecek 2. ön kayıt döneminde uygulayacakları taban puanlarını açıkladı.

15.08.2006Gündem
Özel Okullar Taban Puanları

Özel Okullar Taban Puanları

Türkiye Özel Okullar Birliği Sınav Yürütme Kurulu Başkanlığı, sınavla öğrenci alan özel okulların yarın başlayıp 25 Ağustos'ta sona erecek 3. ön kayıt döneminde uygulayacakları taban puanlarını açıkladı.

22.08.2005Gündem
Türkiye’deki eğitim sistemi ‘ezberci’

Türkiye’deki eğitim sistemi ‘ezberci’

1968 yılında kurulduğunda sürekli yer değiştiren öğrencilere hizmet vermek amacını taşıyordu. Bugün 116 ülkede, bin 305 okulda uygulanan Uluslararası Bakalorya (IB) programına Türkiye'den başvurular her geçen gün artıyor. Merkezi Cenevre'de bulunan IB programına Türkiye'de 14 özel okul katılıyor. IB, 16-19 yaş arası öğrenciler için hazırlanmış, geniş kapsamlı, üniversite öncesi iki yıllık bir program.

26.03.2004Gündem
Yamahanın babası öldü

Yamaha'nın babası öldü

Japon müzik aletleri ve motosiklet devi Yamaha'nın 90 yaşındaki patronu Geniçi Kavakami öldü.

26.05.2002Ekonomi

Yazar Sonuçları

Hayırdır

Adettir. Yılın önemli olayları yazılır. Alt alta sıralanır.

29.12.2012

Direnmeyi bıraktık, Arçelik süpürgesi Çin’den gelecek

ARÇELİK, elektrik süpürgesi üretimine son noktayı koyarak, sektörü şaşırttı. Arçelik Genel Müdürü Aka Gündüz Özdemir, Arçelik’in bu kararındaki gerekçeyi ‘Dünyadaki bütün büyükler elektrikli süpürgeyi Çin’de ürettiriyor. Biz bir şekilde direniyorduk, ama Türkiye’de bu ürünü daha rekabetçi üretmek mümkün olmuyor’ diye özetledi.

6.11.2005