Gündem Haberleri

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındı

  İhsan DÖRTKARDEŞ/İSTANBUL (DHA)
  10.01.2018 - 07:51 | Son Güncelleme:

  SİLİVRİ’deki Seymen Mahallesi'nde yapılmak istenen tehlikeli katı atık tesisi ÇED toplantısına katılan köylüleri azarlayan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevlisi açığa alındı.

  İstanbul Çevre Yönetimi Sanayii ve Ticaret A.Ş. (İSTAÇ) tarafından Seymen Mahallesi’nde yapılması planlanan ’Atıktan Türetilmiş Yakıt Üretim Tesisi, Stabilizasyon Solidifikasyon Tesisi, Çamur Kurutma Tesisi, 1. Sınıf Düzenli Depolama Tesisi Tehlikeli Atık Ara Depolama Alanı’ projesi Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) Toplantısı,dün Seymen köy kahvesinde yapıldı. Toplantıya köylülerin yanısıra Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar, AK Parti ve CHP Belediye Meclis Üyeleri, SİAD Başkanı Hakan Kocabaş, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri katıldı.

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındıAtık tesisi ile ilgili düzenlenen toplantıda  köylülere bilgi vermesi gerekirken onları azarlayan ve söz vermeyen Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürlüğü görevlisi, kahvedeki havanın kısa sürede gerilmesine neden oldu. Görevli, köylüleri "Nerede olduğunuzu unutmayın" diyerek azarlarken, kahvede bulunanlar "Asıl siz nerede olduğunuzu unutmayın. Burası bizim" diyerek karşı çıktı.

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındıHavanın giderek gerilmesi üzerine Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar devreye girdi. Başkan Işıklar, "Söylem biçiminden dolayı hanımefendinin konuşmasını doğru bulmuyorum. Devletin memuru varsa, burada devleti var eden halk var! Önce bir kere saygılı olacaksınız söylem biçiminiz yanlış, böyle bir söylem biçimi yok. Siz bir kere  toplantıya başlarken yanlış yaptınız. Bu toplantı, bu şekilde burada yapılamaz çünkü belediyeyi sayıp bir tebligat bile göndermediniz. Burası sizin çöplüğünüz değil" dedi.

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındıGörevli mikrofonu almak isterken Başkan Işıklar izin vermeyerek köylülerle birlikte kahveden çıktı.

  TWITTER’DEN AÇIKLANDI

  Kahvedeki gerginlik tepkilerinin haber olarak yayınlanması ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İstanbul İl Müdürü Dr. Avukat Veli Böke, Twitter hesabından görevlinin tutumunun kabul edilemeyeceğini ve "gereğini yapmaktan kaçınmadıklarını" söyledi.

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındıMüdür Böke, şunları yazdı:
  "İstanbul'da Silivri'nin Seymen Mahallesi'nde ÇED süreci vatandaş katılım toplantısı sırasında toplantıyı yöneten çalışanımızla bazı vatandaşlarımız arasında yaşanan gerginlik hepimizi derinden üzmüştür. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü olarak yegane amacımız vatandaşımıza hizmet ve vatandaşımızın memnuniyetini kazanmaktır. Buna aykırı davranan hiç bir çalışanımızın tavrını tasvip etmemiz asla söz konusu olamaz. Sözkonusu personel görevinden alınmıştır. Vatandaşlarımızla bu hassasiyetimizi paylaşmayı bir görev olarak telakki ediyorum."

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındı

  Silivri’de köylüleri azarlayan görevli açığa alındı

   

  SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

  Son 24 saatte ne oldu? (09.01.2018-2)İşte 'Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı